Tulokset Køge Open, Køge 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 23 november 2018 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2018 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 99 år |
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 585 | 28.68 | 1:00.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.71 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 574 | 28.67 | 1:00.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 542 | 28.50 | 1:01.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
4 | Marius Rasmussen | 1999 | 539 | 28.91 | 1:01.77 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.19 | |||||||||
5 | Gunnar Widerberg | 2000 | 532 | 29.34 | 1:02.06 | |||||
Simklubben Laxen | 1:01.88 | |||||||||
6 | Mads Holm | 1998 | 528 | 28.55 | 1:02.21 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.33 | |||||||||
7 | Max Ackermann | 1995 | 523 | 29.60 | 1:02.43 | |||||
Simklubben Laxen | 1:02.30 | |||||||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 521 | 29.17 | 1:02.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.13 | |||||||||
9 | Andreas L. Damgård | 2000 | 494 | 30.37 | 1:03.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
10 | August Ryom | 2002 | 493 | 30.47 | 1:03.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
11 | Roar Andersen | 2001 | 459 | 29.29 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.95 | |||||||||
12 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 457 | 30.61 | 1:05.30 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 441 | 30.12 | 1:06.07 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.35 | |||||||||
14 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 433 | 29.90 | 1:06.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
15 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 430 | 1:06.61 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 1:05.86 | |||||||||
16 | Viktor Eibye | 2001 | 421 | 31.86 | 1:07.09 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:09.34 | |||||||||
17 | Tobias Lindberg | 2003 | 404 | 32.69 | 1:08.01 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:10.90 | |||||||||
18 | Mathias Parkhøi | 2003 | 401 | 32.45 | 1:08.17 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.52 | |||||||||
19 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 395 | 31.21 | 1:08.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.84 | |||||||||
20 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 381 | 33.46 | 1:09.35 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.88 | |||||||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | 358 | 33.40 | 1:10.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
22 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 356 | 33.76 | 1:10.93 | |||||
SVØM Korsør | 1:17.38 | |||||||||
23 | Oliver Gadegaard | 2003 | 350 | 32.71 | 1:11.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
24 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 349 | 34.72 | 1:11.42 | |||||
SVØM Korsør | 1:18.23 | |||||||||
25 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | 337 | 33.57 | 1:12.26 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:14.34 | |||||||||
26 | Lucas Nilsson | 2003 | 312 | 1:14.12 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:14.78 | |||||||||
27 | Brandur A. Matras | 2003 | 311 | 34.19 | 1:14.23 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:17.73 | |||||||||
28 | Jóhannis Erlendsson | 2003 | 290 | 31.66 | 1:15.94 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:16.52 | |||||||||
29 | Albert U. Thystrup | 2003 | 281 | 37.38 | 1:16.78 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:18.54 | |||||||||
30 | Tórálvur S. Brestisson | 2003 | 239 | 36.34 | 1:20.97 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:25.24 | |||||||||
- | Mads Hauge Sørensen | 1997 | DSQ | SW7.1 2flyben 50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
- | Malte Hjalholt | 2003 | DSQ | sw 7,5 cr.ben50m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.80 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 447 | 29.67 | 1:05.74 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.60 | |||||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 405 | 30.27 | 1:07.93 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:08.54 | |||||||||
3 | Albin Ekstrand | 2004 | 401 | 30.96 | 1:08.21 | |||||
Simklubben Laxen | 1:11.75 | |||||||||
4 | Alexander Slente | 2004 | 398 | 32.25 | 1:08.38 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.69 | |||||||||
5 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 393 | 33.10 | 1:08.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 392 | 33.10 | 1:08.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.84 | |||||||||
7 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 385 | 30.91 | 1:09.13 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:09.79 | |||||||||
8 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 374 | 1:09.77 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.96 | |||||||||
9 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 372 | 33.95 | 1:09.91 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.87 | |||||||||
10 | August Anderud | 2004 | 367 | 32.64 | 1:10.20 | |||||
Simklubben Laxen | 1:09.74 | |||||||||
11 | Emil Søby | 2004 | 364 | 32.48 | 1:10.44 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.93 | |||||||||
12 | Niklas Jógvan Arge | 2004 | 363 | 33.41 | 1:10.49 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:12.78 | |||||||||
13 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 360 | 32.72 | 1:10.69 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 354 | 32.12 | 1:11.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.55 | |||||||||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 353 | 34.65 | 1:11.16 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.19 | |||||||||
16 | Erik Olsson | 2004 | 344 | 33.08 | 1:11.78 | |||||
Simklubben Laxen | 1:11.65 | |||||||||
17 | Daniel Bastholm | 2005 | 340 | 32.93 | 1:12.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
18 | Nicholas Simson | 2005 | 339 | 32.83 | 1:12.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.11 | |||||||||
19 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 335 | 34.67 | 1:12.38 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.02 | |||||||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | 331 | 1:12.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
21 | Konrad Clausen | 2005 | 326 | 34.96 | 1:13.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:14.28 | |||||||||
22 | Theodor Møller | 2005 | 325 | 35.64 | 1:13.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.44 | |||||||||
23 | Philip H. Christensen | 2004 | 324 | 1:13.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
24 | Stefan Rasmussen | 2004 | 315 | 34.87 | 1:13.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.77 | |||||||||
25 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 315 | 34.81 | 1:13.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
26 | Sune Vergmann | 2005 | 313 | 1:14.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.10 | |||||||||
27 | Johannes Forsbæk | 2004 | 311 | 32.94 | 1:14.17 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.98 | |||||||||
28 | Alex Baes Maidens | 2004 | 309 | 34.47 | 1:14.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.45 | |||||||||
29 | Joel Meuller | 2004 | 308 | 34.35 | 1:14.44 | |||||
Simklubben Laxen | 1:16.53 | |||||||||
30 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 305 | 35.88 | 1:14.72 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.41 | |||||||||
31 | Anders Thøgersen | 2005 | 301 | 33.91 | 1:14.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
32 | Simon Swedblom | 2004 | 301 | 34.66 | 1:15.05 | |||||
Simklubben Laxen | 1:18.43 | |||||||||
33 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 289 | 35.42 | 1:16.03 | |||||
SVØM Korsør | 1:18.45 | |||||||||
34 | Marius Mains | 2005 | 279 | 36.11 | 1:16.93 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:17.55 | |||||||||
35 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 278 | 36.45 | 1:17.00 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
36 | Bence Barnabás Márkus | 2005 | 275 | 35.92 | 1:17.26 | |||||
Simklubben Laxen | 1:22.76 | |||||||||
37 | August K Madsen | 2004 | 273 | 34.84 | 1:17.47 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.41 | |||||||||
38 | Mauritz Otzen | 2005 | 263 | 37.06 | 1:18.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.88 | |||||||||
39 | Mathias Olsen | 2005 | 246 | 38.25 | 1:20.27 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
40 | Frederik Rasmussen | 2005 | 229 | 38.95 | 1:22.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.67 | |||||||||
41 | Erik Hakopian | 2004 | 226 | 37.76 | 1:22.48 | |||||
Simklubben Laxen | 1:28.47 | |||||||||
42 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 220 | 37.85 | 1:23.22 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.23 | |||||||||
43 | Dávid Gislason | 2005 | 219 | 37.53 | 1:23.35 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:25.11 | |||||||||
44 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 204 | 39.94 | 1:25.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:33.37 | |||||||||
45 | Anton Ymén | 2005 | 198 | 40.84 | 1:26.19 | |||||
Simklubben Laxen | 1:33.36 | |||||||||
46 | Villads Lund Larsen | 2004 | 182 | 40.33 | 1:28.60 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:29.51 | |||||||||
47 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 174 | 42.95 | 1:30.04 | |||||
SVØM Korsør | 1:34.21 | |||||||||
48 | August Juel Bragge | 2005 | 172 | 41.68 | 1:30.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.98 | |||||||||
- | Hampus Rosdahl | 2005 | DSQ | sw 6.2 afsl mave 25m | ||||||
Simklubben Laxen | 1:23.72 | |||||||||
- | Lucas Møller Larsen | 2005 | DSQ | sw 7.6 ESB 75m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Hampe | 2004 | DSQ | sw 8.4 ESB 25 m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:51.41 | |||||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 23 november 2018 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:11 |