Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 32.92 | ||||||
2 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 33.40 | ||||||
3 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.50 | ||||||
4 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | ||||||
4 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 35.98 | ||||||
6 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 36.79 | ||||||
7 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.86 | ||||||
8 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.18 | ||||||
9 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 39.21 | ||||||
10 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 39.87 | ||||||
11 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.28 | ||||||
12 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.39 | ||||||
13 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.47 | ||||||
14 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.88 | ||||||
15 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.08 | ||||||
16 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.11 | ||||||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.41 | ||||||
18 | Catherine Djernes Lautrup | 2007 | Aarhus Swim | 43.24 | ||||||
19 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 43.54 | ||||||
20 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.47 | ||||||
21 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.81 | ||||||
22 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.77 | ||||||
23 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 49.55 | ||||||
- | Mathilde Tornvig Toft | 2007 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 30.91 | ||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
3 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 31.32 | ||||||
4 | Sophie Hougaard | 2006 | Aarhus Swim | 31.84 | ||||||
5 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 32.37 | ||||||
6 | Anne Katrine Dige | 2006 | Aarhus Swim | 32.45 | ||||||
7 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 32.91 | ||||||
8 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.81 | ||||||
9 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 33.85 | ||||||
10 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 33.91 | ||||||
11 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.64 | ||||||
12 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.73 | ||||||
13 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 34.89 | ||||||
13 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.89 | ||||||
15 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 34.90 | ||||||
16 | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | 37.17 | ||||||
17 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.30 | ||||||
18 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.74 | ||||||
19 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.81 | ||||||
20 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.91 | ||||||
21 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.08 | ||||||
22 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 45.88 | ||||||
- | Marie Bertram | 2006 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Langvad | 2005 | Aarhus Swim | 28.88 | ||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 29.31 | ||||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.61 | ||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.63 | ||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.79 | ||||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 29.90 | ||||||
7 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 29.93 | ||||||
8 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.28 | ||||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.39 | ||||||
10 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 30.44 | ||||||
11 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.85 | ||||||
12 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.28 | ||||||
13 | Anna Salka Nielsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 31.86 | ||||||
14 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.43 | ||||||
15 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.51 | ||||||
16 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 37.22 | ||||||
17 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.53 | ||||||
18 | Caroline Sloth | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.39 | ||||||
- | Mathilde Søndergaard | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 28.71 | ||||||
2 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 28.80 | ||||||
3 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | ||||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 29.74 | ||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 30.12 | ||||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 30.18 | ||||||
7 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 30.23 | ||||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.30 | ||||||
9 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.45 | ||||||
10 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.72 | ||||||
11 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 33.23 | ||||||
12 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.25 | ||||||
13 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 33.33 | ||||||
14 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.69 | ||||||
15 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.28 | ||||||
16 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.86 | ||||||
17 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.72 | ||||||
18 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 38.04 | ||||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 27.63 | ||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.12 | ||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.47 | ||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.51 | ||||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 28.69 | ||||||
6 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | ||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.03 | ||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.68 | ||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.74 | ||||||
10 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.61 | ||||||
11 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 32.40 | ||||||
12 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 32.86 | ||||||
13 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:57 |