Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.80 | 1:08.35 | 1:44.86 | 2:19.59 | |||
2 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.42 | 1:09.18 | 1:44.96 | 2:19.70 | |||
3 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.48 | 1:10.08 | 1:47.28 | 2:24.86 | |||
4 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.32 | 1:14.40 | 1:52.78 | 2:30.44 | |||
5 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 35.72 | 1:14.90 | 1:54.74 | 2:34.57 | |||
6 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 38.59 | 1:22.24 | 2:07.08 | 2:48.12 | |||
7 | Sofie Andersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 38.52 | 1:21.77 | 2:07.41 | 2:50.63 | |||
8 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | Brønderslev SK08 | 38.37 | 1:25.21 | 2:13.96 | 3:02.98 | |||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.47 | 1:07.80 | 1:44.62 | 2:20.35 | |||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.03 | 1:07.50 | 1:44.49 | 2:21.01 | |||
3 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.19 | 1:14.71 | 1:54.06 | 2:32.55 | |||
4 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.17 | 1:14.18 | 1:55.60 | 2:36.41 | |||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.06 | 1:15.06 | 1:57.20 | 2:37.70 | |||
6 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.35 | 1:17.10 | 1:59.31 | 2:39.61 | |||
7 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 36.08 | 1:16.97 | 2:00.27 | 2:42.27 | |||
8 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.81 | 1:16.33 | 1:59.84 | 2:42.70 | |||
9 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.21 | 1:19.31 | 2:02.49 | 2:43.29 | |||
10 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 37.20 | 1:19.84 | 2:03.35 | 2:43.52 | |||
11 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 39.39 | 1:21.50 | 2:04.67 | 2:44.14 | |||
12 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.50 | 1:21.35 | 2:04.75 | 2:45.58 | |||
13 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.19 | 1:21.02 | 2:04.29 | 2:45.66 | |||
14 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.22 | 1:20.73 | 2:05.02 | 2:45.86 | |||
15 | Louise Vibæk | 1996 | Svømmeklubben Jet | 37.90 | 1:21.49 | 2:06.54 | 2:52.32 | |||
16 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 38.78 | 1:24.50 | 2:11.20 | 2:52.94 | |||
17 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 39.07 | 1:25.00 | 2:10.51 | 2:55.36 | |||
18 | Linette Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.29 | 1:25.38 | 2:12.98 | 2:57.80 | |||
19 | Sophie Outzen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.45 | 1:29.50 | 2:18.51 | 3:06.97 | |||
20 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 40.54 | 1:28.37 | 2:18.92 | 3:08.77 | |||
21 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 41.30 | 1:29.58 | 2:21.05 | 3:12.24 | |||
22 | Natasja G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.93 | 1:35.30 | 2:24.41 | 3:15.91 | |||
- | Kristina N. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.60 | 1:29.58 | 2:19.27 | 3:04.03 | |||
2 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.63 | 1:33.59 | 2:23.21 | 3:11.78 | |||
3 | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.90 | 1:38.60 | 2:38.78 | 3:33.80 | |||
4 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.51 | 1:46.00 | 2:46.10 | 3:43.12 | |||
5 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.07 | 1:52.33 | 2:56.31 | 3:58.92 | |||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.65 | 1:41.43 | 2:38.42 | 3:32.25 | |||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.13 | 1:49.07 | 2:50.33 | 3:51.01 | |||
- | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:38 |