Results for SB Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vikinger 1 | 2005 | Roskilde Svømning | 1:51.27 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 27.25 | 53.26 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 29.98 | 1:23.24 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 28.03 | 1:51.27 | |||||||
2 | Hg Dreng 1 | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:04.61 | ||||||
Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 34.02 | 1:04.73 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 30.94 | 1:35.67 | |||||||
August Høy | 2005 | 28.94 | 2:04.61 | |||||||
3 | Dragsholm Drenge 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:07.57 | ||||||
Marcus Madsen | 2005 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Østen Pedersen | 2005 | 32.81 | 1:03.57 | |||||||
Mikkel Munkholm | 2006 | 33.31 | 1:36.88 | |||||||
Calvin Konge Neess | 2005 | 30.69 | 2:07.57 | |||||||
4 | Vikinger 2 | 2005 | Roskilde Svømning | 2:10.38 | ||||||
Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 31.63 | 1:03.23 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 32.76 | 1:35.99 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 34.39 | 2:10.38 | |||||||
5 | Korsør Drenge 3 | 2006 | SVØM Korsør | 2:10.49 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 28.57 | 59.38 | |||||||
Christian Quist | 2007 | 32.38 | 1:31.76 | |||||||
Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 38.73 | 2:10.49 | |||||||
6 | Nif Boys 3 | 2005 | Næstved IF | 2:10.53 | ||||||
Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Mads Munksgaard | 2004 | 30.67 | 59.63 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 34.01 | 1:33.64 | |||||||
Jeppe Nielsen | 2007 | 36.89 | 2:10.53 | |||||||
7 | Kalundborg Drenge 2 | 2005 | Kalundborg SK | 2:12.25 | ||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 32.05 | 1:04.11 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 33.05 | 1:37.16 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 35.09 | 2:12.25 | |||||||
8 | Værløse Drenge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:15.23 | ||||||
Kaare Asskildt | 2006 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 31.40 | 1:09.06 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 35.32 | 1:44.38 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 30.85 | 2:15.23 | |||||||
9 | Vikinger 3 | 2007 | Roskilde Svømning | 2:21.14 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 36.23 | 1:05.76 | |||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 34.73 | 1:40.49 | |||||||
William Echardt | 2008 | 40.65 | 2:21.14 | |||||||
10 | Nif Boys 4 | 2005 | Næstved IF | 2:28.38 | ||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Andreas M. Nielsen | 2008 | 39.94 | 1:14.12 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 37.17 | 1:51.29 | |||||||
Nicolai Molter Petersen | 2008 | 37.09 | 2:28.38 | |||||||
11 | Vsk Glade Gutter | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 2:29.41 | ||||||
William Larsen | 2006 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 34.89 | 1:06.81 | |||||||
Lukas Hansen | 2008 | 41.09 | 1:47.90 | |||||||
Thor Hoffgaard | 2006 | 41.51 | 2:29.41 | |||||||
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nif Boys 1 | 2001 | Næstved IF | 1:44.25 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 25.51 | 51.95 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 26.98 | 1:18.93 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 25.32 | 1:44.25 | |||||||
2 | Dragsholm Drenge 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:44.44 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 24.82 | 24.82 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 26.18 | 51.00 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 25.85 | 1:16.85 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 27.59 | 1:44.44 | |||||||
3 | Kalundborg Drenge 1 | 2001 | Kalundborg SK | 1:46.02 | ||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 24.48 | 49.94 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 28.57 | 1:18.51 | |||||||
Mutasem Ahmad | 2001 | 27.51 | 1:46.02 | |||||||
4 | Nif Boys 2 | 2001 | Næstved IF | 1:50.70 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 27.90 | 55.97 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 27.35 | 1:23.32 | |||||||
Hjalte Petersen | 2004 | 27.38 | 1:50.70 | |||||||
5 | Stt-Drenge 1 | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:51.60 | ||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 29.05 | 56.84 | |||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 28.49 | 1:25.33 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 26.27 | 1:51.60 | |||||||
6 | Korsør Drenge 1 | 2001 | SVØM Korsør | 1:52.49 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 28.18 | 56.45 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 28.52 | 1:24.97 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 27.52 | 1:52.49 | |||||||
7 | Team Tøz | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.74 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 30.47 | 58.45 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 28.94 | 1:27.39 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 27.35 | 1:54.74 | |||||||
8 | Korsør Drenge 2 | 2001 | SVØM Korsør | 1:58.70 | ||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 28.26 | 56.36 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 30.83 | 1:27.19 | |||||||
Jeppe Veise | 2004 | 31.51 | 1:58.70 | |||||||
9 | Stt-Drenge 2 | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:01.34 | ||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Christian Skriver | 2004 | 31.20 | 1:01.81 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 30.42 | 1:32.23 | |||||||
Victor Schnabelrauch | 2003 | 29.11 | 2:01.34 | |||||||
10 | Karls Drenge - | 2003 | Karlslunde Triatlon Klub | 2:05.40 | ||||||
Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Matias Buus Hansen | 2003 | 28.29 | 1:03.21 | |||||||
Bertil Vinther Winsløv | 2005 | 32.08 | 1:35.29 | |||||||
Magnus Nielander | 2003 | 30.11 | 2:05.40 | |||||||
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Glatte Gutter | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:49.39 | ||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 26.42 | 26.42 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 28.88 | 55.30 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 27.91 | 1:23.21 | |||||||
Jacob Jensen | 1995 | 26.18 | 1:49.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:13 |