2019-09-22   23:25:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.65        1:22.20   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub    41.25        1:23.08   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    40.97        1:23.72   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød    41.57        1:24.71   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning    43.89        1:25.27   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød    40.67        1:25.60   
Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub    40.16        1:25.69   
Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub    41.58        1:25.87   
Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub    43.26        1:26.97   
10  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    43.00        1:27.86   
11  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    42.92        1:28.25   
12  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub    1:28.37        1:28.37   
13  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    41.87        1:28.50   
14  Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub    44.43        1:30.61   
15  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    42.92        1:31.03   
16  Helene Heegaard  2007  Søllerød Svømmeklub    45.76        1:32.22   
17  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    1:36.50        1:36.50   
18  Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub    47.20        1:37.50   
19  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    46.65        1:38.53   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb v 75 m 
Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            DSQ  efb 25 m 
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v 25 m 
Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  efb v 50 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    38.66        1:20.42   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    42.08        1:27.58   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    43.14        1:29.09   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    46.87        1:33.04   
Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub    47.95        1:36.15   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.07        1:36.69   
Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød    47.61        1:37.35   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød    47.69        1:37.58   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.36        1:38.71   
10  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub    1:38.83        1:38.83   
11  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød    48.29        1:39.00   
12  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub    48.92        1:39.94   
13  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.78        1:40.00   
14  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub    49.81        1:40.31   
15  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub    49.83        1:41.48   
16  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening    49.73        1:43.44   
17  Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub    50.93        1:43.59   
18  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    51.54        1:43.68   
19  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    50.69        1:43.79   
20  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub    52.44        1:44.18   
21  Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    53.79        1:44.56   
22  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød    51.32        1:45.26   
23  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød    1:45.27        1:45.27   
24  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    52.61        1:46.46   
25  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub    53.38        1:48.05   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  efb v 25 m 
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  efb v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark