Resultater for FynRundt2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 403 | 32.51 | 1:07.98 | |||||
H2Odense | 1:06.45 | |||||||||
2 | Christine Mols | 2006 | 399 | 33.11 | 1:08.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
3 | Nina Seirup | 2005 | 367 | 33.53 | 1:10.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
4 | Laura Riber Memborg | 2004 | 322 | 35.02 | 1:13.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
5 | Bianca Skjerning | 2001 | 310 | 36.14 | 1:14.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.09 | |||||||||
6 | Mathilde Nissen | 2004 | 305 | 36.09 | 1:14.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
7 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 304 | 36.26 | 1:14.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.31 | |||||||||
8 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 291 | 36.61 | 1:15.80 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:17.41 | |||||||||
9 | Vigga Londero | 2006 | 285 | 36.02 | 1:16.30 | |||||
Frem Odense | 1:19.69 | |||||||||
10 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 269 | 35.79 | 1:17.75 | |||||
Frem Odense | 1:25.04 | |||||||||
11 | Liva Vangsgaard | 2006 | 249 | 37.16 | 1:19.80 | |||||
Frem Odense | 1:22.25 | |||||||||
12 | Karoline Jørgensen | 2007 | 241 | 38.00 | 1:20.73 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:19.98 | |||||||||
13 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 240 | 38.95 | 1:20.77 | |||||
Frem Odense | 1:34.09 | |||||||||
14 | Emma Christensen | 2002 | 238 | 38.25 | 1:20.99 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:23.89 | |||||||||
15 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 200 | 40.69 | 1:25.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.17 | |||||||||
16 | Monica Munkbjerg | 2006 | 186 | 40.82 | 1:27.92 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Kim Hanh Vu | 2004 | 180 | 41.45 | 1:28.98 | |||||
Frem Odense | 1:31.80 | |||||||||
18 | Freja Funder | 2002 | 174 | 40.98 | 1:29.91 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:25.63 | |||||||||
19 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 162 | 44.88 | 1:32.13 | |||||
H2Odense | 1:37.51 | |||||||||
20 | Frida Steen Mühring | 2009 | 154 | 44.56 | 1:33.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.95 | |||||||||
21 | Olivia Funder | 2006 | 154 | 43.69 | 1:33.67 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:36.38 | |||||||||
22 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 152 | 44.09 | 1:34.05 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 150 | 44.27 | 1:34.54 | |||||
H2Odense | 1:32.65 | |||||||||
24 | Rebekka Elholm | 2009 | 145 | 43.67 | 1:35.54 | |||||
H2Odense | ||||||||||
25 | Thea Keinicke | 2007 | 142 | 46.58 | 1:36.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Freja Knutson | 2006 | 134 | 44.89 | 1:38.08 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Cornelia Gardias | 2008 | 131 | 44.27 | 1:38.94 | |||||
H2Odense | 1:41.21 | |||||||||
28 | Ghezal Fahim | 2005 | 130 | 46.08 | 1:38.97 | |||||
Frem Odense | 1:43.03 | |||||||||
29 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 118 | 47.15 | 1:42.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.13 | |||||||||
30 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | 117 | 49.49 | 1:42.54 | |||||
Frem Odense | 2:00.62 | |||||||||
31 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 115 | 46.61 | 1:43.04 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
32 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 111 | 48.44 | 1:44.26 | |||||
Frem Odense | 1:57.68 | |||||||||
33 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 102 | 49.98 | 1:47.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 101 | 52.40 | 1:47.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.94 | |||||||||
35 | Katrine Vølund | 2008 | 99 | 52.08 | 1:48.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:58.96 | |||||||||
36 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 97 | 1:49.01 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:08.05 | |||||||||
37 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 96 | 50.50 | 1:49.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Emily Knudsen | 2006 | 95 | 1:49.82 | ||||||
H2Odense | 2:07.96 | |||||||||
39 | Trine Larsen | 2009 | 76 | 1:58.38 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
40 | Sarah Tranekjer | 2008 | 51 | 55.93 | 2:14.73 | |||||
H2Odense | ||||||||||
41 | Mille Lundgreen | 2010 | 51 | 1:01.62 | 2:15.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Sisse Plaugborg | 2009 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 424 | 28.09 | 59.78 | |||||
H2Odense | 1:00.93 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 424 | 28.85 | 59.80 | |||||
Frem Odense | 1:01.51 | |||||||||
3 | Mathias Elving Kristiansen | 2004 | 399 | 29.41 | 1:01.01 | |||||
H2Odense | 1:00.75 | |||||||||
4 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 375 | 29.74 | 1:02.29 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:06.31 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 360 | 30.11 | 1:03.15 | |||||
H2Odense | 1:03.48 | |||||||||
6 | Piotr Stadnicki | 2004 | 352 | 29.56 | 1:03.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
7 | Teodor Thuelund | 2005 | 340 | 30.28 | 1:04.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
8 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 314 | 31.44 | 1:06.11 | |||||
H2Odense | 1:06.39 | |||||||||
9 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 305 | 32.06 | 1:06.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.73 | |||||||||
10 | Frederik Nielsen | 2006 | 297 | 32.33 | 1:07.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
11 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 295 | 31.83 | 1:07.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
12 | Sebastian N Andersen | 2004 | 293 | 32.34 | 1:07.59 | |||||
H2Odense | 1:10.12 | |||||||||
13 | Noah Schou | 2005 | 263 | 33.82 | 1:10.12 | |||||
H2Odense | 1:11.33 | |||||||||
14 | Silas Plaetner | 2003 | 250 | 34.30 | 1:11.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
15 | Tobias Damsgaard | 2006 | 232 | 34.49 | 1:13.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.93 | |||||||||
16 | Christoffer Mejdal | 2005 | 232 | 33.93 | 1:13.11 | |||||
Frem Odense | 1:15.18 | |||||||||
17 | Ludvig L. Møller | 2006 | 230 | 34.75 | 1:13.32 | |||||
H2Odense | 1:14.78 | |||||||||
18 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 207 | 36.26 | 1:15.93 | |||||
Frem Odense | 1:20.09 | |||||||||
19 | Alexander Okkerholm | 2005 | 196 | 1:17.27 | 1:17.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
20 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 189 | 38.02 | 1:18.24 | |||||
Frem Odense | 1:24.29 | |||||||||
21 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 170 | 38.91 | 1:21.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
22 | Tobias Hansen | 2005 | 165 | 37.64 | 1:21.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
23 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 145 | 38.13 | 1:25.47 | |||||
H2Odense | 1:35.75 | |||||||||
24 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 137 | 40.81 | 1:27.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.95 | |||||||||
25 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 136 | 41.48 | 1:27.18 | |||||
Frem Odense | 1:28.20 | |||||||||
26 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 134 | 41.99 | 1:27.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.12 | |||||||||
27 | Adrian Vaarning | 2007 | 133 | 39.96 | 1:27.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
28 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 130 | 41.51 | 1:28.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.20 | |||||||||
29 | Rasmus Bjerre | 2008 | 125 | 42.81 | 1:29.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.59 | |||||||||
30 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 122 | 42.60 | 1:30.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 120 | 41.98 | 1:30.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.79 | |||||||||
32 | Zander Finsen | 2007 | 116 | 44.02 | 1:32.00 | |||||
Frem Odense | 1:45.70 | |||||||||
33 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | 116 | 1:32.02 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Peter Assing Hvidt | 2008 | 111 | 45.45 | 1:33.47 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
35 | Marius Lundsfryd | 2008 | 110 | 42.81 | 1:33.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:43.74 | |||||||||
36 | Emil A. Larsen | 2007 | 109 | 45.66 | 1:33.93 | |||||
Frem Odense | 1:54.20 | |||||||||
37 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 109 | 43.70 | 1:34.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.17 | |||||||||
38 | Hjalmer Lunden | 2008 | 104 | 44.60 | 1:35.27 | |||||
H2Odense | ||||||||||
39 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 100 | 43.30 | 1:36.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.04 | |||||||||
40 | Marcus Rollmann | 2008 | 96 | 45.16 | 1:37.96 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
41 | Asbjørn Skovmand | 2007 | 96 | 45.80 | 1:37.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
42 | Malthe Petersen | 2008 | 96 | 47.25 | 1:38.01 | |||||
Frem Odense | 1:57.57 | |||||||||
43 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 96 | 44.96 | 1:38.13 | |||||
H2Odense | 1:33.71 | |||||||||
44 | Christian Lind Petersen | 2007 | 95 | 45.62 | 1:38.32 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
45 | Jacob Landtved | 2006 | 93 | 44.52 | 1:38.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.05 | |||||||||
46 | Magnus Jeppesen | 2008 | 81 | 47.94 | 1:43.50 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
47 | Bille Stokbæk | 2009 | 80 | 48.97 | 1:44.05 | |||||
H2Odense | ||||||||||
48 | Danilo Vaarning | 2009 | 80 | 48.24 | 1:44.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.44 | |||||||||
49 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 75 | 50.37 | 1:46.33 | |||||
Frem Odense | 1:46.08 | |||||||||
50 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 70 | 1:48.55 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
51 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 66 | 48.43 | 1:50.87 | |||||
H2Odense | ||||||||||
52 | Albert Vinten Understrup | 2006 | 58 | 1:55.53 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
53 | Emil Borup | 2008 | 56 | 54.86 | 1:57.33 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
54 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 55 | 56.18 | 1:57.72 | |||||
H2Odense | 2:37.80 | |||||||||
- | Villads Birk | 2009 | DNF | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 387 | 36.57 | 1:15.51 | |||||
H2Odense | 1:15.68 | |||||||||
2 | Cathrine Høst | 2004 | 301 | 39.96 | 1:22.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 264 | 41.94 | 1:25.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.92 | |||||||||
4 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 228 | 44.50 | 1:29.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.91 | |||||||||
5 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 204 | 1:33.45 | 1:33.45 | |||||
Frem Odense | 1:46.42 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 195 | 47.11 | 1:34.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.43 | |||||||||
7 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 195 | 46.99 | 1:34.84 | |||||
Frem Odense | 1:49.30 | |||||||||
8 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 190 | 46.67 | 1:35.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Liva Vangsgaard | 2006 | 181 | 47.20 | 1:37.21 | |||||
Frem Odense | 1:36.49 | |||||||||
10 | Helena Bett Andersen | 2007 | 179 | 46.54 | 1:37.55 | |||||
Frem Odense | 2:21.06 | |||||||||
11 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 176 | 50.96 | 1:38.06 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.67 | |||||||||
12 | Oceane Cailho | 2008 | 168 | 48.98 | 1:39.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.36 | |||||||||
13 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 166 | 49.41 | 1:39.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.46 | |||||||||
14 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 150 | 50.52 | 1:43.45 | |||||
Frem Odense | 1:50.44 | |||||||||
15 | Sarah Qvist | 2007 | 139 | 1:46.06 | 1:46.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:52.91 | |||||||||
16 | Kim Hanh Vu | 2004 | 130 | 51.99 | 1:48.50 | |||||
Frem Odense | 1:52.71 | |||||||||
17 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 119 | 55.14 | 1:51.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:57.99 | |||||||||
18 | Caroline Søgaard | 2006 | 114 | 1:53.21 | 1:53.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.17 | |||||||||
19 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 106 | 1:56.26 | ||||||
Frem Odense | 2:28.22 | |||||||||
20 | Sara Lund Larsen | 2008 | 103 | 56.91 | 1:57.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ghezal Fahim | 2005 | 101 | 58.37 | 1:58.13 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Monica Munkbjerg | 2006 | 96 | 57.92 | 2:00.17 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 95 | 2:00.32 | 2:00.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.73 | |||||||||
24 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | 93 | 1:00.30 | 2:01.12 | |||||
Frem Odense | 2:10.97 | |||||||||
25 | Luna Tanggaard | 2006 | 62 | 1:03.75 | 2:18.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
26 | Josefine A. P. Knudsen | 2009 | 55 | 1:06.10 | 2:24.47 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
- | Amalie Jørgensen | 2010 | DSQ | Ej fort bevæg75m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
H2Odense | 1:35.07 | |||||||||
- | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Lea Romer Jørgensen | 2008 | DSQ | 26m svøm mave | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:24.14 | |||||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Trine Larsen | 2009 | DSQ | svøm mav51m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 310 | 34.99 | 1:12.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.53 | |||||||||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | 279 | 36.32 | 1:14.82 | |||||
H2Odense | 1:13.05 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 212 | 40.02 | 1:21.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
4 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | 171 | 42.22 | 1:28.04 | |||||
H2Odense | 1:29.45 | |||||||||
5 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 158 | 43.91 | 1:30.34 | |||||
Frem Odense | 1:48.36 | |||||||||
6 | Peter Kristensen | 2007 | 150 | 45.41 | 1:32.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.69 | |||||||||
7 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 138 | 45.40 | 1:34.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.53 | |||||||||
8 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 116 | 48.69 | 1:40.06 | |||||
H2Odense | ||||||||||
9 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 111 | 49.75 | 1:41.61 | |||||
Frem Odense | 1:44.56 | |||||||||
10 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 108 | 50.95 | 1:42.45 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.40 | |||||||||
11 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 95 | 51.83 | 1:46.89 | |||||
Frem Odense | 2:04.41 | |||||||||
12 | Peter Assing Hvidt | 2008 | 89 | 53.19 | 1:49.23 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 86 | 52.73 | 1:50.36 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Zander Finsen | 2007 | 80 | 57.44 | 1:53.40 | |||||
Frem Odense | 2:05.29 | |||||||||
15 | Oliver Jørgensen | 2008 | 80 | 53.37 | 1:53.45 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 75 | 55.64 | 1:55.82 | |||||
H2Odense | ||||||||||
17 | Marcus Rollmann | 2008 | 70 | 55.99 | 1:58.58 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Christian Lind Petersen | 2007 | 67 | 2:00.27 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Bille Stokbæk | 2009 | 56 | 1:01.55 | 2:07.68 | |||||
H2Odense | ||||||||||
20 | Emil Borup | 2008 | 42 | 1:08.01 | 2:19.61 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Asbjørn Skovmand | 2007 | DSQ | Ej berør50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.64 | |||||||||
- | Magnus Jeppesen | 2008 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Thor Nymark Pedersen | 2006 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 431 | 33.19 | 1:10.55 | 1:49.00 | 2:26.11 | |||
H2Odense | 2:31.88 | |||||||||
2 | Christine Mols | 2006 | 394 | 35.05 | 1:13.17 | 1:52.25 | 2:30.58 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:34.86 | |||||||||
3 | Emma Nygaard | 2005 | 371 | 34.24 | 1:14.28 | 1:54.59 | 2:33.67 | |||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 317 | 37.42 | 1:18.32 | 2:00.46 | 2:41.93 | |||
Frem Odense | 4:01.25 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 268 | 37.20 | 1:22.16 | 2:09.14 | 2:51.27 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:16.46 | |||||||||
6 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 258 | 37.34 | 1:20.93 | 2:53.41 | 2:53.41 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:46.55 | |||||||||
7 | Mille Buch | 2006 | 226 | 39.96 | 1:26.38 | 2:14.58 | 3:01.21 | |||
H2Odense | 3:18.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Elving Kristiansen | 2004 | 409 | 30.56 | 1:04.99 | 1:40.20 | 2:13.83 | |||
H2Odense | 2:13.21 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | 353 | 30.90 | 1:06.49 | 1:44.00 | 2:20.55 | |||
Tommerup Svømme Klub | 2:20.48 | |||||||||
3 | William Romer Jørgensen | 2005 | 252 | 33.59 | 1:12.85 | 1:55.01 | 2:37.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:54.84 | |||||||||
4 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 245 | 34.87 | 1:56.37 | 2:38.71 | 2:38.71 | |||
Frem Odense | 2:47.24 | |||||||||
5 | Mads Kristensen | 2005 | 244 | 34.54 | 1:16.73 | 1:59.42 | 2:38.84 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Asger Østergaard | 2005 | 238 | 34.72 | 1:16.34 | 1:59.62 | 2:40.16 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | 235 | 36.82 | 1:18.46 | 2:00.17 | 2:41.00 | |||
H2Odense | 2:40.14 | |||||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 188 | 35.53 | 1:19.01 | 2:06.18 | 2:53.32 | |||
H2Odense | 2:55.29 | |||||||||
9 | Alexander Okkerholm | 2005 | 179 | 2:12.95 | 2:56.31 | 2:56.31 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:52.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 447 | 34.17 | 1:11.39 | |||||
H2Odense | 1:10.89 | |||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 414 | 34.05 | 1:13.23 | |||||
H2Odense | 1:11.85 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 343 | 34.98 | 1:18.00 | |||||
H2Odense | 1:17.13 | |||||||||
4 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 338 | 34.95 | 1:18.33 | |||||
H2Odense | 1:18.86 | |||||||||
5 | Nina Seirup | 2005 | 332 | 35.71 | 1:18.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
6 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 304 | 38.04 | 1:21.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.04 | |||||||||
7 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 233 | 39.57 | 1:28.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.53 | |||||||||
8 | Mathilde Nissen | 2004 | 185 | 41.50 | 1:35.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.36 | |||||||||
9 | Vigga Londero | 2006 | 129 | 46.91 | 1:47.88 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 109 | 51.54 | 1:54.08 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Karoline Jørgensen | 2007 | DSQ | ej samt ben 90m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:41.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 367 | 30.59 | 1:07.15 | |||||
H2Odense | 1:09.00 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | 314 | 32.99 | 1:10.73 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:09.67 | |||||||||
3 | Alex Fogt | 2004 | 308 | 32.57 | 1:11.18 | |||||
H2Odense | 1:11.65 | |||||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | 293 | 33.27 | 1:12.37 | |||||
H2Odense | 1:12.26 | |||||||||
5 | Piotr Stadnicki | 2004 | 281 | 32.05 | 1:13.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
6 | Silas Plaetner | 2003 | 171 | 39.96 | 1:26.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.30 | |||||||||
7 | Noah Schou | 2005 | 163 | 39.42 | 1:27.96 | |||||
H2Odense | 1:37.13 | |||||||||
8 | Tobias Hansen | 2005 | 91 | 48.59 | 1:46.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.68 | |||||||||
