Results for Øst Årgang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Ringssted | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2019 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2004 | 3:49.01 | |||||||
Sigma Swim | 3:51.47 | |||||||||
William Ølshøj | 2004 | 27.49 | 57.90 | 57.90 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 27.66 | 57.71 | 1:55.61 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 27.60 | 57.53 | 2:53.14 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 26.53 | 55.87 | 3:49.01 | ||||||
2 | Kvik K2 Drenge | 2004 | 3:51.65 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:51.63 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.95 | 58.46 | 58.46 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 26.68 | 55.79 | 1:54.25 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 27.91 | 57.99 | 2:52.24 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 28.69 | 59.41 | 3:51.65 | ||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2004 | 3:52.64 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:59.56 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 27.93 | 58.47 | 58.47 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 25.93 | 54.71 | 1:53.18 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 29.14 | 1:00.83 | 2:54.01 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 27.64 | 58.63 | 3:52.64 | ||||||
4 | Spongebob Swimpants | 2004 | 3:56.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.03 | |||||||||
Mads Møller | 2005 | 29.37 | 1:01.37 | 1:01.37 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 27.84 | 57.42 | 1:58.79 | ||||||
Ettore Pesci | 2004 | 27.87 | 57.63 | 2:56.42 | ||||||
Troels Fode | 2004 | 28.48 | 59.95 | 3:56.37 | ||||||
5 | Søllerød Drenge | 2004 | 3:56.54 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:01.46 | |||||||||
Alexander Halken | 2005 | 29.04 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 28.85 | 59.96 | 2:00.49 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 27.82 | 57.92 | 2:58.41 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 28.14 | 58.13 | 3:56.54 | ||||||
6 | Vikinger | 2005 | 4:04.28 | |||||||
Roskilde Svømning | 4:00.03 | |||||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 27.21 | 56.86 | 56.86 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 28.43 | 1:00.41 | 1:57.27 | ||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 31.04 | 1:04.74 | 3:02.01 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 29.46 | 1:02.27 | 4:04.28 | ||||||
7 | Sigma 2 | 2004 | 4:17.73 | |||||||
Sigma Swim | 4:09.96 | |||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 29.68 | 1:02.75 | 1:02.75 | ||||||
Mads Naver | 2004 | 30.17 | 1:03.44 | 2:06.19 | ||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 31.60 | 1:07.25 | 3:13.44 | ||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 30.32 | 1:04.29 | 4:17.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:47 |