Tulokset Brøndby Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
|
155 |
41.77 |
1:29.36 |
2:18.93 |
|
3:04.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Duer Laurberg |
2008 |
|
155 |
40.73 |
1:28.42 |
2:16.78 |
|
3:04.83 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fang Qi |
2008 |
|
135 |
43.47 |
1:32.42 |
2:23.54 |
|
3:13.33 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vincent W. Takla |
2008 |
|
129 |
43.51 |
1:33.97 |
2:25.63 |
|
3:16.33 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
|
124 |
46.68 |
1:38.83 |
2:30.52 |
|
3:19.18 |
|
|
Herlev Svømning |
3:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
|
110 |
46.82 |
1:40.16 |
2:34.96 |
|
3:27.16 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
|
108 |
47.11 |
1:40.53 |
2:34.43 |
|
3:28.37 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
|
102 |
46.82 |
1:40.59 |
2:34.71 |
|
3:32.15 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
|
101 |
45.43 |
1:41.43 |
2:39.21 |
|
3:33.34 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicholas Castella |
2007 |
|
426 |
30.79 |
1:04.95 |
1:39.50 |
|
2:12.00 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Elmedyb |
2006 |
|
379 |
32.04 |
1:08.24 |
1:43.48 |
|
2:17.30 |
|
|
Herlev Svømning |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
|
296 |
34.37 |
1:12.26 |
1:50.70 |
|
2:29.10 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
|
276 |
35.65 |
1:14.00 |
1:53.66 |
|
2:32.48 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
|
273 |
35.77 |
1:15.52 |
1:54.70 |
|
2:33.11 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hugo Haakansson |
2006 |
|
269 |
34.97 |
1:15.34 |
1:57.04 |
|
2:33.83 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
|
268 |
35.75 |
1:15.55 |
1:55.35 |
|
2:34.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Nimb |
2006 |
|
265 |
34.05 |
1:13.57 |
1:55.02 |
|
2:34.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josef Shukri |
2006 |
|
240 |
35.45 |
1:15.42 |
1:57.54 |
|
2:39.81 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
|
238 |
35.33 |
1:16.16 |
1:59.63 |
|
2:40.27 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
|
233 |
37.48 |
1:18.57 |
2:00.82 |
|
2:41.36 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Isaksen |
2007 |
|
232 |
35.56 |
1:16.50 |
1:56.77 |
|
2:41.61 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lucas Misander |
2007 |
|
230 |
35.13 |
1:14.26 |
1:59.16 |
|
2:42.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
|
215 |
37.77 |
1:21.14 |
2:04.51 |
|
2:45.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
|
197 |
38.16 |
1:20.11 |
2:07.29 |
|
2:50.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Serizawa |
2006 |
|
191 |
38.00 |
1:21.29 |
2:07.36 |
|
2:52.41 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Arthur Kvist Andreassen |
2007 |
|
184 |
40.18 |
1:25.91 |
2:10.49 |
|
2:54.57 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Daniel Skyt |
2006 |
|
181 |
38.52 |
1:24.29 |
2:11.64 |
|
2:55.36 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Storm Bargmann |
2007 |
|
169 |
41.52 |
1:28.40 |
2:15.80 |
|
2:59.53 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jacob Hwaiz |
2007 |
|
160 |
40.11 |
1:26.29 |
2:10.13 |
|
3:02.96 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anton Severinsen |
2007 |
|
136 |
40.75 |
1:29.35 |
2:24.03 |
|
3:12.80 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Gentofte Svømme Klub |
3:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Nielsen |
2004 |
|
434 |
29.90 |
|
1:36.62 |
|
2:11.24 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
|
404 |
30.25 |
1:04.94 |
1:40.38 |
|
2:14.41 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Skov Grell |
2004 |
|
375 |
32.94 |
1:08.48 |
1:44.40 |
|
2:17.73 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bertram Olesen |
2005 |
|
348 |
31.10 |
1:06.87 |
1:44.13 |
|
2:21.27 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofus Norby Larsson |
2004 |
|
283 |
34.71 |
1:14.13 |
1:53.69 |
|
2:31.22 |
|
|
Herlev Svømning |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
|
236 |
36.37 |
1:17.89 |
2:00.24 |
|
2:40.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victor Enemark Cruse |
2004 |
|
221 |
35.65 |
1:16.65 |
2:01.06 |
|
2:44.24 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
3:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Kilhof |
2000 |
|
427 |
30.33 |
1:03.94 |
1:38.94 |
|
2:11.88 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Petersen |
1999 |
|
394 |
30.72 |
1:05.38 |
1:41.09 |
|
2:15.53 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|