Tulokset Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 46.48 | 1:39.44 | |||||
2 | Julie Norman Ramer | 2007 | Aarhus Swim | 47.20 | 1:40.20 | |||||
3 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.11 | 1:40.79 | |||||
4 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.07 | 1:44.32 | |||||
5 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 51.74 | 1:49.28 | |||||
6 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.07 | 1:50.04 | |||||
7 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.61 | 1:51.33 | |||||
8 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 56.12 | 1:55.88 | |||||
9 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.40 | 1:58.76 | |||||
10 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 57.83 | 2:00.72 | |||||
11 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:00.05 | 2:03.05 | |||||
12 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 59.86 | 2:03.20 | |||||
13 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:05.80 | 2:10.83 | |||||
14 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:02.47 | 2:11.26 | |||||
- | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | 2 flyben ved start | |||||
- | Katrine Wemmelund | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Asynkron bev v15m | |||||
- | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben hel løb | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Lysgaard | 2006 | Aarhus Swim | 42.36 | 1:28.19 | |||||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.32 | 1:29.02 | |||||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.89 | 1:30.36 | |||||
4 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.81 | 1:31.51 | |||||
5 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 44.96 | 1:34.17 | |||||
6 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 48.13 | 1:38.26 | |||||
7 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.24 | 1:42.26 | |||||
8 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | 50.30 | 1:44.10 | |||||
9 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.76 | 1:47.87 | |||||
10 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 53.69 | 1:47.94 | |||||
11 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 52.21 | 1:47.95 | |||||
12 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 51.83 | 1:50.00 | |||||
13 | Anne Struntze Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 51.95 | 1:50.51 | |||||
14 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 53.57 | 1:51.02 | |||||
15 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 53.00 | 1:52.27 | |||||
16 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 53.30 | 1:54.61 | |||||
17 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 55.02 | 1:54.72 | |||||
18 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 55.35 | 1:54.94 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.05 | 1:15.28 | |||||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 39.23 | 1:22.06 | |||||
3 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.99 | 1:22.69 | |||||
4 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.44 | 1:30.03 | |||||
5 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.11 | 1:31.50 | |||||
6 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 43.09 | 1:31.71 | |||||
7 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.84 | 1:31.76 | |||||
8 | Anna Salka Nielsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 44.59 | 1:33.22 | |||||
9 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 44.99 | 1:35.19 | |||||
10 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 45.34 | 1:35.82 | |||||
11 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.48 | 1:36.74 | |||||
12 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.92 | 1:41.11 | |||||
13 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.01 | 1:44.18 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.60 | 1:15.48 | |||||
2 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.59 | 1:19.67 | |||||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.92 | 1:22.07 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.35 | 1:23.67 | |||||
5 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.83 | 1:25.55 | |||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 40.86 | 1:26.44 | |||||
7 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.72 | 1:28.81 | |||||
8 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.38 | 1:28.87 | |||||
9 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.80 | 1:29.62 | |||||
10 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 44.89 | 1:33.90 | |||||
11 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.75 | 1:44.40 | |||||
- | Mathilde N. Drud | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.04 | 1:18.11 | |||||
2 | Julia Harpøth | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.69 | 1:20.70 | |||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 39.27 | 1:22.92 | |||||
4 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 39.09 | 1:23.85 | |||||
5 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.90 | 1:29.56 | |||||
6 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.39 | 1:29.63 | |||||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.56 | 1:30.03 | |||||
8 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.13 | 1:31.67 | |||||
9 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 43.14 | 1:32.99 | |||||
- | Amalie Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:34 |