Tulokset Sigma Allerød Open 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2019 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.10 | ||||||
2 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.56 | ||||||
3 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.59 | ||||||
4 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.33 | ||||||
5 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:12.59 | ||||||
6 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.65 | ||||||
7 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.77 | ||||||
8 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.29 | ||||||
- | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.80 | ||||||
2 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.04 | ||||||
3 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.16 | ||||||
4 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.55 | ||||||
5 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:13.35 | ||||||
6 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.92 | ||||||
7 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.74 | ||||||
8 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.19 | ||||||
9 | Dicte Probst | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.72 | ||||||
10 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.22 | ||||||
11 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:22.57 | ||||||
12 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.15 | ||||||
- | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.70 | ||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.33 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.34 | ||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.78 | ||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:13.15 | ||||||
6 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.99 | ||||||
7 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.48 | ||||||
8 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.54 | ||||||
9 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.16 | ||||||
10 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.31 | ||||||
11 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.52 | ||||||
12 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:22.83 | ||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.07 | ||||||
14 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:26.99 | ||||||
15 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.97 | ||||||
16 | Astrid Gyldholm-Janssson | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.65 | ||||||
17 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:36.50 | ||||||
18 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.06 | ||||||
19 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.19 | ||||||
20 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:42.95 | ||||||
- | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.02 | ||||||
2 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.88 | ||||||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.08 | ||||||
4 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.12 | ||||||
5 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:24.49 | ||||||
6 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.30 | ||||||
7 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.29 | ||||||
8 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.33 | ||||||
9 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.99 | ||||||
10 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.15 | ||||||
11 | Sofia Tang | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.24 | ||||||
12 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.23 | ||||||
13 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.98 | ||||||
14 | Jasmin Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:46.53 | ||||||
15 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.81 | ||||||
- | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.15 | ||||||
2 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:38.86 | ||||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.73 | ||||||
4 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:43.83 | ||||||
5 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.00 | ||||||
6 | Veronica Dyhre | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.10 | ||||||
7 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.25 | ||||||
- | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW5.2 ej berør 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 februar 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 16:02 |