Results for DM-H 2018 3. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 2
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 15 december 2018 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 december 2018 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 2017-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Damer | 0 | 574 | 4:30.89 | ||||||
VG 17 | 59:59.03 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.99 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 36.46 | 1:19.05 | 2:27.86 | ||||||
Sarah Birch Missing | 2001 | 30.19 | 1:04.10 | 3:31.96 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.28 | 58.93 | 4:30.89 | ||||||
2 | Stvdamer Disk | 1900 | 568 | 4:31.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 32.03 | 1:07.10 | 1:07.10 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 36.60 | 1:17.78 | 2:24.88 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 30.90 | 1:07.61 | 3:32.49 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 28.47 | 59.28 | 4:31.77 | ||||||
3 | Viborg Damer | 0 | 551 | 4:34.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 32.24 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 35.93 | 1:17.99 | 2:24.43 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.73 | 1:07.21 | 3:31.64 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 29.54 | 1:03.04 | 4:34.68 | ||||||
4 | Nyborg Piger | 0 | 514 | 4:40.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 32.56 | 1:07.07 | 1:07.07 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 35.93 | 1:15.78 | 2:22.85 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 35.32 | 1:16.53 | 3:39.38 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.45 | 1:01.61 | 4:40.99 | ||||||
5 | Gti Piger | 0 | 508 | 4:42.06 | ||||||
GTI | ||||||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 33.60 | 1:09.77 | 1:09.77 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.22 | 1:19.34 | 2:29.11 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.25 | 1:10.33 | 3:39.44 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 30.47 | 1:02.62 | 4:42.06 | ||||||
- | Stv Damer | 0 | DSQ | en h vv 150 sw7.6 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 32.09 | 1:07.21 | 1:07.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 december 2018 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |