2019-09-22   23:22:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    36.74        1:18.90   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.28        1:20.73   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub    37.55        1:21.81   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    39.63        1:24.38   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød    38.86        1:24.49   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød    39.13        1:24.89   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    1:25.26        1:25.26   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.92        1:25.28   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.39        1:26.19   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød    40.13        1:26.19   
11  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    39.64        1:26.54   
12  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.76        1:26.66   
13  Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    42.21        1:27.91   
14  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub    38.82        1:28.59   
15  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    41.14        1:28.69   
16  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    42.15        1:28.86   
17  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub    41.69        1:29.31   
18  K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning    41.78        1:29.69   
19  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    40.59        1:30.20   
20  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub    42.27        1:30.79   
21  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    42.73        1:30.80   
22  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.97        1:31.38   
23  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    41.82        1:31.48   
24  Annabella Nathansen  2007  Søllerød Svømmeklub    41.67        1:31.73   
24  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    44.39        1:31.73   
26  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub    42.48        1:31.80   
27  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød    40.80        1:31.93   
28  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub    44.64        1:33.52   
29  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub    45.54        1:34.55   
30  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    43.25        1:35.90   
31  Katrine Bruhn Aaby  2007  Søllerød Svømmeklub    52.46        1:43.72   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Caroline Terney  2007  Søllerød Svømmeklub            DSQ  asynkron arme 60 m 
Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  esb 75 m 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    37.13        1:20.19   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød    42.80        1:27.19   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    40.68        1:28.10   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød    44.88        1:30.04   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    42.44        1:31.01   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub    44.33        1:32.07   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    41.72        1:32.37   
Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    44.17        1:33.22   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub    44.27        1:34.12   
10  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    44.80        1:35.05   
11  Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.38        1:36.96   
12  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    45.50        1:37.43   
13  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød    46.96        1:39.78   
14  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub    45.55        1:40.74   
15  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub    51.33        1:41.08   
16  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    47.76        1:41.73   
17  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    48.63        1:42.09   
18  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub    47.54        1:42.62   
19  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.77        1:42.87   
20  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.43        1:43.15   
21  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.51        1:45.44   
22  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.52        1:45.52   
23  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub    50.10        1:46.12   
24  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub    48.33        1:46.18   
25  Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub    49.53        1:46.23   
26  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.16        1:46.47   
27  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub    52.04        1:46.89   
28  Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub    46.57        1:46.99   
29  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    48.86        1:47.20   
30  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub    50.98        1:47.85   
31  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    51.42        1:48.02   
32  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub    51.82        1:48.40   
33  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.81        2:04.94   
Clara Nyrup  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  bryst ved 4 svømmart 
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afslut på mave 50 m 
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark