Results for Sigma Cup 2018 - Blovstrød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrd | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stvne by | Blovstrd | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangr | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 01 december 2018 |
Lb 112, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:02.17 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:02.93 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:03.75 | ||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 1:05.12 | ||||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:07.38 | ||||||
6 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svmning | 1:08.19 | ||||||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerd | 1:08.64 | ||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:10.71 | ||||||
9 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:10.88 | ||||||
10 | Sander F. Hyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svmmeklub | 1:11.64 | ||||||
11 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 1:11.68 | ||||||
12 | Noah Anker-Mller | 2006 | Sigma Swim Allerd | 1:11.87 | ||||||
13 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:13.08 | ||||||
14 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingr Svmmeklub | 1:13.69 | ||||||
15 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingr Svmmeklub | 1:13.77 | ||||||
16 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svmmeklub | 1:14.41 | ||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:14.44 | ||||||
18 | Marcus Munk | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 1:15.38 | ||||||
19 | William Hvid | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:15.90 | ||||||
20 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 1:16.50 | ||||||
21 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:16.91 | ||||||
22 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 1:17.11 | ||||||
23 | William Brix Shoel | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:17.38 | ||||||
24 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svmmeklub | 1:17.83 | ||||||
25 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:18.51 | ||||||
26 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:22.05 | ||||||
27 | Noah Sanchez | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:22.66 | ||||||
28 | Kaare Asskildt | 2006 | Vrlse Svmmeklub | 1:24.00 | ||||||
29 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Vrlse Svmmeklub | 1:31.46 | ||||||
30 | Vitus Jakobsen | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.94 | ||||||
31 | Joachim Sundbk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerd | 1:32.35 | ||||||
32 | David Plough | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:50.02 | ||||||
33 | Samuel Lourenco | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.47 | ||||||
- | Emil Koch Juhl | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerd | Udskriftstidspunkt | 12:30 |