Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.91 | 1:28.68 | |||||
2 | Julie Norman Ramer | 2007 | Aarhus Swim | 44.90 | 1:32.51 | |||||
3 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.95 | 1:36.25 | |||||
4 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 47.00 | 1:37.78 | |||||
5 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:42.68 | 1:42.68 | |||||
6 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.82 | 1:43.89 | |||||
7 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:46.83 | 1:46.83 | |||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.08 | 1:51.06 | |||||
9 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.45 | 1:52.18 | |||||
10 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 55.52 | 1:55.12 | |||||
11 | Katrine Wemmelund | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.34 | 1:55.79 | |||||
- | Mathilde Tornvig Toft | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v 25m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.42 | 1:16.72 | |||||
2 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.70 | 1:17.54 | |||||
3 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.10 | 1:17.76 | |||||
4 | Anna Ancker | 2006 | Aarhus Swim | 39.98 | 1:23.03 | |||||
5 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 41.10 | 1:23.36 | |||||
6 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.05 | 1:23.99 | |||||
7 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.80 | 1:26.07 | |||||
8 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 43.40 | 1:29.96 | |||||
9 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.60 | 1:38.98 | |||||
10 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 49.79 | 1:40.85 | |||||
11 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.61 | 1:46.71 | |||||
12 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 53.83 | 1:49.54 | |||||
13 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.13 | 1:51.44 | |||||
14 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 54.57 | 1:51.69 | |||||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej fortsat bev v75m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.75 | 1:10.88 | |||||
2 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.69 | 1:13.75 | |||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.25 | 1:14.47 | |||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.73 | 1:14.65 | |||||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.22 | 1:14.91 | |||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.75 | 1:16.75 | |||||
7 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 39.93 | 1:21.52 | |||||
8 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.93 | 1:22.02 | |||||
9 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.30 | 1:23.11 | |||||
10 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.90 | 1:26.80 | |||||
11 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.02 | 1:30.26 | |||||
12 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.85 | 1:36.22 | |||||
13 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 48.42 | 1:37.28 | |||||
- | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Mave liggende v 74m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.13 | 1:09.10 | |||||
2 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.18 | 1:09.99 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.79 | 1:13.39 | |||||
4 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.05 | 1:17.93 | |||||
5 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.64 | 1:18.07 | |||||
6 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.76 | 1:23.55 | |||||
7 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.15 | 1:24.88 | |||||
8 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.44 | 1:25.87 | |||||
9 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.84 | 1:26.83 | |||||
10 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.43 | 1:33.38 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.27 | 1:04.92 | |||||
2 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.73 | 1:06.50 | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.35 | 1:07.34 | |||||
4 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.33 | 1:10.16 | |||||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.40 | 1:11.68 | |||||
6 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Viborg Svømme Klub | 34.64 | 1:12.61 | |||||
7 | Julia Harpøth | 2002 | Viborg Svømme Klub | 36.30 | 1:14.82 | |||||
8 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.67 | 1:17.76 | |||||
9 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 42.59 | 1:26.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:32 |