Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.68 | ||||||
2 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.78 | ||||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 44.67 | ||||||
4 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.05 | ||||||
5 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.31 | ||||||
6 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.39 | ||||||
7 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.26 | ||||||
8 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.19 | ||||||
9 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.22 | ||||||
10 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.24 | ||||||
11 | Catherine Djernes Lautrup | 2007 | Aarhus Swim | 55.33 | ||||||
12 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 56.74 | ||||||
- | Mathilde Tornvig Toft | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.63 | ||||||
2 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.60 | ||||||
3 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.66 | ||||||
4 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.80 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.36 | ||||||
6 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.43 | ||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.03 | ||||||
8 | Anna Ancker | 2006 | Aarhus Swim | 38.24 | ||||||
9 | Anne Katrine Dige | 2006 | Aarhus Swim | 38.63 | ||||||
10 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.71 | ||||||
11 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.97 | ||||||
12 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 39.61 | ||||||
13 | Maria Lysgaard | 2006 | Aarhus Swim | 40.01 | ||||||
14 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.39 | ||||||
15 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | 41.07 | ||||||
16 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.61 | ||||||
17 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 43.02 | ||||||
18 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.20 | ||||||
19 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 44.12 | ||||||
20 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.74 | ||||||
21 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 44.86 | ||||||
22 | Anne Struntze Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | ||||||
23 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.98 | ||||||
24 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 46.00 | ||||||
25 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.35 | ||||||
26 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 47.23 | ||||||
27 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.37 | ||||||
28 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 48.50 | ||||||
29 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 50.51 | ||||||
- | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.89 | ||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 34.52 | OD2 | |||||
2 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.52 | OD1 | |||||
4 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.94 | ||||||
5 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.16 | ||||||
6 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.18 | ||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.67 | ||||||
8 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.37 | ||||||
9 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.40 | ||||||
10 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.72 | ||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.01 | ||||||
12 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.31 | ||||||
13 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.60 | ||||||
14 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.92 | ||||||
15 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.58 | ||||||
16 | Caroline Sloth | 2005 | Struer Svømmeklub | 48.81 | ||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 31.92 | ||||||
2 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.49 | ||||||
3 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.72 | ||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.09 | ||||||
5 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.52 | ||||||
5 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.52 | ||||||
7 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.53 | ||||||
8 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | ||||||
9 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 39.39 | ||||||
10 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.48 | ||||||
11 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.27 | ||||||
12 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.50 | ||||||
13 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.26 | ||||||
14 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.83 | ||||||
15 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 44.84 | ||||||
16 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.15 | ||||||
17 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 48.42 | ||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.93 | ||||||
2 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.08 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.10 | ||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.20 | ||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.63 | ||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.18 | ||||||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.95 | ||||||
8 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.96 | ||||||
9 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.79 | ||||||
10 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 41.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:11 |