Tulokset Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 45.50 | 1:31.81 | 2:23.99 | 3:03.11 | |||
2 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 40.27 | 1:27.18 | 2:22.66 | 3:10.72 | |||
3 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.39 | 1:37.19 | 2:31.49 | 3:11.68 | |||
4 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.33 | 1:33.10 | 2:30.72 | 3:15.71 | |||
5 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.87 | 1:48.45 | 2:43.05 | 3:30.91 | |||
6 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 51.50 | 1:42.75 | 2:44.47 | 3:32.36 | |||
7 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.98 | 1:50.48 | 2:46.78 | 3:37.23 | |||
8 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 52.43 | 1:44.58 | 2:47.37 | 3:37.58 | |||
9 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 49.84 | 1:46.89 | 2:54.25 | 3:39.23 | |||
10 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 54.63 | 1:51.92 | 2:57.87 | 3:49.82 | |||
11 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.09 | 1:50.58 | 3:00.46 | 3:51.48 | |||
12 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.87 | 1:53.05 | 2:59.54 | 3:55.54 | |||
13 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 53.20 | 1:55.28 | 3:06.24 | 3:58.39 | |||
14 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 54.70 | 1:58.55 | 3:07.42 | 4:02.76 | |||
- | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben i fly | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.48 | 1:16.55 | 2:04.07 | 2:40.01 | |||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.75 | 1:16.85 | 2:06.19 | 2:43.39 | |||
3 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.14 | 1:18.25 | 2:06.52 | 2:47.42 | |||
4 | Anne Katrine Dige | 2006 | Aarhus Swim | 37.77 | 1:22.23 | 2:14.04 | 2:52.52 | |||
5 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.51 | 1:23.90 | 2:14.80 | 2:53.39 | |||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.12 | 1:24.31 | 2:15.35 | 2:54.42 | |||
7 | Marie Bertram | 2006 | Aarhus Swim | 38.03 | 1:27.11 | 2:15.86 | 2:55.99 | |||
8 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.34 | 1:25.01 | 2:17.21 | 2:56.55 | |||
9 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 40.39 | 1:28.50 | 2:18.64 | 2:57.79 | |||
10 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.63 | 1:28.75 | 2:17.84 | 2:59.12 | |||
11 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.48 | 1:23.87 | 2:18.12 | 2:59.56 | |||
12 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.90 | 1:29.10 | 2:18.68 | 2:59.73 | |||
13 | Maria Lysgaard | 2006 | Aarhus Swim | 42.48 | 1:28.78 | 2:19.88 | 3:02.24 | |||
14 | Anna Ancker | 2006 | Aarhus Swim | 42.37 | 1:27.75 | 2:20.74 | 3:02.43 | |||
15 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.37 | 1:26.25 | 2:24.20 | 3:03.76 | |||
16 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 43.67 | 1:31.68 | 2:26.24 | 3:08.40 | |||
17 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.17 | 1:31.77 | 2:28.94 | 3:09.40 | |||
18 | Sophie Hougaard | 2006 | Aarhus Swim | 45.35 | 1:35.14 | 2:32.01 | 3:09.87 | |||
19 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.17 | 1:35.71 | 2:30.71 | 3:12.85 | |||
20 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | 49.41 | 1:36.89 | 2:32.65 | 3:16.79 | |||
21 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 40.97 | 1:33.06 | 2:33.60 | 3:17.22 | |||
22 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 47.69 | 1:36.02 | 2:35.94 | 3:22.74 | |||
23 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 53.23 | 1:50.84 | 2:53.20 | 3:45.82 | |||
23 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 48.20 | 1:48.24 | 2:54.05 | 3:45.82 | |||
- | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 2arm tag u vand 105m | |||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Mave liggende v 100m | |||||
- | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v 75m | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.05 | 1:10.90 | 1:54.16 | 2:29.85 | |||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.34 | 1:10.99 | 1:54.96 | 2:30.63 | |||
3 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.82 | 1:13.14 | 1:56.20 | 2:32.40 | |||
4 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.26 | 1:15.40 | 2:02.82 | 2:38.49 | |||
5 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.10 | 1:17.15 | 2:02.43 | 2:38.98 | |||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.24 | 1:15.94 | 2:03.80 | 2:42.66 | |||
7 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.28 | 1:16.55 | 2:06.17 | 2:42.70 | |||
8 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.69 | 1:16.64 | 2:04.46 | 2:42.98 | |||
8 | Nanna Langvad | 2005 | Aarhus Swim | 36.93 | 1:18.92 | 2:08.30 | 2:42.98 | |||
10 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | 1:19.93 | 2:06.32 | 2:43.14 | |||
11 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 36.28 | 1:19.20 | 2:07.58 | 2:43.69 | |||
12 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | 1:18.27 | 2:07.23 | 2:45.66 | |||
13 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.16 | 1:20.42 | 2:08.82 | 2:46.93 | |||
14 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.67 | 1:22.90 | 2:10.62 | 2:48.26 | |||
15 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.83 | 1:18.57 | 2:10.19 | 2:49.29 | |||
16 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 37.65 | 1:19.40 | 2:11.04 | 2:49.85 | |||
17 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.11 | 1:19.88 | 2:12.74 | 2:53.58 | |||
18 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 39.77 | 1:26.23 | 2:16.12 | 2:57.08 | |||
19 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.99 | 1:25.68 | 2:16.04 | 3:00.26 | |||
20 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.33 | 1:29.36 | 2:22.11 | 3:04.55 | |||
21 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.54 | 1:35.20 | 2:32.34 | 3:18.46 | |||
22 | Mathilde Søndergaard | 2005 | Aarhus Swim | 48.05 | 1:38.97 | 2:36.40 | 3:18.92 | |||
- | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Salka Nielsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | en hånd i vendi v125 | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.46 | 1:09.80 | 1:53.07 | 2:27.64 | |||
2 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | 1:14.71 | 1:57.10 | 2:32.52 | |||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.28 | 1:16.49 | 2:01.33 | 2:36.86 | |||
4 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.32 | 1:14.12 | 2:00.25 | 2:37.19 | |||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 33.48 | 1:17.64 | 2:05.36 | 2:42.48 | |||
6 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.16 | 1:24.71 | 2:11.41 | 2:49.73 | |||
7 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 48.12 | 1:41.60 | 2:37.97 | 3:20.47 | |||
8 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 48.87 | 1:42.03 | 2:38.82 | 3:27.55 | |||
- | Mathilde N. Drud | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.11 | 1:02.80 | 1:43.03 | 2:14.95 | |||
2 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.37 | 1:10.60 | 1:57.14 | 2:33.86 | |||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.63 | 1:14.04 | 2:03.20 | 2:37.66 | |||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 36.58 | 1:16.07 | 2:02.43 | 2:37.67 | |||
5 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.12 | 1:15.81 | 2:06.57 | 2:43.29 | |||
6 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.96 | 1:20.52 | 2:11.19 | 2:52.56 | |||
7 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.27 | 1:29.30 | 2:18.11 | 2:59.06 | |||
8 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.98 | 1:26.35 | 2:19.64 | 3:03.97 | |||
9 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.85 | 1:25.43 | 2:24.39 | 3:07.35 | |||
10 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 43.81 | 1:34.43 | 2:36.24 | 3:16.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:22 |