Resultater for Regionaltstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 519 | 28.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.85 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 495 | 29.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.69 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 474 | 29.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 474 | 29.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 441 | 30.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
6 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 439 | 30.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 408 | 31.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.37 | |||||||||
8 | Julie Philip | 2007 | 400 | 31.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
9 | Astrid Høyer | 2007 | 356 | 32.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
10 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 354 | 32.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
11 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 352 | 32.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.96 | |||||||||
12 | Asta Hindborg | 2007 | 349 | 32.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
13 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 338 | 33.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.50 | |||||||||
14 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 336 | 33.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.61 | |||||||||
15 | Mathilde Pedersen | 2007 | 329 | 33.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
16 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 327 | 33.73 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 34.59 | |||||||||
17 | Isabell Hansen | 2007 | 325 | 33.80 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
17 | Smilla Hauge | 2007 | 325 | 33.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | |||||||||
19 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 322 | 33.89 | MD1 | |||||
Vest-Brøndby | 34.82 | |||||||||
19 | Nadia Walløe | 2007 | 322 | 33.89 | MD2 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.08 | |||||||||
21 | Mathilde Johansen | 2007 | 315 | 34.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
22 | Karla Bergmann | 2007 | 314 | 34.16 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 35.12 | |||||||||
23 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 312 | 34.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.22 | |||||||||
23 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 312 | 34.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.59 | |||||||||
25 | Caroline Hansen | 2007 | 306 | 34.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.34 | |||||||||
26 | Anna Steen Petersen | 2007 | 300 | 34.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
27 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 296 | 34.84 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.50 | |||||||||
28 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 288 | 35.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.71 | |||||||||
29 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 279 | 35.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
30 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 278 | 35.60 | ||||||
SVØM Korsør | 36.33 | |||||||||
31 | Maja Andersen | 2007 | 276 | 35.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.67 | |||||||||
32 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 274 | 35.75 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 36.12 | |||||||||
33 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 271 | 35.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.66 | |||||||||
33 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 271 | 35.88 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.18 | |||||||||
35 | Sascha Haste | 2007 | 271 | 35.90 | OD1 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 36.81 | |||||||||
36 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 242 | 37.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.60 | |||||||||
37 | Amalie Møller | 2007 | 237 | 37.53 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.10 | |||||||||
38 | Frederikke Vesth | 2007 | 201 | 39.64 | ||||||
Orient Svømning | 40.28 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 396 | 31.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | 346 | 33.09 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.20 | |||||||||
3 | Vigga Jørgensen | 2008 | 311 | 34.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
4 | Ida Sohn | 2008 | 283 | 35.39 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 36.17 | |||||||||
5 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 277 | 35.65 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | 274 | 35.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.89 | |||||||||
7 | Zenia Englund | 2008 | 271 | 35.90 | OD2 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.97 | |||||||||
8 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 266 | 36.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
8 | Siena Serizawa | 2008 | 266 | 36.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
10 | Marie Munk | 2008 | 244 | 37.16 | ||||||
Albertslund IF | 39.91 | |||||||||
11 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 234 | 37.66 | ||||||
Næstved IF | 39.68 | |||||||||
12 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 228 | 38.02 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.73 | |||||||||
13 | Klara Rasmussen | 2008 | 221 | 38.43 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
14 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 219 | 38.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
15 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 216 | 38.71 | ||||||
SVØM Korsør | 39.46 | |||||||||
16 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 203 | 39.52 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
17 | Smilla Hansson | 2008 | 193 | 40.16 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.74 | |||||||||
18 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 192 | 40.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.74 | |||||||||
19 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 190 | 40.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.92 | |||||||||
20 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 190 | 40.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.23 | |||||||||
21 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 187 | 40.63 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
22 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 184 | 40.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
23 | Adia Brekling | 2008 | 183 | 40.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.58 | |||||||||
24 | Ida Fam | 2008 | 182 | 40.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.54 | |||||||||
25 | Vica Lucie Axen | 2008 | 181 | 41.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
26 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 158 | 42.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
27 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 152 | 43.53 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
28 | India Høj Dresler | 2008 | 142 | 44.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 54.06 | |||||||||
29 | Julie Bruun | 2008 | 122 | 46.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
30 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | 109 | 48.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 53.33 | |||||||||
31 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 93 | 51.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.92 | |||||||||
- | Liva Christensen | 2008 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.86 | |||||||||
- | Nynne Bugge | 2008 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 455 | 26.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.91 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 355 | 28.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 348 | 28.78 | ||||||
Næstved IF | 28.67 | |||||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | 322 | 29.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.44 | |||||||||
5 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 322 | 29.54 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
6 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 315 | 29.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.00 | |||||||||
7 | Zacharias Houmann | 2006 | 313 | 29.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.39 | |||||||||
8 | Joachim Poulsen | 2006 | 310 | 29.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
9 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 306 | 30.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
10 | Laurits Poulsen | 2006 | 281 | 30.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
11 | Frederik Vestergaard | 2006 | 274 | 31.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.79 | |||||||||
12 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 274 | 31.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.05 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 273 | 31.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.44 | |||||||||
14 | Tobias Melhede | 2006 | 268 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.11 | |||||||||
15 | Simon Hejbroch | 2006 | 259 | 31.75 | OD2 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.44 | |||||||||
15 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 259 | 31.75 | OD1 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
17 | Emil Espinoza | 2006 | 252 | 32.07 | OD2 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | |||||||||
17 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 252 | 32.07 | OD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
19 | Victor Hemmingsen | 2006 | 250 | 32.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.35 | |||||||||
20 | Magnus Rasmussen | 2006 | 247 | 32.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.71 | |||||||||
20 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 247 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.21 | |||||||||
22 | Tristan Jensen | 2006 | 241 | 32.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
23 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 239 | 32.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
24 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 239 | 32.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | |||||||||
25 | William F. Pilgaard | 2006 | 231 | 32.99 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.98 | |||||||||
26 | Anders Andresen | 2006 | 228 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.34 | |||||||||
27 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 221 | 33.48 | MD3 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.67 | |||||||||
28 | William Folkmann | 2006 | 218 | 33.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
29 | Mark Dimon | 2006 | 216 | 33.73 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
30 | Oscar Serizawa | 2006 | 207 | 34.24 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
31 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 205 | 34.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
32 | Martin Daniele | 2006 | 203 | 34.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
33 | Calvin Christian Axen | 2006 | 201 | 34.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
34 | Thor Sean Tørngren | 2006 | 198 | 34.74 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
35 | Carl S. Sørensen | 2006 | 195 | 34.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.24 | |||||||||
36 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 194 | 34.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | |||||||||
37 | Emil Hass | 2006 | 127 | 40.30 | ||||||
Næstved IF | 38.41 | |||||||||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Cairo | 2007 | 296 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.37 | |||||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 287 | 30.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.45 | |||||||||
3 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 274 | 31.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
4 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 256 | 31.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
5 | Storm Melgaard | 2007 | 248 | 32.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
6 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 248 | 32.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
7 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 242 | 32.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.98 | |||||||||
8 | Christian Quist | 2007 | 221 | 33.48 | MD2 | |||||
SVØM Korsør | 33.67 | |||||||||
8 | Laurits Erichsen | 2007 | 221 | 33.48 | MD1 | |||||
Rønne Svømme Klub | 33.73 | |||||||||
10 | Thorkild Bjørn | 2007 | 218 | 33.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.97 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 213 | 33.89 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.31 | |||||||||
12 | Mathias Larsen | 2007 | 205 | 34.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.13 | |||||||||
13 | Victor Bjørneborg | 2007 | 205 | 34.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
14 | Ib Fang Wang | 2007 | 193 | 35.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
15 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 189 | 35.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.46 | |||||||||
16 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 187 | 35.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.23 | |||||||||
17 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 186 | 35.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
18 | Emil Lejbølle | 2007 | 185 | 35.53 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
19 | Konradas Juska | 2007 | 184 | 35.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | |||||||||
20 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 183 | 35.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.45 | |||||||||
21 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 182 | 35.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
21 | William Hvid | 2007 | 182 | 35.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.64 | |||||||||
23 | Sebastian Aunt | 2007 | 182 | 35.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
24 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 179 | 35.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
25 | Mathias Johansen | 2007 | 178 | 36.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.06 | |||||||||
26 | Simon Voldmester | 2007 | 175 | 36.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
27 | Jacob Hwaiz | 2007 | 175 | 36.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.96 | |||||||||
28 | Jeppe Nielsen | 2007 | 170 | 36.56 | ||||||
Næstved IF | 37.75 | |||||||||
29 | Jonathan Petersen | 2007 | 149 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.59 | |||||||||
30 | Phillip Knudsen | 2007 | 144 | 38.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
31 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 143 | 38.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.68 | |||||||||
32 | August Juul-Andersen | 2007 | 140 | 39.01 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.69 | |||||||||
33 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 87 | 45.66 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.61 | |||||||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 40.58 | |||||||||
- | Peter Damsø | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 36.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 420 | 1:13.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.13 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 410 | 1:14.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.87 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 396 | 1:14.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 354 | 1:17.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.85 | |||||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | 322 | 1:20.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
6 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 293 | 1:22.76 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.06 | |||||||||
7 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 277 | 1:24.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
