Results for Farum Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag indledende kl. 9.00
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Orban |
2004 |
|
668 |
30.39 |
1:02.65 |
1:35.94 |
|
2:09.22 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
636 |
31.36 |
1:04.50 |
1:38.51 |
|
2:11.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Osterman |
2004 |
|
622 |
31.23 |
1:03.89 |
1:37.72 |
|
2:12.33 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
612 |
30.83 |
1:04.37 |
1:38.72 |
|
2:13.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Ingner |
2002 |
|
605 |
31.19 |
1:04.29 |
1:38.74 |
|
2:13.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
595 |
31.86 |
1:06.07 |
1:40.89 |
|
2:14.28 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
586 |
31.36 |
1:05.90 |
1:41.03 |
|
2:14.97 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Grahovac |
1999 |
|
586 |
31.33 |
1:05.43 |
1:40.55 |
|
2:14.98 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
574 |
31.78 |
1:06.69 |
1:41.73 |
|
2:15.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
548 |
31.54 |
1:06.55 |
1:42.39 |
|
2:18.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
538 |
32.15 |
1:06.80 |
1:42.25 |
|
2:18.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
538 |
32.00 |
1:06.83 |
1:42.82 |
|
2:18.89 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ester Eilertsson |
2003 |
|
530 |
32.05 |
1:07.44 |
1:43.67 |
|
2:19.58 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
528 |
31.81 |
1:06.83 |
1:43.08 |
|
2:19.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
503 |
32.61 |
1:09.08 |
1:45.63 |
|
2:22.02 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
500 |
33.16 |
1:09.57 |
1:46.54 |
|
2:22.34 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
498 |
33.51 |
1:10.79 |
1:46.95 |
|
2:22.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
|
496 |
34.21 |
1:11.08 |
1:47.05 |
|
2:22.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
493 |
33.66 |
1:09.77 |
1:46.55 |
|
2:22.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
|
484 |
33.90 |
1:11.32 |
1:48.24 |
|
2:23.87 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simone Jørgensen |
1999 |
|
476 |
33.03 |
1:09.77 |
1:46.98 |
|
2:24.60 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
|
472 |
31.77 |
1:07.47 |
1:45.81 |
|
2:25.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
|
467 |
33.19 |
1:10.36 |
1:47.72 |
|
2:25.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Line Thode Møller |
2004 |
|
461 |
33.04 |
1:10.38 |
1:48.54 |
|
2:26.21 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
|
458 |
33.81 |
1:10.93 |
1:48.93 |
|
2:26.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
440 |
34.98 |
1:13.07 |
1:51.76 |
|
2:28.46 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
435 |
34.24 |
1:11.93 |
1:50.63 |
|
2:29.05 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Astrid Permin |
2003 |
|
427 |
33.97 |
1:11.79 |
1:51.12 |
|
2:29.96 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
419 |
34.90 |
1:13.02 |
1:52.86 |
|
2:30.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Frederikke Elster |
2004 |
|
396 |
34.21 |
1:14.12 |
1:54.13 |
|
2:33.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|