Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stvne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangr | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 oktober 2018 |
Lb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 36.93 | ||||||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svmmeklub Poseidon | 41.89 | ||||||
3 | Kirstine Sabroe Srensen | 2008 | Horsens Svmmeklub | 44.85 | ||||||
4 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svmmeklub | 46.03 | ||||||
5 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svmme Club | 46.88 | ||||||
6 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svmmeklub | 46.94 | ||||||
7 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svmmeklub | 50.44 | ||||||
8 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 50.75 | ||||||
9 | Johanne Ishi | 2008 | Struer Svmmeklub | 52.16 | ||||||
10 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svmmeklub | 52.68 | ||||||
11 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svmmeklub | 53.80 | ||||||
12 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svmmeklub | 55.71 | ||||||
13 | Mathilde Tornvig Toft | 2007 | Aarhus Swim | 58.69 | ||||||
14 | Catherine Djernes Lautrup | 2007 | Aarhus Swim | 1:00.19 | ||||||
15 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svmmeklub | 1:02.99 | ||||||
16 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svmmeklub | 1:03.86 | ||||||
17 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svmmeklub | 1:25.77 | ||||||
- | Katrine Wemmelund | 2008 | Herning Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | DSQ | Ej samttid berr v25 | |||||
Lb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svmmeafdeling | 33.62 | ||||||
2 | Marie Bertram | 2006 | Aarhus Swim | 34.93 | ||||||
3 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svmmeklub | 36.38 | ||||||
4 | Anne Katrine Dige | 2006 | Aarhus Swim | 36.68 | ||||||
5 | Freja Obert | 2006 | Odder Svmmeklub | 36.71 | ||||||
6 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 38.42 | ||||||
7 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svmmeklub Poseidon | 41.20 | ||||||
8 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 43.06 | ||||||
9 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svmme Klub | 46.78 | ||||||
10 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 48.32 | ||||||
11 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svmmeklub | 48.62 | ||||||
12 | Anne Struntze Srensen | 2006 | Viborg Svmme Klub | 51.27 | ||||||
13 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svmme Klub | 51.89 | ||||||
14 | Klara Brinch Dyrlv | 2006 | Viborg Svmme Klub | 1:01.52 | ||||||
- | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svmmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svmme Club | 31.58 | ||||||
2 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 32.06 | ||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svmme Club | 32.32 | ||||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svmmeklub | 32.89 | ||||||
5 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svmme Klub | 33.77 | ||||||
6 | Anna Salka Nielsen | 2005 | Agfs Svmmeafdeling | 34.57 | ||||||
7 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svmmeafdeling | 34.73 | ||||||
8 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 34.78 | ||||||
9 | Caden Halle | 2005 | Odder Svmmeklub | 35.05 | ||||||
10 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svmmeklub Poseidon | 35.73 | ||||||
11 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 37.02 | ||||||
12 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svmme Club | 37.56 | ||||||
13 | Emilie Vring Nielsen | 2005 | Ikast Svmmeklub | 40.30 | ||||||
14 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svmmeklub | 45.20 | ||||||
15 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svmme Klub | 58.34 | ||||||
- | Lrke Silkjr Lorentzen | 2005 | Holstebro Svmme Club | DSQ | asynk. arm sidst 25m | |||||
Lb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 30.63 | ||||||
2 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 31.08 | ||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 31.21 | ||||||
4 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 31.85 | ||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svmmeklub | 31.95 | ||||||
6 | Lea Kjr Kristensen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 32.27 | ||||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svmmeklub | 32.90 | ||||||
8 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 33.72 | ||||||
9 | Karoline Thagrd Jakobsen | 2004 | Struer Svmmeklub | 34.00 | ||||||
10 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 35.66 | ||||||
11 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 37.02 | ||||||
12 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 38.24 | ||||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svmmeklub | 38.77 | ||||||
14 | Katrine Nrfjand | 2004 | Holstebro Svmme Club | 38.92 | ||||||
15 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svmme Klub | 39.04 | ||||||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svmme Club | 40.04 | ||||||
17 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svmmeklub Poseidon | 42.29 | ||||||
18 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svmmeklub | 44.93 | ||||||
19 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svmmeklub | 45.37 | ||||||
- | Johanne stergaard | 2004 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svmme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | Viborg Svmme Klub | 30.11 | ||||||
2 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 30.56 | ||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svmme Klub | 31.18 | ||||||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svmme Club | 32.31 | ||||||
5 | Michelle Simonsen | 2001 | Viborg Svmme Klub | 32.94 | ||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 33.16 | ||||||
7 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svmmeklub | 34.00 | ||||||
8 | Julia Harpth | 2002 | Viborg Svmme Klub | 34.04 | ||||||
9 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.44 | ||||||
10 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svmmeklub | 37.19 | ||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svmme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svmme Club | Udskriftstidspunkt | 15:39 |