Resultat för Nääsuinnit 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nääs-uinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:41 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 lokakuu 2018 |
Laji 11, 50m PU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Selkäfix |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Väinö Hinkka | 2007 | 210 | 36.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.45 | |||||||||
2 | Joona Talja | 2007 | 185 | 38.24 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.86 | |||||||||
3 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 124 | 43.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.69 | |||||||||
4 | Tuukka Visto | 2007 | 121 | 44.04 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.79 | |||||||||
5 | Albert Laakkonen | 2007 | 121 | 44.07 | ||||||
Uinti Tampere | 42.53 | |||||||||
6 | Raman Bajalan | 2007 | 114 | 44.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 46.43 | |||||||||
7 | Aleksi Salo | 2008 | 106 | 46.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.53 | |||||||||
8 | Tobias Lydén | 2008 | 89 | 48.81 | ||||||
Uinti Tampere | 48.84 | |||||||||
9 | Thomas Failer | 2007 | 80 | 50.48 | ||||||
Uinti Tampere | 51.32 | |||||||||
10 | Mikael Uitto | 2007 | 70 | 52.86 | ||||||
Uinti Tampere | 58.17 | |||||||||
11 | Hugo Rossi | 2008 | 49 | 59.20 | ||||||
Uinti Tampere | 58.44 | |||||||||
- | Lev Vlasov | 2007 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 32.62 | |||||||||
- | Eero Olli | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Iiro Viskari | 2007 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.13 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Jaakko Bogdanov | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.15 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Kaapo Tuomainen | 2008 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 48.44 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 50m PU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
Sponsori: Selkäfix |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 463 | 28.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.70 | |||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 459 | 28.26 | ||||||
Rauman Uimaseura | 29.17 | |||||||||
3 | Riccardo Castagno | 2004 | 387 | 29.89 | ||||||
Uinti Tampere | 30.14 | |||||||||
4 | Sebastian Rasimus | 2004 | 343 | 31.14 | ||||||
Uinti Tampere | 33.45 | |||||||||
5 | Samuel Sainio | 2005 | 327 | 31.64 | ||||||
Uinti Tampere | 32.85 | |||||||||
6 | Oskar Tuominen | 2004 | 308 | 32.27 | ||||||
Uinti Tampere | 34.34 | |||||||||
7 | Sohneel Mandpe | 2004 | 306 | 32.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.42 | |||||||||
8 | Aarne Eskelinen | 2004 | 304 | 32.39 | ||||||
Uinti Tampere | 33.16 | |||||||||
9 | Jan Byskov | 2004 | 295 | 32.72 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 33.40 | |||||||||
10 | Joni Routamo | 2005 | 288 | 33.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.60 | |||||||||
11 | Akseli Soini | 2004 | 272 | 33.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.55 | |||||||||
12 | Lassi Walden | 2004 | 260 | 34.13 | ||||||
Uinti Tampere | 35.31 | |||||||||
13 | Tatu Kivimäki | 2004 | 241 | 35.02 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Osmo Mäkelä | 2004 | 230 | 35.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.83 | |||||||||
15 | Sebastian Sojolin | 2006 | 228 | 35.65 | ||||||
TaTu Tampere | 36.37 | |||||||||
16 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 225 | 35.79 | ||||||
Uinti Tampere | 38.74 | |||||||||
17 | Samuel Rooke | 2004 | 223 | 35.92 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 35.32 | |||||||||
18 | Väinö Pitkänen | 2006 | 185 | 38.21 | ||||||
Uinti Tampere | 38.89 | |||||||||
19 | Linus Vuollet | 2004 | 174 | 39.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.13 | |||||||||
20 | Niklas Töyrylä | 2006 | 154 | 40.59 | ||||||
Uinti Tampere | 41.32 | |||||||||
21 | Tobias Syrjä | 2006 | 135 | 42.46 | ||||||
Uinti Tampere | 42.67 | |||||||||
22 | Saku Pietilä | 2006 | 135 | 42.48 | ||||||
Uinti Tampere | 42.09 | |||||||||
23 | Luca Ruusila | 2006 | 115 | 44.75 | ||||||
Uinti Tampere | 42.47 | |||||||||
24 | Luukas Kallio | 2005 | 114 | 44.88 | ||||||
Uinti Tampere | 48.17 | |||||||||
25 | Eelis Wiberg | 2004 | 105 | 46.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.19 | |||||||||
26 | Juuso Saarikko | 2006 | 105 | 46.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.37 | |||||||||
27 | Aamos Järveläinen | 2006 | 100 | 46.90 | ||||||
Uinti Tampere | 46.82 | |||||||||
28 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 96 | 47.58 | ||||||
Uinti Tampere | 51.72 | |||||||||
29 | Castor Trygg | 2004 | 95 | 47.76 | ||||||
Uinti Tampere | 50.61 | |||||||||
30 | Veeti Heittokangas | 2006 | 79 | 50.67 | ||||||
Uinti Tampere | 47.33 | |||||||||
31 | Timofey Matveev | 2006 | 78 | 50.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Julius Järveläinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 47.15 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 50m PU P-11, P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Selkäfix |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Kollin | 1993 | 601 | 25.82 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.63 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 521 | 27.08 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 26.80 | |||||||||
3 | Leevi Luhtanen | 2000 | 517 | 27.16 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.69 | |||||||||
4 | Elias Saarinen | 2002 | 511 | 27.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 26.81 | |||||||||
5 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 499 | 27.48 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.80 | |||||||||
6 | Tatu Hapuoja | 2003 | 492 | 27.61 | ||||||
Uinti Tampere | 27.33 | |||||||||
7 | Pasi Rönkkö | 1970 | 480 | 27.83 | ||||||
S.C.Pingviinit | 27.14 | |||||||||
8 | Eetu Einto | 2001 | 476 | 27.92 | ||||||
Vanders | 27.26 | |||||||||
9 | Visa Kotiniitty | 2003 | 466 | 28.10 | ||||||
Uinti Tampere | 28.66 | |||||||||
10 | Jere Kekola | 2000 | 428 | 28.91 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.08 | |||||||||
11 | Miro Merinen | 2003 | 386 | 29.92 | ||||||
Simmis Wanda | 29.44 | |||||||||
12 | Jon Byskov | 2000 | 376 | 30.20 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.76 | |||||||||
13 | Jani Savander | 1999 | 368 | 30.42 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 29.35 | |||||||||
14 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 359 | 30.67 | ||||||
Keuruun Toverit | 30.09 | |||||||||
15 | Niko Akkanen | 2003 | 314 | 32.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 32.36 | |||||||||
16 | Santeri Gummerus | 2003 | 290 | 32.93 | ||||||
Uinti Tampere | 34.00 | |||||||||
17 | Miko Vaikkola | 2003 | 284 | 33.14 | ||||||
TaTu Tampere | 33.87 | |||||||||
18 | Lenni Kukkonen | 2001 | 278 | 33.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.39 | |||||||||
19 | Karri Korhonen | 2002 | 208 | 36.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 183 | 38.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:41 |