Resultat för UGP 1 2018-2019, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med föreningar |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.33 |
1:24.73 |
2:09.13 |
|
2:52.45 |
|
2 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.61 |
1:21.98 |
2:07.13 |
|
2:52.48 |
|
3 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
43.52 |
1:32.87 |
2:23.42 |
|
3:14.18 |
|
- |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.33 |
1:16.87 |
1:58.52 |
|
2:40.92 |
|
2 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.68 |
1:22.00 |
2:07.38 |
|
2:53.04 |
|
3 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.68 |
1:26.02 |
2:11.30 |
|
2:55.73 |
|
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.03 |
1:26.54 |
2:14.34 |
|
3:02.35 |
|
5 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.41 |
1:29.23 |
2:17.22 |
|
3:06.54 |
|
6 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.93 |
1:29.96 |
2:19.49 |
|
3:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.70 |
1:23.93 |
2:08.76 |
|
2:53.63 |
|
2 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.61 |
1:29.35 |
2:19.02 |
|
3:07.26 |
|
3 |
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.14 |
1:31.00 |
2:21.06 |
|
3:10.04 |
|
4 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.23 |
1:33.86 |
2:24.04 |
|
3:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
41.07 |
1:27.69 |
2:14.56 |
|
3:00.77 |
|
2 |
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.91 |
1:28.93 |
2:18.45 |
|
3:08.28 |
|
3 |
Lisa Danfelter |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
44.83 |
1:36.46 |
2:29.48 |
|
3:20.78 |
|
4 |
Elin Björklund |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
43.42 |
1:35.01 |
2:29.81 |
|
3:21.91 |
|
5 |
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
46.70 |
1:40.76 |
2:35.89 |
|
3:26.69 |
|
6 |
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.49 |
1:40.84 |
2:35.36 |
|
3:28.12 |
|
7 |
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.93 |
1:42.68 |
2:42.03 |
|
3:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.28 |
1:26.54 |
2:15.09 |
|
3:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:07 |
|