9 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 77 | 51.13 | 1:52.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.52 | |||||||||
10 | Emil A. Larsen | 2007 | 54 | 59.22 | 2:06.53 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 438 | 32.31 | 1:14.91 | 2:05.63 | 2:40.37 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.88 | |||||||||
2 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 232 | 42.49 | 1:34.46 | 2:34.14 | 3:18.26 | |||
Tommerup Svømme Klub | 3:20.83 | |||||||||
3 | Mille Buch | 2006 | 232 | 43.97 | 1:36.74 | 2:30.78 | 3:18.27 | |||
H2Odense | 3:18.91 | |||||||||
- | Emma Christensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 3:20.86 | |||||||||
- | Sarah Qvist | 2007 | DSQ | Afsl på mave100m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Fogt | 2004 | 374 | 33.64 | 1:15.17 | 1:56.36 | 2:32.11 | |||
H2Odense | 2:31.05 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 319 | 34.92 | 1:15.97 | 2:04.12 | 2:40.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.47 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 244 | 39.86 | 1:24.98 | 2:18.43 | 2:55.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.76 | |||||||||
4 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 216 | 37.89 | 1:25.03 | 2:21.56 | 3:02.66 | |||
H2Odense | 2:51.41 | |||||||||
5 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 129 | 53.90 | 1:47.06 | 2:51.36 | 3:36.92 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:43.49 | |||||||||
- | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | DSQ | afsl på mave v100m | ||||||
H2Odense | 2:34.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 411 | 39.99 | 1:23.81 | |||||
H2Odense | 1:29.66 | |||||||||
2 | Emma Nygaard | 2005 | 384 | 39.59 | 1:25.74 | |||||
Frem Odense | 1:25.45 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 302 | 43.15 | 1:32.89 | |||||
H2Odense | 1:39.33 | |||||||||
4 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 296 | 44.05 | 1:33.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.43 | |||||||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | 284 | 43.81 | 1:34.80 | |||||
H2Odense | 1:43.78 | |||||||||
6 | Kim Hanh Vu | 2004 | 258 | 44.85 | 1:37.91 | |||||
Frem Odense | 1:41.27 | |||||||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 253 | 46.77 | 1:38.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.67 | |||||||||
8 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 252 | 45.88 | 1:38.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.21 | |||||||||
9 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 224 | 48.22 | 1:42.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.99 | |||||||||
10 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 223 | 48.94 | 1:42.80 | |||||
Frem Odense | 1:58.17 | |||||||||
11 | Sille Grønfeldt | 2008 | 214 | 49.75 | 1:44.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.90 | |||||||||
12 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 206 | 48.05 | 1:45.44 | |||||
Frem Odense | 1:47.08 | |||||||||
13 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 192 | 49.66 | 1:47.92 | |||||
Frem Odense | 1:56.84 | |||||||||
14 | Dagmar Stahl | 2007 | 187 | 50.78 | 1:48.99 | |||||
H2Odense | 1:47.21 | |||||||||
15 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 187 | 52.87 | 1:49.01 | |||||
H2Odense | 2:06.35 | |||||||||
16 | Frida Ploug | 2007 | 164 | 52.35 | 1:53.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.59 | |||||||||
17 | Freja Funder | 2002 | 161 | 52.10 | 1:54.50 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:55.71 | |||||||||
18 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 148 | 55.61 | 1:57.86 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:58.75 | |||||||||
19 | Katrine Vølund | 2008 | 137 | 59.49 | 2:00.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea Keinicke | 2007 | 125 | 1:01.42 | 2:04.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:39.98 | |||||||||
21 | Caroline Søgaard | 2006 | 124 | 1:00.44 | 2:04.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:20.88 | |||||||||
22 | Monica Munkbjerg | 2006 | 122 | 59.12 | 2:05.72 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 121 | 1:01.14 | 2:05.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Olivia Funder | 2006 | 117 | 58.92 | 2:07.27 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:57.15 | |||||||||
25 | Cornelia Gardias | 2008 | 110 | 1:00.15 | 2:09.95 | |||||
H2Odense | 2:07.79 | |||||||||
26 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 93 | 1:05.00 | 2:17.37 | |||||
Frem Odense | 2:29.90 | |||||||||
27 | Luna Tanggaard | 2006 | 87 | 1:08.95 | 2:20.50 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
28 | Amalie Jørgensen | 2010 | 86 | 1:09.15 | 2:20.89 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | DSQ | Ej samt berør25m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:07.87 | |||||||||
- | Emily Knudsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Freja Knutson | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Steen Mühring | 2009 | DSQ | Ej udadvendte fødder | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DSQ | Asykon ben vend50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Josefine A. P. Knudsen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Lea Romer Jørgensen | 2008 | DSQ | 1hå i vend50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:03.85 | |||||||||
- | Lærke D Huusfeldt | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:52.68 | |||||||||
- | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | DSQ | Ej sykon ben20m | ||||||
H2Odense | 1:38.38 | |||||||||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | DSQ | Ej sykron ben 15m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 328 | 38.00 | 1:20.63 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:25.41 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 298 | 39.27 | 1:23.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
3 | Christoffer Mejdal | 2005 | 276 | 40.29 | 1:25.33 | |||||
Frem Odense | 1:26.50 | |||||||||
4 | Piotr Stadnicki | 2004 | 267 | 39.72 | 1:26.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.07 | |||||||||
5 | William Romer Jørgensen | 2005 | 265 | 40.02 | 1:26.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.12 | |||||||||
6 | Ludvig L. Møller | 2006 | 250 | 41.11 | 1:28.16 | |||||
H2Odense | 1:32.73 | |||||||||
8 | Mads Kristensen | 2005 | 217 | 43.56 | 1:32.41 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.13 | |||||||||
9 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 195 | 45.13 | 1:35.79 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 191 | 46.38 | 1:36.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.89 | |||||||||
11 | Sebastian N Andersen | 2004 | 175 | 45.21 | 1:39.24 | |||||
H2Odense | 1:50.60 | |||||||||
12 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 152 | 49.17 | 1:44.12 | |||||
Frem Odense | 1:51.21 | |||||||||
13 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | 136 | 50.40 | 1:47.88 | |||||
H2Odense | 1:53.01 | |||||||||
14 | Malthe Petersen | 2008 | 115 | 54.36 | 1:54.27 | |||||
Frem Odense | 2:08.66 | |||||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 111 | 55.75 | 1:55.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 110 | 54.71 | 1:55.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | 102 | 55.59 | 1:58.83 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Christian Lind Petersen | 2007 | 99 | 55.06 | 2:00.04 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Adrian Vaarning | 2007 | 99 | 55.94 | 2:00.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.19 | |||||||||
20 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 94 | 57.09 | 2:02.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.96 | |||||||||
21 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 86 | 59.26 | 2:05.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 82 | 1:00.97 | 2:07.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:13.86 | |||||||||
23 | Asbjørn Skovmand | 2007 | 74 | 1:04.27 | 2:12.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Zander Finsen | 2007 | 73 | 1:02.85 | 2:12.77 | |||||
Frem Odense | 2:30.77 | |||||||||
25 | Magnus Jeppesen | 2008 | 48 | 11.65 | 2:32.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DSQ | Asykron ben10m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.23 | |||||||||
- | Asger Østergaard | 2005 | DSQ | Asykron ben90m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | Asykron ben | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | DSQ | Asykron ben10m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalmer Lunden | 2008 | DSQ | Fl armetag v vend50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Johannes Erik Geisler | 2006 | DSQ | Asykron ben30m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | DSQ | Fl flyben v start | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | DSQ | Fl flyben 75m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Philip Park-Nielsen | 2007 | DSQ | Asykron ben 5m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Villads Thrane | 2009 | DSQ | Ej samt berør75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 421 | 37.64 | 1:19.16 | 1:59.45 | 2:38.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.92 | |||||||||
2 | Cathrine Høst | 2004 | 308 | 41.85 | 1:26.38 | 2:12.02 | 2:56.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.40 | |||||||||
3 | Laura Riber Memborg | 2004 | 279 | 42.15 | 1:28.53 | 2:16.20 | 3:02.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:05.01 | |||||||||
4 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 242 | 44.27 | 1:35.54 | 2:25.40 | 3:11.24 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:16.70 | |||||||||
5 | Liva Vangsgaard | 2006 | 211 | 46.92 | 1:38.21 | 2:29.73 | 3:20.06 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | 3:05.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 352 | 36.83 | 1:15.86 | 1:53.66 | 2:29.52 | |||
Frem Odense | 2:47.46 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 345 | 37.30 | 1:16.05 | 1:53.46 | 2:30.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.28 | |||||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | 258 | 39.90 | 1:22.61 | 2:05.10 | 2:45.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:49.90 | |||||||||
4 | Noah Schou | 2005 | 190 | 42.95 | 1:29.21 | 2:16.29 | 3:03.70 | |||
H2Odense | 3:07.79 | |||||||||
5 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 189 | 41.61 | 1:29.17 | 2:18.59 | 3:03.88 | |||
H2Odense | 3:18.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Rasmussen | 2003 | 335 | 38.07 | 1:21.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.86 | |||||||||
2 | Amalie F. Piiters | 2006 | 314 | 37.70 | 1:23.09 | |||||
H2Odense | 1:24.92 | |||||||||
3 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 312 | 38.80 | 1:23.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.54 | |||||||||
4 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 300 | 40.29 | 1:24.33 | |||||
H2Odense | 1:23.94 | |||||||||
5 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 264 | 44.60 | 1:28.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
6 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 241 | 42.85 | 1:30.70 | |||||
Frem Odense | 1:37.26 | |||||||||
7 | Sille Grønfeldt | 2008 | 231 | 44.42 | 1:32.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.69 | |||||||||
8 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 230 | 43.54 | 1:32.11 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:34.39 | |||||||||
9 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 218 | 47.05 | 1:33.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.95 | |||||||||
10 | Frida Ploug | 2007 | 211 | 42.13 | 1:34.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.28 | |||||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | 178 | 48.21 | 1:40.29 | |||||
H2Odense | 1:34.50 | |||||||||
12 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 178 | 50.71 | 1:40.42 | |||||
Frem Odense | 1:50.50 | |||||||||
13 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 172 | 47.74 | 1:41.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.52 | |||||||||
14 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 170 | 51.47 | 1:41.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.46 | |||||||||
15 | Oceane Cailho | 2008 | 162 | 50.37 | 1:43.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.09 | |||||||||
16 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 146 | 51.05 | 1:47.20 | |||||
H2Odense | 1:46.67 | |||||||||
17 | Ghezal Fahim | 2005 | 144 | 51.55 | 1:47.76 | |||||
Frem Odense | 2:04.30 | |||||||||
18 | Frida Steen Mühring | 2009 | 133 | 50.80 | 1:50.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:52.09 | |||||||||
19 | Cornelia Gardias | 2008 | 123 | 54.72 | 1:53.44 | |||||
H2Odense | 1:57.18 | |||||||||
20 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 120 | 54.68 | 1:54.29 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 2:04.75 | |||||||||
21 | Sara Lund Larsen | 2008 | 102 | 54.61 | 2:00.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:04.47 | |||||||||
22 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 83 | 1:01.47 | 2:09.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.19 | |||||||||
- | Sisse Plaugborg | 2009 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:18.66 | |||||||||
- | Clara Lindstedt | 2006 | DSQ | Afslut på mave50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.05 | |||||||||
- | Katrine Vølund | 2008 | DSQ | Brystben v20m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:01.37 | |||||||||
- | Lea Romer Jørgensen | 2008 | DSQ | Ej synkrone arm51m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:58.31 | |||||||||
- | Monique Thorbech Hansen | 2007 | DSQ | Asykron arme53m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nanna Steen Mühring | 2009 | DSQ | Asykron ben65m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:57.76 | |||||||||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | DSQ | Asykronben10m | ||||||
Frem Odense | 2:01.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 387 | 1:08.97 | 1:08.97 | |||||
H2Odense | 1:08.88 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | 329 | 34.04 | 1:12.80 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:14.14 | |||||||||
3 | William Romer Jørgensen | 2005 | 265 | 35.72 | 1:18.26 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:19.28 | |||||||||
4 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 255 | 35.46 | 1:19.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.15 | |||||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | 242 | 41.09 | 1:20.71 | |||||
H2Odense | 1:25.39 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 239 | 38.04 | 1:20.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
7 | Christoffer Mejdal | 2005 | 236 | 39.05 | 1:21.37 | |||||
Frem Odense | 1:22.70 | |||||||||
8 | Magnus Tranekjer | 2005 | 228 | 38.49 | 1:22.23 | |||||
H2Odense | 1:25.48 | |||||||||
9 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 215 | 38.62 | 1:23.84 | |||||
Frem Odense | 1:30.93 | |||||||||
10 | Tobias Damsgaard | 2006 | 187 | 39.54 | 1:27.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.21 | |||||||||
11 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 176 | 43.37 | 1:29.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
12 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | 151 | 42.91 | 1:34.29 | |||||
H2Odense | 1:37.72 | |||||||||
13 | Tobias Hansen | 2005 | 151 | 44.36 | 1:34.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.17 | |||||||||
14 | Alexander Okkerholm | 2005 | 138 | 45.81 | 1:37.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.30 | |||||||||
15 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 138 | 44.63 | 1:37.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.79 | |||||||||
16 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 118 | 52.78 | 1:42.39 | |||||
Frem Odense | 1:38.22 | |||||||||
17 | Rasmus Bjerre | 2008 | 112 | 49.62 | 1:44.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.45 | |||||||||
18 | Adrian Vaarning | 2007 | 111 | 47.70 | 1:44.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.37 | |||||||||
19 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 105 | 51.71 | 1:46.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.30 | |||||||||
20 | Malthe Petersen | 2008 | 97 | 54.92 | 1:49.14 | |||||
Frem Odense | 1:57.85 | |||||||||
21 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 90 | 53.51 | 1:51.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.71 | |||||||||
21 | Emil A. Larsen | 2007 | 90 | 55.64 | 1:51.86 | |||||
Frem Odense | 1:59.40 | |||||||||
23 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 88 | 53.12 | 1:52.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.59 | |||||||||
24 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 79 | 55.57 | 1:56.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.25 | |||||||||
25 | Oliver Jørgensen | 2008 | 74 | 1:00.72 | 1:59.33 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
26 | Alexander Kirk | 2008 | 72 | 1:01.01 | 2:00.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.37 | |||||||||
- | Villads Birk | 2009 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Aksel Damsted Lund | 2009 | DSQ | Ej samt arme10m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | DSQ | Ej sykron ben55m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.28 | |||||||||
- | Frey Nielsen Memborg | 2010 | DSQ | Udsvøm på mave26m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.75 | |||||||||
- | Laurits Damsted Lund | 2007 | DSQ | Ej samt ben15m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.93 | |||||||||
- | Silas Plaetner | 2003 | DSQ | Ej berør v50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 521 | 28.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 487 | 29.14 | ||||||
H2Odense | 29.41 | |||||||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | 392 | 31.32 | ||||||
H2Odense | 31.56 | |||||||||
4 | Nina Seirup | 2005 | 389 | 31.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
5 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 379 | 31.68 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 30.54 | |||||||||
6 | Emma Nygaard | 2005 | 350 | 32.51 | ||||||
Frem Odense | 32.05 | |||||||||
7 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 350 | 32.53 | ||||||
H2Odense | 33.77 | |||||||||
8 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 328 | 33.24 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
9 | Bianca Skjerning | 2001 | 325 | 33.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.55 | |||||||||
10 | Mathilde Nissen | 2004 | 323 | 33.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | 312 | 33.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | 306 | 34.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
13 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 303 | 34.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
14 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 295 | 34.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
15 | Vigga Londero | 2006 | 288 | 34.69 | ||||||
Frem Odense | 36.73 | |||||||||
16 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 285 | 34.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
17 | Karoline Jørgensen | 2007 | 281 | 34.97 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 35.68 | |||||||||
18 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 269 | 35.51 | ||||||
Frem Odense | 37.06 | |||||||||
19 | Sille Grønfeldt | 2008 | 255 | 36.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
20 | Freja Funder | 2002 | 219 | 38.04 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 38.96 | |||||||||
21 | Sofie Bak | 2008 | 206 | 38.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.77 | |||||||||
22 | Helena Bett Andersen | 2007 | 202 | 39.03 | ||||||
Frem Odense | 42.28 | |||||||||
23 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 194 | 39.56 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
24 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 188 | 39.97 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 180 | 40.60 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 41.19 | |||||||||
26 | Olivia Funder | 2006 | 174 | 41.06 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 44.72 | |||||||||
27 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 168 | 41.53 | ||||||
H2Odense | 43.37 | |||||||||
28 | Freja Knutson | 2006 | 151 | 43.01 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 42.83 | |||||||||
29 | Rebekka Elholm | 2009 | 136 | 44.53 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
30 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 128 | 45.48 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
31 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | 127 | 45.61 | ||||||
Frem Odense | 48.70 | |||||||||
32 | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | 122 | 46.18 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
33 | Amalie Jørgensen | 2010 | 115 | 47.11 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 113 | 47.33 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 51.60 | |||||||||
35 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 91 | 50.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Emily Knudsen | 2006 | 81 | 52.91 | ||||||
H2Odense | 59.07 | |||||||||
37 | Trine Larsen | 2009 | 78 | 53.66 | ||||||
Frem Odense | 1:05.30 | |||||||||
38 | Luna Tanggaard | 2006 | 75 | 54.36 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Josefine A. P. Knudsen | 2009 | 73 | 54.64 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
40 | Sarah Tranekjer | 2008 | 53 | 1:00.88 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
41 | Mille Lundgreen | 2010 | 49 | 1:02.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 423 | 26.98 | ||||||
Frem Odense | 27.73 | |||||||||
2 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 390 | 27.71 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | 367 | 28.29 | ||||||
H2Odense | 27.97 | |||||||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 358 | 28.53 | ||||||
H2Odense | 30.16 | |||||||||
5 | Teodor Thuelund | 2005 | 318 | 29.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
6 | Sebastian N Andersen | 2004 | 276 | 31.08 | ||||||
H2Odense | 31.45 | |||||||||
7 | Asger Østergaard | 2005 | 270 | 31.34 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 250 | 32.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
9 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 238 | 32.65 | ||||||
Frem Odense | 35.19 | |||||||||
10 | Mads Kristensen | 2005 | 237 | 32.72 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 33.73 | |||||||||
11 | Peter Kristensen | 2007 | 226 | 33.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.73 | |||||||||
12 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 192 | 35.06 | ||||||
H2Odense | 35.82 | |||||||||
13 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 178 | 35.95 | ||||||
H2Odense | 42.32 | |||||||||
14 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 170 | 36.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
15 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 150 | 38.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.70 | |||||||||
16 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 144 | 38.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
17 | Marius Lundsfryd | 2008 | 126 | 40.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.72 | |||||||||
18 | Jacob Landtved | 2006 | 119 | 41.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
19 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 107 | 42.59 | ||||||
H2Odense | 43.28 | |||||||||
20 | Peter Assing Hvidt | 2008 | 106 | 42.74 | ||||||
Frem Odense | 44.82 | |||||||||
21 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 105 | 42.82 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Hjalmer Lunden | 2008 | 100 | 43.63 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
23 | Marcus Rollmann | 2008 | 96 | 44.17 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Oliver Jørgensen | 2008 | 83 | 46.34 | ||||||
Frem Odense | 52.18 | |||||||||
25 | Bille Stokbæk | 2009 | 81 | 46.76 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
26 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 76 | 47.78 | ||||||
H2Odense | 59.48 | |||||||||
27 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 71 | 48.82 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
28 | Villads Birk | 2009 | 64 | 50.49 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
29 | Emil Borup | 2008 | 62 | 51.13 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
30 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 56 | 52.67 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
31 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 45 | 56.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.50 | |||||||||
32 | Villads Thrane | 2009 | 24 | 1:09.34 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | DNS | |||||||
H2Odense | 30.32 | |||||||||
- | Albert Vinten Understrup | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 436 | 40.54 | 1:25.46 | 2:11.60 | 2:57.44 | |||
H2Odense | 2:58.24 | |||||||||
2 | Maja Rasmussen | 2003 | 383 | 42.99 | 1:29.74 | 2:17.61 | 3:05.23 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:11.09 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 330 | 42.69 | 1:32.58 | 2:23.79 | 3:14.66 | |||
H2Odense | 4:26.25 | |||||||||
4 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 300 | 45.19 | 1:37.28 | 2:30.75 | 3:20.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.81 | |||||||||
5 | Mille Buch | 2006 | 251 | 47.76 | 1:41.78 | 2:37.36 | 3:33.17 | |||
H2Odense | 3:42.25 | |||||||||
6 | Clara Lindstedt | 2006 | 242 | 49.42 | 1:46.46 | 2:41.08 | 3:35.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:46.08 | |||||||||
7 | Emma Christensen | 2002 | 204 | 49.89 | 1:49.36 | 2:49.63 | 3:48.52 | |||
Tommerup Svømme Klub | 3:48.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Fogt | 2004 | 373 | 37.53 | 1:19.75 | 2:03.52 | 2:47.18 | |||
H2Odense | 2:48.46 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 313 | 39.60 | 1:25.27 | 2:10.88 | 2:57.20 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:05.99 | |||||||||
3 | Magnus Tranekjer | 2005 | 195 | 47.12 | 1:41.45 | 2:34.63 | 3:27.63 | |||
H2Odense | 3:23.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:24.58 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 40.56 | 1:19.60 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 31.51 | 1:51.11 | |||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 33.47 | 2:24.58 | |||||||
2 | Rsk Piger 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:37.93 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 42.31 | 42.31 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 46.38 | 1:28.69 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 36.64 | 2:05.33 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 32.60 | 2:37.93 | |||||||
3 | Tommerup Tøser | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 2:39.57 | ||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Emma Christensen | 2002 | 46.97 | 1:24.41 | |||||||
