Resultater for GSC Medleystævne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
18112018
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 526 | 34.29 | 1:12.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.55 | |||||||||
2 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 493 | 34.74 | 1:14.21 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | 490 | 34.95 | 1:14.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.38 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 479 | 35.16 | 1:14.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.38 | |||||||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 419 | 35.25 | 1:18.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.56 | |||||||||
6 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 414 | 36.15 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.25 | |||||||||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 410 | 36.20 | 1:18.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | |||||||||
8 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 401 | 36.27 | 1:19.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.64 | |||||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 397 | 36.95 | 1:19.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
10 | Molly Namensen | 2006 | 383 | 37.14 | 1:20.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.59 | |||||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 370 | 38.11 | 1:21.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.48 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 369 | 37.49 | 1:21.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.91 | |||||||||
13 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 367 | 38.07 | 1:21.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
14 | Anna E.e. Balle | 2006 | 354 | 39.19 | 1:22.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.06 | |||||||||
15 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 338 | 38.99 | 1:24.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.22 | |||||||||
16 | Lara Smerdal | 2006 | 337 | 40.26 | 1:24.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.49 | |||||||||
17 | Jaqueline Haack | 2006 | 336 | 38.41 | 1:24.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.35 | |||||||||
18 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 333 | 39.92 | 1:24.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Amalie Backhausen | 2006 | 331 | 39.85 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.60 | |||||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 303 | 38.83 | 1:27.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.02 | |||||||||
21 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 302 | 38.66 | 1:27.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.89 | |||||||||
22 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 298 | 40.64 | 1:27.75 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 292 | 41.91 | 1:28.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.55 | |||||||||
24 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 291 | 38.79 | 1:28.44 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.84 | |||||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | 283 | 39.03 | 1:29.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.06 | |||||||||
26 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 277 | 40.87 | 1:29.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
27 | Sofija Rønne | 2006 | 276 | 40.88 | 1:30.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.06 | |||||||||
28 | Johanne Hummelmose | 2006 | 274 | 40.06 | 1:30.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.07 | |||||||||
29 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 269 | 40.93 | 1:30.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.52 | |||||||||
30 | Daniella Anderson | 2006 | 256 | 1:32.30 | 1:32.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.57 | |||||||||
31 | Henriette Roos | 2006 | 256 | 41.59 | 1:32.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.13 | |||||||||
32 | Siv Reimer | 2006 | 255 | 41.88 | 1:32.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.43 | |||||||||
33 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 252 | 43.04 | 1:32.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:57.15 | |||||||||
34 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 241 | 43.34 | 1:34.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.88 | |||||||||
35 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 229 | 44.78 | 1:35.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.48 | |||||||||
36 | Katja Poulsen | 2006 | 226 | 41.96 | 1:36.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.00 | |||||||||
37 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 220 | 45.05 | 1:37.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:44.38 | |||||||||
38 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 211 | 43.33 | 1:38.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.70 | |||||||||
39 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 203 | 44.56 | 1:39.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.30 | |||||||||
40 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 185 | 44.60 | 1:42.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.70 | |||||||||
41 | Emma Haagen | 2006 | 168 | 44.55 | 1:46.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
42 | Hanna Rørbech | 2006 | 161 | 50.33 | 1:47.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.66 | |||||||||
43 | Emma Spang | 2006 | 148 | 51.00 | 1:50.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:01.36 | |||||||||
44 | Maja Hansen | 2006 | 144 | 51.58 | 1:51.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |