Results for DM-H 2018 Ã…ben Turnering Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
14:05 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:05 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:51 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
637 |
26.93 |
56.08 |
1:25.85 |
|
1:55.43 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Andersen |
1999 |
|
578 |
27.77 |
57.63 |
1:28.59 |
|
1:59.26 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
561 |
27.38 |
57.76 |
1:29.08 |
|
2:00.45 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
554 |
28.64 |
58.95 |
1:29.79 |
|
2:00.96 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Holm |
1996 |
|
548 |
27.58 |
57.81 |
1:29.65 |
|
2:01.43 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
|
543 |
26.98 |
57.52 |
1:29.35 |
|
2:01.80 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Blidarevic |
2002 |
|
493 |
29.11 |
1:00.20 |
1:32.18 |
|
2:05.75 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
455 |
29.71 |
1:03.07 |
1:36.58 |
|
2:09.11 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alfred Nissen |
2002 |
|
411 |
29.12 |
1:03.11 |
1:38.54 |
|
2:13.60 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Holm Kristiansen |
1993 |
|
403 |
29.77 |
1:02.04 |
1:37.89 |
|
2:14.47 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
|
378 |
30.23 |
1:05.65 |
1:42.24 |
|
2:17.39 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Phillip Quist |
2003 |
|
334 |
31.74 |
1:08.37 |
1:46.67 |
|
2:23.08 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:51 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:52 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
696 |
29.19 |
1:00.46 |
1:32.38 |
|
2:04.96 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
|
606 |
29.50 |
1:02.56 |
1:36.60 |
|
2:10.87 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
581 |
30.35 |
1:03.54 |
1:38.21 |
|
2:12.72 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
574 |
30.19 |
1:03.92 |
1:38.58 |
|
2:13.24 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
557 |
30.52 |
1:04.09 |
1:38.85 |
|
2:14.63 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
518 |
31.94 |
1:07.26 |
1:42.81 |
|
2:17.87 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
|
462 |
32.70 |
1:09.03 |
1:46.58 |
|
2:23.22 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiken Steen-Andersen |
1992 |
|
461 |
33.06 |
1:08.79 |
1:45.77 |
|
2:23.32 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Larsen |
2003 |
|
457 |
33.10 |
1:08.97 |
1:46.95 |
|
2:23.75 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emily Hansen |
2005 |
|
448 |
31.60 |
1:07.59 |
1:46.39 |
|
2:24.70 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Palotas |
1999 |
|
402 |
33.62 |
1:11.10 |
1:50.52 |
|
2:30.08 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ellen Lunn |
2008 |
|
253 |
39.11 |
1:26.11 |
2:12.35 |
|
2:55.04 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:52 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
13:50 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:50 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
13:50 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:50 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
13:51 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:51 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
13:51 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:51 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
14:04 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
589 |
1:02.30 |
2:09.48 |
3:17.29 |
4:24.75 |
16:51.38 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:32.22 |
6:39.98 |
7:47.34 |
8:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.63 |
11:10.62 |
12:18.60 |
13:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
14:35.56 |
15:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
565 |
1:01.79 |
2:09.48 |
3:17.21 |
4:25.71 |
17:05.46 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:34.85 |
6:42.99 |
7:52.34 |
9:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.38 |
11:20.94 |
12:30.21 |
13:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
14:49.63 |
15:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laurits Holm |
2000 |
|
521 |
1:05.94 |
2:16.24 |
3:27.03 |
4:37.23 |
17:33.33 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
5:48.04 |
6:59.58 |
8:10.39 |
9:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
10:33.59 |
11:44.29 |
12:53.44 |
14:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.62 |
16:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
|
514 |
1:06.44 |
2:15.90 |
3:25.64 |
4:35.63 |
17:38.51 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:46.17 |
6:56.75 |
8:07.33 |
9:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10:29.05 |
11:40.39 |
12:52.23 |
14:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:15.93 |
16:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
465 |
1:01.96 |
2:09.41 |
3:17.36 |
4:27.58 |
18:13.99 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:40.79 |
6:55.42 |
8:12.15 |
9:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.14 |
12:00.52 |
13:16.92 |
14:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.30 |
17:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Studsgaard |
2004 |
|
461 |
1:08.05 |
2:21.44 |
3:35.07 |
4:48.81 |
18:17.34 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:02.64 |
7:16.05 |
8:29.66 |
9:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.02 |
12:10.71 |
13:24.35 |
14:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.51 |
17:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
|
431 |
1:06.14 |
2:18.03 |
3:31.78 |
4:46.25 |
18:42.61 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:01.66 |
7:17.21 |
8:33.40 |
9:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.27 |
12:22.36 |
13:39.19 |
14:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.04 |
17:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
|
416 |
1:09.91 |
2:24.96 |
3:40.15 |
4:56.32 |
18:55.72 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
6:12.41 |
7:28.74 |
8:45.65 |
10:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.65 |
12:35.32 |
13:52.74 |
15:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.83 |
17:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malte Hjalholt |
2003 |
|
403 |
1:08.68 |
2:24.03 |
3:39.73 |
4:55.75 |
19:07.28 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
6:11.85 |
7:28.46 |
8:46.70 |
10:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.39 |
12:36.17 |
13:55.11 |
15:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.04 |
17:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel H. Andersen |
1991 |
|
333 |
1:09.41 |
2:28.51 |
3:50.47 |
5:12.79 |
20:23.31 |
diskløb |
|
Kalundborg SK |
|
|
|
6:36.33 |
8:00.46 |
9:24.34 |
10:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.44 |
13:34.77 |
14:58.02 |
16:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
17:43.96 |
19:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Petersen |
1979 |
|
317 |
1:15.10 |
2:36.95 |
3:58.68 |
5:21.15 |
20:43.09 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
6:43.76 |
8:08.76 |
9:31.66 |
10:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.11 |
13:43.44 |
15:07.87 |
16:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
17:57.17 |
19:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
|
242 |
1:23.29 |
2:53.05 |
4:25.65 |
5:58.84 |
22:40.85 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
7:31.99 |
9:04.30 |
10:36.31 |
12:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:40.50 |
15:13.14 |
16:44.46 |
18:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
19:46.15 |
21:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mutasem Ahmad |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW5.2ej berør v 775m |
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:04 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:51 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
651 |
1:04.05 |
2:13.15 |
3:22.76 |
4:32.83 |
9:13.05 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:43.07 |
6:53.54 |
8:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Holm |
1999 |
|
614 |
1:07.76 |
2:18.04 |
3:28.82 |
4:39.51 |
9:23.96 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
5:51.24 |
7:02.72 |
8:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
550 |
1:06.42 |
2:18.67 |
3:32.85 |
4:47.88 |
9:44.76 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
6:02.96 |
7:17.90 |
8:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
|
536 |
1:08.40 |
2:22.53 |
3:37.05 |
4:51.62 |
9:49.99 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:06.27 |
7:21.01 |
8:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Østerlund |
2005 |
|
499 |
1:09.51 |
2:25.29 |
3:41.88 |
4:59.09 |
10:04.06 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:15.89 |
7:32.53 |
8:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
|
486 |
1:10.41 |
2:26.39 |
3:42.70 |
4:59.60 |
10:09.61 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:16.86 |
7:34.64 |
8:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
|
483 |
1:11.36 |
2:27.93 |
3:45.28 |
5:02.55 |
10:10.72 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:20.55 |
7:38.56 |
8:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mille Bergmann |
2004 |
|
461 |
1:12.72 |
2:29.66 |
3:47.81 |
5:05.18 |
10:20.18 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:23.89 |
7:42.98 |
9:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maiken Steen-Andersen |
1992 |
|
460 |
1:12.76 |
2:30.13 |
3:47.89 |
5:06.23 |
10:20.62 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
6:24.71 |
7:43.86 |
9:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
|
448 |
1:11.76 |
2:30.10 |
3:48.22 |
5:06.19 |
10:26.30 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
6:25.84 |
7:46.24 |
9:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sille Andersen |
2003 |
|
425 |
1:13.18 |
2:33.98 |
3:54.69 |
5:14.69 |
10:37.07 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:35.95 |
7:56.74 |
9:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alba Seneca |
2005 |
|
400 |
1:15.02 |
2:37.75 |
4:00.44 |
5:24.61 |
10:50.50 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
6:48.39 |
8:12.06 |
9:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:51 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200+150+100+50 m fri H, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200+150+100+50 m fri D, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
16:20 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:20 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 2018-11-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
16:47 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:47 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
587 |
29.74 |
1:01.77 |
1:34.25 |
|
2:06.14 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
531 |
30.07 |
1:02.75 |
1:36.73 |
|
2:10.44 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
467 |
30.77 |
1:05.02 |
1:40.67 |
|
2:16.13 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
|
460 |
31.31 |
1:06.58 |
1:41.79 |
|
2:16.82 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jeppe Kjær |
2004 |
|
401 |
34.45 |
1:10.72 |
1:47.43 |
|
2:23.13 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
|
392 |
33.77 |
1:10.79 |
1:48.15 |
|
2:24.24 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William Studsgaard |
2004 |
|
342 |
36.25 |
1:14.75 |
1:53.06 |
|
2:30.98 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofus Christensen |
2000 |
|
294 |
36.38 |
1:16.58 |
1:58.14 |
|
2:38.69 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Ankersen |
2004 |
|
264 |
38.83 |
1:20.49 |
2:03.41 |
|
2:44.65 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Loui Krag |
2007 |
|
226 |
40.59 |
1:24.98 |
2:08.79 |
|
2:53.20 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Søren Jensen |
1975 |
|
220 |
39.44 |
1:22.26 |
2:07.05 |
|
2:54.87 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cilas Skafte |
2005 |
|
190 |
41.19 |
1:26.94 |
2:16.30 |
|
3:03.63 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:34 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
468 |
36.11 |
1:14.89 |
1:54.50 |
|
2:33.53 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Scheel |
2003 |
|
458 |
36.17 |
1:14.98 |
1:55.18 |
|
2:34.66 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
455 |
36.99 |
1:16.98 |
1:57.15 |
|
2:34.96 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sille Andersen |
2003 |
|
441 |
36.39 |
1:16.42 |
1:57.56 |
|
2:36.63 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
|
436 |
36.29 |
1:15.53 |
1:56.48 |
|
2:37.19 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Larsen |
2004 |
|
434 |
36.28 |
1:16.13 |
1:57.82 |
|
2:37.42 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
411 |
38.38 |
1:19.41 |
2:00.41 |
|
2:40.34 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
|
409 |
36.53 |
1:16.53 |
1:58.14 |
|
2:40.54 |
diskløb |
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Larsen |
2003 |
|
382 |
39.64 |
1:21.22 |
2:03.54 |
|
2:44.18 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
365 |
40.19 |
1:22.47 |
2:05.13 |
|
2:46.71 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mille Bergmann |
2004 |
|
357 |
40.27 |
1:21.91 |
2:06.05 |
|
2:48.07 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
|
327 |
38.34 |
1:21.21 |
2:06.84 |
|
2:52.92 |
diskløb |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.4 EFB v 150m |
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Jørgensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sw6.4 EFB v 75m |
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
550 |
1:04.47 |
2:16.16 |
3:41.14 |
|
4:47.39 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
544 |
1:03.51 |
2:23.15 |
3:40.59 |
|
4:48.44 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
523 |
1:07.04 |
2:24.32 |
3:48.69 |
|
4:52.23 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
521 |
1:04.95 |
2:19.54 |
3:45.79 |
|
4:52.61 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
493 |
1:07.14 |
2:21.00 |
3:50.14 |
|
4:58.03 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Holm |
1996 |
|
489 |
1:07.06 |
2:25.86 |
3:54.46 |
|
4:58.88 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
469 |
1:03.66 |
2:21.30 |
3:52.07 |
|
5:03.09 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
468 |
1:06.08 |
2:26.72 |
3:51.87 |
|
5:03.21 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
458 |
1:09.27 |
2:29.47 |
3:55.86 |
|
5:05.49 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
437 |
1:11.16 |
2:32.79 |
4:01.28 |
|
5:10.27 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Munkholm |
2004 |
|
432 |
1:12.80 |
2:35.74 |
3:59.97 |
|
5:11.32 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
|
426 |
1:13.03 |
2:34.42 |
4:01.67 |
|
5:12.76 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laurits Holm |
2000 |
|
414 |
1:11.31 |
2:32.76 |
4:06.10 |
|
5:15.81 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alfred Nissen |
2002 |
|
403 |
1:11.76 |
2:34.53 |
4:04.29 |
|
5:18.68 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malthe Berlin |
2005 |
|
390 |
1:14.27 |
2:37.33 |
4:13.91 |
|
5:22.26 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
|
386 |
1:14.20 |
2:37.51 |
4:06.83 |
|
5:23.43 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Louie Uldall |
2005 |
|
374 |
1:12.67 |
2:36.81 |
4:10.85 |
|
5:26.77 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Phillip Quist |
2003 |
|
362 |
1:17.80 |
2:39.44 |
4:18.91 |
|
5:30.19 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emil Holm Kristiansen |
1993 |
|
353 |
1:15.73 |
2:43.66 |
4:20.20 |
|
5:33.03 |
|
|
U.S.G |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
|
350 |
1:19.27 |
2:43.44 |
4:22.06 |
|
5:34.05 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
|
323 |
1:19.30 |
2:47.40 |
4:28.86 |
|
5:43.05 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
August Høy |
2005 |
|
322 |
1:23.39 |
2:50.12 |
4:23.92 |
|
5:43.53 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michel Michelsen |
1994 |
|
320 |
1:13.45 |
2:44.43 |
4:21.48 |
|
5:44.00 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
|
193 |
1:38.88 |
3:17.18 |
5:18.68 |
|
6:47.38 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
660 |
1:04.50 |
2:22.18 |
3:49.96 |
|
4:58.00 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
658 |
1:08.13 |
2:23.30 |
3:50.73 |
|
4:58.23 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
|
568 |
1:07.09 |
2:31.00 |
3:57.49 |
|
5:13.27 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
527 |
1:12.96 |
2:35.05 |
4:11.30 |
|
5:21.17 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Holm |
1999 |
|
505 |
1:19.79 |
2:43.43 |
4:17.22 |
|
5:25.68 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
504 |
1:17.28 |
2:40.37 |
4:12.49 |
|
5:26.01 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
|
503 |
1:18.57 |
2:44.70 |
4:11.94 |
|
5:26.23 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
|
500 |
1:14.35 |
2:39.10 |
4:12.64 |
|
5:26.85 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
458 |
1:17.81 |
2:42.66 |
4:19.46 |
|
5:36.38 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
|
440 |
1:19.21 |
2:47.80 |
4:24.45 |
|
5:41.09 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Østerlund |
2005 |
|
438 |
1:24.44 |
2:48.93 |
4:28.82 |
|
5:41.61 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
434 |
1:23.32 |
2:48.67 |
4:34.34 |
|
5:42.65 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Bækgaard |
2002 |
|
433 |
1:17.73 |
2:42.50 |
4:24.43 |
|
5:42.76 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
403 |
1:21.44 |
2:49.93 |
4:33.00 |
|
5:51.22 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
|
394 |
1:17.50 |
2:53.17 |
4:30.94 |
|
5:53.82 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maiken Steen-Andersen |
1992 |
|
385 |
1:23.41 |
2:57.15 |
4:37.11 |
|
5:56.42 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
|
380 |
1:19.45 |
2:46.87 |
4:35.31 |
|
5:58.14 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alba Seneca |
2005 |
|
378 |
1:27.51 |
2:56.99 |
4:38.13 |
|
5:58.68 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emily Hansen |
2005 |
|
345 |
1:23.13 |
3:02.78 |
4:52.39 |
|
6:09.92 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sarah Larsen |
2003 |
|
333 |
1:30.91 |
3:04.04 |
4:53.70 |
|
6:14.01 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amalie Lund |
2004 |
|
322 |
1:23.88 |
3:01.83 |
4:56.83 |
|
6:18.24 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julia Palotas |
1999 |
|
319 |
1:32.56 |
3:08.87 |
4:59.02 |
|
6:19.59 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Linea Hasager |
1991 |
|
297 |
1:27.19 |
3:11.10 |
5:00.74 |
|
6:28.76 |
|
|
U.S.G |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karla Bergmann |
2007 |
|
249 |
1:39.02 |
3:23.55 |
5:23.05 |
|
6:52.00 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4x100m IM Medley Mix, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
549 |
29.98 |
1:04.05 |
1:38.44 |
|
2:12.56 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
492 |
30.12 |
1:05.60 |
1:41.34 |
|
2:17.51 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
|
478 |
30.37 |
1:05.23 |
1:41.68 |
|
2:18.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
465 |
31.00 |
1:06.61 |
1:43.80 |
|
2:20.10 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
461 |
29.46 |
1:05.05 |
1:42.31 |
|
2:20.43 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
449 |
30.42 |
1:05.71 |
1:42.23 |
|
2:21.74 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
447 |
31.20 |
1:07.07 |
1:43.46 |
|
2:21.88 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolaj Almeborg |
2000 |
|
437 |
30.37 |
1:06.63 |
1:44.62 |
|
2:23.03 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
|
422 |
30.45 |
1:06.57 |
1:44.93 |
|
2:24.73 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
|
389 |
32.03 |
1:10.13 |
1:48.91 |
|
2:28.62 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pelle-Oskar Lambertsen |
1999 |
|
378 |
32.08 |
1:09.62 |
1:50.03 |
|
2:30.09 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rune Solvang |
1980 |
|
284 |
34.99 |
1:15.05 |
1:58.86 |
|
2:45.08 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
|
592 |
31.52 |
1:07.60 |
1:43.98 |
|
2:22.41 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lange |
2001 |
|
573 |
31.36 |
1:07.21 |
1:45.17 |
|
2:24.00 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
|
465 |
33.32 |
1:11.73 |
1:52.43 |
|
2:34.36 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
456 |
33.92 |
1:13.51 |
1:53.95 |
|
2:35.35 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
|
403 |
34.36 |
1:15.38 |
1:58.58 |
|
2:41.91 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Bækgaard |
2002 |
|
374 |
36.60 |
1:19.42 |
2:03.00 |
|
2:45.87 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
342 |
36.81 |
1:20.33 |
2:06.08 |
|
2:50.94 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
|
325 |
36.25 |
1:19.55 |
2:07.20 |
|
2:53.91 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
|
302 |
37.19 |
1:21.23 |
2:09.50 |
|
2:58.22 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
|
213 |
40.45 |
1:29.51 |
2:22.88 |
|
3:20.06 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Nedergaard Hansen |
2001 |
|
176 |
42.97 |
1:38.32 |
2:35.99 |
|
3:33.36 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
602 |
32.23 |
1:08.29 |
1:44.92 |
|
2:22.58 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
590 |
33.06 |
1:10.12 |
1:46.99 |
|
2:23.56 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
|
517 |
33.86 |
1:12.27 |
1:51.30 |
|
2:30.05 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
486 |
32.53 |
1:09.94 |
1:49.51 |
|
2:33.12 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Nissen |
2001 |
|
483 |
34.52 |
1:13.57 |
1:53.38 |
|
2:33.46 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Ejdesgaard |
2001 |
|
422 |
35.97 |
1:16.55 |
1:58.40 |
|
2:40.54 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
|
418 |
33.99 |
1:14.07 |
1:56.40 |
|
2:40.96 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laurits Holm |
2000 |
|
325 |
39.32 |
1:24.09 |
2:10.12 |
|
2:55.15 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Fog Jørgensen |
1981 |
|
310 |
37.40 |
1:21.38 |
2:08.53 |
|
2:57.78 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malte Rasch |
2004 |
|
305 |
38.85 |
1:24.67 |
2:12.34 |
|
2:58.80 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bertram H. Mikkelsen |
2004 |
|
242 |
42.24 |
1:31.88 |
2:23.97 |
|
3:13.02 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas Rask |
2006 |
|
235 |
42.68 |
1:32.44 |
2:24.02 |
|
3:15.12 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 2018-11-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
616 |
35.29 |
1:14.45 |
1:55.68 |
|
2:38.13 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
546 |
36.33 |
1:17.62 |
2:00.85 |
|
2:44.59 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Holm |
2004 |
|
524 |
37.24 |
1:20.03 |
2:03.28 |
|
2:46.84 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
|
472 |
37.90 |
1:21.42 |
2:06.64 |
|
2:52.79 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
|
458 |
38.27 |
1:22.93 |
2:08.61 |
|
2:54.53 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
|
412 |
41.37 |
1:27.16 |
2:13.72 |
|
3:00.72 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Ambjørn |
1992 |
|
412 |
39.62 |
1:26.46 |
2:14.33 |
|
3:00.82 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
|
378 |
42.90 |
1:30.16 |
2:17.92 |
|
3:06.00 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tanja H Nielsen |
1996 |
|
371 |
40.40 |
1:26.66 |
2:16.07 |
|
3:07.12 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Scheel |
2003 |
|
364 |
43.03 |
1:30.99 |
2:19.73 |
|
3:08.40 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Fehrend Vejlbo |
2007 |
|
240 |
47.17 |
1:41.91 |
2:39.04 |
|
3:36.45 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Christiansen |
2005 |
|
129 |
57.82 |
2:08.26 |
3:20.04 |
|
4:26.16 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
|
560 |
28.28 |
1:04.23 |
1:41.02 |
|
2:12.95 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
550 |
26.97 |
1:02.04 |
1:42.96 |
|
2:13.73 |
diskløb |
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
533 |
29.38 |
1:05.08 |
1:45.42 |
|
2:15.21 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
512 |
28.56 |
1:03.95 |
1:45.07 |
|
2:16.96 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
507 |
27.89 |
1:04.26 |
1:46.13 |
|
2:17.43 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikolaj Almeborg |
2000 |
|
492 |
28.73 |
1:04.14 |
1:45.87 |
|
2:18.78 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
482 |
29.42 |
1:05.36 |
1:46.56 |
|
2:19.80 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
473 |
29.75 |
1:06.60 |
1:46.43 |
|
2:20.66 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
447 |
30.63 |
1:09.73 |
1:49.79 |
|
2:23.29 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
447 |
31.01 |
1:08.99 |
1:50.71 |
|
2:23.36 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
413 |
30.78 |
1:08.48 |
1:51.89 |
|
2:27.20 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matias Munkholm |
2004 |
|
405 |
32.20 |
1:11.57 |
1:52.56 |
|
2:28.12 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
|
394 |
30.73 |
1:09.04 |
1:53.37 |
|
2:29.43 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
|
393 |
32.23 |
1:11.34 |
1:55.57 |
|
2:29.59 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Nielsen |
2004 |
|
391 |
30.33 |
1:09.01 |
1:54.82 |
|
2:29.87 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laurits Holm |
2000 |
|
386 |
33.34 |
1:12.91 |
1:58.27 |
|
2:30.50 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emil Holm Kristiansen |
1993 |
|
366 |
30.83 |
1:10.31 |
1:56.86 |
|
2:33.14 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Louie Uldall |
2005 |
|
337 |
33.33 |
1:14.72 |
1:59.94 |
|
2:37.46 |
diskløb |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malte Rasch |
2004 |
|
335 |
31.83 |
1:12.24 |
2:00.41 |
|
2:37.81 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
|
314 |
35.69 |
1:17.33 |
2:06.34 |
|
2:41.26 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rune Solvang |
1980 |
|
311 |
33.63 |
1:13.91 |
2:06.26 |
|
2:41.69 |
|
|
U.S.G |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
|
303 |
36.19 |
1:20.86 |
2:06.38 |
|
2:43.10 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathias Ankersen |
2004 |
|
279 |
37.22 |
1:20.44 |
2:08.38 |
|
2:47.75 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cilas Skafte |
2005 |
|
167 |
44.86 |
1:31.53 |
2:32.35 |
|
3:18.99 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 tyvstart |
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW9.1forkert sv.art |
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:41 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
|
655 |
30.39 |
1:06.47 |
1:46.55 |
|
2:20.30 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
639 |
30.25 |
1:05.84 |
1:47.99 |
|
2:21.41 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
|
489 |
33.51 |
1:12.66 |
1:58.24 |
|
2:34.67 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
488 |
33.58 |
1:14.03 |
1:57.64 |
|
2:34.69 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
|
481 |
32.78 |
1:13.24 |
1:58.73 |
|
2:35.51 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
|
448 |
33.97 |
1:13.52 |
2:01.39 |
|
2:39.15 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
|
447 |
33.86 |
1:16.74 |
2:02.31 |
|
2:39.26 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
|
436 |
36.88 |
1:19.11 |
2:04.93 |
|
2:40.64 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
|
431 |
33.45 |
1:17.46 |
2:03.85 |
|
2:41.23 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
