Tulokset DM Ã…rgang Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 561 | 31.58 | 1:06.42 | 1:42.01 | 2:16.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.67 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 560 | 32.58 | 1:08.30 | 1:43.00 | 2:17.04 | |||
H2Odense | 2:15.28 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 546 | 31.86 | 1:06.42 | 1:42.75 | 2:18.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.84 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 540 | 32.75 | 1:08.92 | 1:45.28 | 2:18.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.45 | |||||||||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 523 | 32.05 | 1:07.66 | 1:44.62 | 2:20.15 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.54 | |||||||||
6 | Clara Kapke | 2006 | 511 | 32.96 | 1:08.94 | 1:45.42 | 2:21.23 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.33 | |||||||||
7 | Liva la Cour | 2006 | 511 | 33.59 | 1:09.35 | 1:46.13 | 2:21.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.43 | |||||||||
8 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 501 | 33.09 | 1:09.79 | 1:47.05 | 2:22.16 | |||
Roskilde Svømning | 2:21.57 | |||||||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 498 | 32.51 | 1:07.76 | 1:45.38 | 2:22.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.71 | |||||||||
10 | SIF Bramm | 2006 | 495 | 33.32 | 1:09.23 | 1:46.66 | 2:22.82 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:18.05 | |||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 492 | 34.44 | 1:11.21 | 1:48.02 | 2:23.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:21.38 | |||||||||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 491 | 32.64 | 1:08.97 | 1:46.63 | 2:23.19 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
13 | Anne Katrine Dige | 2006 | 490 | 32.92 | 1:09.01 | 1:47.19 | 2:23.23 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.23 | |||||||||
14 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 489 | 32.39 | 1:09.12 | 1:46.17 | 2:23.31 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:23.37 | |||||||||
15 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 489 | 33.31 | 1:10.07 | 1:47.39 | 2:23.39 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:22.03 | |||||||||
16 | Katrine Hansen | 2006 | 487 | 33.15 | 1:09.24 | 1:47.07 | 2:23.58 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:25.45 | |||||||||
17 | Molly Namensen | 2006 | 486 | 31.91 | 1:08.16 | 1:46.51 | 2:23.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.70 | |||||||||
18 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 482 | 31.78 | 1:07.70 | 1:46.27 | 2:24.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.04 | |||||||||
19 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 477 | 32.90 | 1:09.09 | 1:47.16 | 2:24.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.27 | |||||||||
20 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 473 | 33.23 | 1:10.00 | 1:48.58 | 2:24.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.38 | |||||||||
21 | Leonora M Postgaard | 2006 | 471 | 33.64 | 1:11.46 | 1:48.86 | 2:25.14 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:25.70 | |||||||||
22 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 470 | 33.92 | 1:11.27 | 1:48.68 | 2:25.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.93 | |||||||||
23 | Silje Mathiasen | 2006 | 464 | 33.22 | 1:10.00 | 1:47.92 | 2:25.90 | |||
SVØM Korsør | 2:24.31 | |||||||||
24 | Maica Jensen | 2006 | 463 | 33.36 | 1:10.44 | 1:48.90 | 2:25.99 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:29.31 | |||||||||
25 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 461 | 33.49 | 1:11.05 | 1:49.09 | 2:26.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:32.17 | |||||||||
26 | Christine Mols | 2006 | 457 | 32.94 | 1:10.11 | 1:49.13 | 2:26.65 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:26.05 | |||||||||
27 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 456 | 33.42 | 1:10.33 | 1:49.57 | 2:26.75 | |||
Greve Svømmeklub | 2:23.47 | |||||||||
28 | Molly Szczepanski | 2006 | 454 | 34.26 | 1:11.48 | 1:49.43 | 2:26.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.93 | |||||||||
29 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 452 | 33.50 | 1:10.84 | 1:49.53 | 2:27.18 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:26.77 | |||||||||
30 | Anne Stamholt | 2006 | 444 | 33.77 | 1:11.72 | 1:50.34 | 2:27.99 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:25.62 | |||||||||
31 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 444 | 33.90 | 1:11.33 | 1:49.85 | 2:28.04 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.93 | |||||||||
32 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 440 | 35.14 | 1:13.03 | 1:51.96 | 2:28.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.42 | |||||||||
33 | Cecilie Rud | 2006 | 437 | 35.52 | 1:12.94 | 1:50.87 | 2:28.80 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:29.49 | |||||||||
34 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 435 | 33.61 | 1:11.59 | 1:50.75 | 2:29.05 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.33 | |||||||||
35 | Amalie Backhausen | 2006 | 434 | 34.29 | 1:12.10 | 1:51.27 | 2:29.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.28 | |||||||||
36 | Maja Zastrojevic | 2006 | 434 | 34.48 | 1:12.05 | 1:50.81 | 2:29.17 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.73 | |||||||||
37 | Marie Bertram | 2006 | 432 | 33.84 | 1:13.26 | 1:51.78 | 2:29.41 | |||
Lyseng IF | 2:28.03 | |||||||||
38 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 431 | 33.69 | 1:11.70 | 1:51.16 | 2:29.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.66 | |||||||||
39 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 431 | 33.78 | 1:12.27 | 1:52.39 | 2:29.54 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Rikke Therp | 2006 | 427 | 34.34 | 1:13.84 | 1:54.16 | 2:29.94 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.24 | |||||||||
41 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 423 | 35.13 | 1:13.82 | 1:53.51 | 2:30.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.24 | |||||||||
42 | Anna Blom Bygum | 2006 | 415 | 34.46 | 1:13.06 | 1:52.71 | 2:31.42 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.82 | |||||||||
43 | Alma Møller-Ern | 2006 | 413 | 34.09 | 1:13.24 | 1:53.12 | 2:31.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.85 | |||||||||
44 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 413 | 34.78 | 1:13.34 | 1:52.37 | 2:31.67 | |||
Næstved IF | 2:27.11 | |||||||||
45 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 411 | 34.62 | 1:12.60 | 1:51.96 | 2:31.88 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.03 | |||||||||
46 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 408 | 33.88 | 1:53.20 | 2:32.30 | ||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 2:33.14 | |||||||||
47 | Sarah Højlund | 2006 | 406 | 35.24 | 1:13.74 | 1:53.29 | 2:32.47 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.59 | |||||||||
48 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 405 | 35.10 | 1:13.43 | 1:53.33 | 2:32.69 | |||
Vest-Brøndby | 2:28.04 | |||||||||
49 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 403 | 35.86 | 1:14.77 | 1:54.22 | 2:32.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 594 | 31.43 | 1:05.44 | 1:40.22 | 2:14.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.84 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 575 | 32.21 | 1:07.98 | 1:43.09 | 2:15.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.45 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 574 | 31.38 | 1:05.77 | 1:41.12 | 2:15.92 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.54 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 571 | 32.07 | 1:07.37 | 1:42.14 | 2:16.16 | |||
H2Odense | 2:15.28 | |||||||||
5 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 569 | 30.82 | 1:05.27 | 2:16.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.67 | |||||||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 536 | 32.78 | 1:08.43 | 1:44.95 | 2:19.00 | |||
Roskilde Svømning | 2:21.57 | |||||||||
7 | Clara Kapke | 2006 | 526 | 32.04 | 1:06.88 | 1:43.88 | 2:19.93 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.33 | |||||||||
8 | Liva la Cour | 2006 | 502 | 33.20 | 1:09.16 | 1:46.10 | 2:22.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.43 | |||||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 516 | 32.74 | 1:08.90 | 1:45.54 | 2:20.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
10 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 508 | 33.12 | 1:09.93 | 1:46.51 | 2:21.55 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:22.03 | |||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 501 | 34.32 | 1:10.99 | 1:47.52 | 2:22.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:21.38 | |||||||||
12 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 501 | 33.55 | 1:09.48 | 1:45.91 | 2:22.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.71 | |||||||||
13 | Anne Katrine Dige | 2006 | 500 | 33.09 | 1:09.85 | 1:46.81 | 2:22.32 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.23 | |||||||||
14 | SIF Bramm | 2006 | 497 | 33.57 | 1:09.50 | 1:46.16 | 2:22.59 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:18.05 | |||||||||
15 | Katrine Hansen | 2006 | 478 | 33.04 | 1:10.13 | 1:47.83 | 2:24.46 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:25.45 | |||||||||
16 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 475 | 33.17 | 1:10.57 | 1:48.03 | 2:24.71 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:23.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 555 | 28.91 | 1:01.32 | 1:33.47 | 2:04.08 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:03.49 | |||||||||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 531 | 29.29 | 1:00.80 | 1:33.82 | 2:05.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.74 | |||||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | 520 | 29.05 | 1:01.25 | 1:34.21 | 2:06.81 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:07.71 | |||||||||
4 | Christian Duetoft | 2005 | 509 | 29.26 | 1:01.76 | 1:35.10 | 2:07.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.23 | |||||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 503 | 29.21 | 1:00.91 | 1:34.75 | 2:08.25 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:06.07 | |||||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | 492 | 29.74 | 1:02.78 | 1:36.24 | 2:09.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 491 | 28.72 | 1:01.66 | 1:35.39 | 2:09.21 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:05.24 | |||||||||
8 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 485 | 28.42 | 1:01.62 | 1:35.54 | 2:09.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:08.55 | |||||||||
9 | Konrad Clausen | 2005 | 483 | 29.96 | 1:03.09 | 1:36.77 | 2:09.95 | |||
SVØM Korsør | 2:10.02 | |||||||||
10 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 482 | 30.00 | 1:03.45 | 1:37.80 | 2:10.06 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:07.26 | |||||||||
11 | Tobias Rosengaard | 2005 | 478 | 30.09 | 1:03.89 | 1:37.85 | 2:10.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.80 | |||||||||
12 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 477 | 29.90 | 1:03.16 | 1:37.04 | 2:10.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:11.87 | |||||||||
13 | Malthe Foged | 2005 | 466 | 29.10 | 1:02.15 | 1:37.31 | 2:11.51 | |||
Næstved IF | 2:12.04 | |||||||||
14 | Andreas M Nielsen | 2005 | 461 | 30.16 | 1:03.70 | 1:39.14 | 2:12.03 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.48 | |||||||||
15 | August Arup Neergaard | 2005 | 457 | 30.41 | 1:03.79 | 1:37.55 | 2:12.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.58 | |||||||||
16 | Matti Andersen | 2005 | 456 | 30.87 | 1:04.53 | 1:38.95 | 2:12.49 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:12.91 | |||||||||
17 | Daniel Bastholm | 2005 | 441 | 29.91 | 1:03.57 | 1:38.92 | 2:13.98 | |||
Greve Svømmeklub | 2:12.36 | |||||||||
18 | Alexander Halken | 2005 | 438 | 30.39 | 1:04.12 | 1:39.09 | 2:14.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:13.96 | |||||||||
19 | Louie Uldall | 2005 | 429 | 29.62 | 1:02.69 | 1:38.79 | 2:15.19 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:15.32 | |||||||||
20 | Mathies Liersch | 2005 | 426 | 31.36 | 1:06.07 | 1:40.93 | 2:15.49 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:13.29 | |||||||||
21 | Vincent Matras | 2005 | 424 | 29.52 | 1:03.01 | 1:39.55 | 2:15.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.64 | |||||||||
22 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 421 | 31.66 | 1:06.26 | 1:41.83 | 2:16.04 | |||
H2Odense | 2:15.35 | |||||||||
23 | Sebastian Rendlev | 2005 | 417 | 30.47 | 1:05.65 | 1:41.20 | 2:16.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.43 | |||||||||
24 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 415 | 31.23 | 1:05.68 | 1:41.16 | 2:16.68 | |||
Frem Odense | 2:13.45 | |||||||||
25 | Cilas Madsen | 2005 | 415 | 30.29 | 1:04.61 | 1:41.39 | 2:16.69 | |||
Greve Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
26 | Anton Rytter Bech | 2005 | 412 | 30.78 | 1:05.58 | 1:41.17 | 2:17.07 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:13.70 | |||||||||
27 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 409 | 31.67 | 1:06.44 | 1:42.53 | 2:17.31 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:15.85 | |||||||||
28 | Lucas Svej | 2005 | 407 | 32.08 | 1:06.75 | 1:42.70 | 2:17.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.29 | |||||||||
29 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 400 | 30.55 | 1:04.38 | 1:40.69 | 2:18.33 | |||
Frem Odense | 2:13.16 | |||||||||
30 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 400 | 30.95 | 1:05.89 | 1:42.45 | 2:18.38 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
31 | Bertram Olesen | 2005 | 367 | 31.49 | 1:08.05 | 1:44.98 | 2:22.44 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:34.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 559 | 29.76 | 1:01.55 | 1:33.65 | 2:03.76 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:03.49 | |||||||||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 552 | 29.85 | 1:01.97 | 1:33.88 | 2:04.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.74 | |||||||||
3 | Christian Duetoft | 2005 | 543 | 29.37 | 1:01.68 | 1:33.85 | 2:04.96 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.23 | |||||||||
4 | Christian Thorhauge | 2005 | 537 | 29.40 | 1:01.51 | 1:34.24 | 2:05.48 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:07.71 | |||||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 504 | 29.62 | 1:01.80 | 1:34.77 | 2:08.12 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:06.07 | |||||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | 503 | 29.56 | 1:02.29 | 1:35.55 | 2:08.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 503 | 28.98 | 1:01.82 | 1:35.23 | 2:08.22 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:05.24 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 478 | 30.07 | 1:03.52 | 1:37.07 | 2:10.39 | |||
SVØM Korsør | 2:10.02 | |||||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 492 | 29.62 | 1:02.44 | 1:36.21 | 2:09.19 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:07.26 | |||||||||
10 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 479 | 30.27 | 1:03.06 | 1:36.83 | 2:10.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:11.87 | |||||||||
11 | Matti Andersen | 2005 | 472 | 30.04 | 1:03.28 | 1:37.31 | 2:10.95 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:12.91 | |||||||||
12 | Malthe Foged | 2005 | 466 | 29.95 | 1:03.01 | 1:37.51 | 2:11.53 | |||
Næstved IF | 2:12.04 | |||||||||
13 | Andreas M Nielsen | 2005 | 465 | 29.81 | 1:02.09 | 1:36.53 | 2:11.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.48 | |||||||||
14 | August Arup Neergaard | 2005 | 459 | 30.68 | 1:04.15 | 1:37.80 | 2:12.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.58 | |||||||||
15 | Alexander Halken | 2005 | 429 | 30.89 | 1:04.62 | 1:39.72 | 2:15.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:13.96 | |||||||||
16 | Daniel Bastholm | 2005 | 415 | 30.38 | 1:02.96 | 1:39.29 | 2:16.73 | |||
Greve Svømmeklub | 2:12.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 600 | 30.29 | 1:04.40 | 1:39.57 | 2:13.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 590 | 31.32 | 1:05.55 | 1:40.26 | 2:14.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.91 | |||||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 571 | 31.62 | 1:05.24 | 1:41.17 | 2:16.12 | |||
Køge Svømmeklub | 2:14.43 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 565 | 31.15 | 1:05.65 | 1:41.28 | 2:16.62 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:14.49 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 564 | 31.80 | 1:06.43 | 2:16.71 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:14.80 | |||||||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 558 | 31.63 | 1:07.04 | 1:42.77 | 2:17.20 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.41 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 557 | 32.80 | 1:08.14 | 1:43.29 | 2:17.29 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.12 | |||||||||
8 | Anna Rønn | 2005 | 555 | 31.87 | 1:06.45 | 1:42.47 | 2:17.42 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:15.19 | |||||||||
9 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 554 | 31.88 | 1:06.50 | 1:41.94 | 2:17.55 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.21 | |||||||||
10 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 553 | 31.30 | 1:06.19 | 1:42.62 | 2:17.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.80 | |||||||||
11 | Nanna Langvad | 2005 | 549 | 32.39 | 1:08.31 | 1:42.96 | 2:17.92 | |||
Lyseng IF | 2:15.11 | |||||||||
12 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 542 | 33.10 | 1:07.24 | 1:42.63 | 2:18.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:17.79 | |||||||||
13 | Amalie Henriksen | 2005 | 531 | 32.11 | 1:07.88 | 1:44.21 | 2:19.50 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
14 | Cille Kirketerp | 2005 | 530 | 32.62 | 1:08.16 | 1:44.09 | 2:19.54 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.62 | |||||||||
15 | Silja Brage | 2005 | 530 | 32.58 | 1:07.86 | 1:44.22 | 2:19.60 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:16.58 | |||||||||
16 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 526 | 31.56 | 1:07.08 | 1:43.95 | 2:19.94 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Neptun | 2:20.01 | |||||||||
17 | Natacha Munch | 2005 | 525 | 31.96 | 1:07.63 | 1:44.34 | 2:19.99 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:21.78 | |||||||||
18 | Tilde Søe Bach | 2005 | 525 | 32.40 | 1:07.92 | 1:44.15 | 2:20.04 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:19.13 | |||||||||
19 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 522 | 31.97 | 1:07.44 | 1:44.06 | 2:20.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.65 | |||||||||
20 | Filippa Eiler | 2005 | 521 | 32.25 | 1:08.09 | 1:44.36 | 2:20.35 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.81 | |||||||||
21 | Liva Lund Hansen | 2005 | 518 | 32.44 | 1:08.23 | 1:44.23 | 2:20.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.91 | |||||||||
22 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 513 | 32.15 | 1:08.77 | 1:45.22 | 2:21.10 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.57 | |||||||||
23 | Amalie Østerlund | 2005 | 511 | 32.04 | 1:07.74 | 1:44.59 | 2:21.30 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 511 | 32.36 | 1:08.81 | 1:45.86 | 2:21.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.24 | |||||||||
25 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 510 | 32.48 | 1:08.40 | 1:45.41 | 2:21.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.56 | |||||||||
26 | Amalie Tolderlund | 2005 | 508 | 32.58 | 1:08.77 | 1:45.75 | 2:21.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.77 | |||||||||
27 | Caroline Koch | 2005 | 504 | 31.98 | 1:08.15 | 1:45.68 | 2:21.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.06 | |||||||||
28 | Asta Palmund | 2005 | 501 | 32.34 | 1:08.52 | 1:46.03 | 2:22.23 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.64 | |||||||||
29 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 499 | 32.35 | 1:08.53 | 1:45.29 | 2:22.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.41 | |||||||||
30 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 492 | 32.27 | 1:08.66 | 1:46.20 | 2:23.07 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:19.12 | |||||||||
31 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 491 | 32.71 | 1:09.19 | 1:46.55 | 2:23.18 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:22.54 | |||||||||
32 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 488 | 32.91 | 1:08.37 | 1:45.70 | 2:23.43 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.50 | |||||||||
33 | Annika Køhn | 2005 | 488 | 33.96 | 1:11.07 | 1:48.06 | 2:23.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.81 | |||||||||
34 | Emily Hansen | 2005 | 482 | 32.65 | 1:09.29 | 1:46.64 | 2:24.06 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:21.62 | |||||||||
35 | Elida Thornsen | 2005 | 481 | 32.54 | 1:09.20 | 1:47.17 | 2:24.16 | |||
SVØM Korsør | 2:18.57 | |||||||||
36 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 479 | 31.75 | 1:08.34 | 1:46.26 | 2:24.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 473 | 32.83 | 1:09.10 | 1:46.96 | 2:24.92 | |||
Kolding SK | 2:19.21 | |||||||||
38 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 470 | 32.10 | 1:08.74 | 1:47.56 | 2:25.29 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:21.71 | |||||||||
39 | Mathilde Stilund | 2005 | 464 | 34.24 | 1:11.92 | 1:49.30 | 2:25.91 | |||
H2Odense | 2:25.71 | |||||||||
40 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 458 | 33.64 | 1:11.18 | 1:49.82 | 2:26.53 | |||
Herlev Svømning | 2:26.27 | |||||||||
41 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 452 | 33.49 | 1:10.92 | 1:49.69 | 2:27.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:24.76 | |||||||||
42 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 448 | 33.56 | 1:11.49 | 1:50.25 | 2:27.63 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.90 | |||||||||
43 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 436 | 33.38 | 1:10.51 | 1:48.92 | 2:28.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.14 | |||||||||
44 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 432 | 32.50 | 1:09.99 | 1:49.06 | 2:29.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.83 | |||||||||
45 | Victoria W. Stahl | 2005 | 423 | 33.26 | 1:10.99 | 1:50.94 | 2:30.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.06 | |||||||||
46 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 422 | 33.10 | 1:10.94 | 1:50.97 | 2:30.54 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:29.29 | |||||||||
47 | Matilde Thirup | 2005 | 381 | 35.04 | 1:16.07 | 1:57.24 | 2:35.75 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 647 | 30.42 | 1:03.36 | 1:37.74 | 2:10.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 610 | 30.50 | 1:03.50 | 1:38.21 | 2:13.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.91 | |||||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 608 | 31.31 | 1:04.24 | 1:38.84 | 2:13.36 | |||
Køge Svømmeklub | 2:14.43 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 583 | 31.13 | 1:04.99 | 1:39.94 | 2:15.21 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:14.49 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 576 | 31.48 | 1:06.03 | 1:41.13 | 2:15.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.80 | |||||||||
6 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 569 | 31.86 | 1:06.66 | 1:42.05 | 2:16.30 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.12 | |||||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | 560 | 31.78 | 1:06.92 | 1:42.27 | 2:17.06 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:15.19 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 526 | 31.76 | 1:06.90 | 1:43.20 | 2:19.95 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.41 | |||||||||
9 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 558 | 31.70 | 1:06.39 | 1:42.64 | 2:17.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.80 | |||||||||
10 | Nanna Langvad | 2005 | 557 | 31.95 | 1:07.31 | 1:43.13 | 2:17.25 | |||
Lyseng IF | 2:15.11 | |||||||||
11 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 550 | 33.00 | 1:07.28 | 1:42.57 | 2:17.88 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:17.79 | |||||||||
12 | Silja Brage | 2005 | 549 | 31.94 | 1:06.60 | 1:42.54 | 2:17.94 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:16.58 | |||||||||
13 | Cille Kirketerp | 2005 | 538 | 32.65 | 1:07.29 | 1:43.39 | 2:18.89 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.62 | |||||||||
14 | Tilde Søe Bach | 2005 | 528 | 32.10 | 1:07.73 | 1:43.78 | 2:19.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:19.13 | |||||||||
15 | Amalie Henriksen | 2005 | 527 | 32.81 | 1:08.47 | 1:44.65 | 2:19.81 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
16 | Natacha Munch | 2005 | 527 | 32.59 | 1:08.14 | 1:43.94 | 2:19.85 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:21.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 591 | 28.45 | 58.94 | 1:30.00 | 2:01.53 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:03.71 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 578 | 28.85 | 59.76 | 1:31.21 | 2:02.39 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:02.88 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 573 | 28.50 | 59.93 | 1:32.06 | 2:02.74 | |||
Lyseng IF | 2:02.40 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 569 | 28.88 | 1:00.26 | 1:32.22 | 2:03.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:04.37 | |||||||||
5 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 569 | 27.46 | 57.33 | 1:29.41 | 2:03.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.21 | |||||||||
6 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 556 | 28.31 | 1:00.21 | 1:32.64 | 2:03.99 | |||
Herlev Svømning | 2:04.26 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 541 | 28.71 | 1:00.18 | 1:32.40 | 2:05.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.61 | |||||||||
8 | Mads Peter Hansen | 2004 | 539 | 28.72 | 1:00.25 | 1:32.62 | 2:05.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:02.90 | |||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 534 | 28.64 | 59.81 | 1:32.44 | 2:05.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.80 | |||||||||
10 | Casper Madsen | 2004 | 523 | 28.74 | 1:00.72 | 1:33.39 | 2:06.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:01.96 | |||||||||
11 | Mads Mikkelsen | 2004 | 516 | 29.76 | 1:02.13 | 1:35.05 | 2:07.16 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:06.04 | |||||||||
12 | Mikkel Roed | 2004 | 504 | 29.71 | 1:02.79 | 1:36.20 | 2:08.09 | |||
Køge Svømmeklub | 2:07.31 | |||||||||
13 | Tobias Gammelvind | 2004 | 504 | 29.25 | 1:01.72 | 1:34.59 | 2:08.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.53 | |||||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 498 | 29.62 | 1:03.11 | 1:37.13 | 2:08.67 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:06.98 | |||||||||
15 | William Ølshøj | 2004 | 490 | 29.81 | 1:03.67 | 1:37.04 | 2:09.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.25 | |||||||||
16 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 489 | 29.29 | 1:02.56 | 1:37.78 | 2:09.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.57 | |||||||||
17 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 488 | 30.24 | 1:02.70 | 1:36.37 | 2:09.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.26 | |||||||||
18 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 484 | 28.75 | 1:00.99 | 1:35.32 | 2:09.83 | |||
Greve Svømmeklub | 2:07.18 | |||||||||
19 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 481 | 30.37 | 1:03.10 | 1:36.85 | 2:10.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
20 | William Studsgaard | 2004 | 480 | 30.89 | 1:03.88 | 1:37.60 | 2:10.21 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:10.26 | |||||||||
21 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 479 | 30.07 | 1:03.14 | 1:37.13 | 2:10.31 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:08.76 | |||||||||
22 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 479 | 29.39 | 1:02.10 | 1:35.77 | 2:10.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.80 | |||||||||
23 | Casper Johannesen | 2004 | 478 | 29.21 | 1:01.06 | 1:35.37 | 2:10.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.84 | |||||||||
24 | Julian Birch | 2004 | 471 | 29.88 | 1:02.70 | 1:36.82 | 2:11.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.30 | |||||||||
25 | Karsten Olsen | 2004 | 468 | 29.78 | 1:03.26 | 1:37.72 | 2:11.35 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:09.43 | |||||||||
26 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 467 | 29.83 | 1:03.50 | 1:37.84 | 2:11.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.31 | |||||||||
27 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 467 | 29.48 | 1:03.04 | 1:37.99 | 2:11.41 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:07.93 | |||||||||
28 | Lukas Frederiksen | 2004 | 462 | 1:38.23 | 2:11.89 | 2:11.89 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:10.92 | |||||||||
29 | Ettore Pesci | 2004 | 461 | 30.73 | 1:04.32 | 1:38.69 | 2:11.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.99 | |||||||||
30 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 458 | 30.05 | 1:03.42 | 1:38.02 | 2:12.30 | |||
H2Odense | 2:11.57 | |||||||||
31 | Louie Hermansen | 2004 | 452 | 31.01 | 1:04.17 | 1:38.40 | 2:12.88 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.13 | |||||||||
32 | William Leth | 2004 | 448 | 30.96 | 1:05.32 | 1:40.55 | 2:13.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.36 | |||||||||
33 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 448 | 29.59 | 1:04.45 | 1:39.09 | 2:13.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.47 | |||||||||
34 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 441 | 31.13 | 1:04.85 | 1:39.65 | 2:13.96 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:11.91 | |||||||||
35 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 439 | 30.33 | 1:04.00 | 1:39.27 | 2:14.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.56 | |||||||||
36 | Kasper Hansen | 2004 | 439 | 31.15 | 1:05.10 | 1:40.02 | 2:14.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.76 | |||||||||
37 | Hjalte Petersen | 2004 | 437 | 30.07 | 1:03.84 | 1:39.32 | 2:14.36 | |||
Næstved IF | 2:10.04 | |||||||||
38 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 436 | 31.22 | 1:05.56 | 1:40.08 | 2:14.42 | |||
H2Odense | 2:13.04 | |||||||||
39 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 436 | 31.63 | 1:06.58 | 1:40.97 | 2:14.49 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:11.09 | |||||||||
40 | Søren Have | 2004 | 434 | 30.91 | 1:04.63 | 1:39.93 | 2:14.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.72 | |||||||||
41 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 429 | 30.42 | 1:04.50 | 1:40.21 | 2:15.19 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:11.92 | |||||||||
42 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 407 | 31.20 | 1:05.39 | 1:41.25 | 2:17.62 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:18.79 | |||||||||
43 | Anton Poulsen | 2004 | 405 | 32.54 | 1:07.64 | 1:43.48 | 2:17.75 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:12.28 | |||||||||
44 | Alexander Slente | 2004 | 393 | 30.26 | 1:05.23 | 1:42.16 | 2:19.25 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:11.34 | |||||||||
45 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 379 | 31.25 | 1:07.18 | 1:44.32 | 2:20.86 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:20.09 | |||||||||
46 | Viggo Prehn | 2004 | 368 | 31.17 | 1:07.88 | 1:45.52 | 2:22.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.16 | |||||||||
47 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 365 | 30.25 | 1:05.90 | 1:43.90 | 2:22.64 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:21.14 | |||||||||
48 | Emil Jaworski | 2004 | 356 | 30.46 | 1:06.70 | 1:45.03 | 2:23.79 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:21.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 605 | 28.67 | 59.13 | 1:30.26 | 2:00.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:03.71 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 592 | 28.50 | 59.01 | 1:30.27 | 2:01.44 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:02.88 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 584 | 28.74 | 59.35 | 1:31.01 | 2:02.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:04.37 | |||||||||
4 | Mads Peter Hansen | 2004 | 579 | 28.05 | 58.57 | 1:29.67 | 2:02.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:02.90 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 576 | 28.55 | 59.60 | 1:31.34 | 2:02.58 | |||
Lyseng IF | 2:02.40 | |||||||||
6 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 572 | 30.07 | 1:02.11 | 1:32.83 | 2:02.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.21 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 559 | 28.39 | 59.56 | 1:31.81 | 2:03.75 | |||
Herlev Svømning | 2:04.26 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 508 | 28.80 | 1:00.92 | 1:33.94 | 2:07.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.61 | |||||||||
9 | Casper Madsen | 2004 | 550 | 29.17 | 1:01.33 | 1:33.52 | 2:04.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:01.96 | |||||||||
10 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 544 | 28.69 | 1:00.05 | 1:32.41 | 2:04.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.80 | |||||||||
11 | Mads Mikkelsen | 2004 | 536 | 29.04 | 1:01.03 | 1:33.68 | 2:05.55 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:06.04 | |||||||||
12 | Mikkel Roed | 2004 | 513 | 29.52 | 1:02.47 | 1:35.60 | 2:07.36 | |||
Køge Svømmeklub | 2:07.31 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 504 | 30.09 | 1:03.55 | 1:36.32 | 2:08.13 | |||
Greve Svømmeklub | 2:07.18 | |||||||||
14 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 496 | 29.59 | 1:01.98 | 1:35.62 | 2:08.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.26 | |||||||||
15 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 486 | 31.47 | 1:05.11 | 1:39.39 | 2:09.71 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:06.98 | |||||||||
16 | Tobias Gammelvind | 2004 | 480 | 29.70 | 1:02.73 | 1:36.67 | 2:10.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 574 | 34.55 | 1:09.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 559 | 33.55 | 1:10.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 531 | 34.70 | 1:11.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
4 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 500 | 36.61 | 1:13.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
5 | Agnete Boelt | 2006 | 498 | 35.18 | 1:13.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.93 | |||||||||
6 | Alba Mantoni | 2006 | 497 | 35.42 | 1:13.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.75 | |||||||||
7 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 487 | 36.20 | 1:13.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 486 | 35.58 | 1:13.89 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.65 | |||||||||
9 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 482 | 35.43 | 1:14.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.71 | |||||||||
10 | Clara Kapke | 2006 | 481 | 35.64 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.64 | |||||||||
11 | Silje Mathiasen | 2006 | 474 | 36.19 | 1:14.49 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.84 | |||||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | 470 | 35.69 | 1:14.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.58 | |||||||||
13 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 467 | 36.57 | 1:14.90 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.89 | |||||||||
14 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 451 | 36.88 | 1:15.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
15 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 449 | 37.41 | 1:15.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.64 | |||||||||
16 | Lara Smerdal | 2006 | 433 | 37.02 | 1:16.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.69 | |||||||||
17 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 433 | 36.79 | 1:16.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.39 | |||||||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 431 | 37.19 | 1:16.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
19 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 428 | 37.28 | 1:17.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.21 | |||||||||
20 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 425 | 37.72 | 1:17.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.27 | |||||||||
21 | Laura Håkonsson | 2006 | 425 | 37.06 | 1:17.27 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.28 | |||||||||
22 | Victoria Wiingaard | 2006 | 424 | 37.43 | 1:17.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
23 | Anna E.e. Balle | 2006 | 422 | 37.83 | 1:17.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.50 | |||||||||
24 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 422 | 36.87 | 1:17.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
25 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 421 | 37.74 | 1:17.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.17 | |||||||||
26 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 420 | 37.18 | 1:17.55 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.75 | |||||||||
26 | Emily Reuter | 2006 | 420 | 38.28 | 1:17.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.83 | |||||||||
28 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 412 | 38.19 | 1:18.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
29 | Laura Meyer | 2006 | 411 | 37.22 | 1:18.14 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.58 | |||||||||
30 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 408 | 37.83 | 1:18.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.54 | |||||||||
31 | Anna Dietrichsen | 2006 | 406 | 37.64 | 1:18.47 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
32 | Karoline Hellesøe | 2006 | 403 | 37.61 | 1:18.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.49 | |||||||||
33 | Molly Namensen | 2006 | 402 | 37.79 | 1:18.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.14 | |||||||||
34 | Katja Poulsen | 2006 | 400 | 37.99 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.12 | |||||||||
35 | Anna Bach | 2006 | 397 | 38.20 | 1:19.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.36 | |||||||||
36 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 392 | 38.59 | 1:19.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
37 | Alma Lind Babin | 2006 | 385 | 38.24 | 1:19.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.45 | |||||||||
38 | Maja Zastrojevic | 2006 | 384 | 38.60 | 1:19.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.92 | |||||||||
39 | Kamma Rasmussen | 2006 | 358 | 39.13 | 1:21.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.55 | |||||||||
40 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 341 | 41.24 | 1:23.15 | |||||
Næstved IF | 1:18.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 593 | 34.03 | 1:09.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 565 | 34.49 | 1:10.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 548 | 34.53 | 1:11.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 533 | 34.51 | 1:11.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.93 | |||||||||
5 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 519 | 34.98 | 1:12.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
6 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 496 | 36.71 | 1:13.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
7 | Alba Mantoni | 2006 | 484 | 36.25 | 1:14.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.75 | |||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 456 | 36.00 | 1:15.50 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.65 | |||||||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | 492 | 35.54 | 1:13.59 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.84 | |||||||||
10 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 477 | 35.74 | 1:14.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.71 | |||||||||
11 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 471 | 36.98 | 1:14.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | 466 | 36.90 | 1:14.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.58 | |||||||||
13 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 462 | 36.58 | 1:15.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.89 | |||||||||
14 | Clara Kapke | 2006 | 460 | 36.49 | 1:15.29 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.64 | |||||||||
15 | Lara Smerdal | 2006 | 450 | 37.58 | 1:15.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.69 | |||||||||
16 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 418 | 38.00 | 1:17.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Duetoft | 2005 | 569 | 30.34 | 1:02.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 548 | 30.84 | 1:03.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.08 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 485 | 32.39 | 1:05.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.46 | |||||||||
4 | Anders Junker | 2005 | 479 | 31.95 | 1:06.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
5 | Mads Møller | 2005 | 471 | 32.52 | 1:06.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | |||||||||
6 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 470 | 32.54 | 1:06.68 | |||||
DeltaSwim | 1:05.53 | |||||||||
7 | Luca Hertzog | 2005 | 459 | 32.04 | 1:07.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.43 | |||||||||
8 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 457 | 32.89 | 1:07.28 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.50 | |||||||||
9 | Christian Thorhauge | 2005 | 456 | 33.08 | 1:07.32 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:05.43 | |||||||||
10 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 438 | 32.77 | 1:08.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
11 | Kristian Kjær | 2005 | 421 | 33.79 | 1:09.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
12 | William Bogø Andersen | 2005 | 419 | 33.51 | 1:09.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
13 | Casper Boest | 2005 | 417 | 32.99 | 1:09.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.89 | |||||||||
14 | Louie Hansen | 2005 | 413 | 33.32 | 1:09.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.34 | |||||||||
15 | Mikkel Andersen | 2005 | 401 | 33.91 | 1:10.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
16 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 391 | 34.95 | 1:10.87 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.56 | |||||||||
17 | Vincent Matras | 2005 | 390 | 1:10.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
18 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 389 | 33.65 | 1:10.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
19 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 389 | 35.04 | 1:10.99 | |||||
SVØM Korsør | 1:09.59 | |||||||||
20 | William Bendix Schmidt | 2005 | 380 | 34.48 | 1:11.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
21 | Andreas M Nielsen | 2005 | 378 | 35.03 | 1:11.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
22 | Thor Majgård | 2005 | 377 | 34.50 | 1:11.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
23 | Tobias Jakobsen | 2005 | 375 | 34.32 | 1:11.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
24 | Illia Bulba | 2005 | 370 | 34.32 | 1:12.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.45 | |||||||||
25 | Emil Isaksen | 2005 | 366 | 34.79 | 1:12.46 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.26 | |||||||||
26 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 359 | 35.87 | 1:12.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.98 | |||||||||
27 | Magnus Kiemer | 2005 | 358 | 36.36 | 1:12.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
28 | Mads Sørensen | 2005 | 357 | 34.46 | 1:13.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.78 | |||||||||
29 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 356 | 35.20 | 1:13.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
30 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 355 | 35.25 | 1:13.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
31 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 354 | 35.61 | 1:13.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
32 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 349 | 35.29 | 1:13.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
33 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 339 | 36.36 | 1:14.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.28 | |||||||||
34 | Nicholas Simson | 2005 | 334 | 35.59 | 1:14.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.03 | |||||||||
35 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 313 | 35.73 | 1:16.36 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | DSQ | sw4.4 tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Duetoft | 2005 | 601 | 29.92 | 1:01.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 594 | 29.77 | 1:01.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.08 | |||||||||
3 | Anders Junker | 2005 | 485 | 32.14 | 1:05.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2005 | 483 | 32.52 | 1:06.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | |||||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 475 | 32.16 | 1:06.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.46 | |||||||||
6 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 475 | 32.27 | 1:06.43 | |||||
DeltaSwim | 1:05.53 | |||||||||
7 | Luca Hertzog | 2005 | 454 | 32.35 | 1:07.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.43 | |||||||||
8 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 438 | 33.11 | 1:08.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.50 | |||||||||
9 | Christian Thorhauge | 2005 | 470 | 32.56 | 1:06.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:05.43 | |||||||||
10 | Louie Hansen | 2005 | 417 | 33.36 | 1:09.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.34 | |||||||||
11 | Kristian Kjær | 2005 | 412 | 33.78 | 1:09.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
12 | William Bogø Andersen | 2005 | 401 | 33.91 | 1:10.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
13 | Vincent Matras | 2005 | 395 | 34.11 | 1:10.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | 394 | 34.52 | 1:10.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
15 | Casper Boest | 2005 | 376 | 34.20 | 1:11.78 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.89 | |||||||||
16 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 375 | 34.64 | 1:11.85 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 632 | 32.90 | 1:07.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.65 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 604 | 32.63 | 1:08.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.76 | |||||||||
3 | Josefine Nielsen | 2005 | 586 | 33.85 | 1:09.44 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 579 | 34.15 | 1:09.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
5 | Malou Sejr | 2005 | 579 | 33.81 | 1:09.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 572 | 33.76 | 1:09.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
7 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 562 | 34.19 | 1:10.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 557 | 34.20 | 1:10.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
9 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 554 | 34.23 | 1:10.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 553 | 34.39 | 1:10.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:09.02 | |||||||||
11 | Alma Olivarius | 2005 | 540 | 34.50 | 1:11.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
12 | Josephine Thomsen | 2005 | 537 | 34.55 | 1:11.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.36 | |||||||||
13 | Annika Britt Larsen | 2005 | 523 | 35.24 | 1:12.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.94 | |||||||||
14 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 520 | 35.05 | 1:12.24 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:12.02 | |||||||||
15 | Catrine Porsdal | 2005 | 519 | 35.54 | 1:12.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.07 | |||||||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | 513 | 35.22 | 1:12.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
17 | Louise Lie Thisted | 2005 | 513 | 34.86 | 1:12.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
18 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 505 | 35.08 | 1:12.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
19 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 504 | 35.37 | 1:13.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
20 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 503 | 35.31 | 1:13.08 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:10.04 | |||||||||
21 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 497 | 36.01 | 1:13.33 | |||||
H2Odense | 1:08.97 | |||||||||
22 | Stine Mejdahl | 2005 | 494 | 35.97 | 1:13.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
23 | Lise Refsgaard | 2005 | 493 | 35.25 | 1:13.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.51 | |||||||||
24 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 491 | 35.35 | 1:13.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.56 | |||||||||
24 | Signe Holm Hansen | 2005 | 491 | 35.37 | 1:13.67 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
26 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 489 | 35.61 | 1:13.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.69 | |||||||||
27 | Ida Jacobsen | 2005 | 489 | 35.09 | 1:13.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.19 | |||||||||
28 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 488 | 35.40 | 1:13.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.58 | |||||||||
29 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 481 | 35.96 | 1:14.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
30 | Amalie Østerlund | 2005 | 481 | 36.41 | 1:14.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
31 | Karoline Iversen | 2005 | 475 | 36.26 | 1:14.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.11 | |||||||||
31 | Laura S. Olesen | 2005 | 475 | 36.09 | 1:14.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
33 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 471 | 36.02 | 1:14.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.04 | |||||||||
34 | Signe Eie | 2005 | 470 | 35.71 | 1:14.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.11 | |||||||||
35 | Josefine Staudt | 2005 | 470 | 36.23 | 1:14.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.58 | |||||||||
36 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 459 | 36.76 | 1:15.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
37 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 457 | 36.36 | 1:15.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.21 | |||||||||
38 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 455 | 36.84 | 1:15.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
39 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 453 | 37.04 | 1:15.67 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.35 | |||||||||
40 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 452 | 35.73 | 1:15.72 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:13.93 | |||||||||
41 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 451 | 35.45 | 1:15.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
42 | Jazmin Jensen | 2005 | 451 | 36.51 | 1:15.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
43 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 448 | 36.72 | 1:15.93 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.48 | |||||||||
44 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 442 | 36.69 | 1:16.26 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
45 | Cassandra Spring | 2005 | 441 | 37.00 | 1:16.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.83 | |||||||||
46 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 439 | 37.13 | 1:16.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.98 | |||||||||
47 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 430 | 37.71 | 1:16.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.85 | |||||||||
48 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 424 | 37.09 | 1:17.32 | |||||
DeltaSwim | 1:16.23 | |||||||||
49 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 424 | 37.67 | 1:17.36 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.38 | |||||||||
50 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 414 | 37.72 | 1:17.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.40 | |||||||||
51 | Asta Højberg | 2005 | 412 | 37.79 | 1:18.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.98 | |||||||||
52 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 393 | 38.08 | 1:19.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.81 | |||||||||
53 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 364 | 39.37 | 1:21.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
54 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 323 | 40.23 | 1:24.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | DSQ | EFB 50m SW6.4 | ||||||
Næstved IF | 1:11.31 | |||||||||
- | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | DSQ | EFB 50m SW6.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | DSQ | EFB 50m sw6.4 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 667 | 33.03 | 1:06.49 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.65 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 662 | 32.23 | 1:06.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.76 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 604 | 32.83 | 1:08.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 592 | 33.84 | 1:09.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
5 | Fenja Romanski | 2005 | 584 | 33.88 | 1:09.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
6 | Josefine Nielsen | 2005 | 577 | 33.82 | 1:09.81 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
7 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 559 | 33.56 | 1:10.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
8 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 554 | 34.00 | 1:10.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
9 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 565 | 34.04 | 1:10.27 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | 550 | 34.64 | 1:10.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
11 | Josephine Thomsen | 2005 | 546 | 34.82 | 1:11.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.36 | |||||||||
12 | Catrine Porsdal | 2005 | 526 | 35.00 | 1:11.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.07 | |||||||||
13 | Louise Lie Thisted | 2005 | 517 | 34.56 | 1:12.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
14 | Annika Britt Larsen | 2005 | 517 | 35.45 | 1:12.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.94 | |||||||||
15 | Rebecca Petersen | 2005 | 514 | 34.74 | 1:12.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
16 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 503 | 35.41 | 1:13.07 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:12.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 663 | 29.11 | 59.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.43 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 539 | 31.19 | 1:03.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.13 | |||||||||
3 | Karsten Olsen | 2004 | 528 | 31.36 | 1:04.14 | |||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 1:05.61 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 522 | 32.02 | 1:04.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.75 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 517 | 31.19 | 1:04.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.99 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2004 | 508 | 31.45 | 1:04.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
7 | Elias Noe | 2004 | 508 | 31.45 | 1:04.97 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.41 | |||||||||
8 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 478 | 32.14 | 1:06.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
9 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 476 | 32.81 | 1:06.39 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | 468 | 32.37 | 1:06.74 | |||||
Lyseng IF | 1:07.20 | |||||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | 460 | 32.80 | 1:07.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.28 | |||||||||
