Resultater for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 maj 2019 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2019 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 815 | 25.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
JGI Svømning | 24.97 | |||||||||
2 | Jeanette Ottesen | 1987 | 800 | 25.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 25.19 | |||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 639 | 27.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.47 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 611 | 27.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
JGI Svømning | 26.90 | |||||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | 608 | 27.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 27.97 | |||||||||
6 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 591 | 28.20 | ||||||
JGI Svømning | 27.35 | |||||||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | 567 | 28.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
JGI Svømning | 28.17 | |||||||||
8 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 562 | 28.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
9 | Kaja Aunstrup | 1998 | 560 | 28.71 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
10 | Nicola Lindell | 2001 | 559 | 28.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 27.85 | |||||||||
11 | Simone Jørgensen | 1999 | 554 | 28.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | 518 | 29.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.60 | |||||||||
13 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 496 | 29.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
14 | Emma Vileus | 2001 | 495 | 29.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 29.04 | |||||||||
15 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 457 | 30.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 600 | 28.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.50 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 595 | 28.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.55 | |||||||||
3 | Maria Lund | 2003 | 575 | 28.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.78 | |||||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 566 | 28.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 28.41 | |||||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 565 | 28.62 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.30 | |||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 564 | 28.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.33 | |||||||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | 563 | 28.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 557 | 28.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
JGI Svømning | 29.36 | |||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 548 | 28.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 547 | 28.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
11 | Clara Carlquist | 2003 | 543 | 29.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.02 | |||||||||
12 | Katrine Bonefeld | 2004 | 534 | 29.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.64 | |||||||||
13 | Michelle Mortensen | 2002 | 531 | 29.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
14 | Frederikke Elster | 2004 | 520 | 29.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
15 | Emma Stoltz | 2004 | 517 | 29.49 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.51 | |||||||||
16 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 510 | 29.62 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
17 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 502 | 29.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
18 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 501 | 29.80 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
19 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 494 | 29.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
20 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 493 | 29.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 487 | 30.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
21 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 487 | 30.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.46 | |||||||||
23 | Laura Jørgensen | 2004 | 480 | 30.21 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
24 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 474 | 30.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.22 | |||||||||
25 | Malou Soelberg | 2004 | 466 | 30.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
26 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 452 | 30.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.94 | |||||||||
27 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 450 | 30.88 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.06 | |||||||||
28 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 444 | 31.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.06 | |||||||||
29 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 441 | 31.09 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
30 | Astrid Permin | 2003 | 433 | 31.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.10 | |||||||||
31 | Ida Lund Järund | 2003 | 426 | 31.45 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
32 | Amalie Lund | 2004 | 412 | 31.81 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
33 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 406 | 31.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
34 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 378 | 32.71 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:01 |