8 | Mathilde Pedersen | 2007 | 271 | 1:24.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
9 | Rebekka Roed | 2007 | 256 | 1:26.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.16 | |||||||||
10 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 254 | 1:26.88 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:29.40 | |||||||||
11 | Vigga Jacoby | 2007 | 246 | 1:27.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.20 | |||||||||
12 | Anna Steen Petersen | 2007 | 232 | 1:29.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.58 | |||||||||
13 | Maja Andersen | 2007 | 227 | 1:30.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.78 | |||||||||
14 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 221 | 1:30.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.23 | |||||||||
15 | Agnes Højsteen | 2007 | 219 | 1:31.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.04 | |||||||||
16 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 176 | 1:38.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.83 | |||||||||
- | Nadia Walløe | 2007 | DSQ | SW6.4 EFB v/50m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.75 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 273 | 1:24.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 239 | 1:28.59 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.49 | |||||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | 230 | 1:29.79 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:45.04 | |||||||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 218 | 1:31.43 | ||||||
Næstved IF | 1:35.35 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 217 | 1:31.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.81 | |||||||||
6 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 208 | 1:32.79 | ||||||
Næstved IF | 1:36.92 | |||||||||
7 | Vigga Skou | 2008 | 205 | 1:33.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.52 | |||||||||
8 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 192 | 1:35.26 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.32 | |||||||||
9 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 187 | 1:36.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.51 | |||||||||
10 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 181 | 1:37.20 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.91 | |||||||||
11 | Smilla Hansson | 2008 | 180 | 1:37.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
12 | Ida Sohn | 2008 | 175 | 1:38.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:40.55 | |||||||||
13 | Nynne Bugge | 2008 | 175 | 1:38.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.93 | |||||||||
14 | Marie Munk | 2008 | 174 | 1:38.53 | ||||||
Albertslund IF | 1:42.98 | |||||||||
15 | Augusta Johansen | 2008 | 170 | 1:39.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.17 | |||||||||
16 | Liva Christensen | 2008 | 163 | 1:40.63 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.62 | |||||||||
17 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 162 | 1:40.81 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.15 | |||||||||
18 | Adia Brekling | 2008 | 156 | 1:42.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.94 | |||||||||
19 | Clara Vestergaard | 2008 | 151 | 1:43.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.11 | |||||||||
20 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 150 | 1:43.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.97 | |||||||||
21 | Mille Bækmark | 2008 | 137 | 1:46.61 | ||||||
Albertslund IF | 1:57.28 | |||||||||
22 | Thilde Gammelvind | 2008 | 136 | 1:46.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.59 | |||||||||
23 | Clara Johansen | 2008 | 129 | 1:48.79 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:56.30 | |||||||||
- | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | DSQ | SW6.4 EFB v/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.30 | |||||||||
- | Ella Stensgaard | 2008 | DSQ | SW6.4 EFB v/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.26 | |||||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | DSQ | SW6.4 EFB v/75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 405 | 1:06.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.82 | |||||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | 337 | 1:10.27 | ||||||
Næstved IF | 1:09.90 | |||||||||
3 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 325 | 1:11.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 306 | 1:12.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.26 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 300 | 1:13.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:14.12 | |||||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 261 | 1:16.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
7 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 245 | 1:18.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.39 | |||||||||
8 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 242 | 1:18.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.61 | |||||||||
9 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 236 | 1:19.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
10 | Tobias Melhede | 2006 | 226 | 1:20.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.34 | |||||||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 223 | 1:20.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.80 | |||||||||
12 | Emil Espinoza | 2006 | 214 | 1:21.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.72 | |||||||||
13 | Josef Shukri | 2006 | 213 | 1:21.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.16 | |||||||||
14 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 211 | 1:22.17 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.04 | |||||||||
15 | Tristan Jensen | 2006 | 210 | 1:22.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.85 | |||||||||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | 197 | 1:23.99 | OD1 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.25 | |||||||||
16 | Rasmus Egholm | 2006 | 197 | 1:23.99 | OD2 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.99 | |||||||||
18 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 193 | 1:24.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.00 | |||||||||
19 | William Folkmann | 2006 | 191 | 1:24.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
20 | Anton Serizawa | 2006 | 147 | 1:32.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 232 | 1:19.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.48 | |||||||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | 201 | 1:23.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.18 | |||||||||
3 | William Hvid | 2007 | 198 | 1:23.93 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.37 | |||||||||
4 | Christian Quist | 2007 | 192 | 1:24.77 | ||||||
SVØM Korsør | 1:27.07 | |||||||||
5 | Mathias Johansen | 2007 | 191 | 1:24.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.23 | |||||||||
6 | Sebastian Aunt | 2007 | 186 | 1:25.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.29 | |||||||||
7 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 186 | 1:25.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.36 | |||||||||
8 | Thorkild Bjørn | 2007 | 179 | 1:26.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.49 | |||||||||
9 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 175 | 1:27.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:31.11 | |||||||||
10 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 173 | 1:27.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.95 | |||||||||
11 | Frederik William Holm | 2007 | 171 | 1:28.02 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:34.24 | |||||||||
12 | Konradas Juska | 2007 | 162 | 1:29.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.88 | |||||||||
13 | Ib Fang Wang | 2007 | 162 | 1:29.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.39 | |||||||||
14 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 157 | 1:30.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.02 | |||||||||
15 | August Juul-Andersen | 2007 | 153 | 1:31.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.02 | |||||||||
16 | Rasmus Groule | 2007 | 145 | 1:33.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.95 | |||||||||
17 | Asbjørn Zeller | 2007 | 144 | 1:33.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.92 | |||||||||
18 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 139 | 1:34.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.10 | |||||||||
19 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 134 | 1:35.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:35.95 | |||||||||
20 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 134 | 1:35.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.53 | |||||||||
21 | Emil Lejbølle | 2007 | 127 | 1:37.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.17 | |||||||||
22 | Laurits Erichsen | 2007 | 115 | 1:40.46 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:40.94 | |||||||||
23 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 113 | 1:41.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
24 | Jonathan Petersen | 2007 | 104 | 1:43.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.45 | |||||||||
25 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 99 | 1:45.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.24 | |||||||||
- | Nikolaj Nielsen | 2007 | DSQ | SW6.4 EFB v/50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.29 | |||||||||
- | Phillip Knudsen | 2007 | DSQ | SW6.4 EFB v/50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:40.36 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | DSQ | SW6.4 EFB/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 408 | 38.60 | MD1 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.15 | |||||||||
1 | Julie Philip | 2007 | 408 | 38.60 | MD2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | 391 | 39.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.28 | |||||||||
4 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 387 | 39.27 | MD1 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 387 | 39.27 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 39.55 | |||||||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | 366 | 40.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.09 | |||||||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 336 | 41.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
8 | Lara Ghizzaui | 2007 | 312 | 42.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.79 | |||||||||
9 | Mathilde Johansen | 2007 | 312 | 42.22 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
10 | Asta Hindborg | 2007 | 311 | 42.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
11 | Annika Frederiksen | 2007 | 296 | 42.93 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.14 | |||||||||
12 | Astrid Høyer | 2007 | 289 | 43.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.07 | |||||||||
13 | Isabell Hansen | 2007 | 278 | 43.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.92 | |||||||||
14 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 274 | 44.07 | ||||||
Næstved IF | 44.64 | |||||||||
15 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 263 | 44.67 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.76 | |||||||||
16 | Anna Steen Petersen | 2007 | 231 | 46.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 48.73 | |||||||||
17 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 226 | 46.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.27 | |||||||||
18 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 224 | 47.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.15 | |||||||||
19 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 224 | 47.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.01 | |||||||||
20 | Emma Kestenholz | 2007 | 223 | 47.17 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.19 | |||||||||
21 | Smilla Hauge | 2007 | 220 | 47.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.99 | |||||||||
22 | Ella Kjærebye | 2007 | 213 | 47.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
23 | Laura Jørgensen | 2007 | 212 | 48.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.21 | |||||||||
24 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 211 | 48.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 49.31 | |||||||||
25 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 206 | 48.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 50.33 | |||||||||
26 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 203 | 48.73 | ||||||
Næstved IF | 49.83 | |||||||||
27 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 200 | 48.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.12 | |||||||||
28 | Amalie Møller | 2007 | 197 | 49.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.25 | |||||||||
29 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 196 | 49.26 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
30 | Frederikke Vesth | 2007 | 193 | 49.48 | ||||||
Orient Svømning | 50.41 | |||||||||
31 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 187 | 50.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.79 | |||||||||
32 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 186 | 50.12 | ||||||
Greve Svømmeklub | 50.27 | |||||||||
33 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 185 | 50.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 49.71 | |||||||||
34 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 185 | 50.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.25 | |||||||||
35 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 169 | 51.80 | ||||||
SVØM Korsør | 1:27.00 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.36 | |||||||||
- | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.51 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | 274 | 44.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
2 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 258 | 44.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.96 | |||||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | 249 | 45.47 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 247 | 45.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 49.98 | |||||||||
5 | Klara Rasmussen | 2008 | 205 | 48.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.73 | |||||||||
6 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 203 | 48.71 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.05 | |||||||||
7 | Liva Christensen | 2008 | 201 | 48.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
8 | Freja Kobbernagel | 2008 | 189 | 49.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.23 | |||||||||
9 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 186 | 50.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.82 | |||||||||
10 | Vigga Jørgensen | 2008 | 184 | 50.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.79 | |||||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 178 | 50.83 | ||||||
SVØM Korsør | 54.72 | |||||||||
12 | Nynne Bugge | 2008 | 178 | 50.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.46 | |||||||||
13 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 174 | 51.29 | ||||||
Næstved IF | 53.80 | |||||||||
14 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 171 | 51.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
15 | Vigga Skou | 2008 | 160 | 52.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.33 | |||||||||
16 | Julie Bruun | 2008 | 157 | 52.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | 53.52 | |||||||||
17 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 152 | 53.61 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 56.86 | |||||||||
18 | Ida Fam | 2008 | 147 | 54.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.03 | |||||||||
19 | Adia Brekling | 2008 | 138 | 55.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.92 | |||||||||
20 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 135 | 55.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.50 | |||||||||
21 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 132 | 56.23 | ||||||
Greve Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
22 | Vica Lucie Axen | 2008 | 125 | 57.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:00.03 | |||||||||
23 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 124 | 57.29 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 55.76 | |||||||||