12 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 454 | 32.87 | 1:07.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | 453 | 32.81 | 1:07.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.99 | |||||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | 449 | 32.92 | 1:07.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.21 | |||||||||
15 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 444 | 32.92 | 1:07.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
16 | Gustav Hansen | 2004 | 442 | 32.16 | 1:08.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
17 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 440 | 33.05 | 1:08.16 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
18 | Asger Mathiasen | 2004 | 436 | 32.87 | 1:08.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
19 | Sebastian Greisen | 2004 | 428 | 33.06 | 1:08.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
20 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 420 | 34.18 | 1:09.20 | |||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 1:08.42 | |||||||||
21 | Oscar Pedersen | 2004 | 419 | 33.14 | 1:09.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.66 | |||||||||
22 | Hjalte Petersen | 2004 | 414 | 33.98 | 1:09.54 | |||||
Næstved IF | 1:07.72 | |||||||||
23 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 413 | 34.08 | 1:09.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.68 | |||||||||
24 | Emil Søby | 2004 | 411 | 33.74 | 1:09.71 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.54 | |||||||||
25 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 394 | 34.03 | 1:10.67 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
26 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 393 | 34.17 | 1:10.75 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
27 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 388 | 33.89 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.76 | |||||||||
28 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 385 | 34.63 | 1:11.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
29 | Julian Birch | 2004 | 384 | 34.17 | 1:11.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
30 | Alexander Hillhouse | 2004 | 309 | 36.51 | 1:16.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 649 | 29.14 | 59.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.43 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 562 | 30.89 | 1:02.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.13 | |||||||||
3 | Karsten Olsen | 2004 | 545 | 30.73 | 1:03.47 | |||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 1:05.61 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 530 | 31.57 | 1:04.07 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.75 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 521 | 31.19 | 1:04.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.99 | |||||||||
6 | Elias Noe | 2004 | 518 | 31.08 | 1:04.55 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.41 | |||||||||
7 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 514 | 31.27 | 1:04.70 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 487 | 32.11 | 1:05.86 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
9 | Viggo Prehn | 2004 | 491 | 32.12 | 1:05.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.21 | |||||||||
10 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 482 | 31.83 | 1:06.09 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 468 | 32.15 | 1:06.74 | |||||
Lyseng IF | 1:07.20 | |||||||||
12 | Jonathan Beck | 2004 | 457 | 33.10 | 1:07.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.99 | |||||||||
13 | Jeppe Kjær | 2004 | 446 | 33.73 | 1:07.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.28 | |||||||||
14 | Gustav Hansen | 2004 | 446 | 32.07 | 1:07.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
15 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 422 | 32.80 | 1:09.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
16 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 406 | 34.58 | 1:10.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 562 | 37.44 | 1:19.86 | 2:04.38 | 2:48.50 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:46.55 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 554 | 39.45 | 1:22.92 | 2:05.55 | 2:49.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.16 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 549 | 38.92 | 1:22.49 | 2:06.22 | 2:49.82 | |||
Vest-Brøndby | 2:52.78 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 528 | 38.64 | 1:22.87 | 2:07.12 | 2:52.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.67 | |||||||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 521 | 39.20 | 1:22.77 | 2:07.27 | 2:52.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:53.12 | |||||||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 518 | 40.06 | 1:25.64 | 2:10.62 | 2:53.17 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.40 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 507 | 40.60 | 1:25.66 | 2:10.93 | 2:54.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.88 | |||||||||
8 | Mille Frydendahl | 2006 | 503 | 38.67 | 1:22.32 | 2:08.12 | 2:54.89 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:49.96 | |||||||||
9 | Astrid Mulipola | 2006 | 479 | 39.11 | 1:24.44 | 2:11.19 | 2:57.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.50 | |||||||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | 469 | 40.54 | 1:25.82 | 2:12.32 | 2:58.93 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:03.61 | |||||||||
11 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 463 | 39.51 | 1:24.33 | 2:11.73 | 2:59.77 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:07.66 | |||||||||
12 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 462 | 41.14 | 1:26.78 | 2:13.21 | 2:59.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.37 | |||||||||
13 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 453 | 40.53 | 1:26.31 | 2:13.50 | 3:01.00 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:00.98 | |||||||||
14 | Sofie Larsen | 2006 | 453 | 40.76 | 1:27.96 | 2:13.75 | 3:01.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.67 | |||||||||
15 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 451 | 39.69 | 1:26.05 | 2:13.50 | 3:01.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.37 | |||||||||
16 | Maria Lysgaard | 2006 | 451 | 39.93 | 1:26.97 | 2:15.00 | 3:01.34 | |||
Lyseng IF | 3:04.24 | |||||||||
17 | Line Gjelstrup | 2006 | 451 | 41.21 | 1:27.33 | 2:14.86 | 3:01.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.28 | |||||||||
18 | Henriette Roos | 2006 | 450 | 40.87 | 1:27.96 | 2:14.66 | 3:01.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.80 | |||||||||
19 | Ane Christensen | 2006 | 445 | 41.79 | 1:28.27 | 2:14.71 | 3:02.14 | |||
Kolding SK | 3:06.15 | |||||||||
20 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 440 | 41.83 | 1:27.35 | 2:14.71 | 3:02.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.40 | |||||||||
21 | Karoline Hansfort | 2006 | 438 | 41.04 | 1:27.52 | 2:15.74 | 3:03.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:05.09 | |||||||||
22 | Mille Holmberg | 2006 | 435 | 42.52 | 1:30.12 | 2:17.32 | 3:03.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:06.32 | |||||||||
23 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 434 | 40.94 | 1:27.41 | 2:15.25 | 3:03.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:57.92 | |||||||||
24 | Amalie Backhausen | 2006 | 433 | 40.55 | 1:27.22 | 2:15.73 | 3:03.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.32 | |||||||||
25 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 433 | 42.81 | 1:29.03 | 2:17.25 | 3:03.82 | |||
Hobro Svømmeklub | 3:06.30 | |||||||||
26 | Emily Reuter | 2006 | 431 | 41.66 | 1:28.81 | 2:16.45 | 3:04.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.19 | |||||||||
27 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 431 | 43.29 | 1:30.52 | 2:17.07 | 3:04.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.82 | |||||||||
28 | Freja Juul | 2006 | 429 | 41.69 | 1:29.12 | 2:16.26 | 3:04.36 | |||
Næstved IF | 3:01.98 | |||||||||
29 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 426 | 40.63 | 1:28.50 | 2:17.35 | 3:04.83 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:00.24 | |||||||||
29 | Leonora M Postgaard | 2006 | 426 | 42.70 | 1:30.03 | 2:18.22 | 3:04.83 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:07.41 | |||||||||
31 | Rikke Therp | 2006 | 425 | 41.86 | 1:29.86 | 2:17.65 | 3:04.98 | |||
Vest-Brøndby | 2:59.37 | |||||||||
32 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 424 | 43.83 | 1:31.73 | 2:18.88 | 3:05.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.83 | |||||||||
33 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 423 | 40.90 | 1:28.20 | 2:16.98 | 3:05.27 | |||
Greve Svømmeklub | 2:58.94 | |||||||||
34 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 422 | 42.01 | 1:29.33 | 2:17.89 | 3:05.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.41 | |||||||||
35 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 421 | 39.68 | 1:26.80 | 2:16.29 | 3:05.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.97 | |||||||||
36 | Luanna Russo | 2006 | 420 | 41.33 | 1:28.27 | 2:16.96 | 3:05.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:14.48 | |||||||||
37 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 419 | 42.18 | 1:29.96 | 2:18.64 | 3:05.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.24 | |||||||||
38 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 418 | 41.17 | 1:28.47 | 2:16.53 | 3:06.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:08.33 | |||||||||
39 | Bianca Roos | 2006 | 413 | 41.95 | 1:30.29 | 2:18.89 | 3:06.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.29 | |||||||||
40 | Johanna Rasmussen | 2006 | 412 | 42.04 | 1:29.27 | 2:18.00 | 3:06.93 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.87 | |||||||||
41 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 410 | 40.80 | 1:29.63 | 2:18.15 | 3:07.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.58 | |||||||||
42 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 410 | 42.47 | 1:29.98 | 2:18.47 | 3:07.16 | |||
Køge Svømmeklub | 3:04.63 | |||||||||
43 | Laika Usinger | 2006 | 406 | 43.02 | 1:31.31 | 2:19.93 | 3:07.83 | |||
Vest-Brøndby | 3:13.72 | |||||||||
44 | Laura Meyer | 2006 | 402 | 43.17 | 1:31.80 | 2:20.27 | 3:08.39 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:06.96 | |||||||||
45 | Monika Dragieva | 2006 | 402 | 40.54 | 1:28.47 | 2:18.22 | 3:08.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.21 | |||||||||
46 | Annette Toft | 2006 | 401 | 42.15 | 1:29.93 | 2:19.50 | 3:08.62 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.79 | |||||||||
47 | Andrea Søeborg | 2006 | 400 | 41.97 | 1:29.73 | 2:20.05 | 3:08.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:02.90 | |||||||||
48 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 398 | 41.30 | 1:29.26 | 2:18.86 | 3:09.06 | |||
Herlev Svømning | 3:03.98 | |||||||||
49 | Molly Szczepanski | 2006 | 397 | 42.61 | 1:30.64 | 2:19.80 | 3:09.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.94 | |||||||||
50 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 391 | 42.09 | 1:30.58 | 2:20.09 | 3:10.18 | |||
A6 Jgi-Swim | 3:10.81 | |||||||||
51 | Anna Blom Bygum | 2006 | 389 | 42.90 | 1:31.91 | 2:21.18 | 3:10.42 | |||
Vest-Brøndby | 3:05.00 | |||||||||
52 | Malene Dithmar | 2006 | 384 | 43.46 | 1:32.11 | 2:22.12 | 3:11.25 | |||
Greve Svømmeklub | 3:07.25 | |||||||||
53 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 379 | 42.92 | 1:33.86 | 2:23.00 | 3:12.20 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.38 | |||||||||
54 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 372 | 44.13 | 1:33.90 | 2:23.62 | 3:13.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.67 | |||||||||
55 | Stella Harpøth | 2006 | 354 | 45.52 | 1:36.08 | 2:26.70 | 3:16.54 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:14.48 | |||||||||
56 | Marie Kromann Møller | 2006 | 319 | 45.06 | 1:36.49 | 2:29.21 | 3:23.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:08.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 605 | 37.69 | 1:19.98 | 2:01.77 | 2:44.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.16 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 603 | 36.91 | 1:19.26 | 2:02.24 | 2:44.65 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:46.55 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 558 | 38.51 | 1:21.74 | 2:05.30 | 2:48.90 | |||
Vest-Brøndby | 2:52.78 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 532 | 38.66 | 1:22.40 | 2:06.99 | 2:51.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.67 | |||||||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 499 | 39.17 | 1:23.75 | 2:08.57 | 2:55.31 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:53.12 | |||||||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | 497 | 39.80 | 1:24.05 | 2:09.63 | 2:55.56 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:49.96 | |||||||||
7 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 461 | 41.48 | 1:27.38 | 2:14.10 | 3:00.01 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.40 | |||||||||
8 | Astrid Mulipola | 2006 | 472 | 40.15 | 1:25.76 | 2:12.61 | 2:58.58 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.50 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 470 | 39.44 | 1:25.68 | 2:12.19 | 2:58.84 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:07.66 | |||||||||
10 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 467 | 41.27 | 1:26.85 | 2:13.17 | 2:59.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.37 | |||||||||
11 | Jaqueline Haack | 2006 | 450 | 41.04 | 1:26.63 | 2:13.90 | 3:01.48 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:03.61 | |||||||||
12 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 448 | 40.50 | 1:26.69 | 2:13.77 | 3:01.75 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:00.98 | |||||||||
13 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 440 | 40.36 | 1:28.36 | 2:15.83 | 3:02.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.37 | |||||||||
14 | Sofie Larsen | 2006 | 423 | 42.46 | 1:29.70 | 2:18.22 | 3:05.31 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.67 | |||||||||
15 | Maria Lysgaard | 2006 | 416 | 41.30 | 1:28.85 | 2:18.84 | 3:06.30 | |||
Lyseng IF | 3:04.24 | |||||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | DSQ | 2 flyb v st SW7.1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 530 | 35.47 | 1:15.74 | 1:56.43 | 2:36.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.56 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 525 | 33.73 | 1:14.31 | 1:57.88 | 2:37.35 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.41 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 503 | 36.66 | 1:17.67 | 1:59.07 | 2:39.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
4 | Anders Sanggaard | 2005 | 473 | 34.31 | 1:15.81 | 1:59.53 | 2:42.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.27 | |||||||||
5 | Emil Gram Peters | 2005 | 473 | 35.72 | 1:17.36 | 2:00.02 | 2:42.99 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:41.05 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 469 | 37.11 | 1:19.73 | 2:02.09 | 2:43.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.03 | |||||||||
7 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 469 | 35.92 | 1:17.55 | 2:01.63 | 2:43.47 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:49.02 | |||||||||
8 | Mads Drechsler | 2005 | 448 | 37.51 | 1:20.61 | 2:02.99 | 2:45.91 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.07 | |||||||||
9 | Jonas Gaur | 2005 | 447 | 36.67 | 1:19.75 | 2:04.14 | 2:46.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.97 | |||||||||
10 | Laurits Boserup | 2005 | 443 | 37.38 | 1:19.11 | 2:02.20 | 2:46.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.29 | |||||||||
11 | Lucas Svej | 2005 | 442 | 36.86 | 1:20.15 | 2:03.35 | 2:46.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.00 | |||||||||
12 | Oliver Lassen | 2005 | 427 | 36.91 | 1:19.33 | 2:04.00 | 2:48.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.69 | |||||||||
13 | Theodor Møller | 2005 | 422 | 37.96 | 1:20.54 | 2:04.35 | 2:49.20 | |||
Vest-Brøndby | 2:53.84 | |||||||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | 420 | 38.93 | 1:22.19 | 2:05.67 | 2:49.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.14 | |||||||||
15 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 417 | 39.78 | 1:24.56 | 2:08.18 | 2:49.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.04 | |||||||||
16 | August Høy | 2005 | 415 | 38.14 | 1:21.44 | 2:06.50 | 2:50.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.55 | |||||||||
17 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 408 | 38.17 | 1:21.08 | 2:05.14 | 2:51.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:52.53 | |||||||||
18 | Erik Schmidt | 2005 | 400 | 39.55 | 1:22.40 | 2:06.10 | 2:52.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.04 | |||||||||
19 | Mathias Olsen | 2005 | 394 | 40.58 | 1:25.11 | 2:08.66 | 2:53.15 | |||
Greve Svømmeklub | 2:56.57 | |||||||||
20 | Mads Møller | 2005 | 390 | 38.83 | 1:22.55 | 2:08.53 | 2:53.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.48 | |||||||||
21 | Malthe Foged | 2005 | 389 | 37.76 | 1:22.51 | 2:08.98 | 2:53.89 | |||
Næstved IF | 2:45.47 | |||||||||
22 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 386 | 38.97 | 1:22.76 | 2:08.27 | 2:54.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.87 | |||||||||
23 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 382 | 38.86 | 1:23.80 | 2:09.13 | 2:55.00 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.56 | |||||||||
24 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 377 | 40.28 | 1:25.64 | 2:11.48 | 2:55.72 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.04 | |||||||||
25 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 372 | 39.48 | 1:24.13 | 2:10.06 | 2:56.50 | |||
Herning Svømmeklub | 2:48.61 | |||||||||
26 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 371 | 40.75 | 1:26.10 | 2:11.37 | 2:56.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.33 | |||||||||
27 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 369 | 39.98 | 1:25.84 | 2:11.97 | 2:56.97 | |||
SVØM Korsør | 2:57.69 | |||||||||
28 | Illia Bulba | 2005 | 368 | 39.06 | 1:23.98 | 2:10.48 | 2:57.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.91 | |||||||||
29 | Marius Mains | 2005 | 366 | 40.07 | 1:24.50 | 2:11.03 | 2:57.52 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:02.97 | |||||||||
30 | Philip Vesterby | 2005 | 358 | 40.07 | 1:27.58 | 2:13.22 | 2:58.78 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:58.00 | |||||||||
31 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 358 | 38.21 | 1:25.16 | 2:11.97 | 2:58.85 | |||
Roskilde Svømning | 3:05.77 | |||||||||
32 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 337 | 40.23 | 1:25.82 | 2:14.21 | 3:02.35 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:55.23 | |||||||||
33 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 317 | 38.22 | 1:26.34 | 2:17.07 | 3:06.26 | |||
Roskilde Svømning | 3:02.11 | |||||||||
- | Kresten Skau Hansen | 2005 | DSQ | asym ben 150m SW7.4 | ||||||
DeltaSwim | 2:58.75 | |||||||||
- | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | DSQ | Tyvstart sw4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:56.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 555 | 35.25 | 1:14.86 | 1:55.43 | 2:34.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.56 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 549 | 34.26 | 1:14.92 | 1:57.11 | 2:35.10 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.41 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 512 | 35.48 | 1:16.62 | 1:57.88 | 2:38.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.27 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 496 | 36.25 | 1:18.59 | 2:00.14 | 2:40.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
5 | Emil Gram Peters | 2005 | 454 | 36.48 | 1:18.25 | 2:02.20 | 2:45.24 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:41.05 | |||||||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 448 | 35.59 | 1:17.97 | 2:01.48 | 2:45.90 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:49.02 | |||||||||
7 | August Arup Neergaard | 2005 | 438 | 37.53 | 1:20.38 | 2:04.45 | 2:47.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.03 | |||||||||
8 | Lucas Svej | 2005 | 469 | 36.58 | 1:18.78 | 2:01.48 | 2:43.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.00 | |||||||||
9 | Jonas Gaur | 2005 | 461 | 35.50 | 1:17.32 | 2:00.55 | 2:44.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.97 | |||||||||
10 | Oliver Lassen | 2005 | 432 | 37.63 | 1:20.70 | 2:04.93 | 2:47.94 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.69 | |||||||||
11 | August Høy | 2005 | 426 | 38.23 | 1:21.98 | 2:06.20 | 2:48.67 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.55 | |||||||||
12 | Laurits Boserup | 2005 | 416 | 37.33 | 1:19.63 | 2:04.32 | 2:50.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.29 | |||||||||
13 | Theodor Møller | 2005 | 416 | 38.89 | 1:22.15 | 2:05.83 | 2:50.06 | |||
Vest-Brøndby | 2:53.84 | |||||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 410 | 39.66 | 1:23.65 | 2:07.99 | 2:50.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.04 | |||||||||
15 | Mikkel Andersen | 2005 | 409 | 38.68 | 1:22.14 | 2:06.72 | 2:51.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.14 | |||||||||
- | Mads Drechsler | 2005 | DSQ | rygl eft v 50m sw7.2 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:46.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Bager | 2005 | 629 | 37.22 | 1:18.57 | 2:00.51 | 2:42.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.47 | |||||||||
2 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 589 | 37.95 | 1:21.16 | 2:03.95 | 2:45.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.93 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 579 | 36.57 | 1:18.47 | 2:02.67 | 2:46.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.68 | |||||||||
4 | Mette Holstein | 2005 | 575 | 38.38 | 1:21.04 | 2:04.67 | 2:47.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.89 | |||||||||
5 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 561 | 38.27 | 1:20.28 | 2:05.07 | 2:48.58 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.44 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 551 | 38.81 | 1:22.04 | 2:05.91 | 2:49.65 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:47.04 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 550 | 38.27 | 1:21.79 | 2:05.89 | 2:49.75 | |||
Vest-Brøndby | 2:49.16 | |||||||||
8 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 547 | 38.63 | 1:22.30 | 2:06.39 | 2:50.09 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:50.59 | |||||||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 543 | 36.76 | 1:18.86 | 2:03.90 | 2:50.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.45 | |||||||||
10 | Anna Rønn | 2005 | 529 | 39.06 | 1:22.38 | 2:06.79 | 2:51.98 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:49.43 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 519 | 39.38 | 1:24.53 | 2:08.68 | 2:53.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.91 | |||||||||
12 | Caroline Villum Færch | 2005 | 518 | 39.65 | 1:23.94 | 2:08.95 | 2:53.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
13 | Asta Højberg | 2005 | 518 | 39.07 | 1:22.52 | 2:07.22 | 2:53.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.38 | |||||||||
14 | Caroline Koch | 2005 | 513 | 38.93 | 1:23.75 | 2:09.16 | 2:53.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.42 | |||||||||
15 | Ida Marie Platzer | 2005 | 483 | 40.02 | 1:25.42 | 2:11.78 | 2:57.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:49.68 | |||||||||
16 | Jette Muusmann | 2005 | 480 | 38.93 | 1:24.05 | 2:10.75 | 2:57.62 | |||
Bov IF | 2:56.76 | |||||||||
17 | Agnete Habermann | 2005 | 474 | 41.14 | 1:27.11 | 2:12.00 | 2:58.40 | |||
H2Odense | 2:54.85 | |||||||||
18 | Marie Jensen | 2005 | 473 | 39.90 | 1:24.67 | 2:11.04 | 2:58.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.18 | |||||||||
19 | Luna Luminari | 2005 | 472 | 40.44 | 1:25.67 | 2:12.43 | 2:58.62 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:59.66 | |||||||||
20 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 468 | 41.01 | 1:25.96 | 2:11.84 | 2:59.13 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:58.94 | |||||||||
21 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 464 | 40.21 | 1:26.07 | 2:12.46 | 2:59.64 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.86 | |||||||||
22 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 462 | 40.11 | 1:26.13 | 2:12.93 | 2:59.86 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:56.22 | |||||||||
23 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 457 | 41.73 | 1:28.01 | 2:14.10 | 3:00.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.81 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 457 | 41.11 | 1:27.06 | 2:13.85 | 3:00.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.18 | |||||||||
25 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 456 | 41.46 | 1:27.81 | 2:13.99 | 3:00.69 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:58.90 | |||||||||
26 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 452 | 41.81 | 1:29.70 | 2:17.21 | 3:01.14 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:00.76 | |||||||||
27 | Ella Gohr Metz | 2005 | 452 | 40.42 | 1:27.04 | 2:14.02 | 3:01.26 | |||
Vest-Brøndby | 2:54.77 | |||||||||
28 | Jazmin Jensen | 2005 | 447 | 41.79 | 1:27.91 | 2:14.88 | 3:01.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:59.23 | |||||||||
29 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 445 | 40.06 | 1:27.42 | 2:14.47 | 3:02.17 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:56.58 | |||||||||
30 | Emma Nygaard | 2005 | 444 | 41.10 | 1:28.32 | 2:15.13 | 3:02.24 | |||
Frem Odense | 3:00.64 | |||||||||
31 | Anna R. Strøbek | 2005 | 441 | 40.57 | 1:27.32 | 2:14.76 | 3:02.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.74 | |||||||||
32 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 441 | 41.95 | 1:29.29 | 2:16.04 | 3:02.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.82 | |||||||||
33 | Anna Mundt Karup | 2005 | 438 | 41.17 | 1:28.38 | 2:16.63 | 3:03.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:56.70 | |||||||||
34 | Johanne Weber | 2005 | 430 | 40.03 | 1:26.70 | 2:15.48 | 3:04.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.45 | |||||||||
35 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 426 | 42.85 | 1:29.75 | 2:17.82 | 3:04.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.76 | |||||||||
36 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 424 | 41.73 | 1:28.79 | 2:17.06 | 3:05.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:00.09 | |||||||||
37 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 421 | 42.69 | 1:29.36 | 2:17.52 | 3:05.59 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.99 | |||||||||
38 | Ida Hovmark | 2005 | 418 | 41.50 | 1:30.67 | 2:19.02 | 3:05.94 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:59.15 | |||||||||
39 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 418 | 42.24 | 1:29.71 | 2:17.81 | 3:06.00 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.63 | |||||||||
40 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 417 | 42.45 | 1:29.67 | 2:18.59 | 3:06.07 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:02.12 | |||||||||
41 | Freja Threms | 2005 | 416 | 42.58 | 1:29.87 | 2:18.35 | 3:06.29 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:02.11 | |||||||||
42 | Olivia Cruse | 2005 | 414 | 41.30 | 1:27.93 | 2:16.31 | 3:06.50 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:02.10 | |||||||||
43 | Stine Mejdahl | 2005 | 412 | 41.34 | 1:28.97 | 2:17.39 | 3:06.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.42 | |||||||||
44 | Emilie Moberg | 2005 | 412 | 42.52 | 1:29.49 | 2:18.12 | 3:06.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:03.25 | |||||||||
45 | Frederikke Larsen | 2005 | 409 | 41.10 | 1:27.92 | 2:17.21 | 3:07.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.93 | |||||||||
46 | Josefine Staudt | 2005 | 399 | 42.99 | 1:32.17 | 2:20.40 | 3:08.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.05 | |||||||||
47 | Johanne Heilmann | 2005 | 373 | 44.42 | 1:34.09 | 2:23.86 | 3:13.23 | |||
Kolding SK | 3:02.06 | |||||||||
48 | Camilla Porsdal | 2005 | 364 | 43.31 | 1:31.66 | 2:22.93 | 3:14.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:02.30 | |||||||||
- | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:56.93 | |||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DSQ | 2 flysp v st SW7.1 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:58.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Bager | 2005 | 630 | 37.35 | 1:18.63 | 2:00.66 | 2:42.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.47 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 598 | 37.21 | 1:19.28 | 2:02.19 | 2:45.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.68 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 593 | 37.50 | 1:20.21 | 2:02.28 | 2:45.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.89 | |||||||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 547 | 38.41 | 1:21.87 | 2:06.48 | 2:50.06 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.44 | |||||||||
5 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 541 | 38.02 | 1:21.86 | 2:06.54 | 2:50.70 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:50.59 | |||||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 540 | 37.49 | 1:20.51 | 2:04.81 | 2:50.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.45 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 533 | 38.14 | 1:21.97 | 2:06.76 | 2:51.51 | |||
Vest-Brøndby | 2:49.16 | |||||||||
8 | Anna Rønn | 2005 | 520 | 39.72 | 1:24.38 | 2:08.73 | 2:52.98 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:49.43 | |||||||||
9 | Caroline Villum Færch | 2005 | 577 | 37.56 | 1:20.08 | 2:03.62 | 2:47.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
10 | Ida Marie Platzer | 2005 | 545 | 38.71 | 1:22.66 | 2:07.02 | 2:50.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:49.68 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 534 | 38.25 | 1:21.58 | 2:06.75 | 2:51.37 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.91 | |||||||||
12 | Asta Højberg | 2005 | 530 | 38.98 | 1:22.60 | 2:06.66 | 2:51.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.38 | |||||||||
13 | Caroline Koch | 2005 | 523 | 38.80 | 1:22.55 | 2:07.53 | 2:52.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.42 | |||||||||
14 | Agnete Habermann | 2005 | 484 | 41.44 | 1:26.04 | 2:10.98 | 2:57.06 | |||
H2Odense | 2:54.85 | |||||||||
15 | Jette Muusmann | 2005 | 464 | 39.54 | 1:24.55 | 2:12.43 | 2:59.68 | |||
Bov IF | 2:56.76 | |||||||||
16 | Marie Jensen | 2005 | 456 | 41.15 | 1:25.97 | 2:12.57 | 3:00.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 601 | 34.81 | 1:13.53 | 1:51.96 | 2:30.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.00 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 585 | 33.76 | 1:12.80 | 1:52.10 | 2:31.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | 553 | 35.64 | 1:15.15 | 1:55.42 | 2:34.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.26 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 540 | 34.98 | 1:15.29 | 1:56.17 | 2:35.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.51 | |||||||||
5 | Troels Fode | 2004 | 534 | 36.11 | 1:16.42 | 1:56.90 | 2:36.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.57 | |||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 531 | 36.09 | 1:16.09 | 1:56.51 | 2:36.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.29 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 529 | 35.30 | 1:15.94 | 1:56.69 | 2:36.96 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.96 | |||||||||
8 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 529 | 34.17 | 1:13.99 | 1:55.32 | 2:37.04 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:35.88 | |||||||||
9 | Mads Liechti | 2004 | 514 | 36.81 | 1:17.08 | 1:57.47 | 2:38.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.32 | |||||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | 500 | 36.08 | 1:16.94 | 1:58.34 | 2:39.93 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.03 | |||||||||
11 | Alex Fogt | 2004 | 494 | 36.87 | 1:18.11 | 1:59.18 | 2:40.56 | |||
H2Odense | 2:42.21 | |||||||||
12 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 484 | 37.14 | 1:18.49 | 1:59.56 | 2:41.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.71 | |||||||||
13 | Mads Naver | 2004 | 468 | 37.36 | 1:18.65 | 2:00.73 | 2:43.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.12 | |||||||||
14 | Asger Mathiasen | 2004 | 464 | 36.93 | 1:18.50 | 2:01.27 | 2:44.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:43.22 | |||||||||
15 | Joost Rijkhoff | 2004 | 461 | 36.63 | 1:18.35 | 2:00.98 | 2:44.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.88 | |||||||||
16 | Villads Arfelt | 2004 | 454 | 38.04 | 1:20.98 | 2:03.77 | 2:45.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.15 | |||||||||
17 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 453 | 37.60 | 1:20.63 | 2:03.30 | 2:45.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.22 | |||||||||
18 | Lasse Thulstrup | 2004 | 439 | 36.81 | 1:19.24 | 2:02.87 | 2:47.01 | |||
Kolding SK | 2:46.58 | |||||||||
19 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 438 | 37.43 | 1:20.20 | 2:04.02 | 2:47.18 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:37.29 | |||||||||
20 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 437 | 35.84 | 1:18.06 | 2:02.81 | 2:47.34 | |||
Greve Svømmeklub | 2:39.22 | |||||||||
21 | Andreas Torp | 2004 | 436 | 38.27 | 1:21.11 | 2:04.59 | 2:47.40 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:45.67 | |||||||||
22 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 431 | 36.84 | 1:19.85 | 2:04.03 | 2:48.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.39 | |||||||||
23 | Jannik Jørgensen | 2004 | 421 | 36.30 | 1:19.76 | 2:04.29 | 2:49.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:41.94 | |||||||||
24 | Alexander Griffin | 2004 | 419 | 37.43 | 1:20.93 | 2:05.06 | 2:49.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.07 | |||||||||
25 | Casper Johannesen | 2004 | 413 | 38.59 | 1:21.31 | 2:05.62 | 2:50.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.39 | |||||||||
26 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 406 | 37.76 | 1:20.89 | 2:06.35 | 2:51.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.32 | |||||||||
27 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 405 | 38.51 | 1:21.09 | 2:05.78 | 2:51.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.94 | |||||||||
28 | Michael Halck | 2004 | 400 | 38.52 | 1:22.67 | 2:07.33 | 2:52.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.95 | |||||||||
29 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 396 | 37.60 | 1:20.60 | 2:05.33 | 2:52.88 | |||
Brønderslev SK08 | 2:57.60 | |||||||||
30 | Mikkel Nielsen | 2004 | 393 | 39.64 | 1:23.95 | 2:09.46 | 2:53.26 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:54.98 | |||||||||
31 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 387 | 38.44 | 1:21.84 | 2:07.45 | 2:54.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.71 | |||||||||
32 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 385 | 38.91 | 1:24.17 | 2:09.51 | 2:54.54 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.87 | |||||||||
33 | Victor Dyrhauge | 2004 | 383 | 39.78 | 1:24.38 | 2:10.11 | 2:54.83 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:47.35 | |||||||||
34 | Tobias Mølbak | 2004 | 383 | 38.33 | 1:22.90 | 2:09.16 | 2:54.88 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:55.72 | |||||||||
35 | Kasper Henriksen | 2004 | 371 | 38.40 | 1:23.23 | 2:09.49 | 2:56.65 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.67 | |||||||||
36 | Kris Jensen | 2004 | 367 | 38.54 | 1:23.93 | 2:10.56 | 2:57.28 | |||
Aars Svømmeklub | 2:44.13 | |||||||||
37 | Mikkel Pedersen | 2004 | 365 | 39.23 | 1:24.83 | 2:11.64 | 2:57.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 620 | 34.25 | 1:11.95 | 1:50.77 | 2:28.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.00 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 619 | 33.53 | 1:11.78 | 1:50.68 | 2:29.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | 557 | 34.91 | 1:13.66 | 1:53.64 | 2:34.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.26 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 544 | 35.61 | 1:15.66 | 1:56.01 | 2:35.55 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.51 | |||||||||
5 | Troels Fode | 2004 | 538 | 35.10 | 1:14.99 | 1:55.03 | 2:36.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.57 | |||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 536 | 35.56 | 1:15.05 | 1:55.44 | 2:36.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.29 | |||||||||
7 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 511 | 34.44 | 1:15.34 | 1:57.30 | 2:38.78 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:35.88 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 462 | 36.00 | 1:17.66 | 2:00.40 | 2:44.19 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.96 | |||||||||
9 | Mads Liechti | 2004 | 509 | 34.90 | 1:13.35 | 1:55.45 | 2:38.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.32 | |||||||||
10 | Alex Fogt | 2004 | 485 | 37.06 | 1:18.09 | 1:59.54 | 2:41.57 | |||
H2Odense | 2:42.21 | |||||||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 480 | 37.25 | 1:18.44 | 2:00.21 | 2:42.17 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.71 | |||||||||
12 | Matias Munkholm | 2004 | 464 | 36.33 | 1:18.70 | 2:01.58 | 2:43.98 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.03 | |||||||||
13 | Asger Mathiasen | 2004 | 459 | 36.73 | 1:18.73 | 2:01.58 | 2:44.55 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:43.22 | |||||||||
14 | Joost Rijkhoff | 2004 | 456 | 37.01 | 1:19.14 | 2:02.10 | 2:44.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.88 | |||||||||
15 | Mads Naver | 2004 | 453 | 37.71 | 1:19.22 | 2:01.86 | 2:45.29 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.12 | |||||||||
16 | Villads Arfelt | 2004 | 451 | 37.73 | 1:19.83 | 2:02.67 | 2:45.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 556 | 32.27 | 1:07.64 | |||||
H2Odense | 1:08.49 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 524 | 31.94 | 1:08.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 522 | 32.62 | 1:09.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
4 | Liva la Cour | 2006 | 514 | 33.29 | 1:09.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.99 | |||||||||
5 | Julie Liv Madsen | 2006 | 507 | 32.20 | 1:09.74 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 482 | 32.79 | 1:10.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.70 | |||||||||
7 | Marie Bertram | 2006 | 479 | 33.51 | 1:11.07 | |||||
Lyseng IF | 1:11.50 | |||||||||
8 | Agnete Boelt | 2006 | 475 | 33.49 | 1:11.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.63 | |||||||||
9 | Anne Katrine Dige | 2006 | 473 | 33.58 | 1:11.40 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.73 | |||||||||
10 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 468 | 33.53 | 1:11.62 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 468 | 33.25 | 1:11.64 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
12 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 464 | 33.37 | 1:11.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
13 | Sofie A. Wolf | 2006 | 462 | 32.52 | 1:11.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
14 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 452 | 34.10 | 1:12.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
15 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 437 | 33.45 | 1:13.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
16 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 436 | 34.42 | 1:13.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.73 | |||||||||
17 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 421 | 34.02 | 1:14.19 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
18 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 421 | 33.95 | 1:14.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.18 | |||||||||
19 | Mathilde Willumsen | 2006 | 419 | 35.03 | 1:14.33 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.49 | |||||||||
20 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 414 | 34.50 | 1:14.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
21 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 411 | 34.78 | 1:14.79 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
22 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 402 | 35.41 | 1:15.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | 399 | 34.62 | 1:15.54 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.71 | |||||||||
24 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 393 | 35.29 | 1:15.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.06 | |||||||||
25 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 391 | 36.41 | 1:16.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
26 | Katrine Hansen | 2006 | 391 | 34.86 | 1:16.09 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:19.39 | |||||||||
27 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 389 | 36.37 | 1:16.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
28 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 388 | 33.86 | 1:16.27 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
29 | Olivia Mørch | 2006 | 387 | 34.82 | 1:16.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
30 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 387 | 34.45 | 1:16.32 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
31 | Rikke Parkhøi | 2006 | 382 | 35.20 | 1:16.67 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
32 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 381 | 34.92 | 1:16.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
33 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 379 | 34.75 | 1:16.87 | |||||
H2Odense | 1:16.78 | |||||||||
34 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 377 | 35.43 | 1:17.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.45 | |||||||||
35 | Kamma Rasmussen | 2006 | 377 | 35.42 | 1:17.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
36 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 373 | 35.11 | 1:17.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.21 | |||||||||
37 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 372 | 35.48 | 1:17.31 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.48 | |||||||||
38 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 372 | 34.80 | 1:17.34 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.35 | |||||||||
39 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 372 | 35.91 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:17.31 | |||||||||
40 | Amalie F. Piiters | 2006 | 371 | 33.90 | 1:17.40 | |||||
H2Odense | 1:18.50 | |||||||||
41 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 370 | 35.23 | 1:17.44 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.01 | |||||||||
42 | Astrid Mulipola | 2006 | 369 | 35.32 | 1:17.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.51 | |||||||||
43 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 368 | 34.55 | 1:17.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
44 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 365 | 34.88 | 1:17.79 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.70 | |||||||||
45 | Alba Mantoni | 2006 | 360 | 35.63 | 1:18.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.15 | |||||||||
46 | Monika Dragieva | 2006 | 354 | 34.90 | 1:18.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.24 | |||||||||
47 | Anna E.e. Balle | 2006 | 354 | 36.35 | 1:18.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.03 | |||||||||
48 | Bianca Roos | 2006 | 351 | 35.90 | 1:18.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.54 | |||||||||
49 | Ane Christensen | 2006 | 351 | 36.22 | 1:18.87 | |||||
Kolding SK | 1:18.56 | |||||||||
50 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 344 | 35.14 | 1:19.40 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.30 | |||||||||
51 | Leonora M Postgaard | 2006 | 338 | 36.97 | 1:19.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
52 | Marie Elster | 2006 | 338 | 34.77 | 1:19.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
53 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 336 | 36.99 | 1:19.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.10 | |||||||||
54 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 334 | 34.32 | 1:20.17 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:19.34 | |||||||||
55 | Alma Bach Larsen | 2006 | 328 | 37.31 | 1:20.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.06 | |||||||||
56 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 324 | 37.60 | 1:20.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
57 | Anna Blom Bygum | 2006 | 323 | 37.44 | 1:21.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.60 | |||||||||
58 | Sofie Larsen | 2006 | 315 | 37.38 | 1:21.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.15 | |||||||||
59 | Laura Meyer | 2006 | 299 | 38.40 | 1:23.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.30 | |||||||||
60 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 233 | 38.97 | 1:30.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.24 | |||||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | DSQ | asynk ben SW8.3 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 584 | 31.66 | 1:06.56 | |||||
H2Odense | 1:08.49 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 522 | 31.53 | 1:09.06 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 521 | 32.18 | 1:09.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | 518 | 32.58 | 1:09.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
5 | Liva la Cour | 2006 | 516 | 32.53 | 1:09.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.99 | |||||||||
6 | Marie Bertram | 2006 | 481 | 32.58 | 1:11.00 | |||||
Lyseng IF | 1:11.50 | |||||||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | 473 | 32.79 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.70 | |||||||||
8 | Agnete Boelt | 2006 | 442 | 33.01 | 1:13.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.63 | |||||||||
9 | Anne Katrine Dige | 2006 | 495 | 33.11 | 1:10.29 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.73 | |||||||||
10 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 485 | 32.74 | 1:10.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
11 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 471 | 34.25 | 1:11.48 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
12 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 465 | 33.40 | 1:11.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
13 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 450 | 33.87 | 1:12.56 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
14 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 440 | 33.10 | 1:13.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
15 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 434 | 33.65 | 1:13.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.73 | |||||||||
16 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 408 | 34.67 | 1:14.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 563 | 27.97 | 1:00.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.90 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 546 | 28.15 | 1:00.93 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | 533 | 28.20 | 1:01.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.43 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 505 | 28.41 | 1:02.56 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.98 | |||||||||
5 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 491 | 29.44 | 1:03.11 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.34 | |||||||||
6 | Malthe Berlin | 2005 | 484 | 29.46 | 1:03.43 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:03.48 | |||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 456 | 29.58 | 1:04.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
8 | Teodor Thuelund | 2005 | 453 | 30.28 | 1:04.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
9 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 449 | 30.92 | 1:05.05 | |||||
DeltaSwim | 1:05.32 | |||||||||
10 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 442 | 30.97 | 1:05.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
11 | Kristian Kjær | 2005 | 439 | 30.52 | 1:05.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
12 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 429 | 30.44 | 1:06.04 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
13 | Mathies Liersch | 2005 | 425 | 30.72 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.21 | |||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 420 | 31.00 | 1:06.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.51 | |||||||||
15 | William Bogø Andersen | 2005 | 413 | 30.06 | 1:06.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
16 | Thor Majgård | 2005 | 413 | 31.28 | 1:06.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | 412 | 30.49 | 1:06.95 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
18 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 410 | 30.97 | 1:07.06 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.51 | |||||||||
19 | Matti Andersen | 2005 | 407 | 31.50 | 1:07.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
20 | Luca Hertzog | 2005 | 399 | 31.41 | 1:07.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.02 | |||||||||
21 | Alexander Halken | 2005 | 396 | 30.95 | 1:07.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
22 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 392 | 31.51 | 1:08.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.55 | |||||||||
23 | Laurits Boserup | 2005 | 380 | 31.64 | 1:08.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.78 | |||||||||
24 | Louie Uldall | 2005 | 379 | 31.90 | 1:08.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
25 | Christian Thorhauge | 2005 | 378 | 31.30 | 1:08.86 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
26 | Erik Schmidt | 2005 | 377 | 31.81 | 1:08.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.69 | |||||||||
27 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 374 | 31.65 | 1:09.13 | |||||
H2Odense | 1:06.91 | |||||||||
27 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 374 | 31.20 | 1:09.13 | |||||
Frem Odense | 1:07.67 | |||||||||
29 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 373 | 31.86 | 1:09.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.25 | |||||||||
30 | Theis Nelander | 2005 | 368 | 31.43 | 1:09.48 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:08.66 | |||||||||
31 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 367 | 30.78 | 1:09.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:10.78 | |||||||||
32 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 366 | 31.63 | 1:09.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.63 | |||||||||
33 | William Bendix Schmidt | 2005 | 364 | 32.46 | 1:09.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
34 | Daniel Bastholm | 2005 | 362 | 31.69 | 1:09.86 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.60 | |||||||||
35 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 361 | 31.04 | 1:09.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.77 | |||||||||
36 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 357 | 32.69 | 1:10.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.98 | |||||||||
37 | Martin Svendson | 2005 | 355 | 32.91 | 1:10.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.09 | |||||||||
38 | Sune Vergmann | 2005 | 346 | 32.78 | 1:10.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.39 | |||||||||
39 | Inas Ilic | 2005 | 345 | 32.60 | 1:10.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.92 | |||||||||
40 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 345 | 33.23 | 1:11.00 | |||||
Frem Odense | 1:11.34 | |||||||||
41 | Furkan Guler | 2005 | 338 | 31.98 | 1:11.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
42 | Theodor Møller | 2005 | 338 | 33.14 | 1:11.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.00 | |||||||||
43 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 335 | 32.44 | 1:11.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.48 | |||||||||
44 | Magnus Løfquist | 2005 | 334 | 31.78 | 1:11.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.96 | |||||||||
45 | Nicolas Duvander | 2005 | 331 | 33.31 | 1:11.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
46 | Calvin Konge Neess | 2005 | 331 | 32.82 | 1:12.02 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
47 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 326 | 32.53 | 1:12.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.06 | |||||||||
48 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 321 | 33.95 | 1:12.73 | |||||
DeltaSwim | 1:12.37 | |||||||||
49 | Rasmus Capion | 2005 | 320 | 31.61 | 1:12.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
50 | Mikkel Andersen | 2005 | 317 | 32.90 | 1:13.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
51 | Kristian Svenstrup | 2005 | 311 | 34.12 | 1:13.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.82 | |||||||||
52 | Malthe Foged | 2005 | 298 | 33.72 | 1:14.52 | |||||
Næstved IF | 1:11.91 | |||||||||
53 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 296 | 34.05 | 1:14.73 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.59 | |||||||||
54 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 288 | 33.28 | 1:15.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.80 | |||||||||
- | Christian Duetoft | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.07 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Akut syg | |||||||
SVØM Korsør | 1:08.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 565 | 27.91 | 1:00.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.90 | |||||||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | 544 | 28.64 | 1:01.02 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:03.48 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 542 | 28.04 | 1:01.10 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 532 | 28.51 | 1:01.48 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.98 | |||||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | 531 | 28.04 | 1:01.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.43 | |||||||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 481 | 29.32 | 1:03.57 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.34 | |||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 475 | 29.41 | 1:03.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
8 | Teodor Thuelund | 2005 | 429 | 30.83 | 1:06.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
9 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 476 | 30.03 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
10 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 455 | 30.66 | 1:04.76 | |||||
DeltaSwim | 1:05.32 | |||||||||
11 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 447 | 29.76 | 1:05.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
12 | Kristian Kjær | 2005 | 436 | 30.26 | 1:05.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
13 | Mathies Liersch | 2005 | 432 | 30.40 | 1:05.89 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.21 | |||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 407 | 31.41 | 1:07.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.51 | |||||||||
15 | William Bogø Andersen | 2005 | 405 | 30.55 | 1:07.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
16 | Thor Majgård | 2005 | 396 | 31.59 | 1:07.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 661 | 29.86 | 1:03.85 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.98 | |||||||||
2 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 637 | 30.71 | 1:04.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 607 | 30.75 | 1:05.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.68 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 583 | 31.27 | 1:06.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 580 | 31.78 | 1:06.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.49 | |||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 572 | 31.55 | 1:07.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 544 | 31.52 | 1:08.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 530 | 32.47 | 1:08.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | 528 | 31.78 | 1:08.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.99 | |||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 518 | 32.69 | 1:09.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.99 | |||||||||
