Results for Sigma Cup - Birkerød
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 34.62 | 1:12.70 | |||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.45 | 1:13.02 | |||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | 1:13.26 | |||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.48 | 1:13.33 | |||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.64 | 1:13.56 | |||||
6 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.94 | 1:13.65 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | 1:14.39 | |||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.32 | 1:14.40 | |||||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | 1:14.73 | |||||
10 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | 1:15.58 | |||||
11 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:15.62 | |||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.93 | 1:15.94 | |||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | 1:16.09 | |||||
14 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.08 | 1:16.77 | |||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.87 | 1:16.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.46 | 1:17.05 | |||||
17 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.92 | 1:17.51 | |||||
18 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.86 | 1:18.97 | |||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.73 | 1:19.34 | |||||
20 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 38.06 | 1:19.62 | |||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.13 | 1:19.91 | |||||
22 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.08 | 1:20.34 | |||||
23 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:20.48 | |||||
23 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | 1:20.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.85 | 1:21.73 | |||||
26 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.07 | 1:22.60 | |||||
27 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 39.21 | 1:22.73 | |||||
28 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.47 | 1:23.16 | |||||
29 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 39.39 | 1:24.20 | |||||
30 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.42 | 1:24.43 | |||||
31 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.62 | 1:24.58 | |||||
32 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.42 | 1:26.07 | |||||
33 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.72 | 1:26.11 | |||||
34 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.16 | 1:26.86 | |||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 |