Results for Brøndby Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 19 januar 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2019 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Drenge 1 | 2006 | 274 | 2:19.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:28.99 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 39.29 | 1:15.21 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 34.36 | 1:49.57 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 29.70 | 2:19.27 | |||||||
2 | Gentofte Drenge 2 | 2006 | 253 | 2:23.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.00 | |||||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 37.30 | 37.30 | |||||||
August Taul | 2006 | 39.48 | 1:16.78 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 34.34 | 1:51.12 | |||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 31.96 | 2:23.08 | |||||||
3 | Gsk Drenge 1 | 2006 | 239 | 2:25.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 42.64 | 1:19.44 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 35.26 | 1:54.70 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 31.00 | 2:25.70 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 3 | 2006 | 221 | 2:29.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.00 | |||||||||
Vitus Skovbjerg | 2007 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 40.95 | 1:21.49 | |||||||
August Due | 2007 | 36.40 | 1:57.89 | |||||||
Lucas Misander | 2007 | 31.68 | 2:29.57 | |||||||
5 | Vikinger 1C | 2007 | 204 | 2:33.60 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:35.97 | |||||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 44.81 | 1:21.66 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 36.44 | 1:58.10 | |||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 35.50 | 2:33.60 | |||||||
6 | Vest Drenge 2 | 2006 | 173 | 2:42.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:46.56 | |||||||||
Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 44.98 | 44.98 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 42.63 | 1:27.61 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 36.56 | 2:04.17 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 38.13 | 2:42.30 | |||||||
7 | Talent Drenge 1 | 2007 | 135 | 2:56.43 | ||||||
Herlev Svømning | 2:52.00 | |||||||||
Victor Rønne | 2007 | 48.94 | 48.94 | |||||||
Storm Bargmann | 2007 | 45.52 | 1:34.46 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 44.12 | 2:18.58 | |||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 37.85 | 2:56.43 | |||||||
8 | Vikinger 2C | 2006 | 133 | 2:56.98 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:00.00 | |||||||||
Daniel Skyt | 2006 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Viktor Lange | 2007 | 57.04 | 1:35.76 | |||||||
Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 42.37 | 2:18.13 | |||||||
William Ammitzbøll | 2006 | 38.85 | 2:56.98 | |||||||
9 | Vest Talent Bois | 2008 | 93 | 3:19.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:28.00 | |||||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 54.78 | 54.78 | |||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | 45.31 | 1:40.09 | |||||||
Cornelius K. Andreassen | 2008 | 56.07 | 2:36.16 | |||||||
Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 43.11 | 3:19.27 | |||||||
10 | Talent Drenge 2 | 2006 | 90 | 3:21.26 | ||||||
Herlev Svømning | 3:11.00 | |||||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 47.73 | 47.73 | |||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 56.76 | 1:44.49 | |||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 54.46 | 2:38.95 | |||||||
Thomas Rønne | 2009 | 42.31 | 3:21.26 | |||||||
- | Frederikssund Strong | 2007 | DSQ | Asynkr. flyarme 150m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:50.50 | |||||||||
Gustavs Lopacinskis | 2009 | 46.78 | 46.78 | |||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 46.99 | 1:33.77 | |||||||
- | Gentofte Drenge 4 | 2007 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.00 | |||||||||
Alexander Dorph Jensen | 2007 | 43.87 | 43.87 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sunswim 1 | 1999 | 413 | 2:01.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:59.45 | |||||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Benjamin Koch Andersen | 2004 | 34.28 | 1:03.04 | |||||||
Mathias Petersen | 1999 | 31.10 | 1:34.14 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 27.37 | 2:01.51 | |||||||
2 | Vikinger 1 | 2004 | 403 | 2:02.44 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:04.51 | |||||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 32.05 | 1:06.11 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 30.04 | 1:36.15 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 26.29 | 2:02.44 | |||||||
3 | Team Tøz | 2004 | 370 | 2:05.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.00 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 36.84 | 1:07.43 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 31.57 | 1:39.00 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 26.99 | 2:05.99 | |||||||
4 | Vg17 H2 Broccolier | 2004 | 328 | 2:11.15 | ||||||
Vg17 | 2:05.00 | |||||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.54 | 1:09.13 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 31.42 | 1:40.55 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 30.60 | 2:11.15 | |||||||
5 | Frederikssund Fast | 2004 | 316 | 2:12.85 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:10.05 | |||||||||
Loui Krag | 2007 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Bertram Olesen | 2005 | 35.07 | 1:13.56 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 31.70 | 1:45.26 | |||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 27.59 | 2:12.85 | |||||||
6 | Knægte | 2004 | 311 | 2:13.55 | ||||||
Herlev Svømning | 2:04.42 | |||||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 36.62 | 1:10.10 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 34.64 | 1:44.74 | |||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 28.81 | 2:13.55 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 306 | 2:14.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.00 | |||||||||
Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 37.47 | 1:11.59 | |||||||
Maximillian Udar | 2006 | 32.18 | 1:43.77 | |||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 30.46 | 2:14.23 | |||||||
8 | Frederikssund Energy | 2004 | 226 | 2:28.45 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:32.02 | |||||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 39.76 | 1:19.51 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 35.56 | 1:55.07 | |||||||
Victor Enemark Cruse | 2004 | 33.38 | 2:28.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 17:16 |