2018-11-16   11:39:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Santa Claus uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:07   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 1, 25m VU T-8, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minka Torvikoski  2011              22.88   
  Kemin Uimaseura  23.64                 
Emma Kaunisto  2011              23.02   
  Kemin Uimaseura  24.11                 
Siiri-Unelma Hentilä  2010              26.16   
  Kemin Työväen Uimarit  29.10                 
Olivia Kilpeläinen  2010              30.06   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:07 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:07   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 2, 25m VU P-8, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksandr Sakalyuk  2010              19.24   
  Kovdor                   
Aaron Kelloniemi  2010              19.55   
  Kemijärven Kaiku  23.48                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:07 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:22   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m VU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saana Kalasniemi  2009    151          43.61   
  Kemin Uimaseura  43.72                 
Minka Torvikoski  2011    92          51.41   
  Kemin Uimaseura  54.01                 
Emma Kaunisto  2011    67          57.00   
  Kemin Uimaseura  56.93                 
Siiri-Unelma Hentilä  2010    56          1:00.68   
  Kemin Työväen Uimarit  1:02.74                 
 
Laji 3, 50m VU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Palojärvi  2007    305          34.52   
  Swimming Club Rovaniemi  34.87                 
Polina Miheeva  2008    299          34.72   
  Kovdor                   
Sara Lappalainen  2007    263          36.26   
  Swimming Club Rovaniemi  39.36                 
Enni Lytz  2008    222          38.35   
  Swimming Club Rovaniemi  40.60                 
Kiia Ärväs  2007    180          41.14   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Aleksandra Senchykova  2008    177          41.33   
  Kovdor                   
Iida Niemi  2008    141          44.59   
  Kemin Uimaseura  42.12                 
Viivi Kalasniemi  2008    119          47.20   
  Kemin Uimaseura  45.76                 
 
Laji 3, 50m VU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alexia Tahkola  2005    507          29.13   
  Oulun Lohet  29.55                 
Riina Niemi  2005    484          29.58   
  Swimming Club Rovaniemi  29.39                 
Maiju Huttunen  2005    448          30.35   
  Swimming Club Rovaniemi  31.81                 
Saana Lauhava  2005    421          31.00   
  Swimming Club Rovaniemi  30.81                 
Alexandra Sverchkova  2006    412          31.23   
  APATITY                   
Pinja Junttari  2006    361          32.62   
  Kemin Työväen Uimarit  32.69                 
Sani Nätynki  2005    324          33.82   
  Swimming Club Rovaniemi  32.47                 
Janina Paakkolanvaara  2006    312          34.26   
  Kemin Työväen Uimarit  34.20                 
Milena Autti  2005    311          34.29   
  Swimming Club Rovaniemi  33.88                 
10  Isla Heiskanen  2005    276          35.68   
  Kemin Työväen Uimarit  36.85                 
11  Saga Tuisku  2005    275          35.70   
  Kemin Työväen Uimarit  35.64                 
12  Raita Virtanen  2005    254          36.66   
  Kemijärven Kaiku  36.80                 
13  Pinja Perälä  2006    218          38.56   
  Kemijärven Kaiku  38.65                 
14  Lilja Polojärvi  2006    210          39.08   
  Swimming Club Rovaniemi  42.26                 
15  Nitta Mutka  2005    174          41.62   
  Kemin Uimaseura  39.85                 
 
Laji 3, 50m VU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Karina Sverchkova  2004    530          28.71   
  APATITY                   
Laura Markuksela  2004    515          28.98   
  Oulun Lohet  28.78                 
Sara Ylimäki  2003    479          29.69   
  Kemin Työväen Uimarit  29.33                 
Anni Ranta-Valkama  2004    478          29.72   
  Swimming Club Rovaniemi  29.00                 
Sini Lassila  2003    468          29.93   
  Swimming Club Rovaniemi  30.13                 
Liina Rajaniemi  2003    449          30.34   
  Rovaniemen Uimaseura  30.46                 
Emilia Juutilainen  2004    431          30.76   
  Rovaniemen Uimaseura  31.12                 
Hanna-Maria Korpilähde  2004    406          31.37   
  Rovaniemen Uimaseura  31.14                 
Kiia Junttari  2004    365          32.51   
  Kemin Työväen Uimarit  32.31                 
10  Maria Kaarlejärvi  2004    356          32.78   
  Swimming Club Rovaniemi  33.96                 
11  Reetta Piira  2004    333          33.50   
  Swimming Club Rovaniemi  33.20                 
12  Wenla Niemi  2004    307          34.44   
  Swimming Club Rovaniemi  32.93                 
13  Anastasia Parfenova  2004    293          34.96   
  Kemijärven Kaiku  32.75                 
 
Laji 3, 50m VU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronja Nätynki  2002    565          28.11   
  Swimming Club Rovaniemi  28.01                 
Sofia Saukko  2001    500          29.28   
  Rovaniemen Uimaseura  29.17                 
Niina Nevala  2002    380          32.07   
  Rovaniemen Uimaseura  31.54                 
Kristiina Ruotsalainen  2001    361          32.62   
  Rovaniemen Uimaseura  31.46                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:22 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nikita Glybin  2008    125          40.43   
  Kovdor                   
Reetu Jauhojärvi  2009    111          42.08   
  Swimming Club Rovaniemi  39.63                 
Aaron Rantsi  2009    89          45.23   
  Kemin Uimaseura  52.15                 
Aleksandr Sakalyuk  2010    79          47.06   
  Kovdor                   
Aaron Kelloniemi  2010    74          48.10   
  Kemijärven Kaiku  43.75                 
Kristian Juutilainen  2008    68          49.41   
  Rovaniemen Uimaseura  48.78                 
Oskari Salo  2009    67          49.83   
  Oulun Lohet  47.93                 
Juho Perälä  2008    62          51.10   
  Kemijärven Kaiku  58.63                 
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nooa Kaunisto  2007    262          31.65   
  Kemin Uimaseura                   
Arseniy Belialov  2006    254          31.96   
  Kovdor                   
Jesse Koskinen  2006    197          34.80   
  Kemin Työväen Uimarit  35.47                 
Rasmus Kinnunen  2007    156          37.63   
  Kemin Työväen Uimarit  36.86                 
Lauri Junttari  2007    140          38.93   
  Kemin Työväen Uimarit  36.31                 
Arttu Ranta-Valkama  2006    131          39.87   
  Swimming Club Rovaniemi  40.11                 
Petrus Bergman  2007    125          40.48   
  Oulun Lohet  40.13                 
Henri Heiskanen  2007    117          41.31   
  Kemin Uimaseura                   
Olli Henriksson  2007    69          49.30   
  Oulun Lohet  46.31                 
Elmeri Kaihua  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  34.32                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Daniil Ivanov  2004    406          27.36   
  Kovdor                   
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Korpilähde  2002    466          26.12   
  Swimming Club Rovaniemi  25.76                 
Kirill Polikanov  2002    461          26.21   
  Polarjny  25.55                 
Oliver Kela  2002    451          26.40   
  Swimming Club Rovaniemi  27.74                 
Tudor Ratiu  2003    409          27.29   
  Swimming Club Rovaniemi  27.29                 
Vladislav Korzavin  2003    409          27.29   
  Kovdor  27.60                 
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    482          25.83   
  Swimming Club Rovaniemi  24.58                 
Aleksanteri Angelva  2001    293          30.48   
  Swimming Club Rovaniemi  30.01                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:31 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m SKU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jutta Mört  2005    376  34.14  1:17.52  2:07.62    2:48.69   
  Kemin Työväen Uimarit  2:59.50                 
                     
Selja Lahti  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Karina Sverchkova  2004    467  33.27  1:14.69  2:01.76    2:37.03   
  APATITY  2.37.08                 
                     
Sini Lassila  2003    406  35.02  1:19.27  2:07.91    2:44.49   
  Swimming Club Rovaniemi  2:49.16                 
                     
Reetta Piira  2004    291  38.45  1:27.12  2:22.20    3:03.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Noora Aikio  2004    286  37.95  1:22.73  2:22.78    3:04.75   
  Kemin Työväen Uimarit  3:01.86                 
                     
Maria Kaarlejärvi  2004              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:58 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Egor Arsentiev  2006    307  35.75  1:16.96  2:06.57    2:42.34   
  APATITY  2.50.07                 
                     
Artem Klishin  2006    303  34.07  1:17.03  2:04.64    2:43.19   
  APATITY  2.51.05                 
                     
Ivan Lobanov  2006    268  36.99  1:18.54  2:11.85    2:49.89   
  APATITY  2.41.04                 
                     
Aleksey Tahmanov  2007    208  40.46  1:25.52  2:21.46    3:05.00   
  APATITY  3.06.01                 
                     
 
Laji 6, 200m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Korpilähde  2002    418  28.10  1:06.38  1:53.61    2:26.52   
  Swimming Club Rovaniemi  2:28.53                 
                     
Oliver Kela  2002    418  30.06  1:05.28  1:53.76    2:26.55   
  Swimming Club Rovaniemi  2:27.52                 
                     
Maxim Avramenko  2002    340  33.60  1:13.42  1:58.23    2:37.07   
  APATITY  2.35.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:14   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m RU T-13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milena Autti  2005    366  40.70        1:27.16   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.93                 
                     
Pinja Junttari  2006    360  40.68        1:27.62   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.80                 
                     
Sani Nätynki  2005    338  42.03        1:29.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:34.00                 
                     
Lina Juutilainen  2007    306  43.22        1:32.53   
  Rovaniemen Uimaseura  1:36.43                 
                     
Mariana Lipina  2006    293  42.91        1:33.83   
  Kovdor  1.35.00                 
                     
Saana Lauhava  2005    273  44.67        1:36.06   
  Swimming Club Rovaniemi  1:38.88                 
                     
Alisa Rozina  2007    243  47.52        1:39.86   
  Kovdor  1.44.00                 
                     
Sofia Palojärvi  2007    239  47.63        1:40.43   
  Swimming Club Rovaniemi  1:45.32                 
                     
Iina Pasuri  2007    233  47.39        1:41.27   
  Haukiputaan Heitto  1:41.55                 
                     
10  Sofia Korepanova  2007    213  48.31        1:44.30   
  APATITY  1.46.02                 
                     
11  Raita Virtanen  2005    211  49.33        1:44.59   
  Kemijärven Kaiku  1:41.09                 
                     
12  Nitta Mutka  2005    196  51.65        1:47.24   
  Kemin Uimaseura  1:50.77                 
                     
13  Pinja Perälä  2006    195  51.20        1:47.39   
  Kemijärven Kaiku  1:54.42                 
                     
14  Sara Lappalainen  2007    181  51.08        1:50.23   
  Swimming Club Rovaniemi  1:50.37                 
                     
15  Iida Niemi  2008    147  56.33        1:57.98   
  Kemin Uimaseura  2:07.06                 
                     
16  Saana Kalasniemi  2009    127  55.71        2:04.05   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Lilja Polojärvi  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
Saga Tuisku  2005              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  1:44.32                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m RU T-13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Markuksela  2004    509  36.02        1:18.10   
  Oulun Lohet  1:16.08                 
                     
Emilia Kivijärvi  2004    404  39.44        1:24.31   
  Rovaniemen Uimaseura  1:25.74                 
                     
Emilia Juutilainen  2004    382  39.87        1:25.92   
  Rovaniemen Uimaseura  1:28.01                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    265  45.56        1:36.99   
  Kemijärven Kaiku  1:31.04                 
                     
Wenla Niemi  2004    242  46.98        1:40.04   
  Swimming Club Rovaniemi  1:40.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:14 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:19   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m RU P-14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ilya Uss  2006    246  42.70        1:28.68   
  APATITY  1.26.06                 
                     
Yan Fedorov  2007    204  44.99        1:34.34   
  APATITY  1.33.00                 
                     
Lauri Junttari  2007    120  52.41        1:52.52   
  Kemin Työväen Uimarit  1:49.91                 
                     
Aaron Rantsi  2009    114  54.59        1:54.52   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Arseny Tsenunin  2007    113  53.16        1:54.82   
  APATITY  2.00.02                 
                     
Arttu Ranta-Valkama  2006    110  53.54        1:55.80   
  Swimming Club Rovaniemi  1:57.80                 
                     
Elmeri Kaihua  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  1:46.49                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m RU P-14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tudor Ratiu  2003    307  38.90        1:22.42   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:19 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Enni Lytz  2008    175  50.10  1:45.28  2:40.59    3:33.07   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Elizaveta Lisichenko  2008              DSQ   
  Kovdor  3.45.00                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Polina Miheeva  2008              DSQ   
  Kovdor  3.30.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maiju Huttunen  2005    344  41.33  1:25.58  2:09.79    2:50.04   
  Swimming Club Rovaniemi  2:47.14                 
                     
Saara Nissinen  2006              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  3:21.19                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Selja Lahti  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  3:26.81                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 200m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anni Ranta-Valkama  2004    413  35.66  1:15.31  1:58.10    2:40.03   
  Swimming Club Rovaniemi  2:39.36                 
                     
Sara Ylimäki  2003    338  40.67  1:23.82  2:07.76    2:51.08   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sini Lassila  2003    307  40.15  1:25.26  2:56.74    2:56.74   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:54   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m SU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivan Lobanov  2006    296  36.99  1:18.21  1:59.95    2:39.13   
  APATITY  2.42.05                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    130  48.96  1:41.92  2:36.60    3:28.97   
  Kemin Työväen Uimarit  3:34.08                 
                     
Reetu Jauhojärvi  2009              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 200m SU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ilia Kozuhov  2005              DSQ   
  APATITY  3.40.09                 
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 10, 200m SU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oliver Kela  2002    423  31.72  1:07.40  1:44.99    2:21.28   
  Swimming Club Rovaniemi  2:21.78                 
                     
Vladislav Korzavin  2003    331  34.67  1:13.52  1:54.24    2:33.38   
  Kovdor  2.35.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:54 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:01   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Palojärvi  2007    155  44.17        1:41.46   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Zinaida Vohmianina  2007    139  47.11        1:45.36   
  Kovdor  1.55.00                 
                     
Sara Lappalainen  2007    105  50.31        1:55.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Aleksandra Senchykova  2008    93  53.21        2:00.39   
  Kovdor  2.00.00                 
                     
 
Laji 11, 100m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riina Niemi  2005    467  32.63        1:10.35   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.29                 
                     
Maiju Huttunen  2005    352  36.58        1:17.30   
  Swimming Club Rovaniemi  1:14.85                 
                     
Alexandra Sverchkova  2006    272  38.67        1:24.22   
  APATITY  1.24.04                 
                     
Jutta Mört  2005    268  39.38        1:24.68   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.44                 
                     
Sani Nätynki  2005    225  40.82        1:29.68   
  Swimming Club Rovaniemi  1:33.74                 
                     
Isla Heiskanen  2005    163  44.56        1:39.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    158  45.76        1:40.87   
  Kemin Työväen Uimarit  1:42.45                 
                     
Pinja Perälä  2006    157  46.14        1:41.06   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Raita Virtanen  2005    155  45.04        1:41.49   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
 
Laji 11, 100m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Piira  2004    278  37.41        1:23.63   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.22                 
                     
Noora Aikio  2004    241  38.83        1:27.74   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.37                 
                     
Kiia Junttari  2004    207  41.07        1:32.23   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.50                 
                     
Wenla Niemi  2004    178  42.58        1:36.92   
  Swimming Club Rovaniemi  1:32.29                 
                     
 
Laji 11, 100m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronja Nätynki  2002    503  31.37        1:08.64   
  Swimming Club Rovaniemi  1:09.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Egor Arsentiev  2006    242  36.85        1:17.63   
  APATITY  1.22.02                 
                     
Artem Klishin  2006    239  35.80        1:18.04   
  APATITY  1.17.09                 
                     
Arseniy Belialov  2006    175  39.55        1:26.47   
  Kovdor  1.25.00                 
                     
Ilya Uss  2006    174  38.81        1:26.72   
  APATITY  1.26.01                 
                     
Aleksey Tahmanov  2007    139  41.09        1:33.33   
  APATITY  1.34.03                 
                     
Jesse Koskinen  2006    123  43.79        1:37.16   
  Kemin Työväen Uimarit  1:39.11                 
                     
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kirill Polikanov  2002    422  30.00        1:04.56   
  Polarjny  1:04.50                 
                     
Tudor Ratiu  2003    314  31.71        1:11.21   
  Swimming Club Rovaniemi  1:07.41                 
                     
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    474  28.27        1:02.11   
  Swimming Club Rovaniemi  58.38                 
                     
Aleksanteri Angelva  2001    257  32.99        1:16.14   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 13, 8x50m VUV T/P, N/M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Scr Ii Seka [2002]  2002              3:44.94   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Ville Korpilähde  2002      26.74        26.74   
  Ronja Nätynki  2002      29.19        55.93   
  Anni Ranta-Valkama  2004      29.71        1:25.64   
  Oliver Kela  2002      26.74        1:52.38   
  Ville Korpilähde  2002      26.16        2:18.54   
  Ronja Nätynki  2002      29.53        2:48.07   
  Anni Ranta-Valkama  2004      30.88        3:18.95   
  Oliver Kela  2002      25.99        3:44.94   
                     
Scr Iii Seka [2003]  2002              4:14.50   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Aleksanteri Angelva  2001      31.76        31.76   
  Tudor Ratiu  2003      27.83        59.59   
  Maiju Huttunen  2005      32.35        1:31.94   
  Wenla Niemi  2004      34.02        2:05.96   
  Aleksanteri Angelva  2001      32.14        2:38.10   
  Tudor Ratiu  2003      29.24        3:07.34   
  Maiju Huttunen  2005      32.59        3:39.93   
  Wenla Niemi  2004      34.57        4:14.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:11   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 14, 4X50m SKUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Apatity T12/p13  2005              2:25.19   
  APATITY  2:23.00                 
  Ivan Lobanov  2006      33.92        33.92   
  Sofia Korepanova  2007      48.20        1:22.12   
  Artem Klishin  2006      32.36        1:54.48   
  Alexandra Sverchkova  2006      30.71        2:25.19   
                     
Scr  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:11 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 16, 25m SU T-8, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Kaunisto  2011              27.74   
  Kemin Uimaseura  30.50                 
Olivia Kilpeläinen  2010              29.73   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Siiri-Unelma Hentilä  2010              30.02   
  Kemin Työväen Uimarit  33.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 17, 25m SU P-8, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aaron Kelloniemi  2010              22.56   
  Kemijärven Kaiku  23.19                 
Aleksandr Sakalyuk  2010              25.52   
  Kovdor                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m SU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saana Kalasniemi  2009              DSQ   
  Kemin Uimaseura  54.96                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Siiri-Unelma Hentilä  2010              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 18, 50m SU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Polina Miheeva  2008    255          40.43   
  Kovdor                   
Sofia Palojärvi  2007    255          40.48   
  Swimming Club Rovaniemi  42.56                 
Elizaveta Lisichenko  2008    182          45.27   
  Kovdor                   
Enni Lytz  2008    165          46.79   
  Swimming Club Rovaniemi  48.93                 
Iida Niemi  2008    147          48.60   
  Kemin Uimaseura  54.82                 
Kiia Ärväs  2007    140          49.40   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Viivi Kalasniemi  2008    99          55.41   
  Kemin Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m SU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alexia Tahkola  2005    442          33.68   
  Oulun Lohet  33.28                 
Jaana Nevala  2005    332          37.04   
  Vieskan Uimarit  36.64                 
Jutta Mört  2005    330          37.13   
  Kemin Työväen Uimarit  36.23                 
Pinja Junttari  2006    304          38.14   
  Kemin Työväen Uimarit  38.86                 
Saana Lauhava  2005    289          38.81   
  Swimming Club Rovaniemi  37.97                 
Janina Paakkolanvaara  2006    275          39.43   
  Kemin Työväen Uimarit  38.51                 
Selja Lahti  2005    197          44.06   
  Swimming Club Rovaniemi  46.45                 
Lilja Polojärvi  2006    191          44.52   
  Swimming Club Rovaniemi  45.66                 
Saara Nissinen  2006    190          44.59   
  Kemin Työväen Uimarit  44.73                 
10  Pinja Perälä  2006    159          47.36   
  Kemijärven Kaiku  47.34                 
11  Peppi Tapio  2006    158          47.48   
  Rovaniemen Uimaseura  47.04                 
12  Raita Virtanen  2005    147          48.53   
  Kemijärven Kaiku  47.25                 
13  Nitta Mutka  2005    112          53.11   
  Kemin Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m SU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anni Ranta-Valkama  2004    421          34.25   
  Swimming Club Rovaniemi  33.38                 
Laura Markuksela  2004    383          35.33   
  Oulun Lohet  34.76                 
Hanna-Maria Korpilähde  2004    285          38.97   
  Rovaniemen Uimaseura  39.85                 
Anastasia Parfenova  2004    233          41.71   
  Kemijärven Kaiku  37.91                 
 
Laji 18, 50m SU T-9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Saukko  2001    483          32.71   
  Rovaniemen Uimaseura  32.82                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:28   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 19, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nikita Glybin  2008    99          47.89   
  Kovdor                   
Aaron Rantsi  2009    69          54.10   
  Kemin Uimaseura                   
Oskari Salo  2009    61          56.40   
  Oulun Lohet                   
Juho Perälä  2008    43          1:02.99   
  Kemijärven Kaiku                   
 
Laji 19, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivan Lobanov  2006    260          34.80   
  APATITY                   
Elmeri Kaihua  2006    142          42.53   
  Swimming Club Rovaniemi  49.86                 
Arttu Ranta-Valkama  2006    116          45.52   
  Swimming Club Rovaniemi  44.46                 
Henri Heiskanen  2007    103          47.27   
  Kemin Uimaseura                   
Arseny Tsenunin  2007    99          47.94   
  APATITY                   
Olli Henriksson  2007    67          54.55   
  Oulun Lohet  51.62                 
 
Laji 19, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Daniil Ivanov  2004    337          31.93   
  Kovdor  32.60                 
Ilia Kozuhov  2005              DSQ   
  APATITY                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 19, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oliver Kela  2002    414          29.81   
  Swimming Club Rovaniemi  30.98                 
Eemeli Kauppila  2002    354          31.41   
  Oulun Lohet  31.34                 
Vladislav Korzavin  2003    302          33.09   
  Kovdor                   
Maxim Avramenko  2002    268          34.44   
  APATITY                   
 
Laji 19, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksanteri Angelva  2001    196          38.25   
  Swimming Club Rovaniemi  34.93                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:28 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:58   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 20, 200m VU T-13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riina Niemi  2005    509  31.51  1:06.69  1:43.71    2:18.66   
  Swimming Club Rovaniemi  2:18.91                 
                     
Maiju Huttunen  2005    439  32.98  1:09.89  1:48.51    2:25.72   
  Swimming Club Rovaniemi  2:28.09                 
                     
Saana Lauhava  2005    402  33.99  1:12.38  1:51.97    2:30.10   
  Swimming Club Rovaniemi  2:38.27                 
                     
Milena Autti  2005    309  37.38  1:19.30  2:01.89    2:43.82   
  Swimming Club Rovaniemi  2:43.25                 
                     
Selja Lahti  2005    304  36.68  1:18.55  2:02.59    2:44.72   
  Swimming Club Rovaniemi  2:48.09                 
                     
Saga Tuisku  2005    236  38.51  1:23.18  2:11.32    2:59.21   
  Kemin Työväen Uimarit  3:03.15                 
                     
Pinja Perälä  2006    227  41.81  1:28.86  2:16.10    3:01.44   
  Kemijärven Kaiku  3:03.10                 
                     
Isla Heiskanen  2005    216  41.91  1:31.80  2:20.15    3:04.43   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Lilja Polojärvi  2006    173  45.34  1:38.54  2:32.46    3:18.56   
  Swimming Club Rovaniemi  3:27.08                 
                     
 
Laji 20, 200m VU T-13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Karina Sverchkova  2004    509  31.59  1:06.49  1:43.12    2:18.72   
  APATITY  2:23.00                 
                     
Sini Lassila  2003    508  31.26  1:06.47  1:43.22    2:18.80   
  Swimming Club Rovaniemi  2:20.68                 
                     
Maria Kaarlejärvi  2004    399  35.37  1:14.08  1:53.44    2:30.42   
  Swimming Club Rovaniemi  2:34.85                 
                     
Noora Aikio  2004    350  33.75  1:14.46  1:56.98    2:37.07   
  Kemin Työväen Uimarit  2:33.07                 
                     
Kiia Junttari  2004    324  36.49  1:17.59  2:00.90    2:41.17   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Reetta Piira  2004    303  36.73  1:18.71  2:02.73    2:44.81   
  Swimming Club Rovaniemi  2:42.82                 
                     
Wenla Niemi  2004    285  38.94  1:22.44  2:06.60    2:48.28   
  Swimming Club Rovaniemi  2:40.06                 
                     
 
Laji 20, 200m VU T-13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronja Nätynki  2002    576  29.70  1:02.87  1:38.19    2:13.07   
  Swimming Club Rovaniemi  2:13.05                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:58 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:05   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 21, 200m VU P-14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Weeti Niemi  2006    238  37.58  1:18.40  2:00.09    2:40.21   
  Swimming Club Rovaniemi  2:39.86                 
                     
Elmeri Kaihua  2006    210  36.76  1:18.44  2:02.78    2:47.07   
  Swimming Club Rovaniemi  3:03.73                 
                     
Jesse Koskinen  2006    171  41.33  1:28.50  2:15.42    2:58.70   
  Kemin Työväen Uimarit  3:18.42                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    164  41.39  1:27.65  2:15.63    3:01.28   
  Kemin Työväen Uimarit  3:24.56                 
                     
Lauri Junttari  2007    137  42.74  1:32.65  2:22.87    3:12.59   
  Kemin Työväen Uimarit  3:21.51                 
                     
 
Laji 21, 200m VU P-14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kirill Polikanov  2002    500  28.58  1:00.20  1:32.50    2:05.18   
  Polarjny  2:05.00                 
                     
Ville Korpilähde  2002    483  28.50  1:00.92  1:33.87    2:06.58   
  Swimming Club Rovaniemi  2:07.45                 
                     
Eemeli Kauppila  2002    417  29.54  1:04.12  1:38.64    2:12.92   
  Oulun Lohet  2:16.08                 
                     
Oliver Kela  2002    407  28.63  1:00.41  1:31.70    2:14.07   
  Swimming Club Rovaniemi  2:06.85                 
                     
 
Laji 21, 200m VU P-14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    474  29.15  1:01.21  1:34.44    2:07.44   
  Swimming Club Rovaniemi  2:00.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:05 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:11   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 22, 50m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Palojärvi  2007    209          41.03   
  Swimming Club Rovaniemi  43.73                 
Sara Lappalainen  2007    147          46.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Zinaida Vohmianina  2007    142          46.66   
  Kovdor                   
Enni Lytz  2008    135          47.44   
  Swimming Club Rovaniemi  47.05                 
 
Laji 22, 50m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riina Niemi  2005    454          31.71   
  Swimming Club Rovaniemi  31.14                 
Maiju Huttunen  2005    345          34.73   
  Swimming Club Rovaniemi  33.62                 
Sani Nätynki  2005    273          37.54   
  Swimming Club Rovaniemi  36.61                 
Janina Paakkolanvaara  2006    236          39.45   
  Kemin Työväen Uimarit  38.65                 
Raita Virtanen  2005    198          41.82   
  Kemijärven Kaiku  44.29                 
Saara Nissinen  2006    137          47.23   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 22, 50m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilia Kivijärvi  2004    405          32.94   
  Rovaniemen Uimaseura  34.26                 
Sara Ylimäki  2003    369          33.96   
  Kemin Työväen Uimarit  33.38                 
Maria Kaarlejärvi  2004    317          35.74   
  Swimming Club Rovaniemi  38.07                 
Reetta Piira  2004    309          36.04   
  Swimming Club Rovaniemi  36.56                 
Hanna-Maria Korpilähde  2004    245          38.92   
  Rovaniemen Uimaseura  35.54                 
Anastasia Parfenova  2004    160          44.87   
  Kemijärven Kaiku  40.50                 
 
Laji 22, 50m PU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronja Nätynki  2002    491          30.90   
  Swimming Club Rovaniemi  30.34                 
Ada Niskala  2000    477          31.19   
  Rovaniemen Uimaseura  30.17                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:11 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 23, 50m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Artem Klishin  2006    301          32.51   
  APATITY                   
Egor Arsentiev  2006    242          34.94   
  APATITY                   
Arseniy Belialov  2006    224          35.88   
  Kovdor                   
Aleksey Tahmanov  2007    191          37.84   
  APATITY                   
Reetu Jauhojärvi  2009    93          47.96   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Arttu Ranta-Valkama  2006    91          48.43   
  Swimming Club Rovaniemi  55.35                 
Aleksandr Sakalyuk  2010              DSQ   
  Kovdor                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Elmeri Kaihua  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  47.72                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 23, 50m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Daniil Ivanov  2004    390          29.82   
  Kovdor                   
Elmeri Kauppila  2004    186          38.18   
  Oulun Lohet  40.18                 
 
Laji 23, 50m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tudor Ratiu  2003    381          30.06   
  Swimming Club Rovaniemi  29.15                 
 
Laji 23, 50m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    480          27.84   
  Swimming Club Rovaniemi  26.04                 
Aleksanteri Angelva  2001    278          33.38   
  Swimming Club Rovaniemi  31.18                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 24, 200m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lina Juutilainen  2007    302  44.07  1:35.57  2:28.62    3:20.57   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Alisa Rozina  2007    264  49.78  1:42.96  2:36.54    3:29.58   
  Kovdor  3:45.00                 
                     
Sofia Korepanova  2007    220  51.12  1:47.94  2:46.23    3:42.75   
  APATITY  3:32.90                 
                     
Aleksandra Senchykova  2008    186  54.48  1:55.35  2:56.53    3:55.60   
  Kovdor  3:50.00                 
                     
 
Laji 24, 200m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pinja Junttari  2006    406  41.54  1:28.25  2:15.52    3:01.60   
  Kemin Työväen Uimarit  3:20.83                 
                     
Jaana Nevala  2005    370  40.81  1:28.98  2:18.82    3:07.35   
  Vieskan Uimarit  3:12.76                 
                     
Milena Autti  2005    369  42.45  1:29.82  2:18.98    3:07.59   
  Swimming Club Rovaniemi  3:10.79                 
                     
Jutta Mört  2005    352  41.94  1:31.61  2:21.63    3:10.49   
  Kemin Työväen Uimarit  3:13.11                 
                     
Mariana Lipina  2006    278  44.99  1:38.36  2:32.84    3:25.99   
  Kovdor  3:28.00                 
                     
Nitta Mutka  2005    200  51.93  1:50.37  2:51.00    3:49.77   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 200m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilia Juutilainen  2004    373  41.12  1:28.79  2:18.87    3:06.93   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 25, 200m RU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ilya Uss  2006    255  43.51  1:34.28  2:23.11    3:09.94   
  APATITY  3:05.01                 
                     
Nooa Kaunisto  2007    216  45.67  1:37.66  2:30.02    3:20.62   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Petrus Bergman  2007    111  55.28  2:00.08  3:04.93    4:10.26   
  Oulun Lohet  4:10.52                 
                     
Arseny Tsenunin  2007              DSQ   
  APATITY  4:17.02                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:53 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:08   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 26, 100m SKU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Palojärvi  2007    262  40.64        1:28.59   
  Swimming Club Rovaniemi  1:34.83                 
                     
Sara Lappalainen  2007    218  44.49        1:34.09   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Zinaida Vohmianina  2007    180  47.71        1:40.42   
  Kovdor  1:45.00                 
                     
Ella Johanna Lyytikäinen  2008    154  48.71        1:45.56   
  Oulun Lohet                   
                     
Kiia Ärväs  2007    147  1:47.27        1:47.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 26, 100m SKU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saana Lauhava  2005    356  37.34        1:19.94   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.57                 
                     
Sani Nätynki  2005    341  39.25        1:21.12   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.07                 
                     
Alexandra Sverchkova  2006    328  38.75        1:22.14   
  APATITY  1:20.02                 
                     
Selja Lahti  2005    258  43.37        1:28.97   
  Swimming Club Rovaniemi  1:33.72                 
                     
Saga Tuisku  2005    236  40.43        1:31.73   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.48                 
                     
Isla Heiskanen  2005    211  43.93        1:35.13   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.65                 
                     
Pinja Perälä  2006    194  45.84        1:37.83   
  Kemijärven Kaiku  1:41.65                 
                     
Lilja Polojärvi  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
Raita Virtanen  2005              DSQ   
  Kemijärven Kaiku  1:38.45                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 26, 100m SKU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Markuksela  2004    509  33.88        1:11.00   
  Oulun Lohet  1:11.34                 
                     
Karina Sverchkova  2004    479  33.27        1:12.42   
  APATITY  1:13.05                 
                     
Sini Lassila  2003    423  35.68        1:15.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:19.11                 
                     
Kiia Junttari  2004    346  35.99        1:20.71   
  Kemin Työväen Uimarit  1:20.46                 
                     
Maria Kaarlejärvi  2004    313  38.46        1:23.45   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.98                 
                     
Noora Aikio  2004    291  37.88        1:25.51   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.71                 
                     
Reetta Piira  2004    278  40.53        1:26.81   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.36                 
                     
Wenla Niemi  2004    245  44.05        1:30.56   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.89                 
                     
Anastasia Parfenova  2004              DSQ   
  Kemijärven Kaiku  1:20.20                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 26, 100m SKU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ada Niskala  2000    429  34.97        1:15.15   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:08 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:19   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 27, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Artem Klishin  2006    303  35.13        1:15.42   
  APATITY  1:16.03                 
                     
Egor Arsentiev  2006    276  36.45        1:17.72   
  APATITY  1:21.07                 
                     
Ivan Lobanov  2006    261  36.31        1:19.21   
  APATITY  1:21.05                 
                     
Weeti Niemi  2006    230  40.28        1:22.60   
  Swimming Club Rovaniemi  1:23.89                 
                     
Yan Fedorov  2007    230  40.45        1:22.65   
  APATITY  1:24.02                 
                     
Jesse Koskinen  2006    164  42.42        1:32.38   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.31                 
                     
Elmeri Kaihua  2006    158  46.41        1:33.69   
  Swimming Club Rovaniemi  1:41.28                 
                     
Arttu Ranta-Valkama  2006    133  44.86        1:39.24   
  Swimming Club Rovaniemi  1:44.23                 
                     
Lauri Junttari  2007    132  49.18        1:39.34   
  Kemin Työväen Uimarit  1:42.91                 
                     
10  Rasmus Kinnunen  2007    132  47.25        1:39.47   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.89                 
                     
11  Reetu Jauhojärvi  2009    130  45.34        1:39.84   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ilya Uss  2006              DSQ   
  APATITY  1:21.06                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 27, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Daniil Ivanov  2004    424  30.80        1:07.39   
  Kovdor  1:08.20                 
                     
Ilia Kozuhov  2005              DSQ   
  APATITY  1:35.08                 
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 27, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kirill Polikanov  2002    439  31.66        1:06.62   
  Polarjny  1:05.90                 
                     
Maxim Avramenko  2002    358  33.19        1:11.33   
  APATITY  1:10.09                 
                     
Vladislav Korzavin  2003    357  32.47        1:11.35   
  Kovdor  1:12.20                 
                     
Tudor Ratiu  2003    346  33.94        1:12.10   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ville Korpilähde  2002              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi  1:06.36                 
                     
 
Laji 27, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksanteri Angelva  2001              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  1:20.98                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:19 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:47   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 28, 50m VU Superfinaali N, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronja Nätynki  2002    547          28.40   
  Swimming Club Rovaniemi  28.11                 
Karina Sverchkova  2004    466          29.96   
  APATITY  28.71                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:47 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:49   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 29, 50m VU Superfinaali M, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    462          26.19   
  Swimming Club Rovaniemi  25.83                 
Ville Korpilähde  2002    415          27.16   
  Swimming Club Rovaniemi  26.12                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:49 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:23   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 30, 400m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iina Pasuri  2007    292  5:53.46        5:53.46   
  Haukiputaan Heitto  6:00.81                 
                     
Sara Lappalainen  2007    253  1:28.50  3:05.41  4:40.38    6:10.59   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Sofia Palojärvi  2007    226  1:25.89  3:02.97  4:42.99    6:24.71   
  Swimming Club Rovaniemi  6:07.04                 
                     
Sofia Korepanova  2007    223  5:39.44        6:26.25   
  APATITY  7:13.04                 
                     
Elizaveta Lisichenko  2008    148  1:39.60  3:34.73  5:32.91    7:22.68   
  Kovdor                   
                     
 
Laji 30, 400m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riina Niemi  2005    493  1:08.34  2:24.69  3:42.45    4:56.82   
  Swimming Club Rovaniemi  4:47.27                 
                     
Alexandra Sverchkova  2006    362  1:20.34  2:45.10  4:09.79    5:28.87   
  APATITY  5:26.06                 
                     
Sani Nätynki  2005    356  1:16.71  2:41.06  4:05.34    5:30.82   
  Swimming Club Rovaniemi  5:25.09                 
                     
 
Laji 30, 400m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sini Lassila  2003    487  1:07.62  2:24.06  3:42.33    4:57.94   
  Swimming Club Rovaniemi  4:53.53                 
                     
Karina Sverchkova  2004    483  1:08.66  2:25.90  3:44.81    4:58.84   
  APATITY  4:54.00                 
                     
Maria Kaarlejärvi  2004    398  1:15.82  2:37.29  3:58.99    5:18.56   
  Swimming Club Rovaniemi  5:25.37                 
                     
Noora Aikio  2004    344  1:17.60  2:44.97  4:12.98    5:34.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Wenla Niemi  2004    314  1:24.95  2:54.72  4:21.97    5:44.71   
  Swimming Club Rovaniemi  5:30.67                 
                     
Reetta Piira  2004    291  1:23.43  2:55.45  4:26.90    5:53.70   
  Swimming Club Rovaniemi  5:47.95                 
                     
Kiia Junttari  2004    287          5:55.13   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Inka Lytz  2004              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi  5:00.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:23 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:37   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 31, 400m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ilya Uss  2006    293  1:18.56  2:39.97  4:01.63    5:19.52   
  APATITY  5:20.02                 
                     
Weeti Niemi  2006    235  1:23.07  2:49.77  4:18.77    5:43.54   
  Swimming Club Rovaniemi  5:34.44                 
                     
Aleksey Tahmanov  2007    197  1:27.64  3:00.87  4:34.48    6:04.23   
  APATITY  6:21.06                 
                     
Jesse Koskinen  2006    176  1:31.20  3:09.63  4:46.96    6:18.03   
  Kemin Työväen Uimarit  6:32.91                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    176  1:29.18  3:05.50  4:44.61    6:18.69   
  Kemin Työväen Uimarit  6:47.30                 
                     
 
Laji 31, 400m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kirill Polikanov  2002    469  1:05.85  2:16.48  3:25.71    4:33.11   
  Polarjny  4:35.00                 
                     
Oliver Kela  2002    467  1:03.33  2:12.58  3:23.43    4:33.50   
  Swimming Club Rovaniemi  4:27.88                 
                     
Ville Korpilähde  2002    442  1:04.23  2:15.34  3:27.15    4:38.61   
  Swimming Club Rovaniemi  4:32.42                 
                     
 
Laji 31, 400m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    479  1:03.68  2:12.45  3:22.26    4:31.26   
  Swimming Club Rovaniemi  4:24.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:38   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 32, 25m RU T-8, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Kaunisto  2011              29.28   
  Kemin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:38 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 33, 25m RU P-8, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksandr Sakalyuk  2010              26.30   
  Kovdor                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:52   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 34, 50m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alisa Rozina  2007    220          47.69   
  Kovdor                   
Sara Lappalainen  2007    191          49.98   
  Swimming Club Rovaniemi  50.52                 
Zinaida Vohmianina  2007    178          51.15   
  Kovdor                   
Aleksandra Senchykova  2008    177          51.23   
  Kovdor                   
Enni Lytz  2008    157          53.28   
  Swimming Club Rovaniemi  52.43                 
Kiia Ärväs  2007    134          56.19   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Sofia Korepanova  2007              DSQ   
  APATITY                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sofia Palojärvi  2007              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  47.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 34, 50m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jutta Mört  2005    413          38.65   
  Kemin Työväen Uimarit  39.08                 
Pinja Junttari  2006    389          39.43   
  Kemin Työväen Uimarit  40.00                 
Jaana Nevala  2005    382          39.68   
  Vieskan Uimarit  40.49                 
Milena Autti  2005    377          39.84   
  Swimming Club Rovaniemi  38.98                 
Saana Lauhava  2005    320          42.10   
  Swimming Club Rovaniemi  45.41                 
Mariana Lipina  2006    307          42.67   
  Kovdor                   
Janina Paakkolanvaara  2006    304          42.82   
  Kemin Työväen Uimarit  44.55                 
Selja Lahti  2005    299          43.03   
  Swimming Club Rovaniemi  44.43                 
Maiju Huttunen  2005    289          43.56   
  Swimming Club Rovaniemi  44.68                 
10  Saga Tuisku  2005    204          48.92   
  Kemin Työväen Uimarit  47.86                 
11  Raita Virtanen  2005    197          49.43   
  Kemijärven Kaiku  47.43                 
12  Nitta Mutka  2005    172          51.72   
  Kemin Uimaseura  49.68                 
13  Saara Nissinen  2006    171          51.82   
  Kemin Työväen Uimarit  53.62                 
14  Isla Heiskanen  2005    167          52.24   
  Kemin Työväen Uimarit  52.08                 
15  Peppi Tapio  2006    129          56.91   
  Rovaniemen Uimaseura  58.84                 
16  Lilja Polojärvi  2006    88          1:04.73   
  Swimming Club Rovaniemi  1:03.18                 
 
Laji 34, 50m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Markuksela  2004    539          35.38   
  Oulun Lohet  33.28                 
Anni Ranta-Valkama  2004    476          36.87   
  Swimming Club Rovaniemi  36.65                 
Emilia Kivijärvi  2004    473          36.95   
  Rovaniemen Uimaseura  36.47                 
Liina Rajaniemi  2003    405          38.92   
  Rovaniemen Uimaseura  38.19                 
Sara Ylimäki  2003    302          42.91   
  Kemin Työväen Uimarit  42.83                 
 
Laji 34, 50m RU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ada Niskala  2000    468          37.07   
  Rovaniemen Uimaseura  36.84                 
Sofia Saukko  2001    354          40.71   
  Rovaniemen Uimaseura  40.71                 
Niina Nevala  2002    269          44.59   
  Rovaniemen Uimaseura  43.44                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:52 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 35, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Yan Fedorov  2007    207          42.64   
  APATITY                   
Nikita Glybin  2008    137          48.89   
  Kovdor                   
Arseny Tsenunin  2007    104          53.62   
  APATITY                   
Arttu Ranta-Valkama  2006    103          53.77   
  Swimming Club Rovaniemi  53.78                 
Reetu Jauhojärvi  2009    88          56.64   
  Swimming Club Rovaniemi  53.12                 
Aleksandr Sakalyuk  2010              DNS   
  Kovdor                   
Kristian Juutilainen  2008              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 35, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tudor Ratiu  2003    301          37.64   
  Swimming Club Rovaniemi  36.45                 
Kasper Lytz  2003              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi  34.66                 
 
Laji 35, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksanteri Angelva  2001    191          43.77   
  Swimming Club Rovaniemi  41.40                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:25   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 36, 100m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Enni Lytz  2008    172  46.95        1:31.69   
  Swimming Club Rovaniemi  1:34.39                 
                     
Saana Kalasniemi  2009    167  43.62        1:32.62   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Ella Johanna Lyytikäinen  2008    166  43.00        1:32.69   
  Oulun Lohet  1:42.51                 
                     
Kiia Ärväs  2007    159  44.70        1:34.11   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Elizaveta Lisichenko  2008              DNS   
  Kovdor                   
                     
Sofia Palojärvi  2007              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.46                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 36, 100m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alexia Tahkola  2005    526  30.56        1:03.16   
  Oulun Lohet  1:04.10                 
                     
Riina Niemi  2005    521  30.41        1:03.38   
  Swimming Club Rovaniemi  1:02.41                 
                     
Saana Lauhava  2005    406  33.03        1:08.88   
  Swimming Club Rovaniemi  1:10.11                 
                     
Alexandra Sverchkova  2006    370  34.57        1:11.05   
  APATITY  1:08.00                 
                     
Milena Autti  2005    334  34.63        1:13.50   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.36                 
                     
Selja Lahti  2005    311  36.01        1:15.28   
  Swimming Club Rovaniemi  1:14.83                 
                     
Raita Virtanen  2005    254  37.05        1:20.53   
  Kemijärven Kaiku  1:23.09                 
                     
Lilja Polojärvi  2006    170  42.81        1:31.96   
  Swimming Club Rovaniemi  1:31.69                 
                     
Nitta Mutka  2005    155  43.94        1:34.90   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 36, 100m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Karina Sverchkova  2004    526  30.14        1:03.16   
  APATITY  1:04.06                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    492  30.59        1:04.60   
  Swimming Club Rovaniemi  1:04.28                 
                     
Sini Lassila  2003    476  31.75        1:05.30   
  Swimming Club Rovaniemi  1:04.29                 
                     
Noora Aikio  2004    379  33.26        1:10.43   
  Kemin Työväen Uimarit  1:08.50                 
                     
Maria Kaarlejärvi  2004    350  34.73        1:12.32   
  Swimming Club Rovaniemi  1:13.49                 
                     
Reetta Piira  2004    315  35.97        1:14.93   
  Swimming Club Rovaniemi  1:15.05                 
                     
Wenla Niemi  2004    280  37.39        1:17.97   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.48                 
                     
 
Laji 36, 100m VU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronja Nätynki  2002    552  29.42        1:02.17   
  Swimming Club Rovaniemi  1:01.02                 
                     
Kristiina Ruotsalainen  2001    368  33.60        1:11.18   
  Rovaniemen Uimaseura  1:08.34                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:25 
 
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:34   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 37, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Egor Arsentiev  2006    317  31.71        1:05.86   
  APATITY  1:07.06                 
                     
Ivan Lobanov  2006    304  32.17        1:06.80   
  APATITY  1:07.05                 
                     
Artem Klishin  2006    260  32.59        1:10.36   
  APATITY  1:14.01                 
                     
Weeti Niemi  2006    255  34.02        1:10.83   
  Swimming Club Rovaniemi  1:14.48                 
                     
Arseniy Belialov  2006    249  34.10        1:11.43   
  Kovdor  1:12.20                 
                     
Yan Fedorov  2007    239  34.20        1:12.38   
  APATITY  1:16.07                 
                     
Elmeri Kaihua  2006    217  34.88        1:14.75   
  Swimming Club Rovaniemi  1:13.71                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    152  39.71        1:24.04   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.65                 
                     
Petrus Bergman  2007    131  41.44        1:28.42   
  Oulun Lohet  1:29.00                 
                     
10  Arttu Ranta-Valkama  2006    119  43.09        1:31.36   
  Swimming Club Rovaniemi  1:31.33                 
                     
11  Aaron Rantsi  2009    80  48.15        1:44.23   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 37, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Daniil Ivanov  2004    409  28.62        1:00.50   
  Kovdor  1:12.00                 
                     
Ilia Kozuhov  2005    208  1:15.84        1:15.84   
  APATITY  1:23.03                 
                     
 
Laji 37, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Korpilähde  2002    500  27.24        56.61   
  Swimming Club Rovaniemi  57.25                 
                     
Kirill Polikanov  2002    491  27.88        56.95   
  Polarjny  56.90                 
                     
Oliver Kela  2002    481  28.02        57.33   
  Swimming Club Rovaniemi  58.37                 
                     
Eemeli Kauppila  2002    433  28.00        59.39   
  Oulun Lohet  59.02                 
                     
Vladislav Korzavin  2003    413  28.96        1:00.31   
  Kovdor  1.00.00                 
                     
Tudor Ratiu  2003    396  29.65        1:01.17   
  Swimming Club Rovaniemi  1:01.91                 
                     
Maxim Avramenko  2002    341  29.97        1:04.28   
  APATITY  1:05.07                 
                     
Kasper Lytz  2003              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi  1:00.31                 
                     
 
Laji 37, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    542  26.40        55.11   
  Swimming Club Rovaniemi  53.68                 
                     
Aleksanteri Angelva  2001    259  33.56        1:10.48   
  Swimming Club Rovaniemi  1:07.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:34 
 
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 38, 100m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iina Pasuri  2007    207  45.00        1:32.90   
  Haukiputaan Heitto  1:31.00                 
                     
Polina Miheeva  2008              DSQ   
  Kovdor  1:31.00                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 38, 100m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jutta Mört  2005    345  37.35        1:18.41   
  Kemin Työväen Uimarit  1:18.98                 
                     
Maiju Huttunen  2005    343  38.51        1:18.57   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.72                 
                     
Jaana Nevala  2005    315  39.09        1:20.86   
  Vieskan Uimarit  1:20.57                 
                     
Pinja Junttari  2006    299  40.01        1:22.29   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.38                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    272  41.13        1:24.93   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.42                 
                     
Sani Nätynki  2005    246  42.03        1:27.82   
  Swimming Club Rovaniemi  1:33.83                 
                     
Saga Tuisku  2005    238  42.93        1:28.79   
  Kemin Työväen Uimarit  1:29.23                 
                     
Isla Heiskanen  2005    202  47.21        1:33.70   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Saara Nissinen  2006    196  48.16        1:34.73   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.76                 
                     
10  Mariana Lipina  2006    180  46.77        1:37.31   
  Kovdor  1:33.00                 
                     
 
Laji 38, 100m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anni Ranta-Valkama  2004    390  36.44        1:15.30   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.50                 
                     
Kiia Junttari  2004    281  40.33        1:23.95   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.91                 
                     
 
Laji 38, 100m SU T-11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ada Niskala  2000    398  36.18        1:14.77   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Ronja Nätynki  2002    364  36.65        1:17.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:42 
 
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:47   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 39, 100m SU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivan Lobanov  2006    265  37.54        1:16.15   
  APATITY  1:16.00                 
                     
Jesse Koskinen  2006    145  45.81        1:33.05   
  Kemin Työväen Uimarit  1:36.56                 
                     
Reetu Jauhojärvi  2009    136  46.61        1:35.04   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Olli Henriksson  2007              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 39, 100m SU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ilia Kozuhov  2005              DSQ   
  APATITY  1:38.08                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:47 
 
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Santaclaus uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:20   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 40, 4X100m VUV T-13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Scr Pikku Porot  2005    215          5:44.43   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Sara Lappalainen  2007      39.29  1:23.17      1:23.17   
  Kiia Ärväs  2007      42.82  1:33.34      2:56.51   
  Enni Lytz  2008      42.39  1:28.80      4:25.31   
  Sofia Palojärvi  2007      36.29  1:19.12      5:44.43   
                     
Kovdor Women  2005    200          5:52.65   
  Kovdor  5:55.50                 
  Mariana Lipina  2006      38.54  1:21.44      1:21.44   
  Polina Miheeva  2008      36.65  1:20.54      2:41.98   
  Elizaveta Lisichenko  2008      43.87  1:35.88      4:17.86   
  Aleksandra Senchykova  2008      44.80  1:34.79      5:52.65   
                     
 
Laji 40, 4X100m VUV T-13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m