Results for GSC Medleystævne 2018
Below are all results from the competition shown by session.
18112018
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Piger 1 Gsc | 2005 | 4:54.88 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:00.77 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.30 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 32.56 | 1:13.79 | 2:23.94 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 33.89 | 1:15.50 | 3:39.44 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 34.40 | 1:15.44 | 4:54.88 | ||||||
2 | Herlev Piger | 2005 | 4:59.38 | |||||||
Herlev Svømning | 4:59.42 | |||||||||
Signe Eie | 2005 | 34.00 | 1:15.71 | 1:15.71 | ||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.21 | 1:18.42 | 2:34.13 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 29.88 | 1:07.26 | 3:41.39 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 36.29 | 1:17.99 | 4:59.38 | ||||||
3 | Kvik K2 Piger | 2005 | 5:02.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:58.00 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 34.21 | 1:15.90 | 1:15.90 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 33.50 | 1:12.22 | 2:28.12 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.38 | 1:17.73 | 3:45.85 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 35.69 | 1:16.49 | 5:02.34 | ||||||
4 | Kvik K3 Piger | 2005 | 5:11.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:12.54 | |||||||||
Emma Hansen | 2007 | 36.37 | 1:18.62 | 1:18.62 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 35.40 | 1:19.37 | 2:37.99 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 35.48 | 1:17.83 | 3:55.82 | ||||||
Lara Smerdal | 2006 | 35.41 | 1:16.11 | 5:11.93 | ||||||
5 | Piger 2 Gsc | 2006 | 5:14.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:24.62 | |||||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 34.67 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 35.60 | 1:18.30 | 2:33.84 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 38.03 | 1:21.02 | 3:54.86 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 36.33 | 1:20.00 | 5:14.86 | ||||||
6 | Sunswim 1 | 2005 | 5:26.55 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 5:15.01 | |||||||||
Daniella Anderson | 2006 | 37.84 | 1:22.24 | 1:22.24 | ||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 40.61 | 1:27.04 | 2:49.28 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 36.89 | 1:21.52 | 4:10.80 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 36.97 | 1:15.75 | 5:26.55 | ||||||
7 | Sunswim 2 | 2005 | 6:17.95 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 5:30.99 | |||||||||
Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 42.48 | 1:26.55 | 1:26.55 | ||||||
Emma Spang | 2006 | 43.41 | 1:34.78 | 3:01.33 | ||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 38.62 | 1:25.30 | 4:26.63 | ||||||
Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 53.19 | 1:51.32 | 6:17.95 | ||||||
Løb 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 3 | 2007 | 5:30.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:41.50 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 35.73 | 1:17.70 | 1:17.70 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 37.43 | 1:23.12 | 2:40.82 | ||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 38.99 | 1:26.04 | 4:06.86 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 37.65 | 1:23.60 | 5:30.46 | ||||||
2 | Gsk Piger 1 | 2007 | 5:31.37 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:35.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.84 | 1:20.85 | 1:20.85 | ||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 38.40 | 1:24.83 | 2:45.68 | ||||||
Isabell Hansen | 2007 | 38.15 | 1:22.38 | 4:08.06 | ||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 35.82 | 1:23.31 | 5:31.37 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 2008 | 5:58.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:00.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 41.37 | 1:28.96 | 1:28.96 | ||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 41.55 | 1:30.79 | 2:59.75 | ||||||
Zenia Englund | 2008 | 43.39 | 1:29.71 | 4:29.46 | ||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 42.03 | 1:28.80 | 5:58.26 | ||||||
4 | Herlev Talent | 2007 | 5:59.01 | |||||||
Herlev Svømning | 6:00.00 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 43.72 | 1:34.22 | 1:34.22 | ||||||
Helena Honore | 2007 | 46.33 | 1:34.26 | 3:08.48 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 38.37 | 1:25.90 | 4:34.38 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 39.01 | 1:24.63 | 5:59.01 | ||||||
5 | Gsc Piger 5 | 2007 | 6:25.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:50.50 | |||||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 43.69 | 1:33.15 | 1:33.15 | ||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 20.24 | 43.86 | 2:17.01 | ||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 52.02 | 1:37.01 | 3:54.02 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 54.60 | 2:31.61 | 6:25.63 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2008 | 6:35.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:15.00 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | 47.05 | 1:40.38 | 1:40.38 | ||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 46.10 | 1:43.03 | 3:23.41 | ||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 44.62 | 1:37.32 | 5:00.73 | ||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 45.29 | 1:34.58 | 6:35.31 | ||||||
- | Gsc Piger 4 | 2007 | DSQ | 1 hånd brystvending | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:30.50 | |||||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 42.40 | 1:31.23 | 1:31.23 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.49 | 1:33.95 | 3:05.18 | ||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 45.96 | 1:37.86 | 4:43.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |