Results for IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 17:29 | |||
Järjestäjä | Porin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samu Herronen | 2007 | 190 | 43.88 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 43.69 | |||||||||
2 | Juho Kallio | 2007 | 186 | 44.22 | ||||||
Porin Uimaseura | 44.01 | |||||||||
3 | Lauri Jumppanen | 2007 | 173 | 45.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 47.36 | |||||||||
4 | Oskari Tavast | 2007 | 164 | 46.07 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 49.76 | |||||||||
5 | Julius Hilaja | 2007 | 126 | 50.31 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 51.53 | |||||||||
6 | Jasu Nieminen | 2007 | 109 | 52.82 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 51.19 | |||||||||
7 | Nicky Rajala | 2007 | 105 | 53.38 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 57.41 | |||||||||
8 | Roope Piironen | 2007 | 104 | 53.69 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 56.38 | |||||||||
- | Kaapo Jokinen | 2007 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 59.22 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Torsti Saarela | 2006 | 220 | 41.77 | ||||||
Vieskan Uimarit | 41.96 | |||||||||
2 | Viljo Varsanpää | 2006 | 205 | 42.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.90 | |||||||||
3 | Lauri Korpi | 2006 | 189 | 43.94 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 47.26 | |||||||||
4 | Vilho Okkonen | 2006 | 146 | 47.91 | ||||||
Rauman Uimaseura | 48.94 | |||||||||
5 | Rasmus Kekola | 2006 | 136 | 49.09 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 50.27 | |||||||||
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Robin Söderholm | 2002 | 510 | 31.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.30 | |||||||||
2 | Justus Hilaja | 2002 | 467 | 32.53 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 33.16 | |||||||||
3 | Elias Kalliokoski | 2003 | 445 | 33.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.05 | |||||||||
4 | Mikael Nurmela | 2002 | 419 | 33.74 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 33.81 | |||||||||
5 | Teemu Oksakari | 2003 | 411 | 33.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.97 | |||||||||
6 | Elmo Arvo | 2003 | 389 | 34.56 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 34.76 | |||||||||
7 | Teppo Jestoi | 2003 | 371 | 35.14 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 35.42 | |||||||||
8 | Akseli Ylikoski | 2002 | 361 | 35.43 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 35.07 | |||||||||
9 | Samu Hatakka | 2003 | 356 | 35.61 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.71 | |||||||||
10 | Joonas Arponen | 2005 | 302 | 37.62 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.57 | |||||||||
11 | Jesse Anoschkin | 2004 | 288 | 38.21 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.17 | |||||||||
12 | Matias Pikkala | 2004 | 272 | 38.94 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.91 | |||||||||
13 | Mikko Karjalainen | 2004 | 251 | 40.00 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 40.24 | |||||||||
14 | Julius Sandelin | 2005 | 251 | 40.01 | ||||||
Rauman Uimaseura | 39.88 | |||||||||
15 | Juho Törmä | 2005 | 250 | 40.04 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.35 | |||||||||
16 | Eeli Hanka | 2003 | 236 | 40.84 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 40.36 | |||||||||
17 | Johannes Laihorinne | 2003 | 226 | 41.42 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 40.50 | |||||||||
18 | Roy Nukala | 2005 | 218 | 41.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.67 | |||||||||
19 | Ville Ikola | 2005 | 206 | 42.69 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 41.72 | |||||||||
20 | Roope Oijennus | 2003 | 201 | 43.06 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 42.68 | |||||||||
21 | Riku Määttälä | 2005 | 201 | 43.09 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 45.47 | |||||||||
22 | Olli Alanko | 2004 | 181 | 44.63 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.87 | |||||||||
23 | Akseli Klutas | 2004 | 156 | 46.84 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 45.22 | |||||||||
24 | Matias Ylipelkonen | 2003 | 148 | 47.64 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 47.23 | |||||||||
25 | Aatu Mäkinen | 2005 | 130 | 49.81 | ||||||
Nivalan Saukot | 49.44 | |||||||||
26 | Arttu Syrjä | 2005 | 122 | 50.90 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 51.04 | |||||||||
- | Aleksi Peltosaari | 2004 | DSQ | |||||||
Nivalan Saukot | 54.02 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 17:29 |