2019-09-22   23:24:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov Invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 1, 400m Frisim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun 4:52.18
50m: 31.90
100m: 1:07.20
(35.30)
150m: 1:44.16
(36.96)
200m: 2:21.27
(37.11)
250m: 2:58.39
(37.12)
300m: 3:36.25
(37.86)
350m: 4:14.93
(38.68)
400m: 4:52.18
(37.25)
2 Anna Wainikka 2004 Simklubben Neptun 4:56.38 +4.20
50m: 33.78
100m: 1:10.10
(36.32)
150m: 1:47.56
(37.46)
200m: 2:25.47
(37.91)
250m: 3:03.32
(37.85)
300m: 3:41.19
(37.87)
350m: 4:19.32
(38.13)
400m: 4:56.38
(37.06)
3 Filippa Hammarén 2002 Simklubben Neptun 5:01.07 +8.89
50m: 33.53
100m: 1:11.79
(38.26)
150m: 1:50.17
(38.38)
200m: 2:28.83
(38.66)
250m: 3:07.83
(39.00)
300m: 3:46.52
(38.69)
350m: 4:25.51
(38.99)
400m: 5:01.07
(35.56)
4 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun 5:04.96 +12.78
50m: 34.53
100m: 1:12.22
(37.69)
150m: 1:51.10
(38.88)
200m: 2:30.07
(38.97)
250m: 3:09.08
(39.01)
300m: 3:48.05
(38.97)
350m: 4:26.82
(38.77)
400m: 5:04.96
(38.14)
5 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 5:16.04 +23.86
50m: 34.57
100m: 1:12.57
(38.00)
150m: 1:51.61
(39.04)
200m: 2:30.92
(39.31)
250m: 3:11.00
(40.08)
300m: 3:52.89
(41.89)
350m: 4:35.20
(42.31)
400m: 5:16.04
(40.84)
6 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 5:16.84 +24.66
50m: 35.74
100m: 1:14.59
(38.85)
150m: 1:54.50
(39.91)
200m: 2:35.30
(40.80)
250m: 3:15.83
(40.53)
300m: 3:56.42
(40.59)
350m: 4:37.69
(41.27)
400m: 5:16.84
(39.15)
7 Clara Sundgren 2005 Väsby Simsällskap 5:19.48 +27.30
50m: 36.07
100m: 1:15.96
(39.89)
150m: 1:56.37
(40.41)
200m: 2:36.56
(40.19)
250m: 3:18.52
(41.96)
300m: 3:59.52
(41.00)
350m: 4:40.17
(40.65)
400m: 5:19.48
(39.31)
8 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap 5:25.02 +32.84
50m: 36.43
100m: 1:16.69
(40.26)
150m: 1:58.13
(41.44)
200m: 2:40.33
(42.20)
250m: 3:22.79
(42.46)
300m: 4:04.90
(42.11)
350m: 4:46.72
(41.82)
400m: 5:25.02
(38.30)
9 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 5:25.99 +33.81
50m: 35.21
100m: 1:15.11
(39.90)
150m: 1:56.80
(41.69)
200m: 2:39.02
(42.22)
250m: 3:21.61
(42.59)
300m: 4:04.38
(42.77)
350m: 4:45.97
(41.59)
400m: 5:25.99
(40.02)
10 Emma Lundmark 2003 Solna Sundbyberg SS 04 5:29.03 +36.85
50m: 35.47
100m: 1:15.26
(39.79)
150m: 1:56.72
(41.46)
200m: 2:39.22
(42.50)
250m: 3:22.62
(43.40)
300m: 4:05.88
(43.26)
350m: 4:47.85
(41.97)
400m: 5:29.03
(41.18)
11 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 5:34.77 +42.59
50m: 36.49
100m: 1:17.53
(41.04)
150m: 2:00.05
(42.52)
200m: 2:43.06
(43.01)
250m: 3:25.71
(42.65)
300m: 4:09.78
(44.07)
350m: 4:52.84
(43.06)
400m: 5:34.77
(41.93)
12 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 5:37.88 +45.70
50m: 36.41
100m: 1:17.00
(40.59)
150m: 2:00.03
(43.03)
200m: 2:43.77
(43.74)
250m: 3:28.22
(44.45)
300m: 4:11.69
(43.47)
350m: 4:55.50
(43.81)
400m: 5:37.88
(42.38)
13 Lovisa Jardelid 2005 Väsby Simsällskap 5:40.46 +48.28
50m: 36.56
100m: 1:18.89
(42.33)
150m: 2:02.28
(43.39)
200m: 2:45.89
(43.61)
250m: 3:31.19
(45.30)
300m: 4:15.33
(44.14)
350m: 4:59.32
(43.99)
400m: 5:40.46
(41.14)
14 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap 5:45.73 +53.55
50m: 36.12
100m: 1:20.07
(43.95)
150m: 2:05.21
(45.14)
200m: 2:49.84
(44.63)
250m: 3:34.23
(44.39)
300m: 4:19.17
(44.94)
350m: 5:03.98
(44.81)
400m: 5:45.73
(41.75)
15 Klara Högfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 5:47.84 +55.66
50m: 36.76
100m: 1:20.32
(43.56)
150m: 2:05.54
(45.22)
200m: 2:50.36
(44.82)
250m: 3:35.23
(44.87)
300m: 4:20.00
(44.77)
350m: 5:05.73
(45.73)
400m: 5:47.84
(42.11)
16 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap 5:48.09 +55.91
50m: 38.37
100m: 1:20.83
(42.46)
150m: 2:05.54
(44.71)
200m: 2:49.96
(44.42)
250m: 3:35.52
(45.56)
300m: 4:20.23
(44.71)
350m: 5:06.36
(46.13)
400m: 5:48.09
(41.73)
17 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 6:01.60 +1:09.42
50m: 38.21
100m: 1:21.66
(43.45)
150m: 2:07.96
(46.30)
200m: 2:55.18
(47.22)
250m: 3:41.65
(46.47)
300m: 4:29.93
(48.28)
350m: 5:16.60
(46.67)
400m: 6:01.60
(45.00)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:29:03
2018-12-08 11:18:34 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 2, 400m Frisim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 4:25.41
50m: 28.97
100m: 1:00.99
(32.02)
150m: 1:34.35
(33.36)
200m: 2:08.00
(33.65)
250m: 2:41.74
(33.74)
300m: 3:16.12
(34.38)
350m: 3:51.02
(34.90)
400m: 4:25.41
(34.39)
2 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 4:31.07 +5.66
50m: 29.47
100m: 1:02.74
(33.27)
150m: 1:37.02
(34.28)
200m: 2:11.65
(34.63)
250m: 2:46.33
(34.68)
300m: 3:20.83
(34.50)
350m: 3:55.91
(35.08)
400m: 4:31.07
(35.16)
3 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun 4:36.37 +10.96
50m: 31.04
100m: 1:05.52
(34.48)
150m: 1:40.39
(34.87)
200m: 2:16.09
(35.70)
250m: 2:51.80
(35.71)
300m: 3:27.24
(35.44)
350m: 4:02.49
(35.25)
400m: 4:36.37
(33.88)
4 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 5:23.29 +57.88
50m: 36.11
100m: 1:17.11
(41.00)
150m: 1:59.14
(42.03)
200m: 2:40.86
(41.72)
250m: 3:22.15
(41.29)
300m: 4:03.47
(41.32)
350m: 4:43.94
(40.47)
400m: 5:23.29
(39.35)
5 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 5:26.60 +1:01.19
50m: 35.70
100m: 1:16.86
(41.16)
150m: 1:59.16
(42.30)
200m: 2:40.97
(41.81)
250m: 3:23.39
(42.42)
300m: 4:04.91
(41.52)
350m: 4:47.23
(42.32)
400m: 5:26.60
(39.37)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:31:44
Event 2, 400m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 4:07.81
50m: 28.25
100m: 58.74
(30.49)
150m: 1:30.48
(31.74)
200m: 2:02.25
(31.77)
250m: 2:33.90
(31.65)
300m: 3:06.33
(32.43)
350m: 3:38.02
(31.69)
400m: 4:07.81
(29.79)
1 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 4:07.81 =
50m: 26.94
100m: 57.70
(30.76)
150m: 1:30.01
(32.31)
200m: 2:02.19
(32.18)
250m: 2:34.33
(32.14)
300m: 3:06.84
(32.51)
350m: 3:38.86
(32.02)
400m: 4:07.81
(28.95)
3 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening 4:21.25 +13.44
50m: 28.42
100m: 1:00.39
(31.97)
150m: 1:32.40
(32.01)
200m: 2:05.41
(33.01)
250m: 2:39.67
(34.26)
300m: 3:14.74
(35.07)
350m: 3:48.97
(34.23)
400m: 4:21.25
(32.28)
4 Nicolas Jernberg 2001 Älvsjö AIK Simförening 4:50.33 +42.52
50m: 31.55
100m: 1:06.75
(35.20)
150m: 1:43.55
(36.80)
200m: 2:20.29
(36.74)
250m: 2:57.26
(36.97)
300m: 3:34.81
(37.55)
350m: 4:12.61
(37.80)
400m: 4:50.33
(37.72)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:31:44
2018-12-08 11:18:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 3, 100m Medley Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun 1:07.68
50m: 30.36
100m: 1:07.68
(37.32)
2 Alva Hagström 2003 Simklubben Neptun 1:11.55 +3.87
50m: 33.81
100m: 1:11.55
(37.74)
3 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:12.14 +4.46
50m: 33.10
100m: 1:12.14
(39.04)
4 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.24 +4.56
50m: 33.20
100m: 1:12.24
(39.04)
5 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun 1:12.65 +4.97
50m: 34.70
100m: 1:12.65
(37.95)
6 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb 1:13.31 +5.63
50m: 32.27
100m: 1:13.31
(41.04)
7 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:13.96 +6.28
50m: 34.58
100m: 1:13.96
(39.38)
8 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 1:14.08 +6.40
50m: 33.60
100m: 1:14.08
(40.48)
9 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:14.30 +6.62
50m: 33.61
100m: 1:14.30
(40.69)
10 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 1:15.28 +7.60
50m: 36.21
100m: 1:15.28
(39.07)
11 Ella Engelgren 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.33 +7.65
50m: 35.31
100m: 1:15.33
(40.02)
12 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.80 +9.12
50m: 35.93
100m: 1:16.80
(40.87)
13 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 1:16.94 +9.26
50m: 36.18
100m: 1:16.94
(40.76)
14 Emmy Barmark Jardelid 2002 Väsby Simsällskap 1:17.25 +9.57
50m: 36.04
100m: 1:17.25
(41.21)
15 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun 1:17.33 +9.65
50m: 35.57
100m: 1:17.33
(41.76)
16 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:18.13 +10.45
50m: 35.80
100m: 1:18.13
(42.33)
17 Andrea Mitrovic 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.02 +12.34
50m: 36.64
100m: 1:20.02
(43.38)
18 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening 1:20.79 +13.11
50m: 36.10
100m: 1:20.79
(44.69)
19 Lovisa Jardelid 2005 Väsby Simsällskap 1:21.52 +13.84
50m: 37.98
100m: 1:21.52
(43.54)
20 Sara Kärvestedt 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.19 +14.51
50m: 37.55
100m: 1:22.19
(44.64)
21 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 1:22.29 +14.61
50m: 39.31
100m: 1:22.29
(42.98)
22 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.57 +14.89
50m: 38.54
100m: 1:22.57
(44.03)
23 Clara Sundgren 2005 Väsby Simsällskap 1:22.74 +15.06
50m: 38.01
100m: 1:22.74
(44.73)
24 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap 1:22.91 +15.23
50m: 40.14
100m: 1:22.91
(42.77)
25 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap 1:24.01 +16.33
50m: 38.19
100m: 1:24.01
(45.82)
26 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 1:26.21 +18.53
50m: 41.51
100m: 1:26.21
(44.70)
27 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.02 +19.34
50m: 40.60
100m: 1:27.02
(46.42)
28 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap 1:27.74 +20.06
50m: 41.08
100m: 1:27.74
(46.66)
29 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.77 +20.09
50m: 39.91
100m: 1:27.77
(47.86)
30 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:28.85 +21.17
50m: 41.58
100m: 1:28.85
(47.27)
31 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 1:29.01 +21.33
50m: 42.15
100m: 1:29.01
(46.86)
- Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Elvira Schei 2003 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2018-12-08 10:47:09
Event 3, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 1:07.29
50m: 30.78
100m: 1:07.29
(36.51)
2 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:07.95 +0.66
50m: 31.88
100m: 1:07.95
(36.07)
3 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 1:08.16 +0.87
50m: 31.39
100m: 1:08.16
(36.77)
4 Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening 1:08.45 +1.16
50m: 32.88
100m: 1:08.45
(35.57)
5 Filippa Berndtson 1997 Solna Sundbyberg SS 04 1:08.99 +1.70
50m: 31.14
100m: 1:08.99
(37.85)
6 Sophie Dellmark 2001 Älvsjö AIK Simförening 1:12.59 +5.30
50m: 33.37
100m: 1:12.59
(39.22)
7 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 1:13.12 +5.83
50m: 33.96
100m: 1:13.12
(39.16)
8 Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening 1:13.44 +6.15
50m: 33.97
100m: 1:13.44
(39.47)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:47:09
2018-12-08 11:18:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 4, 100m Medley Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.82
50m: 31.15
100m: 1:03.82
(32.67)
2 Isac Böschen 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:05.44 +1.62
50m: 30.23
100m: 1:05.44
(35.21)
3 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun 1:05.85 +2.03
50m: 30.08
100m: 1:05.85
(35.77)
4 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 1:06.01 +2.19
50m: 30.72
100m: 1:06.01
(35.29)
5 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb 1:07.28 +3.46
50m: 31.93
100m: 1:07.28
(35.35)
6 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:07.67 +3.85
50m: 31.94
100m: 1:07.67
(35.73)
7 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:07.69 +3.87
50m: 31.59
100m: 1:07.69
(36.10)
8 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun 1:08.63 +4.81
50m: 32.52
100m: 1:08.63
(36.11)
9 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun 1:11.42 +7.60
50m: 34.25
100m: 1:11.42
(37.17)
10 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:11.84 +8.02
50m: 32.88
100m: 1:11.84
(38.96)
11 Adam Hansson Dylén 2003 Spårvägen Simförening 1:13.48 +9.66
50m: 33.67
100m: 1:13.48
(39.81)
12 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.29 +18.47
50m: 38.30
100m: 1:22.29
(43.99)
13 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:22.85 +19.03
50m: 38.23
100m: 1:22.85
(44.62)
14 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.93 +19.11
50m: 40.18
100m: 1:22.93
(42.75)
15 Victor Taghikhani 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:28.15 +24.33
50m: 41.32
100m: 1:28.15
(46.83)
16 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.09 +27.27
50m: 40.31
100m: 1:31.09
(50.78)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:54:49
Event 4, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Bentzer 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:02.11
50m: 28.08
100m: 1:02.11
(34.03)
2 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.18 +1.07
50m: 28.93
100m: 1:03.18
(34.25)
3 Tobias Eknor 2000 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.26 +10.15
50m: 32.21
100m: 1:12.26
(40.05)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:54:49
2018-12-08 11:18:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 5, 50m Ryggsim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Gustafsson 2003 Simklubben Neptun 31.89
2 Freja Nordeman 2003 Simklubben Neptun 32.53 +0.64
3 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 32.60 +0.71
4 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 33.31 +1.42
5 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb 33.32 +1.43
6 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 33.50 +1.61
7 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 33.58 +1.69
8 Emma Lundmark 2003 Solna Sundbyberg SS 04 34.40 +2.51
9 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 35.10 +3.21
10 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 35.67 +3.78
11 Felicia Klintemar 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 35.81 +3.92
12 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 36.09 +4.20
13 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 36.34 +4.45
14 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 36.53 +4.64
15 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 37.05 +5.16
16 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 38.00 +6.11
17 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 38.16 +6.27
18 Sara Kärvestedt 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 38.19 +6.30
19 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 39.03 +7.14
- Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2018-12-08 11:05:18
Event 5, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Eriksson 2001 Turebergs Simklubb 31.02
Grenen officiell:  2018-12-08 11:05:18
2018-12-08 11:18:46 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 6, 200m Ryggsim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun 2:38.67
50m: 36.28
100m: 1:16.63
(40.35)
150m: 1:58.41
(41.78)
200m: 2:38.67
(40.26)
2 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 2:47.91 +9.24
50m: 37.03
100m: 1:19.78
(42.75)
150m: 2:04.06
(44.28)
200m: 2:47.91
(43.85)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:09:11
Event 6, 200m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun 2:15.40
50m: 30.53
100m: 1:04.51
(33.98)
150m: 1:39.80
(35.29)
200m: 2:15.40
(35.60)
2 Thiemo Voigt 1970 Solna Sundbyberg SS 04 2:33.13 +17.73
50m: 35.91
100m: 1:14.00
(38.09)
150m: 1:53.32
(39.32)
200m: 2:33.13
(39.81)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:09:11
2018-12-08 11:18:49 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 7, 200m Fjärilsim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa  Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:40.65
50m: 35.14
100m: 1:15.50
(40.36)
150m: 1:57.23
(41.73)
200m: 2:40.65
(43.42)
2 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:46.07 +5.42
50m: 35.72
100m: 1:17.52
(41.80)
150m: 2:00.87
(43.35)
200m: 2:46.07
(45.20)
3 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun 2:52.40 +11.75
50m: 36.84
100m: 1:20.85
(44.01)
150m: 2:06.62
(45.77)
200m: 2:52.40
(45.78)
4 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap 3:04.76 +24.11
50m: 39.81
100m: 1:26.93
(47.12)
150m: 2:15.57
(48.64)
200m: 3:04.76
(49.19)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:24:21
2018-12-08 11:24:23 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 8, 100m Fjärilsim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:02.67
50m: 29.56
100m: 1:02.67
(33.11)
2 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening 1:04.42 +1.75
50m: 29.33
100m: 1:04.42
(35.09)
3 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun 1:05.06 +2.39
50m: 30.54
100m: 1:05.06
(34.52)
4 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening 1:06.11 +3.44
50m: 30.77
100m: 1:06.11
(35.34)
5 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb 1:06.92 +4.25
50m: 31.59
100m: 1:06.92
(35.33)
6 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:08.89 +6.22
50m: 31.96
100m: 1:08.89
(36.93)
7 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:11.10 +8.43
50m: 32.87
100m: 1:11.10
(38.23)
8 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:11.35 +8.68
50m: 33.74
100m: 1:11.35
(37.61)
9 Adam Hansson Dylén 2003 Spårvägen Simförening 1:15.56 +12.89
50m: 33.64
100m: 1:15.56
(41.92)
10 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:17.20 +14.53
50m: 35.61
100m: 1:17.20
(41.59)
11 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:19.43 +16.76
50m: 36.78
100m: 1:19.43
(42.65)
12 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:28.54 +25.87
50m: 40.13
100m: 1:28.54
(48.41)
- Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2018-12-08 11:33:13
Event 8, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 59.45
50m: 28.24
100m: 59.45
(31.21)
2 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 59.88 +0.43
50m: 27.40
100m: 59.88
(32.48)
3 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 1:01.57 +2.12
50m: 28.07
100m: 1:01.57
(33.50)
4 Philip Bentzer 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.80 +4.35
50m: 29.95
100m: 1:03.80
(33.85)
5 Nicolas Jernberg 2001 Älvsjö AIK Simförening 1:11.97 +12.52
50m: 33.09
100m: 1:11.97
(38.88)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:33:13
2018-12-08 11:33:16 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 9, 200m Bröstsim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun 2:56.31
50m: 40.13
100m: 1:24.94
(44.81)
150m: 2:10.78
(45.84)
200m: 2:56.31
(45.53)
2 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun 2:59.17 +2.86
50m: 40.40
100m: 1:26.78
(46.38)
150m: 2:13.46
(46.68)
200m: 2:59.17
(45.71)
3 Elsa  Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:59.41 +3.10
50m: 42.16
100m: 1:27.94
(45.78)
150m: 2:14.28
(46.34)
200m: 2:59.41
(45.13)
4 Olivia Svensson 2003 Väsby Simsällskap 3:01.28 +4.97
50m: 39.54
100m: 1:25.77
(46.23)
150m: 2:13.72
(47.95)
200m: 3:01.28
(47.56)
5 Emmy Barmark Jardelid 2002 Väsby Simsällskap 3:01.38 +5.07
50m: 40.73
100m: 1:26.71
(45.98)
150m: 2:13.98
(47.27)
200m: 3:01.38
(47.40)
6 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 3:07.47 +11.16
50m: 41.91
100m: 1:29.66
(47.75)
150m: 2:18.85
(49.19)
200m: 3:07.47
(48.62)
7 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 3:12.32 +16.01
50m: 42.31
100m: 1:30.07
(47.76)
150m: 2:20.34
(50.27)
200m: 3:12.32
(51.98)
8 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 3:20.80 +24.49
50m: 46.27
100m: 1:37.41
(51.14)
150m: 2:29.88
(52.47)
200m: 3:20.80
(50.92)
9 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap 3:26.16 +29.85
50m: 45.02
100m: 1:37.52
(52.50)
150m: 2:32.86
(55.34)
200m: 3:26.16
(53.30)
10 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 3:27.05 +30.74
50m: 45.69
100m: 1:38.78
(53.09)
150m: 2:32.53
(53.75)
200m: 3:27.05
(54.52)
- Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2018-12-08 11:44:18
Event 9, 200m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 2:45.26
50m: 37.34
100m: 1:20.09
(42.75)
150m: 2:02.70
(42.61)
200m: 2:45.26
(42.56)
2 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 2:53.49 +8.23
50m: 39.19
100m: 1:22.86
(43.67)
150m: 2:07.86
(45.00)
200m: 2:53.49
(45.63)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:44:18
2018-12-08 11:44:22 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 10, 100m Bröstsim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 1:12.97
50m: 34.80
100m: 1:12.97
(38.17)
2 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun 1:13.43 +0.46
50m: 34.25
100m: 1:13.43
(39.18)
3 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening 1:16.13 +3.16
50m: 36.14
100m: 1:16.13
(39.99)
4 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:19.03 +6.06
50m: 36.35
100m: 1:19.03
(42.68)
5 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:31.39 +18.42
50m: 42.67
100m: 1:31.39
(48.72)
6 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.56 +20.59
50m: 45.10
100m: 1:33.56
(48.46)
7 Adi Holjas 2004 Älvsjö AIK Simförening 1:48.21 +35.24
50m: 50.16
100m: 1:48.21
(58.05)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:48:50
Event 10, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lars Hennert 1961 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.80
50m: 34.78
100m: 1:16.80
(42.02)
2 Tobias Eknor 2000 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.15 +3.35
50m: 37.43
100m: 1:20.15
(42.72)
Grenen officiell:  2018-12-08 11:48:50
2018-12-08 11:48:53 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 11, 50m Frisim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 28.11
2 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb 28.14 +0.03
3 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 28.18 +0.07
4 Filippa Hammarén 2002 Simklubben Neptun 28.49 +0.38
5 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 28.80 +0.69
6 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 29.00 +0.89
7 Alva Hagström 2003 Simklubben Neptun 29.01 +0.90
8 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 29.75 +1.64
9 Rebecca Gustafsson 2003 Simklubben Neptun 29.80 +1.69
10 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 29.85 +1.74
11 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 29.98 +1.87
12 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 30.31 +2.20
13 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 30.38 +2.27
14 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 30.72 +2.61
15 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 31.21 +3.10
16 Emma Lundmark 2003 Solna Sundbyberg SS 04 31.37 +3.26
17 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 31.64 +3.53
18 Andrea Mitrovic 2002 Solna Sundbyberg SS 04 31.78 +3.67
19 Felicia Klintemar 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 32.02 +3.91
20 Ella Engelgren 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 32.03 +3.92
21 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 32.32 +4.21
22 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening 32.51 +4.40
23 Sara Kärvestedt 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 32.62 +4.51
24 Klara Högfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 33.13 +5.02
25 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 34.58 +6.47
26 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 34.90 +6.79
27 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 35.05 +6.94
- Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ Felaktig start
- Elvira Schei 2003 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2018-12-08 11:56:46
Event 11, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 27.80
2 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 27.87 +0.07
3 Astrid Eriksson 2001 Turebergs Simklubb 27.88 +0.08
4 Filippa Berndtson 1997 Solna Sundbyberg SS 04 27.99 +0.19
5 Sophie Dellmark 2001 Älvsjö AIK Simförening 28.68 +0.88
6 Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening 29.20 +1.40
7 Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening 29.66 +1.86
Grenen officiell:  2018-12-08 11:56:46
2018-12-08 11:56:49 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 12, 50m Frisim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tor Selander 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 24.78
2 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 25.45 +0.67
3 Isac Böschen 2002 Solna Sundbyberg SS 04 25.84 +1.06
4 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening 26.13 +1.35
5 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb 27.31 +2.53
6 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 27.76 +2.98
7 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 27.81 +3.03
8 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 30.32 +5.54
9 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 30.40 +5.62
10 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 31.47 +6.69
11 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 32.01 +7.23
12 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 32.89 +8.11
13 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 33.16 +8.38
14 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 34.58 +9.80
15 Adi Holjas 2004 Älvsjö AIK Simförening 35.84 +11.06
- Victor Taghikhani 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2018-12-08 12:02:08
Event 12, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 24.13
2 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 24.78 +0.65
3 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening 25.75 +1.62
4 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 25.76 +1.63
5 Nicolas Jernberg 2001 Älvsjö AIK Simförening 26.81 +2.68
6 Thiemo Voigt 1970 Solna Sundbyberg SS 04 27.50 +3.37
Grenen officiell:  2018-12-08 12:02:08
2018-12-08 12:02:10 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 13, 400m Medley Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 5:20.58
50m: 34.28
100m: 1:13.60
(39.32)
150m: 1:57.57
(43.97)
200m: 2:38.69
(41.12)
250m: 3:24.35
(45.66)
300m: 4:09.73
(45.38)
350m: 4:46.73
(37.00)
400m: 5:20.58
(33.85)
2 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 5:42.63 +22.05
50m: 33.86
100m: 1:13.43
(39.57)
150m: 1:57.55
(44.12)
200m: 2:42.64
(45.09)
250m: 3:33.84
(51.20)
300m: 4:25.40
(51.56)
350m: 5:04.64
(39.24)
400m: 5:42.63
(37.99)
3 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 5:54.37 +33.79
50m: 35.21
100m: 1:17.80
(42.59)
150m: 2:03.69
(45.89)
200m: 2:49.41
(45.72)