Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09:30
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 26.92 | 57.02 | |||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.98 | 58.03 | |||||
3 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.74 | 59.78 | |||||
4 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.98 | 59.88 | |||||
5 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.04 | 1:03.08 | |||||
6 | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 30.16 | 1:03.22 | |||||
7 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 29.68 | 1:03.43 | |||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 30.24 | 1:03.94 | |||||
9 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 31.34 | 1:04.25 | |||||
10 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 31.02 | 1:04.86 | |||||
11 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 31.67 | 1:06.17 | |||||
12 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.32 | 1:07.78 | |||||
13 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.68 | 1:07.79 | |||||
14 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.43 | 1:08.08 | |||||
15 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 33.29 | 1:08.72 | |||||
16 | Daniel Højer Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 34.25 | 1:10.34 | |||||
17 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 34.07 | 1:13.31 | |||||
18 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.09 | 1:14.24 | |||||
19 | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.65 | 1:16.65 | |||||
20 | Rasmus Hegelund | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.39 | 1:19.12 | |||||
21 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 41.44 | 1:27.29 | |||||
22 | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | 48.96 | 1:48.33 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.38 | 58.99 | |||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.54 | 59.77 | |||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 29.78 | 1:01.84 | |||||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 32.61 | 1:08.27 | |||||
5 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.32 | 1:08.64 | |||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.50 | 1:10.26 | |||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.29 | 1:10.75 | |||||
8 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.49 | 1:10.80 | |||||
9 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.44 | 1:12.09 | |||||
10 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Svømmeklubben Jet | 34.61 | 1:12.82 | |||||
11 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.44 | 1:13.85 | |||||
12 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.11 | 1:14.44 | |||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 37.60 | 1:15.22 | |||||
14 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 36.10 | 1:15.27 | |||||
15 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.45 | 1:15.79 | |||||
16 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.46 | 1:15.90 | |||||
17 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.52 | 1:17.59 | |||||
18 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.18 | 1:18.17 | |||||
19 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.87 | 1:18.20 | |||||
20 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 36.86 | 1:19.96 | |||||
21 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.54 | 1:20.17 | |||||
22 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 38.52 | 1:22.10 | |||||
23 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 39.71 | 1:23.84 | |||||
24 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:23.96 | |||||
25 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.16 | 1:24.24 | |||||
26 | Jonathan Nielsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 41.37 | 1:25.18 | |||||
27 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.15 | 1:26.34 | |||||
28 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.67 | 1:27.73 | |||||
29 | Bjarke Højer Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 42.96 | 1:31.95 | |||||
30 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 45.35 | 1:34.23 | |||||
31 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 48.52 | 1:42.49 | |||||
32 | Mikkel Pedersen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.39 | 1:48.93 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.95 | 1:11.04 | |||||
2 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.08 | 1:18.30 | |||||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.89 | 1:21.21 | |||||
4 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.14 | 1:22.78 | |||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 38.74 | 1:23.22 | |||||
6 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 40.11 | 1:27.01 | |||||
7 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.26 | 1:27.57 | |||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.44 | 1:27.72 | |||||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 41.11 | 1:28.98 | |||||
10 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.54 | 1:31.41 | |||||
11 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.42 | 1:32.09 | |||||
12 | Michael Vibæk | 1998 | Svømmeklubben Jet | 45.66 | 1:35.79 | |||||
13 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.40 | 1:37.07 | |||||
14 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.05 | 1:37.55 | |||||
15 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.43 | 1:38.39 | |||||
16 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.36 | 1:40.26 | |||||
17 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.58 | 1:41.32 | |||||
18 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 51.92 | 1:52.39 | |||||
19 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 54.04 | 1:58.59 | |||||
20 | Lasse Ligaard | 1998 | Skagen Svømmeklub | 59.11 | 2:04.23 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 37.76 | 1:21.16 | |||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 49.47 | 1:45.83 | |||||
3 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.82 | 1:48.91 | |||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 53.27 | 1:54.81 | |||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 54.32 | 1:59.17 | |||||
6 | Mads Kjærsgaard Jakobsen | 2000 | Brønderslev SK08 | 54.95 | 2:02.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:24 |