Resultat för Sigma Cup 2018 - Blovstrød
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 138 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 138, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.31 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.47 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.38 | ||||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.60 | ||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.92 | ||||||
7 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.22 | ||||||
10 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.71 | ||||||
11 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.10 | ||||||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:23.89 | ||||||
13 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.54 | ||||||
14 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.57 | ||||||
15 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:25.83 | ||||||
16 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:25.91 | ||||||
17 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:25.98 | ||||||
18 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.34 | ||||||
19 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.63 | ||||||
20 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.82 | ||||||
21 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
22 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.55 | ||||||
23 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.16 | ||||||
24 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:29.26 | ||||||
25 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.38 | ||||||
26 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.62 | ||||||
27 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.56 | ||||||
28 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.76 | ||||||
29 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.03 | ||||||
30 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.80 | ||||||
31 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.83 | ||||||
32 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.91 | ||||||
33 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:42.85 | ||||||
34 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:45.93 | ||||||
35 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.26 | ||||||
- | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | DNS | ||||||
- | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 75m | |||||
- | Theodor Raabymagle | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:01 |