Resultater for Niumästerskapen 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Torsdag 20 september 2018 kl. 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Svensk Simidrott & Väsby SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 sep 2018 till den 21 sep 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 4x100m Medley Mixed - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Filbornaskolan lag 1 |
2000 |
Filbornaskolan |
|
|
|
|
|
4:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
+0.56 |
27.67 |
57.44 |
|
|
|
57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
+0.08 |
28.83 |
1:02.77 |
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
+0.18 |
29.20 |
1:04.16 |
|
|
|
3:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
+0.35 |
28.59 |
1:00.90 |
|
|
|
4:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Polhemskolan |
2000 |
Polhemskolan |
|
|
|
|
|
4:07.30 |
+2.03 |
|
|
|
|
Isak Larsson |
2000 |
|
+0.80 |
27.91 |
58.32 |
|
|
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
+0.54 |
32.16 |
1:09.59 |
|
|
|
2:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
+0.37 |
26.51 |
58.78 |
|
|
|
3:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
+0.27 |
29.26 |
1:00.61 |
|
|
|
4:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sundsvalls gymnasium |
2000 |
Sundsvalls gymnasium |
|
|
|
|
|
4:08.24 |
+2.97 |
|
|
|
|
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
+0.68 |
31.72 |
1:04.77 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
+0.41 |
30.84 |
1:06.37 |
|
|
|
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Björklund |
2002 |
AA9502 |
+0.25 |
27.02 |
59.28 |
|
|
|
3:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
BO6202 |
+0.30 |
27.59 |
57.82 |
|
|
|
4:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väsby/Arlanda |
2001 |
Väsby Gymnasium & Arlandagy |
|
|
|
|
|
4:08.26 |
+2.99 |
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
+0.72 |
31.67 |
1:05.82 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
+0.29 |
29.06 |
1:03.05 |
|
|
|
2:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.24 |
27.17 |
59.37 |
|
|
|
3:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
+0.25 |
28.38 |
1:00.02 |
|
|
|
4:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ProCiviats |
2000 |
ProCivitas |
|
|
|
|
|
4:08.60 |
+3.33 |
|
|
|
|
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
+0.75 |
28.57 |
58.85 |
|
|
|
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
+0.45 |
31.26 |
1:07.39 |
|
|
|
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
+0.17 |
28.93 |
1:03.34 |
|
|
|
3:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
+0.33 |
27.53 |
59.02 |
|
|
|
4:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malmö Idrottsgymnasium |
2000 |
Malmö Idrottsgymnasium |
|
|
|
|
|
4:11.30 |
+6.03 |
|
|
|
|
Isabell Revstedt |
2001 |
AN2801 |
+0.63 |
31.26 |
1:05.09 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
+0.22 |
30.50 |
1:05.91 |
|
|
|
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
+0.46 |
27.44 |
58.71 |
|
|
|
3:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
+0.24 |
29.11 |
1:01.59 |
|
|
|
4:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filbornaskolan lag 2 |
1999 |
Filbornaskolan |
|
|
|
|
|
4:16.80 |
+11.53 |
|
|
|
|
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
+0.71 |
33.75 |
1:10.23 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
+0.22 |
35.77 |
1:16.16 |
|
|
|
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
+0.12 |
27.06 |
58.57 |
|
|
|
3:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
+0.32 |
24.41 |
51.84 |
|
|
|
4:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solna gymnasium |
2000 |
Solna gymnasium |
|
|
|
|
|
4:17.23 |
+11.96 |
|
|
|
|
Jenny Virtanen |
2002 |
BS0202 |
+0.79 |
33.93 |
1:09.34 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
+0.29 |
30.75 |
1:07.69 |
|
|
|
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.24 |
25.51 |
58.04 |
|
|
|
3:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
+0.21 |
30.29 |
1:02.16 |
|
|
|
4:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stockholms Idrottsgymnasium |
2000 |
Stockholms Idrottsgymnasium |
|
|
|
|
|
4:22.46 |
+17.19 |
|
|
|
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
+0.79 |
31.95 |
1:06.82 |
|
|
|
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
+0.54 |
34.36 |
1:13.82 |
|
|
|
2:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
+0.09 |
30.06 |
1:06.28 |
|
|
|
3:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
+0.32 |
26.66 |
55.54 |
|
|
|
4:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Uddevalla gymnasieskola |
2000 |
Uddevalla gymnasieskola |
|
|
|
|
|
4:27.33 |
+22.06 |
|
|
|
|
Edwin Larsson |
2001 |
AB3501 |
+0.64 |
30.54 |
1:04.01 |
|
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Aronsson |
2000 |
BE5400 |
+0.33 |
35.30 |
1:16.49 |
|
|
|
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
+0.15 |
27.89 |
1:02.16 |
|
|
|
3:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Persson |
2002 |
AL1802 |
+0.12 |
30.12 |
1:04.67 |
|
|
|
4:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sandagymnasiet |
2000 |
Sandagymnasiet |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
+0.62 |
34.30 |
1:11.31 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
+0.27 |
30.58 |
1:06.52 |
|
|
|
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Jivanov |
2002 |
AV8902 |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ehrensvärdska gymnasiet |
2002 |
Ehrensvärdska gymnasiet |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
+0.66 |
31.92 |
1:06.54 |
|
|
|
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
+0.46 |
36.32 |
1:21.12 |
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Micin |
2002 |
AX3902 |
+0.24 |
29.37 |
1:06.16 |
|
|
|
3:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-20 15:19:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|