Resultat för Sigma Cup - Birkerød
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.83 | 1:11.54 | 1:49.50 | 2:28.35 | |||
2 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 35.27 | 1:14.66 | 1:54.81 | 2:35.31 | |||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.45 | 1:16.64 | 1:57.58 | 2:39.53 | |||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | 1:17.46 | 1:59.21 | 2:40.76 | |||
5 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.59 | 1:17.79 | 2:00.90 | 2:44.50 | |||
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.84 | 1:14.64 | 1:55.62 | 2:36.19 | |||
2 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.70 | 1:17.33 | 1:58.33 | 2:40.11 | |||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.70 | 1:19.56 | 2:01.48 | 2:43.40 | |||
4 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.22 | 1:21.56 | 2:06.20 | 2:50.81 | |||
5 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | 1:23.32 | 2:08.36 | 2:53.33 | |||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.73 | 1:25.86 | 2:10.51 | 2:55.36 | |||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.34 | 1:24.56 | 2:10.50 | 2:57.25 | |||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.93 | 1:25.34 | 2:11.64 | 2:58.51 | |||
9 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.89 | 1:27.01 | 2:14.39 | 3:01.02 | |||
10 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.67 | 1:28.53 | 2:16.33 | 3:05.74 | |||
- | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 38.46 | 1:21.19 | 2:04.84 | 2:49.07 | |||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 39.45 | 1:22.44 | 2:05.97 | 2:49.34 | |||
3 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.08 | 1:22.60 | 2:06.48 | 2:50.86 | |||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | 1:24.35 | 2:08.15 | 2:52.29 | |||
5 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 39.67 | 1:24.31 | 2:09.51 | 2:55.11 | |||
6 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.67 | 1:27.04 | 2:13.92 | 2:58.52 | |||
7 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.89 | 1:26.30 | 2:13.02 | 2:58.69 | |||
8 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.00 | 1:27.15 | 2:14.07 | 2:59.58 | |||
9 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.85 | 1:28.75 | 2:17.18 | 3:06.18 | |||
10 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.91 | 1:31.44 | 2:20.98 | 3:10.24 | |||
11 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 43.04 | 1:31.59 | 2:21.97 | 3:12.29 | |||
12 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 44.61 | 1:33.28 | 2:22.99 | 3:12.40 | |||
13 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.06 | 1:35.11 | 2:26.91 | 3:17.54 | |||
14 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.30 | 1:35.08 | 2:27.15 | 3:18.04 | |||
15 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 46.14 | 1:36.85 | 2:30.82 | 3:23.53 | |||
16 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 48.11 | 1:43.24 | 2:38.25 | 3:31.27 | |||
17 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.80 | 1:44.52 | 2:40.12 | 3:44.62 | |||
18 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 51.43 | 1:50.09 | 2:48.94 | 3:46.40 | |||
19 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 50.36 | 1:49.58 | 2:51.90 | 3:54.64 | |||
- | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:15 |