Karoline Jørgensen | 2007 | 41.14 | 2:05.55 | |||||||
Anne Bruun-Petersen | 2007 | 34.02 | 2:39.57 | |||||||
4 | Frem Årgang Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:42.41 | ||||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.34 | 1:22.60 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 44.69 | 2:07.29 | |||||||
Vigga Londero | 2006 | 35.12 | 2:42.41 | |||||||
5 | Rsk Piger 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:53.67 | ||||||
Sofie Bak | 2008 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 43.08 | 1:26.79 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 41.11 | 2:07.90 | |||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 45.77 | 2:53.67 | |||||||
6 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:55.35 | ||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 44.72 | 44.72 | |||||||
Klara Amalie Nielsen | 2006 | 43.03 | 1:27.75 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 54.11 | 2:21.86 | |||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 33.49 | 2:55.35 | |||||||
7 | Frem Årgang Piger 2 | 0 | Frem Odense | 3:01.52 | ||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 52.99 | 52.99 | |||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 48.77 | 1:41.76 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 40.77 | 2:22.53 | |||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 38.99 | 3:01.52 | |||||||
8 | Nyborg Piger 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:09.24 | ||||||
Sarah Qvist | 2007 | 49.50 | 49.50 | |||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 48.59 | 1:38.09 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 50.80 | 2:28.89 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 40.35 | 3:09.24 | |||||||
9 | Svendborg Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:12.28 | ||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 47.44 | 47.44 | |||||||
Olivia Funder | 2006 | 58.47 | 1:45.91 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 46.60 | 2:32.51 | |||||||
Monique Thorbech Hansen | 2007 | 39.77 | 3:12.28 | |||||||
10 | Svendborg Piger 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:21.88 | ||||||
Freja Knutson | 2006 | 54.40 | 54.40 | |||||||
Lea Romer Jørgensen | 2008 | 57.74 | 1:52.14 | |||||||
Freja Funder | 2002 | 48.20 | 2:40.34 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 41.54 | 3:21.88 | |||||||
11 | Nyborg Piger 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:23.63 | ||||||
Oceane Cailho | 2008 | 49.41 | 49.41 | |||||||
Katrine Vølund | 2008 | 57.79 | 1:47.20 | |||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 49.34 | 2:36.54 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 47.09 | 3:23.63 | |||||||
- | Rsk Piger 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | |||||||||
Thea Keinicke | 2007 | |||||||||
Sisse Plaugborg | 2009 | |||||||||
Mille Lundgreen | 2010 | DNS | ||||||||
- | Frem - Talent Piger 1 | 0 | Frem Odense | DSQ | 1hå v slut bryst100m | |||||
Meryem Ercaliskan | 2007 | 57.84 | 57.84 | |||||||
- | Rsk K+ Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 1hånd ved 75m | |||||
Maja Rasmussen | 2003 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:12.04 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 37.45 | 1:11.33 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 31.80 | 1:43.13 | |||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 28.91 | 2:12.04 | |||||||
2 | Svendborg Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:17.51 | ||||||
Mads Kristensen | 2005 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Asger Østergaard | 2005 | 39.93 | 1:18.73 | |||||||
Theis Vibskov | 0 | 29.00 | 1:47.73 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 29.78 | 2:17.51 | |||||||
3 | Frem Årgangs Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 2:24.33 | ||||||
Abdelrahman Doudar | 2005 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 39.09 | 1:20.32 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 29.81 | 1:50.13 | |||||||
Josef Assing Hvidt | 2006 | 34.20 | 2:24.33 | |||||||
4 | Rsk Drenge 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:36.28 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 50.76 | 1:24.33 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 39.05 | 2:03.38 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 32.90 | 2:36.28 | |||||||
5 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:42.43 | ||||||
Tobias Hansen | 2005 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 46.34 | 1:32.32 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 34.05 | 2:06.37 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 36.06 | 2:42.43 | |||||||
6 | Nyborg Drenge 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:13.58 | ||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 54.50 | 1:39.56 | |||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 1:34.02 | 3:13.58 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 3:13.58 | ||||||||
7 | Rsk Drenge 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:17.94 | ||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 48.19 | 48.19 | |||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 58.01 | 1:46.20 | |||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 51.58 | 2:37.78 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 40.16 | 3:17.94 | |||||||
8 | Nyborg Drenge 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:18.78 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 45.73 | 45.73 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 57.28 | 1:43.01 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 52.93 | 2:35.94 | |||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 42.84 | 3:18.78 | |||||||
9 | Frem - Talent Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 3:18.92 | ||||||
Zander Finsen | 2007 | 50.01 | 50.01 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | 1:46.46 | 2:36.47 | |||||||
Peter Assing Hvidt | 2008 | 42.45 | 3:18.92 | |||||||
Christian Lind Petersen | 2007 | 3:18.92 | ||||||||
10 | Frem - Talent Drenge 2 | 0 | Frem Odense | 3:26.79 | ||||||
Asbjørn Skovmand | 2007 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 57.94 | 1:46.02 | |||||||
Malthe Bak Wallentin | 2008 | 51.84 | 2:37.86 | |||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 48.93 | 3:26.79 | |||||||
11 | Nyborg Drenge 5 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:51.33 | ||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 49.13 | 49.13 | |||||||
Danilo Vaarning | 2009 | 1:06.65 | 1:55.78 | |||||||
Alexander Kirk | 2008 | 1:55.55 | 3:51.33 | |||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 3:51.33 | ||||||||
- | Rsk Drenge 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej berør v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:05 |