Tulokset Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.42 | ||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.72 | ||||||
3 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 48.60 | ||||||
4 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | Aarhus Swim | 50.51 | ||||||
5 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 58.01 | ||||||
6 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 58.35 | ||||||
7 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 1:03.52 | ||||||
- | Jacob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | 2 armtg. u.vand star | |||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Flyben | |||||
- | Nicolai Skov | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Fl. flyspark v start | |||||
- | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Crawl v10m | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.78 | ||||||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.54 | ||||||
3 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 48.51 | ||||||
4 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 53.50 | ||||||
5 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 53.69 | ||||||
- | Oscar F. J. Dencker | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mads Grønbæk Østerby | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Crawlben v 10m | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | ||||||
2 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.01 | ||||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.76 | ||||||
4 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 38.17 | ||||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.13 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 39.64 | ||||||
7 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.61 | ||||||
8 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 43.37 | ||||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.63 | ||||||
10 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.72 | ||||||
11 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 45.93 | ||||||
12 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.42 | ||||||
13 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 47.34 | ||||||
14 | August Sand Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 52.21 | ||||||
15 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 56.24 | ||||||
16 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 56.26 | ||||||
- | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | En hånd vend. v25m | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.59 | ||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.54 | ||||||
3 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 35.66 | ||||||
4 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.79 | ||||||
5 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.97 | ||||||
6 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.92 | ||||||
7 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.80 | ||||||
8 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.21 | ||||||
9 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.17 | ||||||
10 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.34 | ||||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.62 | ||||||
- | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | DSQ | Asyncron ben | |||||
- | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.35 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.02 | ||||||
3 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.10 | ||||||
4 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 32.29 | ||||||
5 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.90 | ||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.11 | ||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.22 | ||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 36.53 | ||||||
9 | Magnus Alexandersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.54 | ||||||
10 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.10 | ||||||
11 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.46 | ||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.26 | ||||||
13 | Tore Gadegaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 41.05 | ||||||
14 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.83 | ||||||
- | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | DSQ | 2flyben v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:21 |