Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 47.72 | ||||||
2 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 47.82 | ||||||
3 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.07 | ||||||
4 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.30 | ||||||
5 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.40 | ||||||
6 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 51.97 | ||||||
7 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 52.09 | ||||||
8 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 52.20 | ||||||
9 | Mathilde Tornvig Toft | 2007 | Aarhus Swim | 52.87 | ||||||
10 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.93 | ||||||
11 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 53.07 | ||||||
12 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.17 | ||||||
13 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 53.81 | ||||||
14 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 54.02 | ||||||
15 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.19 | ||||||
16 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 54.31 | ||||||
17 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 55.08 | ||||||
18 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 56.96 | ||||||
19 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.58 | ||||||
20 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 58.10 | ||||||
21 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 58.74 | ||||||
22 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 59.75 | ||||||
23 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:02.73 | ||||||
- | Katrine Wemmelund | 2008 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.39 | ||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.60 | ||||||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.90 | ||||||
4 | Maria Lysgaard | 2006 | Aarhus Swim | 40.51 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.56 | ||||||
6 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 43.29 | ||||||
7 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 43.95 | ||||||
8 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.98 | ||||||
9 | Anne Katrine Dige | 2006 | Aarhus Swim | 44.04 | ||||||
10 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 44.44 | ||||||
11 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.12 | ||||||
12 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 45.69 | ||||||
13 | Sophie Hougaard | 2006 | Aarhus Swim | 46.28 | ||||||
14 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 46.51 | ||||||
15 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 48.20 | ||||||
16 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 48.43 | ||||||
17 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.57 | ||||||
18 | Anne Struntze Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.71 | ||||||
19 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 49.70 | ||||||
20 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.24 | ||||||
21 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.92 | ||||||
22 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 53.05 | ||||||
23 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 53.09 | ||||||
24 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:00.95 | ||||||
- | Andrea Mejdahl | 2006 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 2armt.u vand v start | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.07 | ||||||
2 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.39 | ||||||
3 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.97 | ||||||
4 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.64 | ||||||
5 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.11 | ||||||
6 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.95 | ||||||
7 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.96 | ||||||
8 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.21 | ||||||
9 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.33 | ||||||
10 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 43.01 | ||||||
11 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.03 | ||||||
12 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.11 | ||||||
13 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 43.33 | ||||||
14 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.19 | ||||||
15 | Mathilde Søndergaard | 2005 | Aarhus Swim | 47.99 | ||||||
16 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.15 | ||||||
17 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 50.10 | ||||||
18 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 51.49 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.39 | ||||||
2 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.36 | ||||||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.38 | ||||||
4 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.84 | ||||||
5 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.29 | ||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 39.41 | ||||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.08 | ||||||
8 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.57 | ||||||
9 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.62 | ||||||
10 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.76 | ||||||
11 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.99 | ||||||
12 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.56 | ||||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.79 | ||||||
14 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.18 | ||||||
15 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.91 | ||||||
16 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.01 | ||||||
17 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 46.90 | ||||||
18 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 50.00 | ||||||
19 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 56.12 | ||||||
20 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 56.33 | ||||||
- | Johanne Østergaard | 2004 | Durup IF | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.50 | ||||||
2 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.18 | ||||||
3 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.28 | ||||||
4 | Julia Harpøth | 2002 | Viborg Svømme Klub | 36.74 | ||||||
5 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.35 | ||||||
6 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.42 | ||||||
7 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.12 | ||||||
8 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 43.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:50 |