Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09:30
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 40.65 | 1:23.87 | |||||
2 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.26 | 1:31.56 | |||||
3 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.04 | 1:32.57 | |||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.35 | 1:33.18 | |||||
5 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.30 | 1:38.73 | |||||
6 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 49.86 | 1:39.91 | |||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.99 | 1:40.82 | |||||
8 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.53 | 1:41.46 | |||||
9 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 48.28 | 1:42.60 | |||||
10 | Louise Heiberg | 1998 | Svømmeklubben Jet | 49.78 | 1:43.56 | |||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 51.14 | 1:46.45 | |||||
12 | Signe Johansen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.73 | 1:48.12 | |||||
13 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 48.92 | 1:48.55 | |||||
14 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.83 | 1:59.17 | |||||
- | Marie Louise Westergaard | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Anja Neergaard | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | asym armtag i fly | |||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.64 | 1:50.04 | |||||
2 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 56.59 | 1:54.52 | |||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.75 | 1:59.84 | |||||
4 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:02.08 | 2:00.58 | |||||
5 | Sine Johansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.79 | 2:26.76 | |||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | brystben i start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:14 |