Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 124, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.56 | 1:03.20 | |||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.16 | 1:04.66 | |||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | 1:05.11 | |||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.76 | 1:05.47 | |||||
5 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.92 | 1:06.07 | |||||
6 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.76 | 1:07.03 | |||||
7 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.89 | 1:07.27 | |||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.50 | 1:07.58 | |||||
9 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 32.80 | 1:08.02 | |||||
10 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.25 | 1:08.28 | |||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.88 | 1:08.42 | |||||
12 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.30 | 1:08.89 | |||||
13 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 34.10 | 1:09.52 | |||||
14 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 34.40 | 1:10.26 | |||||
15 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.48 | 1:10.36 | |||||
16 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.10 | 1:10.92 | |||||
17 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | 1:11.18 | |||||
18 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.34 | 1:11.40 | |||||
19 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | 1:11.59 | |||||
20 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 34.72 | 1:12.28 | |||||
21 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.74 | 1:12.40 | |||||
22 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.55 | 1:12.58 | |||||
23 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.11 | 1:13.15 | |||||
24 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 36.02 | 1:13.37 | |||||
25 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.04 | 1:13.63 | |||||
26 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.13 | 1:13.64 | |||||
27 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.77 | 1:13.65 | |||||
28 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 35.71 | 1:13.71 | |||||
29 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.38 | 1:14.10 | |||||
30 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.83 | 1:14.57 | |||||
31 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 34.61 | 1:14.66 | |||||
32 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 35.92 | 1:14.83 | |||||
33 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.12 | 1:18.71 | |||||
34 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.10 | 1:21.49 | |||||
Løb 124, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.64 | 1:02.44 | |||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 31.11 | 1:04.22 | |||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.94 | 1:07.10 | |||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 32.23 | 1:07.83 | |||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.76 | 1:08.66 | |||||
6 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.58 | 1:08.80 | |||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.21 | 1:09.41 | |||||
8 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.09 | 1:09.71 | |||||
9 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.97 | 1:10.23 | |||||
10 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | 1:10.24 | |||||
11 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.18 | 1:10.56 | |||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 34.69 | 1:10.79 | |||||
13 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.71 | 1:10.86 | |||||
14 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.52 | 1:10.93 | |||||
15 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.61 | 1:11.40 | |||||
16 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.89 | 1:11.48 | |||||
17 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.89 | 1:11.54 | |||||
18 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.57 | 1:12.85 | |||||
19 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.45 | 1:12.94 | |||||
20 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.59 | 1:13.12 | |||||
21 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.36 | 1:13.23 | |||||
22 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | 1:13.47 | |||||
23 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.03 | 1:14.43 | |||||
24 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.89 | 1:14.52 | |||||
25 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 36.33 | 1:14.66 | |||||
26 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 36.71 | 1:14.80 | |||||
27 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 36.16 | 1:15.19 | |||||
28 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.79 | 1:15.57 | |||||
29 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.11 | 1:15.76 | |||||
30 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.19 | 1:16.15 | |||||
31 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.42 | 1:16.17 | |||||
32 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.99 | 1:19.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |