2019-11-12   10:38:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nääsuinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nääs-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  20 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 lokakuu 2018         
 
 
Laji 22, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: POP Vakuutus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    626  28.78        59.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  58.84                 
                     
Moona Korpikoski  2005    544  29.97        1:02.48   
  Nokian Pyry  1:04.97                 
                     
Veera Välivainio  2005    515  30.69        1:03.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.28                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    508  30.95        1:03.91   
  Lahden Uimaseura  1:03.65                 
                     
Lumi Luoma  2005    476  31.29        1:05.30   
  Uinti Hyvinkää  1:07.12                 
                     
Saana Perkkiö  2005    461  32.00        1:06.00   
  Riihimäen Uimaseura  1:05.87                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    451  32.47        1:06.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.46                 
                     
Isla Leinonen  2006    438  32.28        1:07.12   
  Uinti Tampere  1:07.66                 
                     
Aino Kuusisto  2006    430  32.97        1:07.57   
  Nurmijärven Uinti  1:07.51                 
                     
10  Laura Sofia Oksakari  2005    426  32.72        1:07.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.49                 
                     
11  Milla Kähkönen  2005    422  32.41        1:07.99   
  Lahden Uimaseura  1:08.55                 
                     
12  Ilona Niemi  2005    413  32.53        1:08.47   
  Uinti Tampere  1:07.33                 
                     
13  Emmi Lapikisto  2005    413  33.03        1:08.49   
  Uinti Tampere  1:07.64                 
                     
14  Tiinu Tamminen  2006    412  32.60        1:08.51   
  Lahden Uimaseura  1:06.80                 
                     
15  Ida Ekebohm  2005    394  34.12        1:09.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.82                 
                     
15  Vilja Saarinen  2005    394  33.24        1:09.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:08.47                 
                     
17  Inger Isaksen  2005    386  33.47        1:10.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.15                 
                     
18  Joanna Salonen  2006    379  33.37        1:10.45   
  Uinti Tampere  1:12.18                 
                     
19  Milana Virtanen  2006    372  33.95        1:10.90   
  Uinti Tampere  1:12.04                 
                     
20  Anna Hynönen  2006    371  34.24        1:10.97   
  Uinti Tampere  1:11.48                 
                     
21  Siiri Pekkala  2005    370  33.02        1:11.04   
  Simmis Wanda  1:07.38                 
                     
22  Tatiana Sukhareva  2005    368  33.77        1:11.12   
  Vanders  1:11.96                 
                     
23  Elli Kenttälä  2006    362  34.14        1:11.55   
  Uinti Tampere  1:12.49                 
                     
24  Rebekka Ritmala  2006    352  34.20        1:12.18   
  Vanders  1:11.90                 
                     
25  Emilia Peuhkurinen  2005    350  34.32        1:12.32   
  Uinti Tampere  1:12.61                 
                     
26  Milla Kiviranta  2006    349  34.91        1:12.39   
  Vanders  1:14.02                 
                     
27  Kaisu Leinonen  2005    346  35.06        1:12.60   
  Uinti Tampere  1:12.04                 
                     
28  Janica Nieminen  2005    346  34.41        1:12.61   
  Uinti Hyvinkää  1:15.45                 
                     
29  Ines Pälviranta  2007    344  35.23        1:12.74   
  Uinti Tampere  1:14.27                 
                     
30  Veera Malmelin  2007    336  35.60        1:13.33   
  Nokian Pyry  1:13.51                 
                     
31  Petra Soini  2007    332  36.28        1:13.60   
  Nokian Pyry  1:14.12                 
                     
32  Kerttu Heinä  2006    331  34.89        1:13.68   
  Salon Uimarit  1:14.96                 
                     
33  Janna Tepsa  2005    329  35.05        1:13.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.15                 
                     
34  Silva Salonniemi  2006    319  35.73        1:14.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.29                 
                     
35  Ada Oila  2005    313  35.67        1:15.05   
  Vanders  1:17.57                 
                     
36  Saana Keskinen  2005    306  36.63        1:15.68   
  Uinti Tampere  1:15.24                 
                     
37  Cecilia Rönnlund  2006    298  35.68        1:16.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Anna Selin  2006    296  36.06        1:16.49   
  Uinti Tampere  1:17.38                 
                     
39  Hertta Nieminen  2007    293  37.16        1:16.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.18                 
                     
40  Minttu Mikkonen  2006    286  38.65        1:17.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.01                 
                     
41  Veera Olli  2005    283  37.77        1:17.66   
  Uinti Tampere  1:18.79                 
                     
42  Wilma Wallenius  2005    276  37.47        1:18.29   
  Uinti Hyvinkää  1:18.26                 
                     
43  Ella Parviainen  2006    276  38.10        1:18.31   
  Uinti Tampere  1:18.64                 
                     
44  Aino Ruottinen  2007    274  38.44        1:18.48   
  Uinti Tampere  1:18.71                 
                     
45  Jenna Luoma  2005    265  38.20        1:19.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.26                 
                     
46  Soila Nevalainen  2005    264  38.65        1:19.44   
  Uinti Tampere  1:19.65                 
                     
47  Riia Pietilä  2006    260  37.73        1:19.85   
  Uinti Tampere  1:21.54                 
                     
48  Venny Korjonen  2005    258  38.16        1:20.11   
  Uinti Tampere  1:22.55                 
                     
49  Veera Rantala  2006    250  39.27        1:20.92   
  Uinti Tampere  1:18.17                 
                     
50  Veera Nurmikolu  2007    248  38.63        1:21.15   
  Uinti Tampere  1:20.04                 
                     
51  Aurora Änäkkälä  2007    241  38.94        1:21.92   
  Salon Uimarit  1:21.50                 
                     
52  Nella Pesonen  2006    239  38.75        1:22.14   
  Uinti Tampere  1:22.13                 
                     
52  Venla Vuorivirta  2005    239  38.90        1:22.14   
  Uinti Tampere  1:21.24                 
                     
54  Maisa Savisto  2006    234  39.38        1:22.68   
  Uinti Tampere  1:24.24                 
                     
55  Maija Mikkonen  2008    232  39.41        1:22.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:25.48                 
                     
56  Helmi Hinkka  2009    231  39.22        1:23.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.71                 
                     
57  Linda Möttönen  2006    226  39.74        1:23.73   
  Uinti Tampere  1:30.30                 
                     
58  Stella Laukkanen  2007    218  40.40        1:24.64   
  Uinti Tampere  1:29.46                 
                     
59  Nelli Lehtonen  2006    206  41.27        1:26.24   
  Uinti Tampere  1:25.50                 
                     
60  Sanni Tapio  2005    199  42.07        1:27.37   
  Salon Uimarit  1:29.05                 
                     
61  Julia Jurttila  2006    197  41.41        1:27.66   
  Uinti Tampere  1:25.14                 
                     
62  Hanna Zautasvili  2008    188  42.98        1:28.98   
  Uinti Tampere                   
                     
63  Helka Känkänen  2008    175  43.14        1:31.03   
  Porin Uimaseura  1:29.22                 
                     
64  Martta Mäkinen  2008    167  44.43        1:32.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.75                 
                     
65  Ada Tuurna  2008    162  43.42        1:33.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:41.89                 
                     
66  Helmi Heinonen  2006    141  45.95        1:37.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
67  Veera Linna  2009    137  46.24        1:38.84   
  Uinti Tampere                   
                     
68  Neea Väkinen  2006    129  47.91        1:40.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
69  Sissi Viitasaari  2008    116  45.61        1:44.55   
  Uinti Tampere                   
                     
70  Kerttu Mätäsjärvi  2009    115  48.04        1:44.67   
  Uinti Tampere                   
                     
71  Meea Kinnunen  2009    106  50.14        1:47.72   
  Uinti Tampere                   
                     
72  Ellis Kubu  2009    84  54.50        1:56.03   
  Uinti Tampere                   
                     
73  Julia Tikka  2008    81  54.38        1:57.65   
  Uinti Tampere                   
                     
Vilma Paajanen  2006              DNS   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.17                 
                     
Nelli Savisto  2009              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oona Sarlin  2006              DSQ   
  Vanders  1:10.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Sponsori: POP Vakuutus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    608  29.28        1:00.19   
  Nurmijärven Uinti  1:00.79                 
                     
Julia Sairanen  2003    598  29.15        1:00.54   
  Lahden Uimaseura  58.39                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    595  29.33        1:00.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  58.43                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    591  29.36        1:00.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.07                 
                     
Sanni Kilponen  2001    564  29.73        1:01.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.19                 
                     
Kiia Kärkkäinen  2003    556  29.29        1:02.01   
  Heinolan Isku  59.72                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    554  29.88        1:02.08   
  Porin Uimaseura  1:00.12                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    540  30.15        1:02.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.78                 
                     
Aada Viitamäki  2003    539  29.84        1:02.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:02.60                 
                     
10  Jessica Mäkinen  2004    538  29.70        1:02.68   
  Uinti Tampere  1:05.05                 
                     
11  Santra Nieminen  2004    538  30.11        1:02.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.83                 
                     
12  Anni Matikainen  2001    517  30.62        1:03.52   
  Nokian Pyry  1:04.12                 
                     
13  Gitta Nukala  2004    500  30.55        1:04.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.66                 
                     
14  Enni Silvennoinen  2003    482  31.55        1:05.02   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.05                 
                     
15  Erin Ekroos  2002    471  30.93        1:05.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.28                 
                     
16  Elina Palojärvi  2002    459  31.50        1:06.11   
  Uinti Tampere  1:04.76                 
                     
17  Nikita Ravalt  2002    450  32.10        1:06.52   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.98                 
                     
18  Aada Hakala  2004    449  31.17        1:06.60   
  Uinti Tampere  1:07.08                 
                     
19  Peppi-Stiina Ahti  2003    448  30.96        1:06.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:04.42                 
                     
20  Essi Loponen  2004    444  32.18        1:06.84   
  Simmis Wanda  1:07.21                 
                     
21  Melissa Virtanen  2004    443  32.67        1:06.90   
  Uinti Tampere  1:08.50                 
                     
22  Venla Pesu  2002    437  32.20        1:07.17   
  Uinti Tampere  1:06.86                 
                     
23  Siiri Ala-Karvia  2004    434  32.25        1:07.36   
  Uinti Tampere  1:05.36                 
                     
24  Noora Pätiälä  2004    429  32.80        1:07.63   
  Uinti Tampere  1:06.42                 
                     
25  Oona Eriksson  2004    427  32.83        1:07.71   
  Simmis Wanda  1:07.81                 
                     
26  Maisa Berg  2003    426  32.70        1:07.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.22                 
                     
27  Hanni Riikonen  2002    425  32.88        1:07.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:06.68                 
                     
28  Annukka Jouppila  2003    412  32.79        1:08.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.57                 
                     
29  Veera Varsanpää  2004    412  33.07        1:08.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.94                 
                     
30  Emilia Majuri  2001    410  33.05        1:08.61   
  Uinti Tampere  1:06.62                 
                     
31  Siiri Tiilikka  2004    405  32.92        1:08.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.86                 
                     
32  Sanni Salmi  2003    402  32.82        1:09.06   
  Uinti Tampere  1:07.42                 
                     
33  Aino Kontiainen  2002    382  33.02        1:10.29   
  Uinti Hyvinkää  1:04.22                 
                     
34  Aada Taiponen  2004    374  33.64        1:10.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.82                 
                     
35  Laura Hautamäki  2002    374  33.86        1:10.76   
  Simmis Wanda  1:09.86                 
                     
36  Henrietta Löfgren  2003    370  33.59        1:11.05   
  Simmis Wanda  1:09.75                 
                     
37  Soile Auvinen  2002    366  33.34        1:11.26   
  Uinti Tampere  1:07.77                 
                     
38  Sara Ruotsalainen  2003    366  34.17        1:11.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.69                 
                     
39  Emma Lähteenmäki  2004    363  33.90        1:11.50   
  Uinti Tampere  1:12.00                 
                     
40  Jenna Rautava  2003    359  34.77        1:11.73   
  Vesihelmen Uimaseura  1:11.68                 
                     
40  Liisa Siikala  2003    359  35.59        1:11.73   
  Uinti Tampere  1:12.26                 
                     
42  Iida-Isabella Pakka  2004    353  34.98        1:12.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.72                 
                     
43  Laura Valonen  2003    348  34.31        1:12.50   
  Uinti Tampere  1:12.04                 
                     
44  Anni Haavisto  2002    346  34.53        1:12.65   
  Vesihelmen Uimaseura  1:09.30                 
                     
45  Iida Kontkanen  2003    338  34.90        1:13.18   
  Uinti Tampere  1:19.65                 
                     
46  Emma Loo  2004    337  34.96        1:13.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.92                 
                     
47  Viivi Heittokangas  2004    334  35.62        1:13.48   
  Uinti Tampere  1:11.41                 
                     
48  Roosa Lahti  2004    330  34.88        1:13.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.33                 
                     
49  Iida Peuraniemi  2002    328  35.41        1:13.90   
  TaTu Tampere  1:11.14                 
                     
50  Peppi Särkelä  2004    302  36.60        1:16.02   
  Simmis Wanda  1:17.97                 
                     
51  Iida Hannus  2001    291  36.48        1:16.94   
  Keuruun Toverit                   
                     
52  Peppi Siurola  2004    272  36.59        1:18.69   
  Simmis Wanda  1:17.91                 
                     
53  Saara Kiuru  2004    270  37.83        1:18.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.73                 
                     
54  Emma Lång  2004    267  38.03        1:19.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.29                 
                     
Julia Romo  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura  1:06.18                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  20 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner