Resultater for Sydbank Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Cup 2019 | Udskriftsdato | 12 januar 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2019 |
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 50.29 | 1:44.36 | 2:41.99 | 3:25.27 | |||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 52.76 | 1:43.07 | 2:43.74 | 3:33.15 | |||
3 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.99 | 1:51.75 | 3:03.95 | 3:53.23 | |||
4 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 52.02 | 1:48.22 | 3:06.92 | 3:58.36 | |||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.20 | 1:19.99 | 2:08.52 | 2:46.00 | |||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.40 | 1:17.64 | 2:09.24 | 2:47.71 | |||
3 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.24 | 1:23.24 | 2:10.59 | 2:49.44 | |||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 37.50 | 1:22.78 | 2:11.31 | 2:50.33 | |||
5 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 34.83 | 1:19.81 | 2:14.84 | 2:54.10 | |||
6 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 37.61 | 1:23.33 | 2:16.53 | 2:55.32 | |||
7 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 40.24 | 1:25.31 | 2:15.41 | 2:59.31 | |||
8 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 43.31 | 1:31.09 | 2:20.32 | 3:01.76 | |||
9 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 41.79 | 1:30.53 | 2:23.12 | 3:04.82 | |||
10 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.83 | 1:26.57 | 2:25.01 | 3:07.45 | |||
11 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.42 | 1:35.84 | 2:27.23 | 3:10.11 | |||
12 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.14 | 1:33.15 | 2:28.39 | 3:10.49 | |||
13 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 47.71 | 1:39.03 | 2:31.78 | 3:15.15 | |||
14 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.92 | 1:41.91 | 2:41.71 | 3:25.22 | |||
- | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | ESB v/150 SW 7.6 | |||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | Asyn.arm fly SW 8.2 | |||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 32.17 | 1:11.70 | 1:53.58 | 2:30.92 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.92 | 1:13.71 | 2:03.61 | 2:38.72 | |||
3 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.44 | 1:14.70 | 2:02.65 | 2:39.32 | |||
4 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.40 | 1:19.60 | 2:10.19 | 2:47.93 | |||
5 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 38.25 | 1:20.98 | 2:09.26 | 2:48.24 | |||
6 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.63 | 1:18.33 | 2:12.24 | 2:48.55 | |||
7 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 39.12 | 1:22.81 | 2:11.03 | 2:51.00 | |||
8 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.21 | 1:19.24 | 2:11.66 | 2:51.94 | |||
9 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.42 | 1:20.23 | 2:13.14 | 2:53.35 | |||
10 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.11 | 1:27.83 | 2:16.59 | 2:56.01 | |||
11 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.40 | 1:24.53 | 2:17.47 | 2:58.83 | |||
12 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.52 | 1:26.81 | 2:21.86 | 3:01.25 | |||
13 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 39.78 | 1:27.88 | 2:21.99 | 3:01.68 | |||
14 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.00 | 1:33.65 | 2:26.38 | 3:10.51 | |||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.68 | 1:07.73 | 1:53.82 | 2:28.55 | |||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.58 | 1:15.26 | 2:01.77 | 2:39.97 | |||
3 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.50 | 1:19.51 | 2:08.25 | 2:44.76 | |||
4 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.54 | 1:24.31 | 2:15.72 | 2:53.04 | |||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.46 | 1:10.34 | 1:54.21 | 2:28.56 | |||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.38 | 1:12.79 | 1:59.13 | 2:36.23 | |||
3 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.67 | 1:17.80 | 2:01.74 | 2:38.04 | |||
4 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.86 | 1:26.83 | 2:15.52 | 2:53.46 | |||
- | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 januar 2019 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:11 |