Resultater for Sigma Cup - Birkerød
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende søndag
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.28 | 1:10.23 | |||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.01 | 1:10.33 | |||||
3 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.08 | 1:11.15 | |||||
4 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | 1:12.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:12.35 | |||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.54 | 1:13.20 | |||||
7 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.41 | 1:14.09 | |||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.96 | 1:14.12 | |||||
9 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.34 | 1:15.46 | |||||
10 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.39 | 1:15.97 | |||||
11 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | 1:18.48 | |||||
12 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.62 | 1:18.67 | |||||
13 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | 1:19.11 | |||||
14 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.07 | 1:19.45 | |||||
15 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 40.32 | 1:19.59 | |||||
16 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.78 | 1:20.94 | |||||
17 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.20 | 1:21.20 | |||||
18 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.82 | 1:21.30 | |||||
19 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.54 | 1:21.65 | |||||
20 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.87 | 1:21.68 | |||||
21 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.70 | 1:21.98 | |||||
22 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 39.58 | 1:22.10 | |||||
23 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.63 | 1:22.24 | |||||
24 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 39.49 | 1:22.44 | |||||
25 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.07 | 1:23.21 | |||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.09 | 1:23.62 | |||||
27 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.77 | 1:23.90 | |||||
28 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.43 | 1:24.06 | |||||
29 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.25 | 1:24.42 | |||||
30 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 40.75 | 1:24.69 | |||||
31 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 42.19 | 1:24.94 | |||||
32 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.04 | 1:27.20 | |||||
33 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 41.61 | 1:28.37 | |||||
34 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.07 | 1:29.96 | |||||
35 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 47.19 | 1:37.54 | |||||
36 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 47.43 | 1:39.35 | |||||
37 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 50.22 | 1:42.48 | |||||
- | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |