Results for DM-H Ã…ben Klasse Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, Gruppe 1 ind | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Durup | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Durup IF & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 30, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsk Damer | 0 | 510 | 2:25.60 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Nele Schulze | 2004 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 39.28 | 1:13.49 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 1:12.11 | 2:25.60 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 2:25.60 | ||||||||
2 | Pingvin Piger | 0 | 492 | 2:27.32 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59:59.03 | |||||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 34.86 | 1:11.93 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.35 | 1:49.28 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 38.04 | 2:27.32 | |||||||
3 | Vejle Svømmeklub Damer | 1900 | 475 | 2:29.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 36.60 | 1:14.42 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 37.82 | 1:52.24 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 36.84 | 2:29.08 | |||||||
4 | Agf Damer 2 | 0 | 472 | 2:29.34 | ||||||
Agf 2 | 59:59.03 | |||||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 36.22 | 1:12.02 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 38.31 | 1:50.33 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 39.01 | 2:29.34 | |||||||
5 | Agf Damer 3 | 0 | 458 | 2:30.92 | ||||||
Agf 3 | 59:59.03 | |||||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 39.93 | 1:15.69 | |||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 39.28 | 1:54.97 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 35.95 | 2:30.92 | |||||||
6 | Erritsø Piger | 0 | 454 | 2:31.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.03 | |||||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 38.34 | 1:17.82 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 37.30 | 1:55.12 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 36.21 | 2:31.33 | |||||||
7 | Horsens 2 Damer | 0 | 429 | 2:34.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 37.94 | 1:15.38 | |||||||
Caroline Madsen | 2004 | 40.00 | 1:55.38 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 38.82 | 2:34.20 | |||||||
8 | Delta Devils Piger | 0 | 429 | 2:34.25 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 40.77 | 1:19.05 | |||||||
Janni S Hansen | 2001 | |||||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 2:34.25 | 2:34.25 | |||||||
9 | Rsk Damer | 0 | 399 | 2:37.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Anna Rønn | 2005 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 36.72 | 1:14.99 | |||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 39.67 | 1:54.66 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 43.27 | 2:37.93 | |||||||
10 | Hillarys Disciple | 0 | 325 | 2:49.13 | ||||||
Durup IF | 59:59.03 | |||||||||
Iben Damsgaard | 2000 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Camilla Veile | 2000 | 41.32 | 1:23.54 | |||||||
Maja Poulsen | 2003 | 42.43 | 2:05.97 | |||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 43.16 | 2:49.13 | |||||||
11 | Odder Piger | 0 | 289 | 2:55.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Caroline Marx | 2006 | 43.80 | 1:25.80 | |||||||
Freja Obert | 2006 | 45.04 | 2:10.84 | |||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 44.98 | 2:55.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Durup IF | Udskriftstidspunkt | 10:15 |