2019-11-12   10:36:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Syyskisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Syyskisat 2018    Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  17:00   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  29 syyskuu 2018         
 
 
Laji 15, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.80        1:04.30   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    31.28        1:04.58   
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.11        1:04.99   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.32        1:05.12   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.68        1:05.28   
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.65        1:05.31   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.16        1:05.53   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    31.94        1:06.83   
Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.91        1:07.48   
10  Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.79        1:09.19   
11  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.98        1:10.97   
12  Inka Poikolainen  2005  Uinti Hyvinkää    35.20        1:14.54   
13  Aino Kurki  2005  Aurajoen Uinti    35.97        1:14.55   
14  Pilvi Österman  2005  Aurajoen Uinti    35.43        1:15.80   
15  Ronja Maude  2005  Aurajoen Uinti    36.66        1:16.29   
16  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    36.44        1:17.83   
17  Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    37.93        1:20.12   
18  Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää    39.12        1:20.83   
19  Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    38.47        1:21.20   
20  Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    37.75        1:21.34   
21  Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    38.93        1:21.50   
22  Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    38.48        1:22.86   
23  Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    41.08        1:23.55   
24  Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti    39.19        1:24.49   
25  Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    39.82        1:24.69   
26  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    41.62        1:25.64   
27  Emilie Sjösten  2008  Aurajoen Uinti    42.40        1:28.87   
28  Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti    41.60        1:28.98   
29  Sanni Tapio  2005  Salon Uimarit    42.39        1:29.05   
30  Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat    42.60        1:29.42   
31  Nea Karell  2006  Kimito Sportforening    40.58        1:30.60   
32  Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    42.96        1:32.85   
33  Matilda Jokinen  2008  Loimaan Uimaseura    46.30        1:33.52   
34  Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat    43.83        1:34.43   
35  Alina Vanhatalo  2006  Uimaseura Kaarina    45.54        1:34.47   
36  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat    44.04        1:35.33   
37  Saga Räikkönen  2008  Aurajoen Uinti    46.12        1:35.54   
38  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat    45.34        1:35.84   
39  Iiris Aittokallio  2006  Raision Urheilijat    45.94        1:36.42   
40  Jade Isomaa  2008  Loimaan Uimaseura    44.72        1:36.61   
41  Veera Helkkala  2006  Raision Urheilijat    45.72        1:36.79   
42  Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat    45.33        1:38.00   
43  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    46.96        1:38.04   
44  Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    46.83        1:41.13   
45  Michelle Virta  2006  Uimaseura Kaarina    47.81        1:41.51   
46  Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    51.68        1:43.65   
47  Laura Toivonen  2010  Aurajoen Uinti    51.56        1:45.54   
48  Silvia Jauhiainen  2007  Aurajoen Uinti    49.69        1:46.54   
49  Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit    52.69        1:48.96   
50  Emma Laaksonen  2009  Salon Uimarit    53.24        1:56.89   
                     
 
Laji 15, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hilla Kortetjärvi  1996  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.93        57.34   
Oona Laakso  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.36        59.79   
Daniela Degenhardt  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.19        1:00.83   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.60        1:01.78   
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.95        1:02.11   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.14        1:02.65   
Saana Yritys  2003  Uinti Hyvinkää    29.99        1:03.03   
Peppi Pinomäki  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.99        1:04.42   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    31.00        1:04.60   
10  Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.81        1:04.98   
11  Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma    30.91        1:05.17   
12  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.19        1:05.30   
13  Sini Salmi  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.12        1:05.91   
14  Oona Sirkiä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.10        1:05.98   
15  Olivia Uusitorppa  2004  Swimming Team Rauma    32.06        1:06.66   
16  Maria Yritys  2002  Uinti Hyvinkää    31.66        1:06.95   
17  My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.94        1:09.13   
18  Sanni Jouppi  2004  Swimming Team Rauma    32.97        1:09.24   
19  Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    33.36        1:09.61   
20  Peppi Kolari  2003  Aurajoen Uinti    33.24        1:09.69   
21  Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti    32.51        1:10.05   
22  Joanna Hauhia  2004  Aurajoen Uinti    33.76        1:11.48   
23  Aada Salminen  2004  Uimaseura Kaarina    34.42        1:13.54   
24  Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti    34.61        1:13.72   
25  Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    36.95        1:14.56   
26  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti    36.86        1:16.19   
27  Sonja Tarkiainen  2004  Uinti Hyvinkää    37.15        1:19.28   
28  Hanna Ponnikas  2004  Uinti Hyvinkää    38.35        1:23.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  17:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner