Results for Sigma Cup - Birkerød
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.88 | 2:07.13 | 3:19.13 | 4:19.37 | |||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.07 | 2:15.54 | 3:39.38 | 4:45.30 | |||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.59 | 2:17.20 | 3:42.08 | 4:45.32 | |||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.71 | 2:13.77 | 3:37.71 | 4:39.76 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.46 | 2:16.94 | 3:36.25 | 4:39.84 | |||
3 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 1:08.03 | 2:26.69 | 3:55.17 | 5:03.14 | |||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.49 | 2:31.35 | 3:58.88 | 5:09.81 | |||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.96 | 2:31.15 | 3:56.07 | 5:12.12 | |||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.69 | 2:33.39 | 3:59.80 | 5:14.50 | |||
7 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 1:09.67 | 2:32.58 | 4:00.02 | 5:15.23 | |||
8 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:12.74 | 2:37.86 | 4:16.85 | 5:27.35 | |||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.21 | 2:28.07 | 3:53.75 | 5:03.69 | |||
2 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.01 | 2:31.76 | 4:06.25 | 5:20.42 | |||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:19.01 | 2:45.10 | 4:22.43 | 5:35.30 | |||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:24.96 | 2:50.44 | 4:32.18 | 5:47.92 | |||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:27.99 | 2:55.62 | 4:34.49 | 5:55.89 | |||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 |