420 |
35.89 |
1:16.55 |
2:07.99 |
|
2:42.70 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
|
417 |
32.49 |
1:15.11 |
2:05.78 |
|
2:43.11 |
diskløb |
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Schmidt |
1995 |
|
416 |
32.37 |
1:12.28 |
2:03.69 |
|
2:43.24 |
|
|
U.S.G |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
413 |
37.32 |
1:19.42 |
2:04.91 |
|
2:43.59 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
|
411 |
33.79 |
1:13.28 |
2:05.65 |
|
2:43.87 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
|
409 |
35.93 |
1:17.81 |
2:06.38 |
|
2:44.11 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
390 |
36.00 |
1:18.41 |
2:08.37 |
|
2:46.68 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
|
387 |
34.60 |
1:19.42 |
2:08.15 |
|
2:47.16 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sarah Larsen |
2003 |
|
379 |
35.51 |
1:17.95 |
2:11.62 |
|
2:48.26 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
|
331 |
37.08 |
1:21.27 |
2:15.80 |
|
2:55.99 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emily Hansen |
2005 |
|
326 |
35.67 |
1:22.77 |
2:17.94 |
|
2:56.97 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frida Gram Peters |
2007 |
|
325 |
36.75 |
1:23.71 |
2:17.04 |
|
2:57.14 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Monique Bang From |
2002 |
|
304 |
38.81 |
1:23.87 |
2:18.86 |
|
3:01.19 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julia Palotas |
1999 |
|
290 |
42.16 |
1:28.79 |
2:23.50 |
|
3:04.09 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karla Bergmann |
2007 |
|
244 |
41.76 |
1:32.28 |
2:31.94 |
|
3:15.00 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauline Andersen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.5 ej ryg v100m |
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
744 |
56.44 |
1:55.83 |
2:55.95 |
|
3:54.17 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Holm |
1996 |
|
575 |
1:01.26 |
2:04.53 |
3:10.64 |
|
4:15.13 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
562 |
1:00.95 |
2:06.10 |
3:11.79 |
|
4:17.08 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Lind |
2002 |
|
561 |
1:00.80 |
2:06.52 |
3:12.94 |
|
4:17.28 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Blidarevic |
2002 |
|
445 |
1:06.10 |
2:16.70 |
3:26.88 |
|
4:37.91 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Studsgaard |
2004 |
|
434 |
1:06.72 |
2:18.35 |
3:30.09 |
|
4:40.13 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
|
423 |
1:04.40 |
2:15.99 |
3:29.69 |
|
4:42.67 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louie Hermansen |
2004 |
|
414 |
1:08.41 |
2:21.48 |
3:33.89 |
|
4:44.78 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alfred Nissen |
2002 |
|
401 |
1:06.02 |
2:18.43 |
3:32.98 |
|
4:47.66 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rune Solvang |
1980 |
|
359 |
1:10.74 |
2:26.66 |
3:42.60 |
|
4:58.48 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
|
327 |
1:14.80 |
2:34.65 |
3:53.05 |
|
5:08.01 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bertram Olesen |
2005 |
|
293 |
1:10.08 |
2:31.49 |
3:56.07 |
|
5:19.41 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
654 |
1:03.97 |
2:12.46 |
3:21.76 |
|
4:30.05 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Holm |
1999 |
|
603 |
1:08.14 |
2:18.07 |
3:27.92 |
|
4:37.49 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
544 |
1:11.52 |
2:24.50 |
3:37.30 |
|
4:47.26 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
|
540 |
1:05.48 |
2:19.03 |
3:34.35 |
|
4:47.84 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
|
492 |
1:09.87 |
2:25.76 |
3:42.19 |
|
4:56.99 |
diskløb |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
|
491 |
1:10.74 |
2:26.09 |
3:41.97 |
|
4:57.12 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
|
489 |
1:10.81 |
2:26.00 |
3:42.24 |
|
4:57.59 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
485 |
1:11.29 |
2:26.90 |
3:42.83 |
|
4:58.44 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mille Bergmann |
2004 |
|
466 |
1:12.26 |
2:28.91 |
3:46.22 |
|
5:02.34 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
|
463 |
1:13.56 |
2:30.26 |
3:47.51 |
|
5:03.10 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sille Andersen |
2003 |
|
451 |
1:11.61 |
2:30.86 |
3:50.13 |
|
5:05.61 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
|
370 |
1:17.76 |
2:41.27 |
4:05.86 |
|
5:26.67 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Bang |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 tyvstart |
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 8x50 m fri Mix, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|