Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1920-2001 |
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | VAT Copenhagen | 1:00.72 | ||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | A6 | 1:04.59 | ||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 1:06.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | A6 | 1:06.29 | ||||||
5 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.41 | ||||||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.71 | ||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.56 | ||||||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.66 | ||||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.34 | ||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:10.50 | ||||||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 1:12.19 | ||||||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.42 | ||||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.51 | ||||||
14 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.84 | ||||||
15 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.88 | ||||||
16 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:13.39 | ||||||
17 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.44 | ||||||
18 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.89 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.01 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:05.07 | ||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.18 | ||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.82 | ||||||
5 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 1:09.23 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.75 | ||||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | Team West | 1:09.86 | ||||||
9 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 1:10.05 | ||||||
10 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.27 | ||||||
11 | Linn Thid | 2003 | Team West | 1:10.88 | ||||||
12 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.09 | ||||||
13 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.22 | ||||||
14 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:11.27 | ||||||
15 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.44 | ||||||
16 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.47 | ||||||
17 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.61 | ||||||
18 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:11.79 | ||||||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.00 | ||||||
20 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.53 | ||||||
21 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.64 | ||||||
22 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:12.77 | ||||||
23 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.90 | ||||||
24 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 1:13.40 | ||||||
25 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:13.43 | ||||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:13.78 | ||||||
27 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.07 | ||||||
28 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 1:14.18 | ||||||
29 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.24 | ||||||
30 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.50 | ||||||
31 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 1:16.14 | ||||||
32 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 1:16.61 | ||||||
33 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.78 | ||||||
34 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.83 | ||||||
35 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.23 | ||||||
36 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.31 | ||||||
37 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.70 | ||||||
38 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:17.78 | ||||||
39 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:17.95 | ||||||
40 | Freja Møller | 2004 | A6 | 1:18.79 | ||||||
41 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.06 | ||||||
42 | Saga Evertsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 1:20.94 | ||||||
43 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.27 | ||||||
44 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
45 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 1:22.30 | ||||||
46 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.42 | ||||||
47 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:26.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 19 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |