Resultater for Sigma Cup - Birkerød
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.69 | 51.63 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.62 | 53.34 | |||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.25 | 53.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.21 | 54.12 | |||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 26.27 | 54.65 | |||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.34 | 55.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.34 | 55.19 | |||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.73 | 55.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.84 | 55.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.05 | 55.96 | |||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.87 | 56.13 | |||||
12 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | 56.41 | |||||
13 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 27.71 | 57.43 | |||||
14 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 28.01 | 57.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.86 | 58.14 | |||||
16 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.30 | 58.17 | |||||
17 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.64 | 58.79 | |||||
18 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 28.45 | 58.86 | |||||
19 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | 59.89 | |||||
20 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.59 | 59.93 | |||||
21 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.68 | 59.95 | |||||
22 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | 1:00.90 | |||||
23 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.87 | 1:02.14 | |||||
24 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 30.06 | 1:02.37 | |||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:07 |