Tulokset Sigma Allerød Open 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 03 februar 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2019 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.04 | ||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.50 | ||||||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.76 | ||||||
4 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.65 | ||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 35.42 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.15 | ||||||
2 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.03 | ||||||
3 | Martin Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.25 | ||||||
4 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.16 | ||||||
5 | Alexander Brink | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.32 | ||||||
- | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.76 | ||||||
2 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.96 | ||||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.22 | ||||||
4 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | ||||||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 35.37 | ||||||
6 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.64 | ||||||
7 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.07 | ||||||
8 | Marcus Skov Zacho | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.39 | ||||||
9 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | ||||||
10 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.94 | ||||||
11 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.85 | ||||||
12 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.90 | ||||||
13 | Philip Schou Christiansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.12 | ||||||
14 | Carl S. Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | ||||||
15 | Victor Kimura | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.22 | ||||||
16 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.62 | ||||||
17 | Theodor Raabymagle | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 46.88 | ||||||
18 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 54.64 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.68 | ||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | ||||||
3 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.82 | ||||||
4 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.00 | ||||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.42 | ||||||
6 | Herman Plehn Prehn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.52 | ||||||
7 | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.86 | ||||||
8 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | ||||||
9 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.02 | ||||||
10 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.96 | ||||||
11 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.12 | ||||||
12 | Gustav Hahn Alsbjerg | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 46.64 | ||||||
13 | Samuel Lourenco | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.46 | ||||||
- | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW10.6 Hev i banetov | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.32 | ||||||
2 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.71 | ||||||
3 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.08 | ||||||
4 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.37 | ||||||
5 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 47.29 | ||||||
6 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 47.56 | ||||||
7 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.88 | ||||||
8 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.27 | ||||||
9 | Jonas Bacher | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 49.15 | ||||||
10 | William Bank Jørgensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.14 | ||||||
11 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 50.50 | ||||||
12 | Lucas Calløe | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 53.57 | ||||||
12 | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.57 | ||||||
14 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.54 | ||||||
15 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.48 | ||||||
16 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 59.57 | ||||||
- | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Lund Warner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 februar 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:02 |