Results for DOC-Sprinttiuinnit 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 11:16 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina-anniina Härkänen | 2008 | 190 | 42.39 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 44.69 | |||||||||
2 | Awa Laukkanen | 2008 | 176 | 43.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.44 | |||||||||
3 | Lotta Järvinen | 2008 | 153 | 45.55 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.76 | |||||||||
4 | Liisi Lehtiö | 2008 | 143 | 46.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 46.42 | |||||||||
5 | Saaga Pitkänen | 2008 | 99 | 52.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.51 | |||||||||
6 | Anni Eskelinen | 2009 | 91 | 54.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.20 | |||||||||
7 | Netta Korkalainen | 2008 | 91 | 54.15 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:01.69 | |||||||||
8 | Lotta Leppäaho | 2008 | 90 | 54.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:01.76 | |||||||||
9 | Saara Virtanen | 2008 | 88 | 54.65 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:01.61 | |||||||||
10 | Lotta Koskinen | 2008 | 85 | 55.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.82 | |||||||||
11 | Annabel Salo | 2010 | 76 | 57.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:06.00 | |||||||||
- | Peppi Mutikainen | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 58.33 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | 399 | 33.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.02 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 383 | 33.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.95 | |||||||||
3 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 359 | 34.30 | ||||||
Cetus Espoo | 34.53 | |||||||||
4 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 337 | 35.02 | ||||||
Cetus Espoo | 34.46 | |||||||||
5 | Emmi Salo | 2007 | 314 | 35.86 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 34.71 | |||||||||
6 | Ebba Simberg | 2007 | 311 | 35.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.47 | |||||||||
6 | Ellen Lindell | 2007 | 311 | 35.98 | ||||||
Cetus Espoo | 35.65 | |||||||||
8 | Siiri Haverinen | 2007 | 303 | 36.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.05 | |||||||||
9 | Aino Ruotsalainen | 2007 | 293 | 36.69 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.65 | |||||||||
10 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 272 | 37.62 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 37.54 | |||||||||
11 | Silvia Koskela | 2007 | 217 | 40.57 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.85 | |||||||||
12 | Maija Suponina | 2006 | 213 | 40.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.58 | |||||||||
13 | Noora Salo | 2007 | 193 | 42.13 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 45.72 | |||||||||
14 | Ida Paaskoski | 2007 | 191 | 42.29 | ||||||
Cetus Espoo | 42.83 | |||||||||
15 | Olivia Porter | 2007 | 154 | 45.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | 48.12 | |||||||||
16 | Annika Leppänen | 2006 | 125 | 48.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.03 | |||||||||
17 | Isabel Rumask | 2006 | 116 | 49.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 53.66 | |||||||||
18 | Aino Suominen | 2006 | 116 | 49.87 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Amanda Pekkola | 2006 | 73 | 58.30 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Anna Salo | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 34.34 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mea Makkula | 2006 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.17 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 11:16 |
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 11:28 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina-anniina Härkänen | 2008 | 182 | 42.95 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 44.69 | |||||||||
2 | Awa Laukkanen | 2008 | 167 | 44.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.44 | |||||||||
3 | Lotta Järvinen | 2008 | 146 | 46.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.76 | |||||||||
4 | Liisi Lehtiö | 2008 | 140 | 46.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 46.42 | |||||||||
5 | Saaga Pitkänen | 2008 | 106 | 51.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.51 | |||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | 407 | 32.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.02 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 404 | 32.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.95 | |||||||||
3 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 350 | 34.58 | ||||||
Cetus Espoo | 34.53 | |||||||||
4 | Dominika Stalinskaja | 2007 | 345 | 34.76 | ||||||
Cetus Espoo | 34.46 | |||||||||
5 | Emmi Salo | 2007 | 335 | 35.07 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 34.71 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 11:28 |
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Marttila | 2008 | 114 | 44.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.03 | |||||||||
2 | Aleksi Salo | 2008 | 109 | 45.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.81 | |||||||||
3 | Caro Reponen | 2009 | 86 | 49.25 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 73 | 52.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.55 | |||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 321 | 31.82 | ||||||
Cetus Espoo | 31.51 | |||||||||
2 | Konsta Kukkonen | 2006 | 261 | 34.09 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 35.10 | |||||||||
3 | Denis Katunov | 2006 | 238 | 35.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.01 | |||||||||
4 | Veikko Seppänen | 2007 | 232 | 35.47 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.66 | |||||||||
5 | Tomi Silander | 2006 | 226 | 35.77 | ||||||
Cetus Espoo | 35.01 | |||||||||
6 | Luka Valtonen | 2006 | 212 | 36.55 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.62 | |||||||||
7 | Aarne Laurila | 2006 | 201 | 37.18 | ||||||
Cetus Espoo | 35.64 | |||||||||
8 | Ville-veikko Luomala | 2007 | 184 | 38.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.75 | |||||||||
9 | Aleksi Sinisalo | 2006 | 165 | 39.71 | ||||||
Cetus Espoo | 38.37 | |||||||||
10 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 164 | 39.80 | ||||||
Cetus Espoo | 39.17 | |||||||||
11 | Viacheslav Semenov | 2006 | 142 | 41.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.27 | |||||||||
12 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 137 | 42.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.40 | |||||||||
- | Leevi Immonen | 2007 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.09 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 11:33 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Marttila | 2008 | 128 | 43.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.03 | |||||||||
2 | Aleksi Salo | 2008 | 124 | 43.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.81 | |||||||||
3 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 78 | 50.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.55 | |||||||||
4 | Caro Reponen | 2009 | 66 | 53.88 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 321 | 31.81 | ||||||
Cetus Espoo | 31.51 | |||||||||
2 | Konsta Kukkonen | 2006 | 245 | 34.83 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 35.10 | |||||||||
3 | Denis Katunov | 2006 | 236 | 35.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.01 | |||||||||
4 | Tomi Silander | 2006 | 235 | 35.29 | ||||||
Cetus Espoo | 35.01 | |||||||||
5 | Veikko Seppänen | 2007 | 232 | 35.45 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 11:33 |
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 11:54 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisi Lehtiö | 2008 | 214 | 42.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.73 | |||||||||
2 | Miina-anniina Härkänen | 2008 | 200 | 43.88 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 41.20 | |||||||||
3 | Awa Laukkanen | 2008 | 176 | 45.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.73 | |||||||||
4 | Lotta Järvinen | 2008 | 172 | 46.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.58 | |||||||||
5 | Lotta Koskinen | 2008 | 149 | 48.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.29 | |||||||||
6 | Saaga Pitkänen | 2008 | 138 | 49.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.37 | |||||||||
7 | Susanne Hein | 2008 | 131 | 50.48 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Annabel Salo | 2010 | 103 | 54.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 57.77 | |||||||||
9 | Lotta Leppäaho | 2008 | 96 | 55.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Peppi Mutikainen | 2009 | 89 | 57.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Milla Pylvänäinen | 2010 | 88 | 57.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.77 | |||||||||
12 | Veera Järvinen | 2010 | 85 | 58.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Anni Eskelinen | 2009 | 76 | 1:00.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:06.33 | |||||||||
- | Saara Virtanen | 2008 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | 55.02 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiinu Tamminen | 2006 | 396 | 34.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.75 | |||||||||
2 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 373 | 35.65 | ||||||
Cetus Espoo | 35.35 | |||||||||
3 | Tinka Tamminen | 2006 | 364 | 35.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.92 | |||||||||
4 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 355 | 36.24 | ||||||
Cetus Espoo | 36.23 | |||||||||
5 | Emmi Salo | 2007 | 339 | 36.79 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.57 | |||||||||
6 | Ebba Simberg | 2007 | 334 | 36.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.57 | |||||||||
7 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 329 | 37.16 | ||||||
Cetus Espoo | 38.47 | |||||||||
8 | Heli Kuisma | 2006 | 292 | 38.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.36 | |||||||||
9 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 288 | 38.84 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 39.92 | |||||||||
10 | Milka Marjakaarto | 2007 | 285 | 38.99 | ||||||
Cetus Espoo | 39.91 | |||||||||
11 | Siiri Haverinen | 2007 | 275 | 39.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.61 | |||||||||
12 | Maija Suponina | 2006 | 243 | 41.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Polina Senkina | 2007 | 200 | 43.89 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 44.62 | |||||||||
14 | Silvia Koskela | 2007 | 182 | 45.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.88 | |||||||||
15 | Olivia Porter | 2007 | 163 | 46.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 48.93 | |||||||||
16 | Annika Leppänen | 2006 | 162 | 47.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 53.05 | |||||||||
17 | Mea Makkula | 2006 | 154 | 47.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.67 | |||||||||
18 | Isabel Rumask | 2006 | 153 | 47.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.20 | |||||||||
19 | Anni Perälä | 2007 | 125 | 51.24 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 52.19 | |||||||||
20 | Vilja Hartikainen | 2007 | 122 | 51.69 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 51.59 | |||||||||
21 | Ida Tuominen | 2007 | 114 | 52.82 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 54.90 | |||||||||
- | Aino Suominen | 2006 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 44.79 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Dominika Stalinskaja | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 37.43 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 11:54 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisi Lehtiö | 2008 | 231 | 41.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.73 | |||||||||
2 | Miina-anniina Härkänen | 2008 | 230 | 41.85 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 41.20 | |||||||||
3 | Lotta Järvinen | 2008 | 193 | 44.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.58 | |||||||||
4 | Awa Laukkanen | 2008 | 176 | 45.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.73 | |||||||||
5 | Lotta Koskinen | 2008 | 162 | 47.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.29 | |||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiinu Tamminen | 2006 | 423 | 34.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.75 | |||||||||
2 | Tinka Tamminen | 2006 | 386 | 35.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.92 | |||||||||
3 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 382 | 35.35 | ||||||
Cetus Espoo | 35.35 | |||||||||
4 | Emmi Salo | 2007 | 363 | 35.96 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.57 | |||||||||
5 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 352 | 36.33 | ||||||
Cetus Espoo | 36.23 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:10 |
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:05 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Salo | 2008 | 144 | 42.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.53 | |||||||||
2 | Tuomas Marttila | 2008 | 122 | 44.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.90 | |||||||||
3 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 118 | 45.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.26 | |||||||||
4 | Caro Reponen | 2009 | 93 | 48.94 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 54.62 | |||||||||
5 | Samu Tirkkonen | 2008 | 75 | 52.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.70 | |||||||||
6 | Onni Honkanen | 2008 | 72 | 53.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Eemil Kallunki | 2009 | 54 | 58.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.04 | |||||||||
8 | Artem Chornyi | 2008 | 54 | 58.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 56.91 | |||||||||
- | Denis Karvanen | 2009 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.74 | |||||||||
- | Santeri Palvanen | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.86 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 211 | 37.29 | ||||||
Cetus Espoo | 36.16 | |||||||||
2 | Luka Valtonen | 2006 | 191 | 38.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 37.92 | |||||||||
3 | Ville-veikko Luomala | 2007 | 169 | 40.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.93 | |||||||||
4 | Rasmus Karjalainen | 2007 | 166 | 40.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 39.42 | |||||||||
5 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 163 | 40.64 | ||||||
Cetus Espoo | 40.12 | |||||||||
6 | Viacheslav Semenov | 2006 | 156 | 41.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.93 | |||||||||
7 | Benjamin Winqvist | 2006 | 155 | 41.30 | ||||||
Cetus Espoo | 42.29 | |||||||||
8 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 149 | 41.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.85 | |||||||||
9 | Anton Ahonen | 2006 | 137 | 43.02 | ||||||
Cetus Espoo | 42.75 | |||||||||
10 | Leevi Immonen | 2007 | 92 | 49.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 46.92 | |||||||||
- | Denis Katunov | 2006 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.51 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Maksym Chornyi | 2006 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:05 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:14 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Salo | 2008 | 142 | 42.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.53 | |||||||||
2 | Tuomas Marttila | 2008 | 134 | 43.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.90 | |||||||||
3 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 127 | 44.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.26 | |||||||||
4 | Caro Reponen | 2009 | 105 | 47.03 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 54.62 | |||||||||
5 | Samu Tirkkonen | 2008 | 71 | 53.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.70 | |||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 231 | 36.19 | ||||||
Cetus Espoo | 36.16 | |||||||||
2 | Luka Valtonen | 2006 | 215 | 37.06 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 37.92 | |||||||||
3 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 162 | 40.74 | ||||||
Cetus Espoo | 40.12 | |||||||||
4 | Rasmus Karjalainen | 2007 | 161 | 40.77 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 39.42 | |||||||||
- | Ville-veikko Luomala | 2007 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.93 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:14 |
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:31 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisi Lehtiö | 2008 | 204 | 48.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 48.73 | |||||||||
2 | Lotta Koskinen | 2008 | 202 | 49.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.11 | |||||||||
3 | Saaga Pitkänen | 2008 | 193 | 49.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.39 | |||||||||
4 | Awa Laukkanen | 2008 | 186 | 50.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.65 | |||||||||
5 | Lotta Järvinen | 2008 | 159 | 53.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.03 | |||||||||
6 | Netta Korkalainen | 2008 | 158 | 53.25 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 54.48 | |||||||||
7 | Peppi Mutikainen | 2009 | 140 | 55.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Anni Eskelinen | 2009 | 139 | 55.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.44 | |||||||||
9 | Veera Järvinen | 2010 | 135 | 56.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Susanne Hein | 2008 | 131 | 56.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:00.98 | |||||||||
11 | Lotta Leppäaho | 2008 | 111 | 59.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.30 | |||||||||
12 | Annabel Salo | 2010 | 95 | 1:02.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Milla Pylvänäinen | 2010 | 85 | 1:05.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.60 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | 428 | 38.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.00 | |||||||||
2 | Siiri Haverinen | 2007 | 400 | 39.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.05 | |||||||||
3 | Tiinu Tamminen | 2006 | 392 | 39.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.51 | |||||||||
4 | Matilda Leppänen | 2007 | 381 | 39.71 | ||||||
Cetus Espoo | 38.39 | |||||||||
5 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 353 | 40.74 | ||||||
Cetus Espoo | 42.27 | |||||||||
6 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 302 | 42.91 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 41.89 | |||||||||
7 | Anna Salo | 2007 | 295 | 43.25 | ||||||
Cetus Espoo | 42.83 | |||||||||
8 | Ellen Lindell | 2007 | 282 | 43.87 | ||||||
Cetus Espoo | 43.83 | |||||||||
9 | Ebba Simberg | 2007 | 276 | 44.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.43 | |||||||||
10 | Heli Kuisma | 2006 | 259 | 45.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.77 | |||||||||
11 | Aino Suominen | 2006 | 228 | 47.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.65 | |||||||||
12 | Olivia Porter | 2007 | 224 | 47.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.54 | |||||||||
13 | Maija Suponina | 2006 | 186 | 50.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.17 | |||||||||
14 | Isabel Rumask | 2006 | 179 | 51.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.86 | |||||||||
15 | Silvia Koskela | 2007 | 172 | 51.72 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 50.33 | |||||||||
16 | Polina Senkina | 2007 | 168 | 52.10 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 49.37 | |||||||||
17 | Mea Makkula | 2006 | 162 | 52.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 53.83 | |||||||||
18 | Annika Leppänen | 2006 | 145 | 54.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.60 | |||||||||
19 | Vilja Hartikainen | 2007 | 120 | 58.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 54.94 | |||||||||
20 | Anni Perälä | 2007 | 91 | 1:03.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:12.18 | |||||||||
21 | Amanda Pekkola | 2006 | 88 | 1:04.62 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:00.90 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:31 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:45 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisi Lehtiö | 2008 | 208 | 48.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 48.73 | |||||||||
2 | Lotta Koskinen | 2008 | 204 | 48.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.11 | |||||||||
2 | Saaga Pitkänen | 2008 | 204 | 48.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.39 | |||||||||
4 | Awa Laukkanen | 2008 | 196 | 49.55 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.65 | |||||||||
5 | Lotta Järvinen | 2008 | 162 | 52.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.03 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | 457 | 37.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.00 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 409 | 38.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.51 | |||||||||
3 | Siiri Haverinen | 2007 | 406 | 38.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.05 | |||||||||
4 | Matilda Leppänen | 2007 | 381 | 39.70 | ||||||
Cetus Espoo | 38.39 | |||||||||
5 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 359 | 40.51 | ||||||
Cetus Espoo | 42.27 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:45 |
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:40 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Marttila | 2008 | 123 | 50.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.07 | |||||||||
2 | Aleksi Salo | 2008 | 115 | 51.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.70 | |||||||||
3 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 112 | 52.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.47 | |||||||||
4 | Samu Tirkkonen | 2008 | 64 | 1:02.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Elias Hänninen | 2009 | 52 | 1:07.42 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:03.78 | |||||||||
6 | Santeri Palvanen | 2009 | 41 | 1:12.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Aleks Lucijs Jermuss | 2008 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | 53.14 | |||||||||
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Artem Chornyi | 2008 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.60 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Denis Karvanen | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eemil Kallunki | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.67 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Saku Virtanen | 2008 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | 56.15 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Denis Katunov | 2006 | 291 | 38.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.46 | |||||||||
2 | Konsta Kukkonen | 2006 | 286 | 38.32 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 39.38 | |||||||||
3 | Viacheslav Semenov | 2006 | 202 | 42.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.35 | |||||||||
4 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 161 | 46.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.85 | |||||||||
5 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 156 | 46.88 | ||||||
Cetus Espoo | 44.11 | |||||||||
6 | Rasmus Karjalainen | 2007 | 147 | 47.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 46.03 | |||||||||
7 | Ville-veikko Luomala | 2007 | 146 | 47.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.22 | |||||||||
8 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 141 | 48.42 | ||||||
Cetus Espoo | 46.44 | |||||||||
9 | Jooa Fihlman | 2007 | 122 | 50.86 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 48.99 | |||||||||
10 | Leevi Immonen | 2007 | 118 | 51.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.19 | |||||||||
11 | Maksym Chornyi | 2006 | 100 | 54.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:40 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Marttila | 2008 | 127 | 50.14 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.07 | |||||||||
2 | Aleksi Salo | 2008 | 122 | 50.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.70 | |||||||||
3 | Samu Tirkkonen | 2008 | 67 | 1:01.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Elias Hänninen | 2009 | 61 | 1:03.84 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:03.78 | |||||||||
- | Jaakko Bogdanov | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 51.47 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Denis Katunov | 2006 | 306 | 37.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.46 | |||||||||
2 | Konsta Kukkonen | 2006 | 301 | 37.66 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 39.38 | |||||||||
3 | Viacheslav Semenov | 2006 | 200 | 43.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.35 | |||||||||
4 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 185 | 44.24 | ||||||
Cetus Espoo | 44.11 | |||||||||
5 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 180 | 44.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisi Lehtiö | 2008 | 229 | 37.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.45 | |||||||||
1 | Miina-anniina Härkänen | 2008 | 229 | 37.94 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.82 | |||||||||
3 | Awa Laukkanen | 2008 | 192 | 40.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.85 | |||||||||
4 | Lotta Järvinen | 2008 | 177 | 41.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.34 | |||||||||
5 | Anni Eskelinen | 2009 | 165 | 42.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.22 | |||||||||
6 | Lotta Koskinen | 2008 | 153 | 43.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.99 | |||||||||
7 | Lotta Leppäaho | 2008 | 145 | 44.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.09 | |||||||||
8 | Saaga Pitkänen | 2008 | 144 | 44.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.14 | |||||||||
9 | Annabel Salo | 2010 | 120 | 47.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.27 | |||||||||
10 | Peppi Mutikainen | 2009 | 105 | 49.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | 48.31 | |||||||||
11 | Milla Pylvänäinen | 2010 | 96 | 50.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.51 | |||||||||
12 | Veera Järvinen | 2010 | 86 | 52.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | 2:08.62 | |||||||||
- | Susanne Hein | 2008 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.54 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 441 | 30.52 | ||||||
Cetus Espoo | 29.49 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 432 | 30.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.18 | |||||||||
3 | Tinka Tamminen | 2006 | 428 | 30.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.32 | |||||||||
4 | Emmi Salo | 2007 | 398 | 31.57 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 31.08 | |||||||||
5 | Siiri Haverinen | 2007 | 351 | 32.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.82 | |||||||||
6 | Heli Kuisma | 2006 | 348 | 33.02 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.70 | |||||||||
7 | Matilda Leppänen | 2007 | 328 | 33.67 | ||||||
Cetus Espoo | 32.13 | |||||||||
8 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 322 | 33.90 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.75 | |||||||||
9 | Ebba Simberg | 2007 | 318 | 34.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.00 | |||||||||
10 | Milka Marjakaarto | 2007 | 317 | 34.05 | ||||||
Cetus Espoo | 34.67 | |||||||||
11 | Ida Paaskoski | 2007 | 306 | 34.48 | ||||||
Cetus Espoo | 34.40 | |||||||||
12 | Maija Suponina | 2006 | 276 | 35.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.57 | |||||||||
13 | Silvia Koskela | 2007 | 246 | 37.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.14 | |||||||||
14 | Noora Salo | 2007 | 229 | 37.94 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 38.83 | |||||||||
15 | Aino Suominen | 2006 | 219 | 38.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.75 | |||||||||
16 | Annika Leppänen | 2006 | 217 | 38.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.67 | |||||||||
17 | Olivia Porter | 2007 | 204 | 39.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.56 | |||||||||
18 | Isabel Rumask | 2006 | 199 | 39.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.08 | |||||||||
19 | Mea Makkula | 2006 | 184 | 40.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.04 | |||||||||
20 | Ida Tuominen | 2007 | 168 | 42.05 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 42.08 | |||||||||
21 | Anni Perälä | 2007 | 136 | 45.16 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.84 | |||||||||
- | Aino Ruotsalainen | 2007 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 31.58 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 13:07 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 13:20 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina-anniina Härkänen | 2008 | 247 | 37.00 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.82 | |||||||||
2 | Liisi Lehtiö | 2008 | 237 | 37.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.45 | |||||||||
3 | Awa Laukkanen | 2008 | 190 | 40.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.85 | |||||||||
4 | Anni Eskelinen | 2009 | 182 | 40.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.22 | |||||||||
5 | Lotta Järvinen | 2008 | 172 | 41.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.34 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiinu Tamminen | 2006 | 458 | 30.14 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.18 | |||||||||
2 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 456 | 30.19 | ||||||
Cetus Espoo | 29.49 | |||||||||
3 | Emmi Salo | 2007 | 431 | 30.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 31.08 | |||||||||
4 | Tinka Tamminen | 2006 | 430 | 30.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.32 | |||||||||
5 | Siiri Haverinen | 2007 | 350 | 32.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.82 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 13:20 |
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Salo | 2008 | 146 | 38.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.13 | |||||||||
2 | Tuomas Marttila | 2008 | 125 | 40.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.61 | |||||||||
3 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 123 | 40.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.26 | |||||||||
4 | Onni Honkanen | 2008 | 111 | 42.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.78 | |||||||||
5 | Aleks Lucijs Jermuss | 2008 | 105 | 42.88 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 45.91 | |||||||||
6 | Saku Virtanen | 2008 | 102 | 43.34 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 43.82 | |||||||||
7 | Artem Chornyi | 2008 | 81 | 46.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.17 | |||||||||
8 | Elias Hänninen | 2009 | 81 | 46.70 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 49.13 | |||||||||
9 | Samu Tirkkonen | 2008 | 64 | 50.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 54.01 | |||||||||
10 | Eemil Kallunki | 2009 | 46 | 56.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.49 | |||||||||
- | Denis Karvanen | 2009 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.89 | |||||||||
- | Santeri Palvanen | 2009 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 348 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | 28.74 | |||||||||
2 | Aarne Laurila | 2006 | 287 | 30.71 | ||||||
Cetus Espoo | 30.74 | |||||||||
3 | Denis Katunov | 2006 | 271 | 31.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.96 | |||||||||
4 | Luka Valtonen | 2006 | 243 | 32.44 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 32.52 | |||||||||
5 | Veikko Seppänen | 2007 | 220 | 33.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 34.77 | |||||||||
6 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 213 | 33.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.25 | |||||||||
7 | Viacheslav Semenov | 2006 | 202 | 34.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.78 | |||||||||
8 | Rasmus Karjalainen | 2007 | 198 | 34.76 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.52 | |||||||||
9 | Benjamin Winqvist | 2006 | 191 | 35.14 | ||||||
Cetus Espoo | 33.98 | |||||||||
10 | Ville-veikko Luomala | 2007 | 182 | 35.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.77 | |||||||||
11 | Anton Ahonen | 2006 | 172 | 36.42 | ||||||
Cetus Espoo | 36.31 | |||||||||
12 | Jooa Fihlman | 2007 | 145 | 38.53 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.34 | |||||||||
13 | Maksym Chornyi | 2006 | 120 | 41.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.55 | |||||||||
14 | Leevi Immonen | 2007 | 113 | 41.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.38 | |||||||||
- | Aleksi Sinisalo | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 31.62 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 13:25 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Salo | 2008 | 153 | 37.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.13 | |||||||||
2 | Jaakko Bogdanov | 2009 | 136 | 39.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.26 | |||||||||
3 | Onni Honkanen | 2008 | 119 | 41.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.78 | |||||||||
4 | Tuomas Marttila | 2008 | 118 | 41.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.61 | |||||||||
5 | Aleks Lucijs Jermuss | 2008 | 112 | 41.96 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 45.91 | |||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 349 | 28.75 | ||||||
Cetus Espoo | 28.74 | |||||||||
2 | Aarne Laurila | 2006 | 279 | 30.97 | ||||||
Cetus Espoo | 30.74 | |||||||||
3 | Denis Katunov | 2006 | 274 | 31.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.96 | |||||||||
4 | Luka Valtonen | 2006 | 242 | 32.51 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 32.52 | |||||||||
5 | Veikko Seppänen | 2007 | 196 | 34.82 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 34.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 13:25 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 9, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | LaUS seka 1 [2008] | 2008 | 2:59.35 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:53.20 | |||||||||
Tuomas Marttila | 2008 | 45.82 | 45.82 | |||||||
Liisi Lehtiö | 2008 | 48.70 | 1:34.52 | |||||||
Awa Laukkanen | 2008 | 46.46 | 2:20.98 | |||||||
Aleksi Salo | 2008 | 38.37 | 2:59.35 | |||||||
2 | LaUS seka 2 [2008] | 2008 | 3:10.78 | |||||||
Lahden Uimaseura | 3:06.91 | |||||||||
Jaakko Bogdanov | 2009 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Lotta Koskinen | 2008 | 49.13 | 1:35.53 | |||||||
Lotta Järvinen | 2008 | 59.56 | 2:35.09 | |||||||
Onni Honkanen | 2008 | 35.69 | 3:10.78 | |||||||
3 | LaUS seka 3 [2008] | 2008 | 3:22.41 | |||||||
Lahden Uimaseura | 3:24.50 | |||||||||
Denis Karvanen | 2009 | 46.11 | 46.11 | |||||||
Anni Eskelinen | 2009 | 55.75 | 1:41.86 | |||||||
Saaga Pitkänen | 2008 | 54.29 | 2:36.15 | |||||||
Artem Chornyi | 2008 | 46.26 | 3:22.41 | |||||||
- | LaUS seka 4 [2008] | 2008 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 3:48.77 | |||||||||
Santeri Palvanen | 2009 | 57.87 | 57.87 | |||||||
Lotta Leppäaho | 2008 | 57.93 | 1:55.80 | |||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 9, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | LaUS seka 1 [2006] | 2006 | 2:20.66 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:24.51 | |||||||||
Tiinu Tamminen | 2006 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Denis Katunov | 2006 | 39.04 | 1:14.58 | |||||||
Tinka Tamminen | 2006 | 33.90 | 1:48.48 | |||||||
Viacheslav Semenov | 2006 | 32.18 | 2:20.66 | |||||||
2 | LrU rollo 1 | 2006 | 2:28.67 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:27.97 | |||||||||
Emmi Salo | 2007 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Aino Ruotsalainen | 2007 | 42.03 | 1:18.21 | |||||||
Veikko Seppänen | 2007 | 38.64 | 1:56.85 | |||||||
Luka Valtonen | 2006 | 31.82 | 2:28.67 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2006 | 2:32.04 | |||||||
Cetus Espoo | 2:32.80 | |||||||||
Anton Ahonen | 2006 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Tomi Silander | 2006 | 42.67 | 1:24.80 | |||||||
Enna Äyrämöinen | 2007 | 34.33 | 1:59.13 | |||||||
Milka Marjakaarto | 2007 | 32.91 | 2:32.04 | |||||||
4 | LaUS seka 2 [2006] | 2006 | 2:37.88 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:31.32 | |||||||||
Ebba Simberg | 2007 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Siiri Haverinen | 2007 | 39.67 | 1:17.20 | |||||||
Joonas Pulkkinen | 2007 | 42.35 | 1:59.55 | |||||||
Leevi Immonen | 2007 | 38.33 | 2:37.88 | |||||||
5 | Cetus 2 | 2006 | 2:38.38 | |||||||
Cetus Espoo | 2:33.27 | |||||||||
Mikael Rasinmäki | 2006 | 42.71 | 42.71 | |||||||
Jenni Korkeamäki | 2007 | 41.02 | 1:23.73 | |||||||
Aleksi Sinisalo | 2006 | 38.75 | 2:02.48 | |||||||
Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | 35.90 | 2:38.38 | |||||||
6 | LaUS seka 3 [2006] | 2006 | 3:09.53 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:55.59 | |||||||||
Eemil Kallunki | 2009 | 1:01.10 | 1:01.10 | |||||||
Olivia Porter | 2007 | 46.51 | 1:47.61 | |||||||
Maija Suponina | 2006 | 40.66 | 2:28.27 | |||||||
Maksym Chornyi | 2006 | 41.26 | 3:09.53 | |||||||
7 | KoU seka [2007] 2 | 2007 | 3:34.84 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Saku Virtanen | 2008 | 55.19 | 55.19 | |||||||
Vilja Hartikainen | 2007 | 56.77 | 1:51.96 | |||||||
Caro Reponen | 2009 | 59.51 | 2:51.47 | |||||||
Ida Tuominen | 2007 | 43.37 | 3:34.84 | |||||||
- | Cetus 3 | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:33.60 | |||||||||
Ida Paaskoski | 2007 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Risto Kallström | 2006 | 40.34 | 1:22.98 | |||||||
Ellen Lindell | 2007 | 35.98 | 1:58.96 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Cetus 4 | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:32.78 | |||||||||
Benjamin Winqvist | 2006 | 40.76 | 40.76 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | KoU seka [2007] 1 | 2007 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | 2:49.19 | |||||||||
Konsta Kukkonen | 2006 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Netta Korkalainen | 2008 | 52.86 | 1:29.54 | |||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 16:09 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 534 | 30.04 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 29.65 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 485 | 31.03 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.13 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 480 | 31.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.32 | |||||||||
4 | Lotta Hermonen | 2004 | 460 | 31.57 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 32.18 | |||||||||
5 | Vlada Guljajeva | 2004 | 423 | 32.47 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.44 | |||||||||
6 | Anniina Ahonen | 2005 | 386 | 33.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.31 | |||||||||
7 | Venla Lindström | 2004 | 379 | 33.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.90 | |||||||||
8 | Milla Kähkönen | 2005 | 378 | 33.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.60 | |||||||||
9 | Iida Peltola | 2005 | 374 | 33.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 33.11 | |||||||||
10 | Juulia Sakomaa | 2005 | 371 | 33.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.27 | |||||||||
11 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 328 | 35.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.92 | |||||||||
12 | Helmi Viherkoski | 2005 | 295 | 36.62 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 38.75 | |||||||||
13 | Sini Kaivola | 2005 | 292 | 36.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.11 | |||||||||
14 | Inka Raitio | 2004 | 229 | 39.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 40.01 | |||||||||
15 | Olivia Romo | 2005 | 184 | 42.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.35 | |||||||||
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minttu Paalanen | 2003 | 536 | 30.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.14 | |||||||||
2 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 530 | 30.12 | ||||||
Heinolan Isku | 29.48 | |||||||||
3 | Julia Sairanen | 2003 | 520 | 30.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.18 | |||||||||
4 | Vera Vartiainen | 2002 | 463 | 31.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.05 | |||||||||
5 | Matilda Lonka | 2003 | 420 | 32.54 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 33.91 | |||||||||
6 | Julia Romo | 2003 | 412 | 32.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.64 | |||||||||
7 | Noora Laitala | 2003 | 402 | 33.02 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 33.41 | |||||||||
8 | Tiia Kuisma | 2003 | 397 | 33.16 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.39 | |||||||||
9 | Janna Salminen | 2003 | 376 | 33.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.02 | |||||||||
10 | Suvi-maaria Heinonen | 2002 | 347 | 34.68 | ||||||
Salon Uimarit | 34.25 | |||||||||
11 | Sonja Tiira | 2003 | 181 | 43.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.92 | |||||||||
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Bruneau | 1999 | 617 | 28.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.01 | |||||||||
2 | Essi-maria Lillman | 2000 | 567 | 29.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.19 | |||||||||
3 | Saana Liikonen | 2001 | 550 | 29.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.71 | |||||||||
4 | Mariel Mylly | 2001 | 451 | 31.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.51 | |||||||||
5 | Senni Ovaskainen | 2001 | 426 | 32.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 16:09 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 16:27 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 629 | 28.44 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 29.65 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 510 | 30.50 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.13 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 498 | 30.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.32 | |||||||||
4 | Lotta Hermonen | 2004 | 463 | 31.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 32.18 | |||||||||
5 | Vlada Guljajeva | 2004 | 436 | 32.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.44 | |||||||||
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 542 | 29.90 | ||||||
Heinolan Isku | 29.48 | |||||||||
2 | Minttu Paalanen | 2003 | 525 | 30.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.14 | |||||||||
3 | Julia Sairanen | 2003 | 517 | 30.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.18 | |||||||||
4 | Vera Vartiainen | 2002 | 507 | 30.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.05 | |||||||||
5 | Matilda Lonka | 2003 | 404 | 32.97 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 33.91 | |||||||||
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Bruneau | 1999 | 624 | 28.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.01 | |||||||||
2 | Essi-maria Lillman | 2000 | 607 | 28.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.19 | |||||||||
3 | Saana Liikonen | 2001 | 572 | 29.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.71 | |||||||||
4 | Mariel Mylly | 2001 | 460 | 31.57 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.51 | |||||||||
5 | Senni Ovaskainen | 2001 | 439 | 32.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 16:27 |
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 16:20 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 557 | 26.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.83 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 484 | 27.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.16 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 470 | 28.02 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.31 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 439 | 28.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.44 | |||||||||
5 | Akseli Maaranen | 2004 | 413 | 29.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.82 | |||||||||
6 | Nico Peltonen | 2005 | 388 | 29.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.04 | |||||||||
7 | Jesse Hyppönen | 2004 | 388 | 29.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.74 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 384 | 29.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.76 | |||||||||
9 | Topias Tynjä | 2005 | 354 | 30.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.95 | |||||||||
10 | Santeri Salonen | 2005 | 298 | 32.63 | ||||||
Heinolan Isku | 32.04 | |||||||||
11 | Maksim Karvanen | 2005 | 271 | 33.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.15 | |||||||||
12 | Jimi Kojo | 2005 | 266 | 33.88 | ||||||
Uimaseura Aquila | 35.44 | |||||||||
13 | Leevi Kukkonen | 2005 | 253 | 34.44 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 35.20 | |||||||||
14 | Arto Pulkkinen | 2005 | 249 | 34.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.54 | |||||||||
15 | Riku Huuhka | 2005 | 244 | 34.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.41 | |||||||||
16 | Elias Molodtsov | 2005 | 242 | 34.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.43 | |||||||||
17 | Antero Ruban | 2004 | 230 | 35.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.80 | |||||||||
18 | Arttu Anttonen | 2004 | 180 | 38.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.90 | |||||||||
19 | Miko Virtanen | 2005 | 147 | 41.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.94 | |||||||||
20 | Kasperi Haverinen | 2005 | 109 | 45.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.05 | |||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Palvanen | 2003 | 479 | 27.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.99 | |||||||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | 463 | 28.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.34 | |||||||||
3 | Manu Ursin | 2002 | 444 | 28.56 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.97 | |||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 437 | 28.71 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 30.02 | |||||||||
5 | Julius Airas | 2003 | 414 | 29.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.96 | |||||||||
6 | Jonne Isoranta | 2003 | 384 | 29.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.35 | |||||||||
7 | Eetu Koskinen | 2002 | 372 | 30.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.78 | |||||||||
8 | Eemeli Nylund | 2003 | 303 | 32.44 | ||||||
Heinolan Isku | 33.06 | |||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | 570 | 26.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.37 | |||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 561 | 26.43 | ||||||
Cetus Espoo | 25.90 | |||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 537 | 26.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.19 | |||||||||
4 | Atte Pennanen | 2001 | 535 | 26.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.92 | |||||||||
5 | Ossi Kleimola | 2001 | 532 | 26.89 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.87 | |||||||||
6 | Kasper Jämsä | 1997 | 518 | 27.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.19 | |||||||||
6 | Santeri Hulkko | 2000 | 518 | 27.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.87 | |||||||||
8 | Saku Romo | 2000 | 480 | 27.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.33 | |||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 459 | 28.26 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.60 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 16:20 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 16:36 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 529 | 26.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.83 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 498 | 27.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.16 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 463 | 28.16 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.31 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 449 | 28.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.44 | |||||||||
5 | Akseli Maaranen | 2004 | 418 | 29.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.82 | |||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 466 | 28.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.34 | |||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 465 | 28.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.99 | |||||||||
3 | Risto Martikainen | 2003 | 446 | 28.53 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 30.02 | |||||||||
4 | Manu Ursin | 2002 | 438 | 28.70 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.97 | |||||||||
5 | Julius Airas | 2003 | 389 | 29.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.96 | |||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | 596 | 25.89 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.37 | |||||||||
2 | Petteri Haverinen | 2001 | 560 | 26.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.19 | |||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 541 | 26.75 | ||||||
Cetus Espoo | 25.90 | |||||||||
4 | Atte Pennanen | 2001 | 526 | 26.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.92 | |||||||||
4 | Ossi Kleimola | 2001 | 526 | 26.99 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.87 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 16:36 |
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 16:53 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 596 | 30.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 31.28 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 546 | 31.40 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.89 | |||||||||
3 | Lotta Hermonen | 2004 | 498 | 32.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 32.68 | |||||||||
4 | Sohvi Kallinen | 2004 | 432 | 33.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.77 | |||||||||
5 | Milla Kähkönen | 2005 | 398 | 34.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.74 | |||||||||
6 | Anniina Ahonen | 2005 | 380 | 35.42 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.44 | |||||||||
7 | Vlada Guljajeva | 2004 | 378 | 35.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.84 | |||||||||
8 | Juulia Sakomaa | 2005 | 371 | 35.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.66 | |||||||||
9 | Venla Lindström | 2004 | 350 | 36.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.35 | |||||||||
10 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 322 | 37.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.51 | |||||||||
11 | Sini Kaivola | 2005 | 269 | 39.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.90 | |||||||||
12 | Olivia Romo | 2005 | 231 | 41.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.13 | |||||||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minttu Paalanen | 2003 | 536 | 31.59 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.94 | |||||||||
2 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 530 | 31.71 | ||||||
Heinolan Isku | 30.98 | |||||||||
3 | Julia Sairanen | 2003 | 451 | 33.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.84 | |||||||||
4 | Vera Vartiainen | 2002 | 436 | 33.83 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.16 | |||||||||
5 | Noora Laitala | 2003 | 389 | 35.16 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 36.98 | |||||||||
6 | Janna Salminen | 2003 | 372 | 35.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.51 | |||||||||
7 | Julia Romo | 2003 | 353 | 36.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.39 | |||||||||
8 | Senni Toikka | 2003 | 319 | 37.53 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.39 | |||||||||
9 | Cinja Åvist | 2003 | 317 | 37.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.57 | |||||||||
10 | Tiia Kuisma | 2003 | 299 | 38.35 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.55 | |||||||||
11 | Sonja Tiira | 2003 | 154 | 47.88 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 49.86 | |||||||||
- | Susanna Kuisma | 2003 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.83 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saana Liikonen | 2001 | 571 | 30.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.85 | |||||||||
2 | Julia Bruneau | 1999 | 550 | 31.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.96 | |||||||||
3 | Essi-maria Lillman | 2000 | 505 | 32.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.29 | |||||||||
4 | Senni Ovaskainen | 2001 | 477 | 32.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.95 | |||||||||
5 | Mariel Mylly | 2001 | 305 | 38.11 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 16:53 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 17:23 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 612 | 30.23 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 31.28 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 532 | 31.68 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.89 | |||||||||
3 | Lotta Hermonen | 2004 | 504 | 32.25 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 32.68 | |||||||||
4 | Sohvi Kallinen | 2004 | 449 | 33.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.77 | |||||||||
5 | Milla Kähkönen | 2005 | 384 | 35.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.74 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minttu Paalanen | 2003 | 541 | 31.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.94 | |||||||||
2 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 537 | 31.58 | ||||||
Heinolan Isku | 30.98 | |||||||||
3 | Vera Vartiainen | 2002 | 469 | 33.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.16 | |||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 415 | 34.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.84 | |||||||||
5 | Noora Laitala | 2003 | 414 | 34.43 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 36.98 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saana Liikonen | 2001 | 578 | 30.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.85 | |||||||||
2 | Julia Bruneau | 1999 | 576 | 30.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.96 | |||||||||
3 | Essi-maria Lillman | 2000 | 562 | 31.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.29 | |||||||||
4 | Senni Ovaskainen | 2001 | 465 | 33.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.95 | |||||||||
5 | Mariel Mylly | 2001 | 315 | 37.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 17:23 |
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 17:07 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 419 | 29.68 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.96 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 386 | 30.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.39 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 383 | 30.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.70 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 382 | 30.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.61 | |||||||||
5 | Aapo Koskinen | 2004 | 340 | 31.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.57 | |||||||||
6 | Topias Tynjä | 2005 | 335 | 31.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.02 | |||||||||
7 | Jesse Hyppönen | 2004 | 327 | 32.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.56 | |||||||||
8 | Akseli Maaranen | 2004 | 303 | 33.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.84 | |||||||||
9 | Nico Peltonen | 2005 | 302 | 33.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.00 | |||||||||
10 | Santeri Salonen | 2005 | 278 | 34.04 | ||||||
Heinolan Isku | 39.18 | |||||||||
11 | Elias Molodtsov | 2005 | 259 | 34.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.97 | |||||||||
12 | Alexander Nyman | 2004 | 247 | 35.37 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.67 | |||||||||
13 | Jimi Kojo | 2005 | 246 | 35.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | 37.62 | |||||||||
14 | Leevi Kukkonen | 2005 | 240 | 35.75 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 36.00 | |||||||||
15 | Miro Järvinen | 2005 | 226 | 36.46 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 36.93 | |||||||||
16 | Antero Ruban | 2004 | 215 | 37.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.85 | |||||||||
17 | Maksim Karvanen | 2005 | 209 | 37.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.44 | |||||||||
18 | Arto Pulkkinen | 2005 | 196 | 38.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.52 | |||||||||
19 | Riku Huuhka | 2005 | 187 | 38.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.67 | |||||||||
20 | Miko Virtanen | 2005 | 182 | 39.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.43 | |||||||||
21 | Kasperi Haverinen | 2005 | 158 | 41.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.24 | |||||||||
22 | Casper Häll | 2005 | 133 | 43.49 | ||||||
Heinolan Isku | 52.73 | |||||||||
- | Arttu Anttonen | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 44.59 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 449 | 29.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.35 | |||||||||
2 | Risto Martikainen | 2003 | 442 | 29.15 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.81 | |||||||||
3 | Manu Ursin | 2002 | 331 | 32.09 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Julius Airas | 2003 | 328 | 32.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.79 | |||||||||
5 | Jonne Isoranta | 2003 | 312 | 32.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.88 | |||||||||
6 | Eetu Koskinen | 2002 | 298 | 33.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.31 | |||||||||
7 | Eemeli Nylund | 2003 | 274 | 34.18 | ||||||
Heinolan Isku | 34.25 | |||||||||
- | Eetu Palvanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.00 | |||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 522 | 27.59 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.85 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 497 | 28.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.61 | |||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 469 | 28.59 | ||||||
Cetus Espoo | 27.55 | |||||||||
3 | Kasper Jämsä | 1997 | 469 | 28.59 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.56 | |||||||||
5 | Saku Romo | 2000 | 433 | 29.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.56 | |||||||||
6 | Ossi Kleimola | 2001 | 433 | 29.37 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.14 | |||||||||
7 | Atte Pennanen | 2001 | 413 | 29.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.84 | |||||||||
8 | Santeri Hulkko | 2000 | 385 | 30.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.58 | |||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 341 | 31.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.57 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 17:07 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 17:24 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 437 | 29.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.96 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 412 | 29.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.70 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 403 | 30.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.39 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 361 | 31.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.61 | |||||||||
5 | Aapo Koskinen | 2004 | 341 | 31.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.57 | |||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Martikainen | 2003 | 466 | 28.66 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.81 | |||||||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | 465 | 28.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.35 | |||||||||
3 | Manu Ursin | 2002 | 348 | 31.59 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Julius Airas | 2003 | 323 | 32.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.79 | |||||||||
5 | Jonne Isoranta | 2003 | 309 | 32.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.88 | |||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 516 | 27.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.85 | |||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 484 | 28.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.56 | |||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 481 | 28.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.61 | |||||||||
4 | Isak Gramén | 2001 | 467 | 28.62 | ||||||
Cetus Espoo | 27.55 | |||||||||
5 | Saku Romo | 2000 | 434 | 29.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.56 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 17:24 |
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 579 | 34.55 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 34.59 | |||||||||
2 | Vlada Guljajeva | 2004 | 527 | 35.65 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.21 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 506 | 36.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.73 | |||||||||
4 | Lotta Hermonen | 2004 | 445 | 37.71 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.25 | |||||||||
5 | Salma Mäntynen | 2005 | 422 | 38.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | 38.34 | |||||||||
6 | Venla Lindström | 2004 | 351 | 40.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.13 | |||||||||
7 | Juulia Sakomaa | 2005 | 350 | 40.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.19 | |||||||||
8 | Inka Raitio | 2004 | 337 | 41.35 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 40.08 | |||||||||
9 | Sini Kaivola | 2005 | 334 | 41.47 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.62 | |||||||||
10 | Anniina Ahonen | 2005 | 281 | 43.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.79 | |||||||||
11 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 278 | 44.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.64 | |||||||||
12 | Milla Kähkönen | 2005 | 246 | 45.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 46.51 | |||||||||
13 | Olivia Romo | 2005 | 169 | 52.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.45 | |||||||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Sairanen | 2003 | 524 | 35.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.26 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 459 | 37.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.47 | |||||||||
3 | Noora Laitala | 2003 | 455 | 37.44 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.64 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 439 | 37.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.94 | |||||||||
5 | Cinja Åvist | 2003 | 415 | 38.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.66 | |||||||||
6 | Matilda Lonka | 2003 | 403 | 38.98 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 38.02 | |||||||||
7 | Janna Salminen | 2003 | 360 | 40.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.95 | |||||||||
8 | Susanna Kuisma | 2003 | 296 | 43.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.29 | |||||||||
9 | Tiia Kuisma | 2003 | 288 | 43.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.29 | |||||||||
10 | Sonja Tiira | 2003 | 259 | 45.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.37 | |||||||||
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Essi-maria Lillman | 2000 | 513 | 35.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.43 | |||||||||
2 | Julia Bruneau | 1999 | 502 | 36.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.96 | |||||||||
3 | Saana Liikonen | 2001 | 475 | 36.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.30 | |||||||||
4 | Senni Ovaskainen | 2001 | 387 | 39.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.37 | |||||||||
5 | Mariel Mylly | 2001 | 381 | 39.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:02 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 613 | 33.90 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 34.59 | |||||||||
2 | Vlada Guljajeva | 2004 | 535 | 35.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.21 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 531 | 35.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.73 | |||||||||
4 | Lotta Hermonen | 2004 | 454 | 37.46 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.25 | |||||||||
5 | Salma Mäntynen | 2005 | 428 | 38.21 | ||||||
Uimaseura Aquila | 38.34 | |||||||||
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Sairanen | 2003 | 532 | 35.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.26 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 494 | 36.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.47 | |||||||||
3 | Minttu Paalanen | 2003 | 460 | 37.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.94 | |||||||||
4 | Noora Laitala | 2003 | 445 | 37.70 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.64 | |||||||||
5 | Cinja Åvist | 2003 | 440 | 37.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.66 | |||||||||
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Bruneau | 1999 | 560 | 34.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.96 | |||||||||
2 | Essi-maria Lillman | 2000 | 532 | 35.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.43 | |||||||||
3 | Saana Liikonen | 2001 | 497 | 36.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.30 | |||||||||
4 | Mariel Mylly | 2001 | 403 | 38.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.85 | |||||||||
5 | Senni Ovaskainen | 2001 | 381 | 39.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:02 |
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 538 | 31.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.43 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 479 | 32.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.96 | |||||||||
3 | Akseli Maaranen | 2004 | 451 | 32.91 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.71 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 438 | 33.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.90 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 435 | 33.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.91 | |||||||||
6 | Jesse Hyppönen | 2004 | 390 | 34.55 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.03 | |||||||||
7 | Aapo Koskinen | 2004 | 383 | 34.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.51 | |||||||||
8 | Nico Peltonen | 2005 | 329 | 36.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.44 | |||||||||
9 | Antero Ruban | 2004 | 308 | 37.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.03 | |||||||||
10 | Topias Tynjä | 2005 | 299 | 37.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.52 | |||||||||
11 | Santeri Salonen | 2005 | 279 | 38.64 | ||||||
Heinolan Isku | 39.20 | |||||||||
12 | Jimi Kojo | 2005 | 259 | 39.60 | ||||||
Uimaseura Aquila | 39.50 | |||||||||
13 | Riku Huuhka | 2005 | 248 | 40.14 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.48 | |||||||||
14 | Miko Virtanen | 2005 | 247 | 40.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.32 | |||||||||
15 | Arto Pulkkinen | 2005 | 245 | 40.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.76 | |||||||||
16 | Simo Virtanen | 2004 | 244 | 40.36 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 42.36 | |||||||||
17 | Alexander Nyman | 2004 | 234 | 40.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.29 | |||||||||
18 | Elias Molodtsov | 2005 | 216 | 42.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.26 | |||||||||
19 | Maksim Karvanen | 2005 | 206 | 42.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.51 | |||||||||
20 | Arttu Anttonen | 2004 | 179 | 44.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.08 | |||||||||
21 | Casper Häll | 2005 | 160 | 46.43 | ||||||
Heinolan Isku | 47.75 | |||||||||
22 | Kasperi Haverinen | 2005 | 159 | 46.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 48.40 | |||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 535 | 31.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.44 | |||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 457 | 32.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.70 | |||||||||
3 | Eetu Koskinen | 2002 | 427 | 33.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.13 | |||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 397 | 34.34 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 34.32 | |||||||||
5 | Jonne Isoranta | 2003 | 344 | 36.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.84 | |||||||||
6 | Julius Airas | 2003 | 342 | 36.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.75 | |||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Pennanen | 2001 | 604 | 29.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.50 | |||||||||
2 | Petteri Haverinen | 2001 | 548 | 30.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.39 | |||||||||
3 | Kasper Jämsä | 1997 | 529 | 31.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.26 | |||||||||
4 | Ossi Kleimola | 2001 | 503 | 31.73 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 30.49 | |||||||||
5 | Saku Romo | 2000 | 502 | 31.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.66 | |||||||||
6 | Isak Gramén | 2001 | 466 | 32.55 | ||||||
Cetus Espoo | 32.95 | |||||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 435 | 33.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.93 | |||||||||
8 | Santeri Hulkko | 2000 | 401 | 34.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.10 | |||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 348 | 35.89 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.18 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:05 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 565 | 30.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.43 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 498 | 31.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.96 | |||||||||
3 | Akseli Maaranen | 2004 | 466 | 32.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.71 | |||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 458 | 32.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.91 | |||||||||
5 | Taavi Backman | 2004 | 437 | 33.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.90 | |||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 547 | 30.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.44 | |||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 469 | 32.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.70 | |||||||||
3 | Eetu Koskinen | 2002 | 444 | 33.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.13 | |||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 443 | 33.11 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 34.32 | |||||||||
5 | Jonne Isoranta | 2003 | 324 | 36.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.84 | |||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Pennanen | 2001 | 612 | 29.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.50 | |||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 561 | 30.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.26 | |||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 553 | 30.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.39 | |||||||||
4 | Ossi Kleimola | 2001 | 534 | 31.11 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 30.49 | |||||||||
5 | Saku Romo | 2000 | 462 | 32.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:05 |
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:23 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 602 | 27.52 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.65 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 547 | 28.41 | ||||||
Uimaseura Aquila | 28.04 | |||||||||
3 | Lotta Hermonen | 2004 | 527 | 28.77 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.70 | |||||||||
4 | Venla Lindström | 2004 | 525 | 28.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.85 | |||||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 521 | 28.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.94 | |||||||||
6 | Vlada Guljajeva | 2004 | 510 | 29.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.54 | |||||||||
7 | Juulia Sakomaa | 2005 | 493 | 29.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.41 | |||||||||
8 | Anniina Ahonen | 2005 | 459 | 30.11 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.21 | |||||||||
9 | Iida Peltola | 2005 | 446 | 30.40 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 31.33 | |||||||||
10 | Milla Kähkönen | 2005 | 430 | 30.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.55 | |||||||||
11 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 412 | 31.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.25 | |||||||||
12 | Sini Kaivola | 2005 | 337 | 33.38 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.17 | |||||||||
13 | Helmi Viherkoski | 2005 | 322 | 33.88 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 33.38 | |||||||||
14 | Olivia Romo | 2005 | 273 | 35.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.58 | |||||||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Sairanen | 2003 | 564 | 28.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.28 | |||||||||
2 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 559 | 28.20 | ||||||
Heinolan Isku | 26.88 | |||||||||
3 | Vera Vartiainen | 2002 | 556 | 28.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.51 | |||||||||
4 | Noora Laitala | 2003 | 521 | 28.87 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.58 | |||||||||
5 | Minttu Paalanen | 2003 | 509 | 29.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.62 | |||||||||
6 | Senni Toikka | 2003 | 447 | 30.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 30.76 | |||||||||
7 | Matilda Lonka | 2003 | 434 | 30.69 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 31.85 | |||||||||
8 | Suvi-maaria Heinonen | 2002 | 430 | 30.77 | ||||||
Salon Uimarit | 29.91 | |||||||||
9 | Julia Romo | 2003 | 425 | 30.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.73 | |||||||||
10 | Janna Salminen | 2003 | 425 | 30.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.71 | |||||||||
11 | Cinja Åvist | 2003 | 408 | 31.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.77 | |||||||||
12 | Tiia Kuisma | 2003 | 391 | 31.77 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.87 | |||||||||
13 | Susanna Kuisma | 2003 | 348 | 33.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.84 | |||||||||
14 | Sonja Tiira | 2003 | 276 | 35.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.16 | |||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saana Liikonen | 2001 | 628 | 27.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.36 | |||||||||
2 | Essi-maria Lillman | 2000 | 566 | 28.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.34 | |||||||||
3 | Julia Bruneau | 1999 | 565 | 28.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.23 | |||||||||
4 | Senni Ovaskainen | 2001 | 455 | 30.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.27 | |||||||||
5 | Mariel Mylly | 2001 | 437 | 30.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:23 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:48 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 636 | 27.02 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.65 | |||||||||
2 | Salma Mäntynen | 2005 | 573 | 27.97 | ||||||
Uimaseura Aquila | 28.04 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 549 | 28.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.94 | |||||||||
4 | Lotta Hermonen | 2004 | 542 | 28.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.70 | |||||||||
5 | Venla Lindström | 2004 | 525 | 28.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.85 | |||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 587 | 27.75 | ||||||
Heinolan Isku | 26.88 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 569 | 28.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.51 | |||||||||
3 | Julia Sairanen | 2003 | 548 | 28.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.28 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 533 | 28.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.62 | |||||||||
5 | Noora Laitala | 2003 | 515 | 28.99 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.58 | |||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Bruneau | 1999 | 638 | 26.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.23 | |||||||||
2 | Saana Liikonen | 2001 | 625 | 27.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.36 | |||||||||
3 | Essi-maria Lillman | 2000 | 570 | 28.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.34 | |||||||||
4 | Senni Ovaskainen | 2001 | 449 | 30.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.27 | |||||||||
5 | Mariel Mylly | 2001 | 435 | 30.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:48 |
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:35 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 484 | 25.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.28 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 471 | 26.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.68 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 431 | 26.81 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.21 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 423 | 26.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.49 | |||||||||
5 | Akseli Maaranen | 2004 | 400 | 27.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.04 | |||||||||
6 | Jesse Hyppönen | 2004 | 399 | 27.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.14 | |||||||||
7 | Nico Peltonen | 2005 | 392 | 27.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.65 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 390 | 27.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.31 | |||||||||
9 | Topias Tynjä | 2005 | 381 | 27.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.91 | |||||||||
10 | Santeri Salonen | 2005 | 333 | 29.22 | ||||||
Heinolan Isku | 28.68 | |||||||||
11 | Antero Ruban | 2004 | 314 | 29.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.73 | |||||||||
12 | Alexander Nyman | 2004 | 312 | 29.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.95 | |||||||||
13 | Maksim Karvanen | 2005 | 301 | 30.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.51 | |||||||||
14 | Riku Huuhka | 2005 | 295 | 30.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.97 | |||||||||
15 | Elias Molodtsov | 2005 | 288 | 30.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.95 | |||||||||
16 | Arto Pulkkinen | 2005 | 286 | 30.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.45 | |||||||||
17 | Jimi Kojo | 2005 | 280 | 30.94 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.29 | |||||||||
18 | Miro Järvinen | 2005 | 274 | 31.17 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 30.89 | |||||||||
19 | Miko Virtanen | 2005 | 266 | 31.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.71 | |||||||||
20 | Simo Virtanen | 2004 | 239 | 32.63 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 32.22 | |||||||||
21 | Arttu Anttonen | 2004 | 237 | 32.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.03 | |||||||||
22 | Kasperi Haverinen | 2005 | 214 | 33.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.22 | |||||||||
23 | Casper Häll | 2005 | 186 | 35.43 | ||||||
Heinolan Isku | 35.60 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 530 | 25.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 24.83 | |||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 458 | 26.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.90 | |||||||||
3 | Manu Ursin | 2002 | 452 | 26.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 25.76 | |||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 450 | 26.42 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.35 | |||||||||
5 | Julius Airas | 2003 | 442 | 26.58 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.93 | |||||||||
6 | Eetu Koskinen | 2002 | 419 | 27.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.09 | |||||||||
7 | Jonne Isoranta | 2003 | 404 | 27.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.95 | |||||||||
8 | Eemeli Nylund | 2003 | 388 | 27.77 | ||||||
Heinolan Isku | 27.80 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 547 | 24.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 23.94 | |||||||||
2 | Saku Romo | 2000 | 531 | 25.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.25 | |||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 530 | 25.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 23.89 | |||||||||
4 | Atte Pennanen | 2001 | 524 | 25.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.64 | |||||||||
5 | Santeri Hulkko | 2000 | 522 | 25.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 24.78 | |||||||||
6 | Ossi Kleimola | 2001 | 517 | 25.23 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 25.03 | |||||||||
7 | Isak Gramén | 2001 | 510 | 25.35 | ||||||
Cetus Espoo | 24.95 | |||||||||
8 | Kasper Jämsä | 1997 | 492 | 25.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | 24.92 | |||||||||
9 | Lauri Jämsén | 2000 | 385 | 27.83 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.71 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:35 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 18:55 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 499 | 25.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.68 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 468 | 26.08 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.28 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 446 | 26.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.21 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 431 | 26.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.49 | |||||||||
5 | Akseli Maaranen | 2004 | 395 | 27.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.04 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 547 | 24.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | 24.83 | |||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 472 | 26.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.90 | |||||||||
3 | Risto Martikainen | 2003 | 469 | 26.07 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.35 | |||||||||
4 | Manu Ursin | 2002 | 436 | 26.70 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 25.76 | |||||||||
5 | Julius Airas | 2003 | 420 | 27.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.93 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 569 | 24.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 23.94 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 547 | 24.77 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 23.89 | |||||||||
3 | Santeri Hulkko | 2000 | 532 | 25.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | 24.78 | |||||||||
4 | Saku Romo | 2000 | 527 | 25.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.25 | |||||||||
5 | Atte Pennanen | 2001 | 503 | 25.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.64 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 18:55 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | DOC-Sprinttiuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lahti | Tulostusaika | 15:22 | |||
Järjestäjä | Lahden Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 joulukuu 2018 |
Laji 18, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | LaUS 1 [2004] | 2004 | 2:03.19 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:04.82 | |||||||||
Sohvi Kallinen | 2004 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Taavi Backman | 2004 | 32.87 | 1:06.87 | |||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 27.73 | 1:34.60 | |||||||
Venla Lindström | 2004 | 28.59 | 2:03.19 | |||||||
2 | LaUS 2 [2004] | 2004 | 2:08.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:12.14 | |||||||||
Milla Kähkönen | 2005 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Aapo Koskinen | 2004 | 33.36 | 1:09.06 | |||||||
Jesse Hyppönen | 2004 | 30.29 | 1:39.35 | |||||||
Juulia Sakomaa | 2005 | 28.71 | 2:08.06 | |||||||
3 | LaUS 3 [2004] | 2004 | 2:12.58 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:17.43 | |||||||||
Tiinu Tamminen | 2006 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Riku Huuhka | 2005 | 37.77 | 1:12.39 | |||||||
Topias Tynjä | 2005 | 30.44 | 1:42.83 | |||||||
Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 29.75 | 2:12.58 | |||||||
- | KOU 04 | 2004 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 18, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | LaUS 1 | 1990 | 1:53.71 | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:50.72 | |||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Atte Pennanen | 2001 | 29.40 | 58.47 | |||||||
Julia Bruneau | 1999 | 28.34 | 1:26.81 | |||||||
Saana Liikonen | 2001 | 26.90 | 1:53.71 | |||||||
2 | LaUS 2 | 1990 | 1:56.25 | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:56.18 | |||||||||
Essi-maria Lillman | 2000 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Kasper Jämsä | 1997 | 30.46 | 1:01.30 | |||||||
Minttu Paalanen | 2003 | 30.76 | 1:32.06 | |||||||
Antti Leppänen | 2002 | 24.19 | 1:56.25 | |||||||
3 | LaUS 3 | 1990 | 1:59.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:58.78 | |||||||||
Senni Ovaskainen | 2001 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Saku Romo | 2000 | 32.22 | 1:05.56 | |||||||
Santeri Hulkko | 2000 | 26.51 | 1:32.07 | |||||||
Julia Sairanen | 2003 | 26.99 | 1:59.06 | |||||||
4 | JUK sekasetti | 2000 | 2:01.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Martti Tervanen | 2000 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Lauri Jämsén | 2000 | 34.95 | 1:03.40 | |||||||
Mariel Mylly | 2001 | 30.80 | 1:34.20 | |||||||
Vera Vartiainen | 2002 | 27.60 | 2:01.80 | |||||||
5 | LaUS 4 | 1990 | 2:08.53 | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:04.56 | |||||||||
Janna Salminen | 2003 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Eetu Koskinen | 2002 | 33.34 | 1:08.32 | |||||||
Eetu Palvanen | 2003 | 28.69 | 1:37.01 | |||||||
Julia Romo | 2003 | 31.52 | 2:08.53 | |||||||
- | KoU seka 1 | 2001 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura | Tulostusaika | 15:22 |