Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 16.00
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 29 marts 2019 | |||
Stævne by | Ringssted | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2019 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | 705 | 35.49 | 1:15.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.70 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 670 | 35.79 | 1:16.40 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 658 | 36.57 | 1:16.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
4 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 641 | 37.13 | 1:17.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 634 | 36.98 | 1:17.85 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.65 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 612 | 37.66 | 1:18.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.63 | |||||||||
7 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 585 | 37.72 | 1:19.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.80 | |||||||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | 582 | 37.48 | 1:20.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.71 | |||||||||
9 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 570 | 37.54 | 1:20.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.70 | |||||||||
10 | Falka Tind | 2006 | 554 | 38.80 | 1:21.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.21 | |||||||||
11 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 552 | 39.17 | 1:21.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
12 | Annette Toft | 2006 | 547 | 38.61 | 1:21.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
13 | Freja Juul | 2006 | 547 | 39.01 | 1:21.76 | |||||
Næstved IF | 1:22.97 | |||||||||
14 | Henriette Roos | 2006 | 544 | 38.60 | 1:21.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.34 | |||||||||
15 | Alma Møller-Ern | 2006 | 536 | 38.81 | 1:22.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.32 | |||||||||
16 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 535 | 39.89 | 1:22.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
17 | Agnete Boelt | 2006 | 524 | 39.33 | 1:22.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.48 | |||||||||
18 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 522 | 39.62 | 1:23.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.89 | |||||||||
19 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 519 | 40.24 | 1:23.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
20 | Emily Reuter | 2006 | 517 | 39.74 | 1:23.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
21 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 516 | 39.76 | 1:23.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.62 | |||||||||
22 | Kamma Rasmussen | 2006 | 510 | 39.30 | 1:23.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.80 | |||||||||
23 | Rikke Therp | 2006 | 505 | 40.60 | 1:23.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.01 | |||||||||
24 | Monika Dragieva | 2006 | 503 | 39.15 | 1:24.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
25 | Molly Szczepanski | 2006 | 502 | 39.52 | 1:24.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.24 | |||||||||
26 | SIF Bramm | 2006 | 500 | 39.97 | 1:24.23 | |||||
JGI Svømning | 1:25.20 | |||||||||
27 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 492 | 39.90 | 1:24.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
28 | Johanna Rasmussen | 2006 | 491 | 39.95 | 1:24.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.41 | |||||||||
29 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 484 | 39.64 | 1:25.14 | |||||
Kalundborg SK | 1:25.01 | |||||||||
30 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 484 | 39.95 | 1:25.16 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.11 | |||||||||
31 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 481 | 40.21 | 1:25.30 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
32 | Liva la Cour | 2006 | 480 | 40.76 | 1:25.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.81 | |||||||||
33 | Malu Melody Christensen | 2006 | 478 | 40.96 | 1:25.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.29 | |||||||||
34 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 475 | 40.42 | 1:25.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
35 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 474 | 41.36 | 1:25.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.51 | |||||||||
36 | Sofie Larsen | 2006 | 472 | 40.69 | 1:25.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.20 | |||||||||
37 | Jaqueline Haack | 2006 | 472 | 40.95 | 1:25.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.85 | |||||||||
38 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 467 | 40.66 | 1:26.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.12 | |||||||||
39 | Bianca Roos | 2006 | 464 | 40.25 | 1:26.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
40 | Silje Mathiasen | 2006 | 464 | 41.06 | 1:26.35 | |||||
SVØM Korsør | 1:29.19 | |||||||||
41 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 463 | 40.90 | 1:26.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.06 | |||||||||
42 | Leonora M Postgaard | 2006 | 459 | 41.00 | 1:26.69 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
43 | Laura Meyer | 2006 | 456 | 41.32 | 1:26.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.99 | |||||||||
44 | Anna Blom Bygum | 2006 | 454 | 41.22 | 1:26.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.54 | |||||||||
45 | Kamille Bentsen | 2006 | 451 | 40.57 | 1:27.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
46 | Mie Ankersen | 2006 | 447 | 41.96 | 1:27.43 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.08 | |||||||||
47 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 445 | 40.89 | 1:27.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.02 | |||||||||
48 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 443 | 41.57 | 1:27.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.96 | |||||||||
49 | Frederikke Poulsen | 2006 | 440 | 41.03 | 1:27.90 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.15 | |||||||||
50 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 436 | 41.89 | 1:28.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
51 | Alba Mantoni | 2006 | 430 | 42.16 | 1:28.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.81 | |||||||||
52 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 427 | 41.90 | 1:28.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.22 | |||||||||
53 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 423 | 42.25 | 1:29.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.06 | |||||||||
53 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 423 | 41.74 | 1:29.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.16 | |||||||||
55 | Alberte Pedersen | 2006 | 421 | 43.15 | 1:29.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:37.56 | |||||||||
56 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 421 | 42.07 | 1:29.20 | |||||
JGI Svømning | 1:27.72 | |||||||||
57 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 420 | 42.20 | 1:29.24 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.21 | |||||||||
58 | Victoria Wiingaard | 2006 | 417 | 42.46 | 1:29.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.51 | |||||||||
59 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 416 | 42.40 | 1:29.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.40 | |||||||||
60 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 413 | 42.38 | 1:29.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.17 | |||||||||
61 | Siv Reimer | 2006 | 410 | 42.81 | 1:29.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.49 | |||||||||
62 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 409 | 42.04 | 1:30.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.99 | |||||||||
63 | Katja Poulsen | 2006 | 403 | 42.81 | 1:30.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.37 | |||||||||
64 | Daniella Anderson | 2006 | 394 | 42.67 | 1:31.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
65 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 389 | 43.13 | 1:31.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.41 | |||||||||
66 | Katrine Hansen | 2006 | 389 | 43.91 | 1:31.61 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.56 | |||||||||
67 | Anna Dietrichsen | 2006 | 385 | 43.60 | 1:31.89 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:33.44 | |||||||||
68 | Maja Zastrojevic | 2006 | 379 | 43.49 | 1:32.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.42 | |||||||||
69 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 379 | 42.22 | 1:32.40 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.41 | |||||||||
70 | Rikke Parkhøi | 2006 | 378 | 43.87 | 1:32.42 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:37.30 | |||||||||
71 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 373 | 43.14 | 1:32.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.36 | |||||||||
72 | Molly Namensen | 2006 | 354 | 44.48 | 1:34.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.26 | |||||||||
73 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 352 | 44.71 | 1:34.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.22 | |||||||||
74 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 346 | 45.39 | 1:35.25 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.14 | |||||||||
75 | Sarah Højlund | 2006 | 338 | 45.06 | 1:35.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.97 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DSQ | sw 7.1 v 50 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 marts 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:35 |