24 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | 122 | 57.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.69 | |||||||||
25 | Dagmar Rønnow | 2008 | 116 | 58.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.40 | |||||||||
26 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 101 | 1:01.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.62 | |||||||||
27 | Thilde Gammelvind | 2008 | 88 | 1:04.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.32 | |||||||||
- | Amalie Lykke Madsen | 2008 | DSQ | SW4.4. Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
- | Clara Vestergaard | 2008 | DSQ | SW7.6 ESB v/25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.84 | |||||||||
- | India Høj Dresler | 2008 | DSQ | SW7.1 2flyb. v/start | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 365 | 35.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 312 | 37.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | 303 | 37.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.82 | |||||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 299 | 37.75 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.93 | |||||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | 295 | 37.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.67 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 281 | 38.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.39 | |||||||||
7 | Erik Rasmussen | 2006 | 246 | 40.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.01 | |||||||||
8 | William Larsen | 2006 | 243 | 40.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 46.71 | |||||||||
9 | Zacharias Houmann | 2006 | 243 | 40.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.16 | |||||||||
10 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 233 | 41.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.68 | |||||||||
11 | Laurits Poulsen | 2006 | 211 | 42.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
12 | Emil Espinoza | 2006 | 210 | 42.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.52 | |||||||||
13 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 204 | 42.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.69 | |||||||||
14 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 202 | 43.02 | MD1 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 42.73 | |||||||||
15 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 202 | 43.02 | MD2 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 43.29 | |||||||||
16 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 196 | 43.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.92 | |||||||||
17 | William F. Pilgaard | 2006 | 188 | 44.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.18 | |||||||||
18 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 185 | 44.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.48 | |||||||||
19 | William Folkmann | 2006 | 173 | 45.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.41 | |||||||||
20 | Mark Dimon | 2006 | 169 | 45.59 | ||||||
Greve Svømmeklub | 46.01 | |||||||||
21 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 159 | 46.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.23 | |||||||||
22 | Josef Shukri | 2006 | 147 | 47.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.87 | |||||||||
23 | Emil Hass | 2006 | 129 | 49.85 | ||||||
Næstved IF | 47.57 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 258 | 39.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.87 | |||||||||
2 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 232 | 41.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
3 | Thorkild Bjørn | 2007 | 203 | 42.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.56 | |||||||||
4 | Marinus Leisvig | 2007 | 176 | 45.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.09 | |||||||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | 172 | 45.38 | ||||||
Greve Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 165 | 46.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.53 | |||||||||
7 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 157 | 46.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 51.56 | |||||||||
7 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 157 | 46.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.63 | |||||||||
9 | Frederik William Holm | 2007 | 156 | 46.84 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 47.15 | |||||||||
10 | Asbjørn Zeller | 2007 | 155 | 46.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.78 | |||||||||
11 | Storm Melgaard | 2007 | 154 | 47.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 49.62 | |||||||||
12 | Mathias Larsen | 2007 | 150 | 47.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.77 | |||||||||
13 | Rasmus Groule | 2007 | 133 | 49.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.39 | |||||||||
14 | Otto Cairo | 2007 | 129 | 49.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.92 | |||||||||
15 | Oscar Haak | 2007 | 128 | 50.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 52.32 | |||||||||
16 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 121 | 50.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.25 | |||||||||
17 | Peter Damsø | 2007 | 121 | 50.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 52.38 | |||||||||
18 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 121 | 50.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.48 | |||||||||
19 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 120 | 51.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.19 | |||||||||
20 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 117 | 51.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.51 | |||||||||
21 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | 117 | 51.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 54.00 | |||||||||
22 | Jeppe Nielsen | 2007 | 116 | 51.65 | ||||||
Næstved IF | 55.52 | |||||||||
23 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 106 | 53.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.02 | |||||||||
24 | Jacob Hwaiz | 2007 | 102 | 53.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.38 | |||||||||
25 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 89 | 56.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.20 | |||||||||
26 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 84 | 57.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 56.14 | |||||||||
- | Nicky Kort | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 57.07 | |||||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 53.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 468 | 1:12.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.22 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 428 | 1:15.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.37 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 398 | 1:17.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.65 | |||||||||
4 | Julie Philip | 2007 | 368 | 1:19.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | 363 | 1:19.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 357 | 1:19.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.46 | |||||||||
7 | Asta Hindborg | 2007 | 343 | 1:20.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.93 | |||||||||
8 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 330 | 1:21.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:22.32 | |||||||||
9 | Annika Frederiksen | 2007 | 324 | 1:22.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.04 | |||||||||
10 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 315 | 1:23.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.17 | |||||||||
11 | Astrid Høyer | 2007 | 312 | 1:23.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
12 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 308 | 1:23.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
13 | Mathilde Johansen | 2007 | 285 | 1:26.07 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
14 | Mathilde Pedersen | 2007 | 280 | 1:26.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:31.61 | |||||||||
15 | Nadia Walløe | 2007 | 279 | 1:26.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.86 | |||||||||
16 | Isabell Hansen | 2007 | 278 | 1:26.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
17 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 270 | 1:27.61 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.48 | |||||||||
18 | Rebekka Roed | 2007 | 262 | 1:28.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:34.67 | |||||||||
19 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 261 | 1:28.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.22 | |||||||||
20 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 261 | 1:28.60 | ||||||
Næstved IF | 1:29.43 | |||||||||
21 | Vigga Jacoby | 2007 | 253 | 1:29.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
22 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 250 | 1:29.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.85 | |||||||||
23 | Karla Bergmann | 2007 | 249 | 1:30.07 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:29.94 | |||||||||
24 | Lara Ghizzaui | 2007 | 248 | 1:30.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.22 | |||||||||
25 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 247 | 1:30.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.34 | |||||||||
26 | Laura Jørgensen | 2007 | 247 | 1:30.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.04 | |||||||||
27 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 246 | 1:30.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:37.03 | |||||||||
28 | Caroline Hansen | 2007 | 242 | 1:30.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.19 | |||||||||
29 | Anna Steen Petersen | 2007 | 239 | 1:31.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.20 | |||||||||
30 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 235 | 1:31.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:30.78 | |||||||||
31 | Smilla Hauge | 2007 | 229 | 1:32.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.81 | |||||||||
32 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 221 | 1:33.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.94 | |||||||||
33 | Sascha Haste | 2007 | 217 | 1:34.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:33.97 | |||||||||
34 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 209 | 1:35.44 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
35 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 208 | 1:35.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.07 | |||||||||
36 | Ella Kjærebye | 2007 | 203 | 1:36.36 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.19 | |||||||||
37 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 202 | 1:36.43 | ||||||
SVØM Korsør | 1:36.29 | |||||||||
38 | Amanda Aidinian | 2007 | 201 | 1:36.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.64 | |||||||||
39 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 195 | 1:37.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:37.43 | |||||||||
40 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 185 | 1:39.42 | ||||||
Næstved IF | 1:39.23 | |||||||||
41 | Frederikke Vesth | 2007 | 151 | 1:46.22 | ||||||
Orient Svømning | 1:35.73 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.19 | |||||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | DSQ | Asyn.arme v/20m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.79 | |||||||||
- | Amalie Mønster Birk | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:51.61 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.39 | |||||||||
- | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | DSQ | Brystben eft. start | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.49 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | 297 | 1:24.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.71 | |||||||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 294 | 1:25.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | 279 | 1:26.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
4 | Zenia Englund | 2008 | 241 | 1:31.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.41 | |||||||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | 241 | 1:31.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.55 | |||||||||
6 | Siena Serizawa | 2008 | 238 | 1:31.39 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.16 | |||||||||
7 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 237 | 1:31.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
8 | Vigga Jørgensen | 2008 | 231 | 1:32.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.20 | |||||||||
9 | Marie Munk | 2008 | 225 | 1:33.16 | ||||||
Albertslund IF | 1:37.50 | |||||||||
10 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 221 | 1:33.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:40.45 | |||||||||
11 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 207 | 1:35.76 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:40.85 | |||||||||
12 | Nynne Bugge | 2008 | 193 | 1:37.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.99 | |||||||||
13 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 191 | 1:38.27 | ||||||
Næstved IF | 1:41.87 | |||||||||
14 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 190 | 1:38.50 | ||||||
SVØM Korsør | 1:44.68 | |||||||||
15 | Smilla Hansson | 2008 | 185 | 1:39.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.66 | |||||||||
16 | Vigga Skou | 2008 | 183 | 1:39.79 | MD1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.62 | |||||||||
17 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 183 | 1:39.79 | MD2 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.08 | |||||||||
18 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 179 | 1:40.50 | ||||||
Næstved IF | 1:41.06 | |||||||||
19 | Ida Sohn | 2008 | 174 | 1:41.37 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:37.38 | |||||||||
20 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 174 | 1:41.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.89 | |||||||||
21 | Clara Vestergaard | 2008 | 161 | 1:44.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.54 | |||||||||
22 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 155 | 1:45.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.54 | |||||||||
23 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 154 | 1:45.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:47.00 | |||||||||
24 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 149 | 1:46.88 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:51.30 | |||||||||
25 | Vica Lucie Axen | 2008 | 140 | 1:48.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:52.13 | |||||||||
26 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 140 | 1:48.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:52.18 | |||||||||
27 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 135 | 1:50.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Augusta Johansen | 2008 | 134 | 1:50.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:51.29 | |||||||||
29 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | 116 | 1:55.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:08.91 | |||||||||
- | Cecilie Jakobsen | 2008 | DSQ | SW6.3 Neddyk v/50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 366 | 1:10.26 | OD1 | |||||
Næstved IF | 1:12.23 | |||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 366 | 1:10.26 | OD2 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 366 | 1:10.26 | OD3 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.20 | |||||||||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 358 | 1:10.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 288 | 1:16.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.89 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 276 | 1:17.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.81 | |||||||||
7 | Simon Hejbroch | 2006 | 275 | 1:17.28 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.44 | |||||||||
8 | Victor Hemmingsen | 2006 | 265 | 1:18.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.90 | |||||||||
9 | Erik Rasmussen | 2006 | 251 | 1:19.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.23 | |||||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | 246 | 1:20.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.67 | |||||||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 245 | 1:20.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.91 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 228 | 1:22.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.11 | |||||||||
13 | Tobias Melhede | 2006 | 226 | 1:22.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.81 | |||||||||
14 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 225 | 1:22.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.67 | |||||||||
15 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 218 | 1:23.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.53 | |||||||||
16 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 210 | 1:24.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | 210 | 1:24.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.59 | |||||||||
18 | Rasmus Egholm | 2006 | 209 | 1:24.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
19 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 209 | 1:24.71 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
20 | William F. Pilgaard | 2006 | 206 | 1:25.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.89 | |||||||||
21 | Emil Olsen | 2006 | 200 | 1:25.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.55 | |||||||||
22 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 198 | 1:26.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.85 | |||||||||
23 | Josef Shukri | 2006 | 197 | 1:26.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.75 | |||||||||
24 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 196 | 1:26.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
25 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 195 | 1:26.74 | ||||||
Næstved IF | 1:29.95 | |||||||||
26 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 191 | 1:27.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.93 | |||||||||
27 | Martin Daniele | 2006 | 187 | 1:27.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
27 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 187 | 1:27.91 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.93 | |||||||||
29 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 179 | 1:29.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.95 | |||||||||
30 | Anton Serizawa | 2006 | 177 | 1:29.55 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
31 | Carl S. Sørensen | 2006 | 174 | 1:29.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.60 | |||||||||
32 | Calvin Christian Axen | 2006 | 169 | 1:30.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:31.74 | |||||||||
33 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 166 | 1:31.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
34 | Thor Sean Tørngren | 2006 | 164 | 1:31.88 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:30.25 | |||||||||
35 | Mark Dimon | 2006 | 155 | 1:33.49 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 274 | 1:17.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.18 | |||||||||
2 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 271 | 1:17.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.78 | |||||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | 222 | 1:23.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.71 | |||||||||
4 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 217 | 1:23.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | 214 | 1:24.06 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
6 | Otto Cairo | 2007 | 205 | 1:25.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.01 | |||||||||
7 | Christian Quist | 2007 | 200 | 1:25.89 | ||||||
SVØM Korsør | 1:27.33 | |||||||||
8 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 198 | 1:26.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.07 | |||||||||
9 | William Hvid | 2007 | 196 | 1:26.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.25 | |||||||||
10 | Simon Voldmester | 2007 | 192 | 1:27.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
11 | Sebastian Aunt | 2007 | 188 | 1:27.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
12 | Storm Melgaard | 2007 | 184 | 1:28.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
13 | Frederik William Holm | 2007 | 183 | 1:28.55 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:30.79 | |||||||||
13 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 183 | 1:28.55 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:28.46 | |||||||||
15 | Thorkild Bjørn | 2007 | 182 | 1:28.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.12 | |||||||||
16 | Ib Fang Wang | 2007 | 182 | 1:28.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.93 | |||||||||
17 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 179 | 1:29.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.51 | |||||||||
18 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 171 | 1:30.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:32.53 | |||||||||
19 | Laurits Erichsen | 2007 | 162 | 1:32.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:37.33 | |||||||||
20 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 159 | 1:32.84 | MD1 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.24 | |||||||||
20 | Peter Damsø | 2007 | 159 | 1:32.84 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.54 | |||||||||
22 | Mathias Larsen | 2007 | 156 | 1:33.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.41 | |||||||||
23 | Emil Lejbølle | 2007 | 155 | 1:33.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.22 | |||||||||
24 | August Juul-Andersen | 2007 | 155 | 1:33.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:37.05 | |||||||||
25 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 153 | 1:33.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.39 | |||||||||
26 | Konradas Juska | 2007 | 153 | 1:34.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.53 | |||||||||
27 | Rasmus Groule | 2007 | 151 | 1:34.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.84 | |||||||||
28 | Mathias Johansen | 2007 | 149 | 1:34.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.66 | |||||||||
29 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 148 | 1:35.00 | MD1 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
30 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 148 | 1:35.00 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.27 | |||||||||
31 | Phillip Knudsen | 2007 | 125 | 1:40.43 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:46.84 | |||||||||
32 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | 119 | 1:42.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.27 | |||||||||
33 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 116 | 1:43.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.04 | |||||||||
34 | Jacob Hwaiz | 2007 | 114 | 1:43.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.66 | |||||||||
35 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 108 | 1:45.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.14 | |||||||||
36 | Oscar Haak | 2007 | 100 | 1:48.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:46.88 | |||||||||
37 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 99 | 1:48.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:02.35 | |||||||||
38 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 99 | 1:48.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.30 | |||||||||
- | Asbjørn Zeller | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
- | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:41.12 | |||||||||
- | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | DSQ | SW6.5 APM v/50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
- | Jacob Riiber Hvid | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.25 | |||||||||
- | Lauge Schønau | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 498 | 2:19.71 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.33 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 451 | 2:24.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.99 | |||||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 451 | 2:24.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.65 | |||||||||
4 | Martine Damborg | 2007 | 439 | 2:25.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.60 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 416 | 2:28.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.08 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 366 | 2:34.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.24 | |||||||||
7 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 364 | 2:35.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:37.57 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 340 | 2:38.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.33 | |||||||||
9 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 330 | 2:40.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:56.09 | |||||||||
10 | Emma Hansen | 2007 | 321 | 2:41.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.46 | |||||||||
11 | Caroline Hansen | 2007 | 311 | 2:43.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.13 | |||||||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | 308 | 2:44.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:59.04 | |||||||||
13 | Rebekka Roed | 2007 | 307 | 2:44.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:53.02 | |||||||||
14 | Karla Bergmann | 2007 | 297 | 2:46.03 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:54.96 | |||||||||
15 | Maja Andersen | 2007 | 290 | 2:47.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.80 | |||||||||
16 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 286 | 2:48.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:58.86 | |||||||||
17 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 280 | 2:49.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:54.26 | |||||||||
18 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 272 | 2:50.80 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.33 | |||||||||
19 | Vigga Jacoby | 2007 | 271 | 2:51.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.69 | |||||||||
20 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 262 | 2:52.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:52.08 | |||||||||
21 | Lara Ghizzaui | 2007 | 259 | 2:53.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.73 | |||||||||
22 | Sascha Haste | 2007 | 253 | 2:55.01 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:51.32 | |||||||||
23 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 250 | 2:55.65 | ||||||
Næstved IF | 2:55.63 | |||||||||
24 | Amanda Aidinian | 2007 | 232 | 3:00.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 441 | 2:10.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.24 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 407 | 2:14.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.75 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 336 | 2:22.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:22.74 | |||||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | 329 | 2:23.91 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:37.02 | |||||||||
5 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 310 | 2:26.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.62 | |||||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | 270 | 2:33.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.81 | |||||||||
7 | Tobias Melhede | 2006 | 266 | 2:34.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.89 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 263 | 2:34.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.12 | |||||||||
9 | Tristan Jensen | 2006 | 258 | 2:35.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.89 | |||||||||
10 | Laurits Poulsen | 2006 | 252 | 2:37.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:40.16 | |||||||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 249 | 2:37.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:36.75 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 247 | 2:38.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.72 | |||||||||
13 | Rasmus Egholm | 2006 | 243 | 2:39.23 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.53 | |||||||||
14 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 238 | 2:40.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:40.76 | |||||||||
15 | Emil Olsen | 2006 | 231 | 2:41.93 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:42.53 | |||||||||
16 | Emil Hass | 2006 | 131 | 3:15.57 | ||||||
Næstved IF | 3:23.82 | |||||||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:40.15 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2007 | 409 | 2:19.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.25 | |||||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | |||||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 2:19.10 | 2:19.10 | |||||||
2 | Vat | 2007 | 367 | 2:24.16 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:28.29 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | |||||||||
Nadia Walløe | 2007 | 2:24.16 | 2:24.16 | |||||||
3 | Vg17 Piger 1 | 2007 | 346 | 2:27.06 | ||||||
VG 17 | 2:32.00 | |||||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | |||||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 2:27.06 | 2:27.06 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2007 | 333 | 2:28.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.72 | |||||||||
Asta Hindborg | 2007 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Julie Philip | 2007 | |||||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | |||||||||
Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 2:28.87 | 2:28.87 | |||||||
5 | Gti Supergirls | 2007 | 332 | 2:29.02 | ||||||
GTI | 2:36.10 | |||||||||
Signe C. H. Naaby | 2007 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | |||||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | |||||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 2:29.02 | 2:29.02 | |||||||
6 | Hovedstadens Piger 3 | 2007 | 270 | 2:39.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.46 | |||||||||
Astrid Høyer | 2007 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Ella Stensgaard | 2008 | |||||||||
Vigga Jacoby | 2007 | |||||||||
Vigga Jørgensen | 2008 | 2:39.77 | 2:39.77 | |||||||
7 | Vg17 Piger 2 | 2007 | 265 | 2:40.73 | ||||||
VG 17 | 2:41.00 | |||||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 43.65 | 43.65 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | |||||||||
Siena Serizawa | 2008 | |||||||||
Isabell Hansen | 2007 | 2:40.73 | 2:40.73 | |||||||
8 | Køge Piger | 2007 | 246 | 2:44.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:36.00 | |||||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | |||||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | |||||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 2:44.80 | 2:44.80 | |||||||
9 | Kvik Piger 1 | 2007 | 237 | 2:46.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.00 | |||||||||
Zenia Englund | 2008 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | |||||||||
Smilla Hauge | 2007 | 2:46.66 | 2:46.66 | |||||||
10 | Vg17 Piger 3 | 2007 | 236 | 2:47.11 | ||||||
VG 17 | 2:50.00 | |||||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | |||||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | |||||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 2:47.11 | 2:47.11 | |||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2007 | 204 | 2:55.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.00 | |||||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | |||||||||
Amanda Aidinian | 2007 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | 2:55.39 | 2:55.39 | |||||||
12 | Vg17 Piger 4 | 2007 | 202 | 2:55.86 | ||||||
VG 17 | 2:59.00 | |||||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 46.64 | 46.64 | |||||||
Emma Panton Nielsen | 2008 | |||||||||
Nynne Bugge | 2008 | |||||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 2:55.86 | 2:55.86 | |||||||
13 | Vg17 Piger 5 | 2007 | 192 | 2:58.97 | ||||||
VG 17 | 3:05.00 | |||||||||
Liva Christensen | 2008 | 46.24 | 46.24 | |||||||
Emma Westarp Zornhagen | 2007 | |||||||||
Smilla Hansson | 2008 | |||||||||
Klara Rasmussen | 2008 | 2:58.97 | 2:58.97 | |||||||
14 | Rønne Piger | 2007 | 190 | 2:59.59 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 3:05.40 | |||||||||
Clara Johansen | 2008 | 51.36 | 51.36 | |||||||
Ida Sohn | 2008 | |||||||||
Karla Bergmann | 2007 | |||||||||
Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 2:59.59 | 2:59.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat | 2006 | 337 | 2:09.98 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:17.31 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | |||||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 2:09.98 | 2:09.98 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge 1 | 2006 | 299 | 2:15.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.89 | |||||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | |||||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 2:15.33 | 2:15.33 | |||||||
3 | Vg17 Drenge 1 | 2006 | 269 | 2:20.10 | ||||||
VG 17 | 2:20.00 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | |||||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | |||||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 2:20.10 | 2:20.10 | |||||||
4 | Gti Superboys | 2006 | 263 | 2:21.26 | ||||||
GTI | 2:30.00 | |||||||||
Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | |||||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | |||||||||
Mark Dimon | 2006 | 2:21.26 | 2:21.26 | |||||||
5 | Hovedstadens Drenge 2 | 2006 | 237 | 2:26.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.22 | |||||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | |||||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | |||||||||
Tristan Jensen | 2006 | 2:26.12 | 2:26.12 | |||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 2006 | 231 | 2:27.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.00 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | |||||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | |||||||||
Emil Espinoza | 2006 | 2:27.30 | 2:27.30 | |||||||
7 | Vg17 Drenge 2 | 2006 | 221 | 2:29.55 | ||||||
VG 17 | 2:27.00 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | |||||||||
Josef Shukri | 2006 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 2:29.55 | 2:29.55 | |||||||
8 | Kvik Drenge 2 | 2006 | 206 | 2:33.02 | MD1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.00 | |||||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 2:33.02 | 2:33.02 | |||||||
8 | Køge Drenge 1 | 2006 | 206 | 2:33.02 | MD2 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:36.50 | |||||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | |||||||||
Joachim Poulsen | 2006 | |||||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 2:33.02 | 2:33.02 | |||||||
10 | Vg17 Drenge 3 | 2006 | 199 | 2:34.85 | ||||||
VG 17 | 2:30.00 | |||||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | |||||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | |||||||||
Anton Serizawa | 2006 | 2:34.85 | 2:34.85 | |||||||
11 | Ringsteds Drenge | 2006 | 175 | 2:41.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.94 | |||||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Oscar Haak | 2007 | |||||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | |||||||||
August Juul-Andersen | 2007 | 2:41.61 | 2:41.61 | |||||||
12 | Køge Drenge 2 | 2006 | 136 | 2:55.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Storm Melgaard | 2007 | 41.54 | 41.54 | |||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | |||||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | |||||||||
Anton Dam Rydberg | 2007 | 2:55.70 | 2:55.70 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 481 | 1:04.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.00 | |||||||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | 474 | 1:05.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 455 | 1:06.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.28 | |||||||||
4 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 418 | 1:08.06 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 406 | 1:08.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.04 | |||||||||
6 | Julie Philip | 2007 | 394 | 1:09.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 387 | 1:09.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.63 | |||||||||
8 | Asta Hindborg | 2007 | 361 | 1:11.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
9 | Mathilde Møller | 2007 | 352 | 1:12.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
10 | Mejse Jakobsen | 2007 | 341 | 1:12.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:14.10 | |||||||||
11 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 318 | 1:14.56 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.62 | |||||||||
12 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 316 | 1:14.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.34 | |||||||||
13 | Karla Bergmann | 2007 | 306 | 1:15.48 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:16.61 | |||||||||
14 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 305 | 1:15.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
15 | Rebekka Roed | 2007 | 302 | 1:15.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:18.84 | |||||||||
16 | Caroline Hansen | 2007 | 302 | 1:15.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.10 | |||||||||
17 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 299 | 1:16.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.76 | |||||||||
18 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 297 | 1:16.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.73 | |||||||||
19 | Nadia Walløe | 2007 | 296 | 1:16.38 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.98 | |||||||||
20 | Maja Andersen | 2007 | 287 | 1:17.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.91 | |||||||||
21 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 286 | 1:17.21 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:20.62 | |||||||||
22 | Mille-Mai Krog | 2007 | 284 | 1:17.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.84 | |||||||||
23 | Emma Kestenholz | 2007 | 256 | 1:20.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.12 | |||||||||
24 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 237 | 1:22.21 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:25.98 | |||||||||
25 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 157 | 1:34.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.73 | |||||||||
- | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:13.19 | |||||||||
- | Asta Marie R. Jensen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 1:20.39 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
- | Mathilde Pedersen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
- | Sascha Haste | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.99 | |||||||||
- | Sofie Ravn Herche | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.13 | |||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 361 | 1:11.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 353 | 1:11.99 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.15 | |||||||||
3 | Vigga Jørgensen | 2008 | 320 | 1:14.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
4 | Olivia Møllgaard | 2008 | 312 | 1:15.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.07 | |||||||||
5 | Ella Stensgaard | 2008 | 302 | 1:15.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | 257 | 1:19.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.02 | |||||||||
7 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 254 | 1:20.30 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
8 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 239 | 1:21.95 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.63 | |||||||||
9 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 234 | 1:22.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.49 | |||||||||
10 | Ida Sohn | 2008 | 233 | 1:22.63 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:23.09 | |||||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 216 | 1:24.79 | ||||||
SVØM Korsør | 1:29.83 | |||||||||
12 | Marie Munk | 2008 | 215 | 1:24.98 | ||||||
Albertslund IF | 1:27.42 | |||||||||
13 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 212 | 1:25.33 | ||||||
Næstved IF | 1:27.20 | |||||||||
14 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 210 | 1:25.52 | ||||||
Næstved IF | 1:26.68 | |||||||||
15 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 198 | 1:27.29 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:34.79 | |||||||||
16 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 195 | 1:27.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.89 | |||||||||
17 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 194 | 1:27.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.60 | |||||||||
18 | Vigga Skou | 2008 | 188 | 1:28.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.47 | |||||||||
19 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 185 | 1:29.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.43 | |||||||||
20 | Smilla Hansson | 2008 | 183 | 1:29.55 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.05 | |||||||||
21 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 182 | 1:29.69 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.36 | |||||||||
22 | Adia Brekling | 2008 | 181 | 1:29.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.48 | |||||||||
23 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 174 | 1:31.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
24 | Vica Lucie Axen | 2008 | 171 | 1:31.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:34.18 | |||||||||
25 | Augusta Johansen | 2008 | 169 | 1:31.93 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.30 | |||||||||
26 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 161 | 1:33.52 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.95 | |||||||||
27 | Mille Bækmark | 2008 | 155 | 1:34.62 | ||||||
Albertslund IF | 1:42.53 | |||||||||
28 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 152 | 1:35.26 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:34.63 | |||||||||
29 | Clara Johansen | 2008 | 134 | 1:39.48 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:53.28 | |||||||||
30 | Maja Procter | 2008 | 132 | 1:39.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.98 | |||||||||
- | Dagmar Rønnow | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 458 | 58.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.87 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 382 | 1:01.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 363 | 1:02.98 | ||||||
Næstved IF | 1:06.64 | |||||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | 344 | 1:04.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.82 | |||||||||
5 | Joachim Poulsen | 2006 | 325 | 1:05.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
6 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 318 | 1:05.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 314 | 1:06.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
8 | Laurits Poulsen | 2006 | 290 | 1:07.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
9 | Tobias Melhede | 2006 | 276 | 1:08.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.52 | |||||||||
10 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 274 | 1:09.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
11 | Simon Hejbroch | 2006 | 272 | 1:09.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.02 | |||||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | 264 | 1:10.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.59 | |||||||||
13 | Rasmus Egholm | 2006 | 258 | 1:10.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
14 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 249 | 1:11.40 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
15 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 247 | 1:11.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.26 | |||||||||
16 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 242 | 1:12.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
17 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 240 | 1:12.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
18 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 230 | 1:13.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.50 | |||||||||
19 | William Folkmann | 2006 | 227 | 1:13.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
20 | Anders Andresen | 2006 | 221 | 1:14.29 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.07 | |||||||||
21 | Hugo Haakansson | 2006 | 215 | 1:14.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.52 | |||||||||
22 | Mark Dimon | 2006 | 212 | 1:15.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
23 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 208 | 1:15.83 | ||||||
Næstved IF | 1:14.09 | |||||||||
24 | Oscar Serizawa | 2006 | 201 | 1:16.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
25 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 197 | 1:17.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.64 | |||||||||
26 | Thor Sean Tørngren | 2006 | 183 | 1:19.10 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.05 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Cairo | 2007 | 296 | 1:07.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.09 | |||||||||
2 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 286 | 1:08.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 277 | 1:08.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 275 | 1:09.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.16 | |||||||||
5 | Storm Melgaard | 2007 | 251 | 1:11.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
6 | Christian Quist | 2007 | 242 | 1:12.08 | ||||||
SVØM Korsør | 1:13.28 | |||||||||
7 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 233 | 1:12.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
8 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 230 | 1:13.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.17 | |||||||||
9 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 207 | 1:15.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.03 | |||||||||
10 | Laurits Erichsen | 2007 | 204 | 1:16.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:20.38 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 204 | 1:16.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.23 | |||||||||
12 | William Hvid | 2007 | 201 | 1:16.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.69 | |||||||||
13 | Mathias Johansen | 2007 | 199 | 1:16.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.36 | |||||||||
14 | Mathias Larsen | 2007 | 197 | 1:17.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.82 | |||||||||
15 | Konradas Juska | 2007 | 193 | 1:17.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
16 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 192 | 1:17.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
17 | Marinus Leisvig | 2007 | 192 | 1:17.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.04 | |||||||||
18 | Emil Lejbølle | 2007 | 191 | 1:17.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.07 | |||||||||
19 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 191 | 1:18.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
20 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 182 | 1:19.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.62 | |||||||||
21 | Peter Damsø | 2007 | 181 | 1:19.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.73 | |||||||||
22 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 181 | 1:19.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
23 | Ib Fang Wang | 2007 | 177 | 1:20.01 | MD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.97 | |||||||||
24 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 177 | 1:20.01 | MD2 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.67 | |||||||||
25 | Asbjørn Zeller | 2007 | 174 | 1:20.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
26 | August Juul-Andersen | 2007 | 168 | 1:21.39 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:23.51 | |||||||||
27 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 168 | 1:21.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.58 | |||||||||
28 | Jeppe Nielsen | 2007 | 168 | 1:21.44 | ||||||
Næstved IF | 1:24.01 | |||||||||
29 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 161 | 1:22.47 | MD1 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.38 | |||||||||
30 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 161 | 1:22.47 | MD2 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
31 | Jacob Hwaiz | 2007 | 160 | 1:22.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.37 | |||||||||
32 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 142 | 1:26.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.54 | |||||||||
33 | Jonathan Petersen | 2007 | 139 | 1:26.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.05 | |||||||||
34 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 133 | 1:27.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.27 | |||||||||
35 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 115 | 1:32.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.39 | |||||||||
36 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 106 | 1:34.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:36.12 | |||||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.16 | |||||||||
- | Nicky Kort | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.63 | |||||||||
- | Lauge Schønau | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:40.34 | |||||||||
- | Victor Bjørneborg | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 445 | 31.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.03 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 430 | 32.29 | MD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 430 | 32.29 | MD2 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | |||||||||
4 | Anna Andersen | 2007 | 424 | 32.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.38 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 395 | 33.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 372 | 33.89 | MD1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.28 | |||||||||
7 | Sarah Gudme | 2007 | 372 | 33.89 | MD2 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.29 | |||||||||
8 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 349 | 34.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 336 | 35.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
10 | Annika Frederiksen | 2007 | 320 | 35.64 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.01 | |||||||||
11 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 318 | 35.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
12 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 317 | 35.72 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
13 | Asta Hindborg | 2007 | 283 | 37.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.10 | |||||||||
14 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 280 | 37.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.26 | |||||||||
15 | Astrid Høyer | 2007 | 267 | 37.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.33 | |||||||||
16 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 261 | 38.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.18 | |||||||||
17 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 260 | 38.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.05 | |||||||||
18 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 258 | 38.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.95 | |||||||||
19 | Mathilde Johansen | 2007 | 250 | 38.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
20 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 241 | 39.13 | MD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
21 | Laura Jørgensen | 2007 | 241 | 39.13 | MD2 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.11 | |||||||||
22 | Maja Andersen | 2007 | 241 | 39.13 | MD3 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.42 | |||||||||
23 | Mathilde Pedersen | 2007 | 239 | 39.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
24 | Nadia Walløe | 2007 | 238 | 39.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.96 | |||||||||
25 | Karla Bergmann | 2007 | 218 | 40.49 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 42.75 | |||||||||
26 | Vigga Jacoby | 2007 | 212 | 40.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
27 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 203 | 41.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.90 | |||||||||
28 | Amanda Aidinian | 2007 | 199 | 41.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.99 | |||||||||
29 | Caroline Hansen | 2007 | 191 | 42.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.97 | |||||||||
30 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 190 | 42.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.08 | |||||||||
31 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 188 | 42.51 | MD1 | |||||
Næstved IF | 41.35 | |||||||||
32 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 188 | 42.51 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 42.56 | |||||||||
33 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 179 | 43.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
34 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 174 | 43.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.60 | |||||||||
35 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 169 | 44.02 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.55 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vigga Jørgensen | 2008 | 254 | 38.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.49 | |||||||||
2 | Ella Stensgaard | 2008 | 248 | 38.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.52 | |||||||||
3 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 233 | 39.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
4 | Marie Munk | 2008 | 227 | 39.93 | ||||||
Albertslund IF | 42.54 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 216 | 40.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.15 | |||||||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | 215 | 40.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.77 | |||||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | 194 | 42.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.13 | |||||||||
8 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 194 | 42.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.46 | |||||||||
9 | Nynne Bugge | 2008 | 169 | 44.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.81 | |||||||||
10 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 168 | 44.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.86 | |||||||||
11 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 167 | 44.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 44.29 | |||||||||
12 | Liva Christensen | 2008 | 162 | 44.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
13 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 150 | 45.80 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
14 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 145 | 46.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
15 | Smilla Hansson | 2008 | 132 | 47.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.03 | |||||||||
16 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 125 | 48.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.08 | |||||||||
17 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 108 | 51.07 | ||||||
Greve Svømmeklub | 50.48 | |||||||||
18 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 103 | 51.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | 46.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 393 | 29.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.40 | |||||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | 365 | 30.49 | ||||||
Næstved IF | 33.74 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 349 | 30.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.65 | |||||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 322 | 31.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 298 | 32.63 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.32 | |||||||||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | 284 | 33.14 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.14 | |||||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 283 | 33.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
8 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 279 | 33.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
9 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 263 | 34.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 245 | 34.81 | MD1 | |||||
Vest-Brøndby | 35.43 | |||||||||
11 | Josef Shukri | 2006 | 245 | 34.81 | MD2 | |||||
Vest-Brøndby | 34.83 | |||||||||
12 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 243 | 34.93 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
13 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 242 | 34.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.59 | |||||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | 240 | 35.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.28 | |||||||||
15 | Joachim Poulsen | 2006 | 233 | 35.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
16 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 229 | 35.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.78 | |||||||||
17 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 222 | 35.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
18 | Frederik Vestergaard | 2006 | 221 | 36.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.11 | |||||||||
19 | Victor Hemmingsen | 2006 | 213 | 36.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.06 | |||||||||
20 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 204 | 37.00 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
21 | Emil Olsen | 2006 | 203 | 37.04 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.47 | |||||||||
22 | Carl S. Sørensen | 2006 | 203 | 37.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | |||||||||
23 | Tristan Jensen | 2006 | 200 | 37.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
24 | Rasmus Egholm | 2006 | 196 | 37.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
25 | Erik Rasmussen | 2006 | 195 | 37.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.09 | |||||||||
26 | Martin Daniele | 2006 | 194 | 37.63 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
27 | Calvin Christian Axen | 2006 | 194 | 37.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
28 | Hugo Haakansson | 2006 | 193 | 37.68 | MD1 | |||||
Vest-Brøndby | 35.71 | |||||||||
29 | William Folkmann | 2006 | 193 | 37.68 | MD2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
30 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 183 | 38.38 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
31 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 179 | 38.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | |||||||||
32 | Anders Andresen | 2006 | 168 | 39.44 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 40.64 | |||||||||
33 | Laurits Poulsen | 2006 | 152 | 40.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
34 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 151 | 40.86 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.32 | |||||||||
35 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 148 | 41.18 | ||||||
Næstved IF | 39.60 | |||||||||
- | Magnus Rasmussen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 35.79 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 274 | 33.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.19 | |||||||||
2 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 272 | 33.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 264 | 33.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 235 | 35.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.27 | |||||||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | 213 | 36.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
6 | Christian Quist | 2007 | 207 | 36.84 | ||||||
SVØM Korsør | 38.41 | |||||||||
7 | Marinus Leisvig | 2007 | 205 | 36.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.94 | |||||||||
8 | Otto Cairo | 2007 | 202 | 37.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.07 | |||||||||
9 | William Hvid | 2007 | 198 | 37.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.66 | |||||||||
10 | Frederik William Holm | 2007 | 191 | 37.79 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 39.25 | |||||||||
11 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 189 | 37.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
12 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 188 | 38.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.96 | |||||||||
13 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 181 | 38.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.75 | |||||||||
14 | Simon Voldmester | 2007 | 172 | 39.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
15 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 169 | 39.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.22 | |||||||||
16 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 158 | 40.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
17 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 140 | 41.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.30 | |||||||||
18 | Emil Lejbølle | 2007 | 138 | 42.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
19 | Sebastian Aunt | 2007 | 137 | 42.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.83 | |||||||||
20 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 127 | 43.29 | ||||||
Greve Svømmeklub | 45.53 | |||||||||
21 | Storm Melgaard | 2007 | 124 | 43.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
22 | Peter Damsø | 2007 | 120 | 44.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.48 | |||||||||
23 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 120 | 44.19 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.20 | |||||||||
24 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 117 | 44.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.86 | |||||||||
25 | Jonathan Petersen | 2007 | 107 | 45.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.66 | |||||||||
26 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | 105 | 46.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.25 | |||||||||
27 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 103 | 46.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 47.00 | |||||||||
28 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 101 | 46.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.20 | |||||||||
29 | Jacob Hwaiz | 2007 | 97 | 47.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.24 | |||||||||
30 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 86 | 49.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.27 | |||||||||
31 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 78 | 50.86 | ||||||
Næstved IF | 46.67 | |||||||||
- | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 51.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 416 | 1:23.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.75 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 414 | 1:23.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.82 | |||||||||
3 | Julie Philip | 2007 | 413 | 1:23.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.02 | |||||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 403 | 1:24.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.15 | |||||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 349 | 1:28.50 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
6 | Mathilde Johansen | 2007 | 326 | 1:30.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.85 | |||||||||
7 | Lara Ghizzaui | 2007 | 300 | 1:33.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.39 | |||||||||
8 | Isabell Hansen | 2007 | 295 | 1:33.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.51 | |||||||||
9 | Annika Frederiksen | 2007 | 289 | 1:34.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:40.39 | |||||||||
10 | Mejse Jakobsen | 2007 | 278 | 1:35.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:34.00 | |||||||||
11 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 267 | 1:36.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
12 | Anna Steen Petersen | 2007 | 254 | 1:38.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:37.86 | |||||||||
13 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 250 | 1:38.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.47 | |||||||||
14 | Laura Jørgensen | 2007 | 246 | 1:39.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.33 | |||||||||
15 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 236 | 1:40.80 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:43.10 | |||||||||
16 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 234 | 1:41.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.03 | |||||||||
17 | Caroline Hansen | 2007 | 233 | 1:41.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.71 | |||||||||
18 | Emma Kestenholz | 2007 | 222 | 1:42.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.51 | |||||||||
19 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 214 | 1:44.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.86 | |||||||||
20 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 212 | 1:44.51 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:43.02 | |||||||||
21 | Vigga Jacoby | 2007 | 207 | 1:45.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
22 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 202 | 1:46.22 | ||||||
Næstved IF | 1:49.97 | |||||||||
23 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 200 | 1:46.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.29 | |||||||||
24 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 197 | 1:47.14 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:56.67 | |||||||||
25 | Ella Kjærebye | 2007 | 195 | 1:47.49 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:49.74 | |||||||||
26 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 191 | 1:48.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.66 | |||||||||
27 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 179 | 1:50.49 | ||||||
Næstved IF | 1:38.36 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | 291 | 1:34.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.23 | |||||||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 272 | 1:36.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.14 | |||||||||
3 | Zenia Englund | 2008 | 257 | 1:38.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.91 | |||||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | 253 | 1:38.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.50 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 216 | 1:43.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.19 | |||||||||
6 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 214 | 1:44.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.29 | |||||||||
7 | Klara Rasmussen | 2008 | 206 | 1:45.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:59.11 | |||||||||
8 | Liva Christensen | 2008 | 203 | 1:46.03 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:04.84 | |||||||||
9 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 201 | 1:46.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.55 | |||||||||
10 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 192 | 1:47.97 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.11 | |||||||||
11 | Marie Munk | 2008 | 192 | 1:48.09 | ||||||
Albertslund IF | 1:53.67 | |||||||||
12 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 191 | 1:48.26 | ||||||
SVØM Korsør | 2:00.83 | |||||||||
13 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 185 | 1:49.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:00.16 | |||||||||
14 | Vigga Skou | 2008 | 162 | 1:54.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.72 | |||||||||
15 | Julie Bruun | 2008 | 156 | 1:55.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
16 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 152 | 1:56.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:02.98 | |||||||||
17 | Ida Sohn | 2008 | 145 | 1:58.50 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:53.09 | |||||||||
18 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 144 | 1:58.94 | ||||||
Næstved IF | 1:57.97 | |||||||||
19 | India Høj Dresler | 2008 | 140 | 2:00.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:03.45 | |||||||||
20 | Vica Lucie Axen | 2008 | 126 | 2:04.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:57.70 | |||||||||
- | Freja Kobbernagel | 2008 | DSQ | ESB v/50m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:01.78 | |||||||||
- | Victoria Petersen | 2008 | DSQ | Fl.flyben v/start | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 389 | 1:16.16 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 332 | 1:20.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 314 | 1:21.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.71 | |||||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | 309 | 1:22.17 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.01 | |||||||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 286 | 1:24.35 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.56 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 274 | 1:25.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.19 | |||||||||
7 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 268 | 1:26.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.49 | |||||||||
8 | Erik Rasmussen | 2006 | 263 | 1:26.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.29 | |||||||||
9 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 229 | 1:30.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.92 | |||||||||
10 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 218 | 1:32.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.56 | |||||||||
11 | Laurits Poulsen | 2006 | 217 | 1:32.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:33.07 | |||||||||
12 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 216 | 1:32.64 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.78 | |||||||||
13 | William Larsen | 2006 | 206 | 1:34.15 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:37.47 | |||||||||
14 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 205 | 1:34.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.81 | |||||||||
15 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 201 | 1:34.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
16 | Tristan Jensen | 2006 | 201 | 1:34.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.34 | |||||||||
17 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 182 | 1:38.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.31 | |||||||||
18 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 180 | 1:38.47 | MD1 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.95 | |||||||||
19 | Josef Shukri | 2006 | 142 | 1:46.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.44 | |||||||||
- | Mark Dimon | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:34.55 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 261 | 1:26.95 | MD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.25 | |||||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 261 | 1:26.95 | MD2 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.92 | |||||||||
3 | Thorkild Bjørn | 2007 | 192 | 1:36.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.18 | |||||||||
4 | Victor Bjørneborg | 2007 | 190 | 1:36.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:37.79 | |||||||||
5 | Sebastian Aunt | 2007 | 181 | 1:38.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.82 | |||||||||
6 | Ib Fang Wang | 2007 | 180 | 1:38.47 | MD2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.49 | |||||||||
7 | Asbjørn Zeller | 2007 | 180 | 1:38.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.21 | |||||||||
8 | Simon Voldmester | 2007 | 172 | 1:39.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.70 | |||||||||
9 | Frederik William Holm | 2007 | 168 | 1:40.71 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:50.11 | |||||||||
10 | Mathias Larsen | 2007 | 156 | 1:43.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.49 | |||||||||
11 | Konradas Juska | 2007 | 149 | 1:44.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.82 | |||||||||
12 | August Juul-Andersen | 2007 | 145 | 1:45.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:48.48 | |||||||||
13 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 137 | 1:47.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.16 | |||||||||
14 | Oscar Haak | 2007 | 137 | 1:47.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:48.31 | |||||||||
15 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 136 | 1:48.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.21 | |||||||||
16 | Lauge Schønau | 2007 | 130 | 1:49.68 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:57.33 | |||||||||
17 | Mathias Johansen | 2007 | 129 | 1:49.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:56.40 | |||||||||
18 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | 124 | 1:51.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.90 | |||||||||
19 | Laurits Erichsen | 2007 | 118 | 1:53.25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:55.45 | |||||||||
20 | Jeppe Nielsen | 2007 | 117 | 1:53.61 | ||||||
Næstved IF | 1:59.24 | |||||||||
21 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 115 | 1:54.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:57.21 | |||||||||
22 | Jacob Hwaiz | 2007 | 108 | 1:56.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:00.10 | |||||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 447 | 33.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.25 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 395 | 34.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.45 | |||||||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 330 | 37.14 | ||||||
Greve Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
4 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 328 | 37.22 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.57 | |||||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 320 | 37.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
6 | Mathilde Pedersen | 2007 | 309 | 37.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
7 | Astrid Høyer | 2007 | 306 | 38.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
8 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 302 | 38.23 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.83 | |||||||||
9 | Mille-Mai Krog | 2007 | 281 | 39.17 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 46.22 | |||||||||
10 | Rebekka Roed | 2007 | 266 | 39.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.54 | |||||||||
11 | Anna Steen Petersen | 2007 | 259 | 40.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | 259 | 40.26 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.91 | |||||||||
13 | Isabell Hansen | 2007 | 254 | 40.52 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.71 | |||||||||
14 | Mathilde Johansen | 2007 | 249 | 40.79 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
15 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 244 | 41.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.52 | |||||||||
16 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 242 | 41.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.34 | |||||||||
17 | Laura Jørgensen | 2007 | 234 | 41.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.52 | |||||||||
18 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 231 | 41.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
19 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 211 | 43.10 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 43.17 | |||||||||
20 | Karla Bergmann | 2007 | 210 | 43.18 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 43.42 | |||||||||
21 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 209 | 43.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.02 | |||||||||
22 | Maja Andersen | 2007 | 209 | 43.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.82 | |||||||||
23 | Agnes Højsteen | 2007 | 208 | 43.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.04 | |||||||||
24 | Mejse Jakobsen | 2007 | 206 | 43.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.39 | |||||||||
25 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 204 | 43.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.10 | |||||||||
26 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 193 | 44.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.89 | |||||||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | DSQ | EFB v/25 m | ||||||
Vest-Brøndby | 43.23 | |||||||||
- | Smilla Hauge | 2007 | DSQ | EFB v/25 m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.98 | |||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Englund | 2008 | 243 | 41.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.61 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 230 | 41.86 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
3 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 220 | 42.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.13 | |||||||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 211 | 43.11 | ||||||
Næstved IF | 43.24 | |||||||||
5 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 206 | 43.42 | MD1 | |||||
Næstved IF | 46.66 | |||||||||
6 | Augusta Johansen | 2008 | 206 | 43.42 | MD2 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
7 | Vigga Skou | 2008 | 195 | 44.22 | MD1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.54 | |||||||||
8 | Vigga Jørgensen | 2008 | 195 | 44.22 | MD2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.01 | |||||||||
9 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 194 | 44.33 | ||||||
Greve Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
10 | Nynne Bugge | 2008 | 192 | 44.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.42 | |||||||||
11 | Dagmar Rønnow | 2008 | 187 | 44.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.80 | |||||||||
12 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 185 | 44.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.80 | |||||||||
12 | Smilla Hansson | 2008 | 185 | 44.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.77 | |||||||||
14 | Siena Serizawa | 2008 | 184 | 45.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.35 | |||||||||
15 | Victoria Petersen | 2008 | 181 | 45.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
16 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 179 | 45.51 | MD1 | |||||
Greve Svømmeklub | 48.07 | |||||||||
17 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 179 | 45.51 | MD2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
18 | Liva Christensen | 2008 | 169 | 46.36 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.86 | |||||||||
19 | Klara Rasmussen | 2008 | 168 | 46.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.00 | |||||||||
20 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 166 | 46.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.05 | |||||||||
21 | Ida Fam | 2008 | 160 | 47.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.63 | |||||||||
22 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 158 | 47.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.67 | |||||||||
23 | Adia Brekling | 2008 | 157 | 47.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.11 | |||||||||
24 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 154 | 47.89 | ||||||
SVØM Korsør | 49.45 | |||||||||
25 | Ida Sohn | 2008 | 149 | 48.41 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 46.16 | |||||||||
26 | Clara Vestergaard | 2008 | 149 | 48.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.43 | |||||||||
27 | Vica Lucie Axen | 2008 | 146 | 48.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
28 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 141 | 49.26 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
29 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 141 | 49.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
30 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 138 | 49.63 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 51.12 | |||||||||
31 | Mille Bækmark | 2008 | 135 | 49.94 | ||||||
Albertslund IF | 53.45 | |||||||||
32 | Thilde Gammelvind | 2008 | 127 | 50.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
33 | Maja Procter | 2008 | 119 | 52.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.01 | |||||||||
34 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 90 | 57.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.09 | |||||||||
- | Clara Johansen | 2008 | DSQ | EFB v/25 m | ||||||
Rønne Svømme Klub | 52.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 369 | 30.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.35 | |||||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 286 | 33.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.88 | |||||||||
3 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 250 | 35.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | 249 | 35.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.33 | |||||||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 239 | 35.79 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.72 | |||||||||
6 | Tobias Melhede | 2006 | 227 | 36.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.14 | |||||||||
7 | Joachim Poulsen | 2006 | 220 | 36.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
8 | Emil Espinoza | 2006 | 219 | 36.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | |||||||||
9 | Hugo Haakansson | 2006 | 216 | 37.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.88 | |||||||||
10 | Josef Shukri | 2006 | 204 | 37.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.93 | |||||||||
11 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 202 | 37.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.65 | |||||||||
12 | William F. Pilgaard | 2006 | 192 | 38.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.40 | |||||||||
13 | Rasmus Egholm | 2006 | 189 | 38.68 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
14 | Oscar Serizawa | 2006 | 176 | 39.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.48 | |||||||||
15 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 173 | 39.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.39 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 224 | 36.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.18 | |||||||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 207 | 37.51 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.70 | |||||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | 198 | 38.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.94 | |||||||||
4 | Thorkild Bjørn | 2007 | 177 | 39.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.54 | |||||||||
5 | William Hvid | 2007 | 167 | 40.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.37 | |||||||||
6 | Sebastian Aunt | 2007 | 167 | 40.31 | MD1 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
7 | Storm Melgaard | 2007 | 167 | 40.31 | MD2 | |||||
Køge Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
8 | Otto Cairo | 2007 | 166 | 40.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.95 | |||||||||
9 | Christian Quist | 2007 | 166 | 40.40 | ||||||
SVØM Korsør | 41.98 | |||||||||
10 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 163 | 40.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
11 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 162 | 40.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.04 | |||||||||
12 | Simon Voldmester | 2007 | 153 | 41.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | |||||||||
13 | Konradas Juska | 2007 | 149 | 41.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.05 | |||||||||
14 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 149 | 41.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.72 | |||||||||
15 | Frederik William Holm | 2007 | 147 | 42.04 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 41.64 | |||||||||
16 | Ib Fang Wang | 2007 | 144 | 42.33 | MD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.00 | |||||||||
17 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 144 | 42.33 | MD2 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.47 | |||||||||
18 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 141 | 42.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.82 | |||||||||
19 | Mathias Johansen | 2007 | 141 | 42.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.95 | |||||||||
20 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 135 | 43.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
21 | Asbjørn Zeller | 2007 | 128 | 44.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.33 | |||||||||
22 | Mathias Larsen | 2007 | 127 | 44.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.72 | |||||||||
23 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 127 | 44.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.88 | |||||||||
24 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 122 | 44.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.15 | |||||||||
25 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 118 | 45.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.82 | |||||||||
26 | Laurits Erichsen | 2007 | 116 | 45.45 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 45.85 | |||||||||
27 | August Juul-Andersen | 2007 | 115 | 45.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 45.93 | |||||||||
28 | Jonathan Petersen | 2007 | 109 | 46.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.73 | |||||||||
29 | Emil Lejbølle | 2007 | 108 | 46.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.66 | |||||||||
30 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 100 | 47.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.00 | |||||||||
31 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 98 | 48.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.60 | |||||||||
32 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 89 | 49.61 | ||||||
Næstved IF | 47.95 | |||||||||
33 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 89 | 49.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.43 | |||||||||
34 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 67 | 54.59 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.28 | |||||||||
- | Nicky Kort | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 49.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 460 | 2:37.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.09 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 460 | 2:37.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.49 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 443 | 2:39.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.06 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 411 | 2:43.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.61 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 400 | 2:45.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.29 | |||||||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | 383 | 2:47.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.11 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 375 | 2:48.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.86 | |||||||||
8 | Julie Philip | 2007 | 368 | 2:49.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.11 | |||||||||
9 | Asta Hindborg | 2007 | 345 | 2:53.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.59 | |||||||||
10 | Astrid Høyer | 2007 | 323 | 2:57.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.69 | |||||||||
11 | Rebekka Roed | 2007 | 319 | 2:58.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:15.97 | |||||||||
12 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 317 | 2:58.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:56.93 | |||||||||
13 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 300 | 3:01.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:07.16 | |||||||||
14 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 292 | 3:03.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.99 | |||||||||
15 | Nadia Walløe | 2007 | 285 | 3:04.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:12.36 | |||||||||
16 | Vigga Jacoby | 2007 | 272 | 3:07.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.38 | |||||||||
17 | Laura Jørgensen | 2007 | 264 | 3:09.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.37 | |||||||||
17 | Mejse Jakobsen | 2007 | 264 | 3:09.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:17.18 | |||||||||
19 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 261 | 3:10.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:12.87 | |||||||||
20 | Lara Ghizzaui | 2007 | 241 | 3:15.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:14.04 | |||||||||
- | Astrid Pries Hansen | 2007 | DSQ | EFB v/75 m | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 3:17.64 | |||||||||
- | Frida Caroline Knudsen | 2007 | DSQ | ESB v/150 m | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:57.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 390 | 2:30.03 | ||||||
Næstved IF | 2:33.42 | |||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 375 | 2:31.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:40.20 | |||||||||
3 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 373 | 2:32.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.75 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 371 | 2:32.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:35.94 | |||||||||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 334 | 2:37.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.78 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 290 | 2:45.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:48.16 | |||||||||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 287 | 2:46.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.78 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 275 | 2:48.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.26 | |||||||||
9 | Victor Hemmingsen | 2006 | 268 | 2:49.86 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:56.74 | |||||||||
10 | William Folkmann | 2006 | 256 | 2:52.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.63 | |||||||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 254 | 2:52.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:01.12 | |||||||||
12 | Emil Espinoza | 2006 | 249 | 2:54.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.62 | |||||||||
13 | Erik Rasmussen | 2006 | 244 | 2:55.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:53.62 | |||||||||
14 | Tristan Jensen | 2006 | 216 | 3:02.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2007 | 437 | 2:04.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.95 | |||||||||
Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | |||||||||
Julie Philip | 2007 | |||||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 2:04.13 | 2:04.13 | |||||||
2 | Vat | 2007 | 401 | 2:07.79 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:18.37 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | |||||||||
Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 2:07.79 | 2:07.79 | |||||||
3 | Vg17 Piger 1 | 2007 | 385 | 2:09.54 | ||||||
VG 17 | 2:12.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | |||||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | |||||||||
Isabell Hansen | 2007 | 2:09.54 | 2:09.54 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2007 | 368 | 2:11.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.93 | |||||||||
Asta Hindborg | 2007 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | |||||||||
Astrid Høyer | 2007 | |||||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 2:11.48 | 2:11.48 | |||||||
5 | Gti Supergirls | 2007 | 365 | 2:11.76 | ||||||
GTI | 2:17.30 | |||||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 33.36 | 33.36 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | |||||||||
Louise Popp-Madsen | 2007 | |||||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 2:11.76 | 2:11.76 | |||||||
6 | Køge Piger | 2007 | 360 | 2:12.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:15.50 | |||||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | |||||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | |||||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 2:12.42 | 2:12.42 | |||||||
7 | Vg17 Piger 2 | 2007 | 307 | 2:19.67 | ||||||
VG 17 | 2:20.00 | |||||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | |||||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | |||||||||
Siena Serizawa | 2008 | 2:19.67 | 2:19.67 | |||||||
8 | Hovedstadens Piger 3 | 2007 | 301 | 2:20.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.91 | |||||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Vigga Jacoby | 2007 | |||||||||
Vigga Jørgensen | 2008 | |||||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 2:20.59 | 2:20.59 | |||||||
9 | Kvik Piger 1 | 2007 | 275 | 2:24.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.00 | |||||||||
Zenia Englund | 2008 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Smilla Hauge | 2007 | |||||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 2:24.91 | 2:24.91 | |||||||
10 | Vg17 Piger 3 | 2007 | 224 | 2:35.14 | ||||||
VG 17 | 2:29.00 | |||||||||
Nynne Bugge | 2008 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | |||||||||
Agnes Højsteen | 2007 | |||||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 2:35.14 | 2:35.14 | |||||||
11 | Rønne Piger | 2007 | 221 | 2:35.76 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:36.30 | |||||||||
Karla Bergmann | 2007 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Clara Johansen | 2008 | |||||||||
Ida Sohn | 2008 | |||||||||
Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 2:35.76 | 2:35.76 | |||||||
12 | Kvik Piger 2 | 2007 | 220 | 2:36.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.00 | |||||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Amanda Aidinian | 2007 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | |||||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 2:36.04 | 2:36.04 | |||||||
13 | Vg17 Piger 4 | 2007 | 206 | 2:39.52 | ||||||
VG 17 | 2:42.00 | |||||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Smilla Hansson | 2008 | |||||||||
Emma Panton Nielsen | 2008 | |||||||||
Klara Rasmussen | 2008 | 2:39.52 | 2:39.52 | |||||||
14 | Hg Piger | 2007 | 199 | 2:41.40 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Merle Blomberg Jensen | 2008 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Augusta Johansen | 2008 | |||||||||
Victoria Petersen | 2008 | |||||||||
Cecilie Jakobsen | 2008 | 2:41.40 | 2:41.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat | 2006 | 342 | 1:58.05 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:05.07 | |||||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | 1:58.05 | 1:58.05 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge 1 | 2006 | 334 | 1:59.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.28 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | |||||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | |||||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 1:59.01 | 1:59.01 | |||||||
3 | Vg17 Drenge 1 | 2006 | 306 | 2:02.49 | ||||||
VG 17 | 2:04.00 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | |||||||||
Erik Rasmussen | 2006 | |||||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 2:02.49 | 2:02.49 | |||||||
4 | Gti Superboys | 2006 | 280 | 2:06.15 | ||||||
GTI | 2:16.50 | |||||||||
Mark Dimon | 2006 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | |||||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | |||||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 2:06.15 | 2:06.15 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 2006 | 277 | 2:06.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.25 | |||||||||
Emil Espinoza | 2006 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Otto Cairo | 2007 | |||||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 2:06.57 | 2:06.57 | |||||||
6 | Køge Drenge 1 | 2006 | 277 | 2:06.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:11.80 | |||||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | |||||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | |||||||||
Storm Melgaard | 2007 | 2:06.60 | 2:06.60 | |||||||
7 | Hovedstadens Drenge 2 | 2006 | 268 | 2:08.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.94 | |||||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | |||||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | |||||||||
Tristan Jensen | 2006 | 2:08.07 | 2:08.07 | |||||||
8 | Vg17 Drenge 2 | 2006 | 255 | 2:10.25 | ||||||
VG 17 | 2:10.00 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | |||||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | |||||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 2:10.25 | 2:10.25 | |||||||
9 | Vg17 Drenge 3 | 2006 | 239 | 2:12.93 | ||||||
VG 17 | 2:13.00 | |||||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | |||||||||
Josef Shukri | 2006 | |||||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 2:12.93 | 2:12.93 | |||||||
10 | Kvik Drenge 2 | 2006 | 230 | 2:14.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.85 | |||||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | |||||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | |||||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 2:14.75 | 2:14.75 | |||||||
11 | Ringsteds Drenge | 2006 | 197 | 2:21.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:11.99 | |||||||||
Oscar Haak | 2007 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Zacharias Houmann | 2006 | |||||||||
August Juul-Andersen | 2007 | |||||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 2:21.77 | 2:21.77 | |||||||
12 | Køge Drenge 2 | 2006 | 156 | 2:33.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:41.60 | |||||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | |||||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | |||||||||
Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 2:33.36 | 2:33.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:57 |