11 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 492 | 33.57 | 1:10.46 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.70 | |||||||||
12 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 490 | 32.66 | 1:10.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
13 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 489 | 32.94 | 1:10.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
14 | Josephine Thomsen | 2005 | 485 | 32.67 | 1:10.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:08.77 | |||||||||
15 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 485 | 32.03 | 1:10.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.95 | |||||||||
16 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 482 | 33.03 | 1:10.94 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.27 | |||||||||
17 | Ida Marie Platzer | 2005 | 480 | 33.08 | 1:11.04 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 476 | 32.39 | 1:11.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.32 | |||||||||
19 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 470 | 33.19 | 1:11.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.93 | |||||||||
20 | Ellen Jensen | 2005 | 464 | 32.65 | 1:11.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.35 | |||||||||
21 | Anna Rønn | 2005 | 464 | 33.32 | 1:11.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.59 | |||||||||
22 | Josephine Frederiksen | 2005 | 463 | 33.14 | 1:11.91 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.93 | |||||||||
23 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 462 | 33.98 | 1:11.95 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
24 | Malou Sejr | 2005 | 460 | 33.79 | 1:12.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.08 | |||||||||
25 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 458 | 33.25 | 1:12.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
26 | Amalie Henriksen | 2005 | 451 | 32.82 | 1:12.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.51 | |||||||||
27 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 444 | 33.65 | 1:12.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
28 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 436 | 35.31 | 1:13.35 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
29 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 427 | 34.09 | 1:13.88 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.03 | |||||||||
30 | Ida Hovmark | 2005 | 416 | 33.93 | 1:14.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
31 | Emilie Bie Bock | 2005 | 414 | 34.60 | 1:14.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
32 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 413 | 34.27 | 1:14.70 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
33 | Elida Thornsen | 2005 | 409 | 34.18 | 1:14.92 | |||||
SVØM Korsør | 1:15.99 | |||||||||
34 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 403 | 32.69 | 1:15.31 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
35 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 402 | 34.64 | 1:15.38 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.07 | |||||||||
36 | Caroline Villum Færch | 2005 | 399 | 34.84 | 1:15.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
37 | Femke Iris Keulen | 2005 | 397 | 33.81 | 1:15.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
38 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 390 | 34.07 | 1:16.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.54 | |||||||||
39 | Nanna Langvad | 2005 | 387 | 35.71 | 1:16.35 | |||||
Lyseng IF | 1:11.96 | |||||||||
40 | Signe Eie | 2005 | 386 | 33.98 | 1:16.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.73 | |||||||||
41 | Marie Jensen | 2005 | 384 | 34.79 | 1:16.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
42 | Mathilde Stilund | 2005 | 378 | 36.11 | 1:16.90 | |||||
H2Odense | 1:14.64 | |||||||||
43 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 376 | 35.70 | 1:17.07 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
44 | Antoinette Zafra | 2005 | 369 | 33.45 | 1:17.56 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.07 | |||||||||
45 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 366 | 35.33 | 1:17.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.86 | |||||||||
46 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 361 | 35.09 | 1:18.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
47 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 358 | 35.59 | 1:18.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.45 | |||||||||
48 | Liv Salhauge | 2005 | 330 | 38.06 | 1:20.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.15 | |||||||||
49 | Maja Rolighed | 2005 | 317 | 36.92 | 1:21.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:20.27 | |||||||||
50 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 309 | 36.01 | 1:22.24 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
- | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | DSQ | brtag 97m sw8.2 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
- | Malene Reynolds | 2005 | DSQ | tyvstart sw4,4 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 700 | 29.89 | 1:02.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 662 | 30.15 | 1:03.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.98 | |||||||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 633 | 30.59 | 1:04.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.68 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 608 | 30.63 | 1:05.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 604 | 30.58 | 1:05.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.49 | |||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 578 | 31.42 | 1:06.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 529 | 32.17 | 1:08.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 528 | 32.36 | 1:08.80 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | 556 | 31.87 | 1:07.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.99 | |||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 549 | 31.97 | 1:07.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.99 | |||||||||
11 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 545 | 31.57 | 1:08.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
12 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 517 | 31.95 | 1:09.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
13 | Ida Marie Platzer | 2005 | 505 | 32.87 | 1:09.85 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
14 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 501 | 32.42 | 1:10.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.95 | |||||||||
15 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 483 | 33.74 | 1:10.88 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.70 | |||||||||
16 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 445 | 33.13 | 1:12.87 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 566 | 28.49 | 1:00.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.44 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 558 | 28.10 | 1:00.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.13 | |||||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | 546 | 28.73 | 1:00.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.76 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 545 | 28.99 | 1:00.96 | |||||
H2Odense | 1:00.89 | |||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 532 | 28.42 | 1:01.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.12 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 528 | 29.06 | 1:01.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 525 | 28.12 | 1:01.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.22 | |||||||||
8 | Frederik Lindholm | 2004 | 520 | 28.90 | 1:01.93 | |||||
Lyseng IF | 1:03.40 | |||||||||
9 | Oscar Isberg | 2004 | 511 | 29.34 | 1:02.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.10 | |||||||||
10 | Elias Noe | 2004 | 505 | 29.14 | 1:02.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
11 | Karsten Olsen | 2004 | 488 | 29.98 | 1:03.24 | |||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 1:03.77 | |||||||||
12 | Mads Iversen | 2004 | 483 | 29.08 | 1:03.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
13 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 473 | 29.69 | 1:03.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.46 | |||||||||
14 | Nicklas Plank | 2004 | 472 | 28.90 | 1:03.97 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.36 | |||||||||
15 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 462 | 30.08 | 1:04.43 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
16 | Kasper Thorn | 2004 | 458 | 29.90 | 1:04.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
17 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 446 | 29.61 | 1:05.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.01 | |||||||||
18 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 445 | 30.87 | 1:05.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
19 | Noah Tranum | 2004 | 443 | 29.89 | 1:05.33 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:05.30 | |||||||||
20 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 441 | 30.28 | 1:05.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.82 | |||||||||
21 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 437 | 30.46 | 1:05.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.26 | |||||||||
22 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 437 | 30.23 | 1:05.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.26 | |||||||||
23 | Pelle Colmorten | 2004 | 437 | 30.15 | 1:05.65 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.75 | |||||||||
24 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 435 | 29.81 | 1:05.72 | |||||
H2Odense | 1:04.39 | |||||||||
25 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 435 | 29.72 | 1:05.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.10 | |||||||||
26 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 435 | 30.72 | 1:05.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.46 | |||||||||
27 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 432 | 30.57 | 1:05.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
28 | Lucas Kaavé | 2004 | 427 | 31.39 | 1:06.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.34 | |||||||||
29 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 424 | 29.80 | 1:06.29 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:07.83 | |||||||||
30 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 423 | 31.34 | 1:06.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.77 | |||||||||
31 | William Leth | 2004 | 421 | 31.44 | 1:06.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.06 | |||||||||
32 | Lucas Nielsen | 2004 | 414 | 30.83 | 1:06.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.26 | |||||||||
33 | Mathias Lindgaard | 2004 | 414 | 31.22 | 1:06.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.74 | |||||||||
34 | Alexander Slente | 2004 | 412 | 31.49 | 1:06.90 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.12 | |||||||||
35 | Lucas Rosenborg | 2004 | 395 | 31.47 | 1:07.86 | |||||
Lyseng IF | 1:07.23 | |||||||||
36 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 394 | 31.74 | 1:07.92 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:08.10 | |||||||||
37 | Oliver Schultz | 2004 | 392 | 31.05 | 1:08.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
38 | Oscar Pedersen | 2004 | 391 | 30.80 | 1:08.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.82 | |||||||||
38 | Silas Waterval | 2004 | 391 | 30.97 | 1:08.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.14 | |||||||||
40 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 389 | 31.95 | 1:08.23 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:08.59 | |||||||||
41 | Jonathan Nejmann | 2004 | 388 | 31.84 | 1:08.26 | |||||
H2Odense | 1:06.69 | |||||||||
42 | Eigil Sigfusson | 2004 | 381 | 30.28 | 1:08.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
43 | Anders Mose | 2004 | 376 | 32.03 | 1:08.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
44 | August K Madsen | 2004 | 373 | 32.68 | 1:09.17 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:10.79 | |||||||||
45 | Alexander Hillhouse | 2004 | 334 | 33.34 | 1:11.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.77 | |||||||||
46 | Mads Liechti | 2004 | 331 | 32.15 | 1:12.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.69 | |||||||||
47 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 330 | 33.46 | 1:12.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
48 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 296 | 35.07 | 1:14.75 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.78 | |||||||||
49 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 287 | 33.54 | 1:15.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.43 | |||||||||
50 | Kris Jensen | 2004 | 282 | 33.26 | 1:15.93 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
- | Bertram T. Aunsholm | 2004 | DSQ | tyvstart sw4.4 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:24.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 581 | 27.99 | 59.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.44 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 571 | 28.10 | 1:00.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.13 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 562 | 28.60 | 1:00.37 | |||||
H2Odense | 1:00.89 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 560 | 28.00 | 1:00.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.22 | |||||||||
5 | William Ølshøj | 2004 | 558 | 28.07 | 1:00.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.76 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 535 | 28.49 | 1:01.36 | |||||
Lyseng IF | 1:03.40 | |||||||||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | 528 | 28.95 | 1:01.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
8 | Karsten Olsen | 2004 | 496 | 29.56 | 1:02.93 | |||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 1:03.77 | |||||||||
9 | Nicklas Plank | 2004 | 511 | 28.51 | 1:02.28 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.36 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | 492 | 28.83 | 1:03.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
11 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 470 | 29.10 | 1:04.05 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 467 | 30.16 | 1:04.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.46 | |||||||||
13 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 456 | 29.00 | 1:04.72 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.01 | |||||||||
14 | Noah Tranum | 2004 | 443 | 30.37 | 1:05.34 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:05.30 | |||||||||
15 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 431 | 30.63 | 1:05.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
16 | Kasper Thorn | 2004 | 421 | 30.27 | 1:06.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat | 2005 | 620 | 4:06.91 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:08.46 | |||||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.61 | 1:03.23 | 1:03.23 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 28.98 | 1:01.51 | 2:04.74 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.32 | 1:03.72 | 3:08.46 | ||||||
Schastine Tabor | 2005 | 27.89 | 58.45 | 4:06.91 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2005 | 600 | 4:09.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:17.20 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 28.41 | 1:00.28 | 1:00.28 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 29.96 | 1:02.91 | 2:03.19 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.82 | 1:02.73 | 3:05.92 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 30.54 | 1:03.83 | 4:09.75 | ||||||
3 | Sigma 1 | 2005 | 596 | 4:10.20 | ||||||
Sigma Swim | 4:15.34 | |||||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 30.53 | 1:03.53 | 1:03.53 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 29.83 | 1:03.21 | 2:06.74 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 29.28 | 1:01.12 | 3:07.86 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 29.51 | 1:02.34 | 4:10.20 | ||||||
4 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | 583 | 4:12.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.94 | |||||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 30.94 | 1:03.26 | 1:03.26 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 30.25 | 1:02.43 | 2:05.69 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 31.02 | 1:04.59 | 3:10.28 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 29.70 | 1:01.85 | 4:12.13 | ||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2005 | 580 | 4:12.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:15.23 | |||||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 29.95 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 29.22 | 1:02.77 | 2:03.67 | ||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 30.83 | 1:05.72 | 3:09.39 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 30.24 | 1:03.20 | 4:12.59 | ||||||
6 | Silkeborg Piger | 2005 | 569 | 4:14.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:13.07 | |||||||||
Maja Friis | 2005 | 31.05 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 30.81 | 1:05.04 | 2:09.37 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 30.36 | 1:02.89 | 3:12.26 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.96 | 1:01.85 | 4:14.11 | ||||||
7 | Helsingør Piger 1 | 2005 | 567 | 4:14.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:17.80 | |||||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.42 | 1:02.81 | 1:02.81 | ||||||
Alma Bendix Dahl | 2005 | 29.37 | 1:02.40 | 2:05.21 | ||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 30.63 | 1:04.41 | 3:09.62 | ||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 31.28 | 1:04.83 | 4:14.45 | ||||||
8 | A6 Piger 1 | 2005 | 546 | 4:17.63 | ||||||
A6 | 4:15.42 | |||||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 30.61 | 1:04.48 | 1:04.48 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 30.00 | 1:03.29 | 2:07.77 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 31.11 | 1:04.32 | 3:12.09 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 31.11 | 1:05.54 | 4:17.63 | ||||||
9 | Aarhus Swim Piger 1 | 2005 | 537 | 4:19.06 | ||||||
Aarhus Swim | 4:22.55 | |||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 30.55 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 30.25 | 1:05.06 | 2:07.37 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 31.58 | 1:06.07 | 3:13.44 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 31.74 | 1:05.62 | 4:19.06 | ||||||
10 | Fredes Håndlangere | 2005 | 526 | 4:20.94 | ||||||
Herlev Svømning | 4:22.69 | |||||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 31.76 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 29.69 | 1:02.39 | 2:08.92 | ||||||
Signe Eie | 2005 | 31.50 | 1:06.95 | 3:15.87 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 30.79 | 1:05.07 | 4:20.94 | ||||||
11 | Agf Piger 1 | 2005 | 525 | 4:21.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:25.76 | |||||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 31.09 | 1:03.96 | 1:03.96 | ||||||
Malou Sejr | 2005 | 30.18 | 1:03.64 | 2:07.60 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 31.09 | 1:06.46 | 3:14.06 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.44 | 1:07.03 | 4:21.09 | ||||||
12 | Hvidovre Damer | 2005 | 523 | 4:21.38 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:20.96 | |||||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 30.59 | 1:03.05 | 1:03.05 | ||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 30.90 | 1:07.21 | 2:10.26 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 31.30 | 1:05.23 | 3:15.49 | ||||||
Maica Jensen | 2006 | 30.94 | 1:05.89 | 4:21.38 | ||||||
13 | Kvik K2 Ladies | 2005 | 520 | 4:21.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.04 | |||||||||
Caroline Koch | 2005 | 30.58 | 1:03.71 | 1:03.71 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 30.77 | 1:05.61 | 2:09.32 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 31.47 | 1:06.90 | 3:16.22 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 30.14 | 1:05.67 | 4:21.89 | ||||||
14 | H2Odense Piger | 2005 | 515 | 4:22.74 | ||||||
H2Odense | 4:21.51 | |||||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 31.33 | 1:05.63 | 1:05.63 | ||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 31.35 | 1:05.54 | 2:11.17 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 32.61 | 1:07.27 | 3:18.44 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 31.49 | 1:04.30 | 4:22.74 | ||||||
15 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | 511 | 4:23.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.45 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 31.30 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 30.65 | 1:05.64 | 2:10.50 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 31.04 | 1:05.03 | 3:15.53 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 31.89 | 1:07.91 | 4:23.44 | ||||||
16 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 508 | 4:24.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.34 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 31.78 | 1:06.42 | 1:06.42 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 31.08 | 1:04.69 | 2:11.11 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 31.80 | 1:06.79 | 3:17.90 | ||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 31.28 | 1:06.10 | 4:24.00 | ||||||
17 | Gsc Piger 1 | 2005 | 506 | 4:24.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:22.54 | |||||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 31.03 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.06 | 1:04.73 | 2:08.88 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 31.76 | 1:07.32 | 3:16.20 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 31.99 | 1:08.05 | 4:24.25 | ||||||
18 | Gti Amazons | 2005 | 504 | 4:24.57 | ||||||
GTI | 4:21.13 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.55 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 31.66 | 1:06.42 | 2:09.54 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 32.07 | 1:07.32 | 3:16.86 | ||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 32.17 | 1:07.71 | 4:24.57 | ||||||
19 | Esbjerg Piger | 2005 | 503 | 4:24.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:22.21 | |||||||||
Marie Jensen | 2005 | 32.83 | 1:09.36 | 1:09.36 | ||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 31.45 | 1:06.39 | 2:15.75 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 30.54 | 1:04.16 | 3:19.91 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 30.23 | 1:04.81 | 4:24.72 | ||||||
20 | Hils Pigerne | 2005 | 503 | 4:24.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:30.15 | |||||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 30.73 | 1:04.09 | 1:04.09 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 31.48 | 1:06.65 | 2:10.74 | ||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 32.34 | 1:07.94 | 3:18.68 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 30.66 | 1:06.16 | 4:24.84 | ||||||
21 | Køge Damer 1 | 2005 | 501 | 4:25.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:19.83 | |||||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 32.12 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 32.63 | 1:08.33 | 2:14.74 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 32.42 | 1:08.56 | 3:23.30 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 30.07 | 1:01.86 | 4:25.16 | ||||||
22 | Nikolaj´s Englebasser | 2005 | 495 | 4:26.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:32.75 | |||||||||
Olivia Mørch | 2006 | 32.56 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 29.91 | 1:03.11 | 2:11.57 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 33.54 | 1:09.06 | 3:20.63 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 31.35 | 1:05.65 | 4:26.28 | ||||||
23 | Vg17 Piger 1 | 2005 | 490 | 4:27.13 | ||||||
VG 17 | 4:26.19 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 31.61 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 32.51 | 1:07.12 | 2:13.47 | ||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.70 | 1:06.34 | 3:19.81 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 33.02 | 1:07.32 | 4:27.13 | ||||||
24 | Gentofte Piger 2 | 2005 | 481 | 4:28.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:28.81 | |||||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 31.70 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 31.36 | 1:07.53 | 2:13.06 | ||||||
Alba Mantoni | 2006 | 32.40 | 1:07.69 | 3:20.75 | ||||||
Julie Heurlin Lunding | 2006 | 32.40 | 1:07.99 | 4:28.74 | ||||||
25 | Skjoldmøer | 2005 | 468 | 4:31.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:19.92 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 31.60 | 1:06.40 | 1:06.40 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 32.82 | 1:08.22 | 2:14.62 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 30.69 | 1:08.00 | 3:22.62 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 32.07 | 1:08.67 | 4:31.29 | ||||||
26 | Lyngby Royal Lioness | 2005 | 464 | 4:31.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:32.17 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 30.41 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 32.05 | 1:06.88 | 2:11.15 | ||||||
Emily Reuter | 2006 | 34.40 | 1:11.12 | 3:22.27 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 32.44 | 1:09.64 | 4:31.91 | ||||||
27 | Hsc Piger | 2005 | 460 | 4:32.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:32.72 | |||||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 33.17 | 1:08.32 | 1:08.32 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 30.90 | 1:05.34 | 2:13.66 | ||||||
Anna Bach | 2006 | 33.68 | 1:10.46 | 3:24.12 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 31.83 | 1:08.68 | 4:32.80 | ||||||
28 | Sigma 2 | 2005 | 457 | 4:33.44 | ||||||
Sigma Swim | 4:30.28 | |||||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 32.10 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Asta Højberg | 2005 | 32.73 | 1:09.30 | 2:17.38 | ||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 31.23 | 1:07.20 | 3:24.58 | ||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 32.97 | 1:08.86 | 4:33.44 | ||||||
29 | A6 Piger 2 | 2005 | 445 | 4:35.80 | ||||||
A6 | 4:30.02 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 33.35 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 32.84 | 1:08.49 | 2:19.40 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 34.30 | 1:10.21 | 3:29.61 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 31.22 | 1:06.19 | 4:35.80 | ||||||
30 | Isk Piger | 2005 | 437 | 4:37.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:29.55 | |||||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 32.68 | 1:09.49 | 1:09.49 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 33.18 | 1:09.85 | 2:19.34 | ||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 32.13 | 1:08.54 | 3:27.88 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.82 | 1:09.57 | 4:37.45 | ||||||
31 | Sunswim P1 | 2005 | 434 | 4:38.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:31.81 | |||||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 32.67 | 1:09.79 | 1:09.79 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 31.58 | 1:07.57 | 2:17.36 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 33.34 | 1:10.36 | 3:27.72 | ||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 33.57 | 1:10.30 | 4:38.02 | ||||||
32 | Pingvin Piger | 2005 | 408 | 4:43.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:31.93 | |||||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 33.94 | 1:10.75 | 1:10.75 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 33.18 | 1:10.46 | 2:21.21 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 34.53 | 1:13.40 | 3:34.61 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 33.53 | 1:09.35 | 4:43.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge | 2004 | 560 | 3:48.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.85 | |||||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.95 | 54.64 | 54.64 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 26.84 | 57.84 | 1:52.48 | ||||||
Ettore Pesci | 2004 | 27.39 | 57.38 | 2:49.86 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 28.16 | 58.46 | 3:48.32 | ||||||
2 | Kvik K2 Boys | 2004 | 547 | 3:50.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:53.28 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.86 | 58.42 | 58.42 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 26.49 | 56.12 | 1:54.54 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 26.79 | 56.63 | 2:51.17 | ||||||
Viggo Prehn | 2004 | 28.34 | 58.98 | 3:50.15 | ||||||
3 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2004 | 538 | 3:51.35 | ||||||
Aarhus Swim | 3:55.75 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 27.05 | 56.78 | 56.78 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 26.59 | 55.68 | 1:52.46 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 27.87 | 59.32 | 2:51.78 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 28.16 | 59.57 | 3:51.35 | ||||||
4 | Sigma 1 | 2004 | 532 | 3:52.21 | ||||||
Sigma Swim | 3:55.22 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 27.12 | 56.44 | 56.44 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 27.77 | 58.51 | 1:54.95 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 27.16 | 58.00 | 2:52.95 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 28.12 | 59.26 | 3:52.21 | ||||||
5 | Gti Vikings | 2004 | 529 | 3:52.66 | ||||||
GTI | 3:52.97 | |||||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.49 | 58.30 | 58.30 | ||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 27.41 | 57.31 | 1:55.61 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 27.05 | 56.72 | 2:52.33 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 28.45 | 1:00.33 | 3:52.66 | ||||||
6 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 511 | 3:55.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:59.26 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 28.18 | 58.97 | 58.97 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 27.62 | 58.47 | 1:57.44 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 28.11 | 59.68 | 2:57.12 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 28.25 | 58.33 | 3:55.45 | ||||||
7 | Gsc Drenge 1 | 2004 | 510 | 3:55.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:57.00 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 27.30 | 56.87 | 56.87 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 28.10 | 59.08 | 1:55.95 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.88 | 1:00.67 | 2:56.62 | ||||||
William Leth | 2004 | 27.85 | 58.97 | 3:55.59 | ||||||
8 | A6 Drenge 1 | 2004 | 502 | 3:56.70 | ||||||
A6 | 4:04.03 | |||||||||
Julius Svarrer | 2005 | 27.81 | 57.75 | 57.75 | ||||||
Karsten Olsen | 2004 | 28.17 | 59.51 | 1:57.26 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 28.38 | 1:00.29 | 2:57.55 | ||||||
Noah Tranum | 2004 | 27.98 | 59.15 | 3:56.70 | ||||||
9 | Helsingør 1 | 2004 | 481 | 4:00.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:01.01 | |||||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 28.17 | 1:00.17 | 1:00.17 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 26.92 | 57.33 | 1:57.50 | ||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 28.45 | 1:02.48 | 2:59.98 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 27.81 | 1:00.17 | 4:00.15 | ||||||
10 | Vikinger | 2004 | 476 | 4:00.93 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:01.15 | |||||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 27.49 | 57.65 | 57.65 | ||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 28.46 | 1:00.42 | 1:58.07 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 29.32 | 1:01.65 | 2:59.72 | ||||||
William Breuner | 2005 | 28.69 | 1:01.21 | 4:00.93 | ||||||
11 | Vejle Drenge 1 | 2004 | 476 | 4:01.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:01.65 | |||||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 29.68 | 1:01.46 | 1:01.46 | ||||||
Christian Duetoft | 2005 | 28.32 | 58.83 | 2:00.29 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 29.59 | 1:02.12 | 3:02.41 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 28.27 | 58.61 | 4:01.02 | ||||||
12 | H2Odense Drenge | 2004 | 475 | 4:01.11 | ||||||
H2Odense | 4:01.36 | |||||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 27.73 | 57.48 | 57.48 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 28.63 | 1:00.90 | 1:58.38 | ||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 29.74 | 1:02.26 | 3:00.64 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 28.48 | 1:00.47 | 4:01.11 | ||||||
13 | Søllerød Svømmeklub Boys A | 2004 | 471 | 4:01.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:01.47 | |||||||||
Julian Birch | 2004 | 28.76 | 59.89 | 59.89 | ||||||
Alexander Halken | 2005 | 29.60 | 1:01.48 | 2:01.37 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 29.32 | 1:01.38 | 3:02.75 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 28.29 | 59.12 | 4:01.87 | ||||||
14 | Thisted Drenge | 2004 | 468 | 4:02.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:03.85 | |||||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 27.85 | 1:00.31 | 1:00.31 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 27.96 | 1:00.97 | 2:01.28 | ||||||
Kristian Kjær | 2005 | 28.92 | 1:01.79 | 3:03.07 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 28.12 | 59.22 | 4:02.29 | ||||||
15 | Agf Drenge 1 | 2004 | 466 | 4:02.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:06.59 | |||||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 30.49 | 1:03.29 | 1:03.29 | ||||||
Søren Have | 2004 | 27.70 | 58.81 | 2:02.10 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 28.75 | 1:02.12 | 3:04.22 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 27.31 | 58.54 | 4:02.76 | ||||||
16 | Lf-Swim Drenge | 2004 | 463 | 4:03.26 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 4:01.95 | |||||||||
Mathies Liersch | 2005 | 29.95 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Alexander Slente | 2004 | 27.46 | 58.59 | 2:00.32 | ||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 28.85 | 1:00.87 | 3:01.19 | ||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 29.11 | 1:02.07 | 4:03.26 | ||||||
17 | Gentofte Drenge 1 | 2004 | 458 | 4:04.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:02.48 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.33 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 29.80 | 1:01.76 | 2:01.84 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 30.23 | 1:04.06 | 3:05.90 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.44 | 58.15 | 4:04.05 | ||||||
18 | Vat | 2004 | 457 | 4:04.23 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:01.69 | |||||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 28.96 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 30.46 | 1:03.70 | 2:05.04 | ||||||
Louie Hermansen | 2004 | 27.63 | 1:00.17 | 3:05.21 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.42 | 59.02 | 4:04.23 | ||||||
19 | Esbjerg Drenge | 2004 | 451 | 4:05.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:08.03 | |||||||||
Anders Mose | 2004 | 30.59 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 27.67 | 57.57 | 2:01.34 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 27.81 | 58.83 | 3:00.17 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 30.68 | 1:05.12 | 4:05.29 | ||||||
20 | Team Vilje | 2004 | 433 | 4:08.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:15.92 | |||||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 30.57 | 1:04.87 | 1:04.87 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 29.25 | 1:02.77 | 2:07.64 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 30.82 | 1:05.99 | 3:13.63 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 25.71 | 55.09 | 4:08.72 | ||||||
21 | Hvidovre Herrer | 2004 | 432 | 4:08.94 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:09.00 | |||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 29.01 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 29.06 | 1:00.93 | 2:02.04 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 29.63 | 1:02.12 | 3:04.16 | ||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 30.65 | 1:04.78 | 4:08.94 | ||||||
22 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 428 | 4:09.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:13.47 | |||||||||
Inas Ilic | 2005 | 29.59 | 1:00.96 | 1:00.96 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 29.57 | 1:02.11 | 2:03.07 | ||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 30.33 | 1:03.94 | 3:07.01 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 29.19 | 1:02.63 | 4:09.64 | ||||||
23 | Sigma 2 | 2004 | 421 | 4:11.10 | ||||||
Sigma Swim | 4:09.77 | |||||||||
Mads Naver | 2004 | 30.46 | 1:04.06 | 1:04.06 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 28.42 | 59.93 | 2:03.99 | ||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 30.56 | 1:05.41 | 3:09.40 | ||||||
Villads Arfelt | 2004 | 29.45 | 1:01.70 | 4:11.10 | ||||||
24 | Fr.sund Hurtige Drenge | 2004 | 416 | 4:11.98 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:08.82 | |||||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.00 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 29.95 | 1:03.84 | 2:05.39 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 30.09 | 1:04.43 | 3:09.82 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 28.86 | 1:02.16 | 4:11.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:13 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 544 | 29.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 525 | 30.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 522 | 30.33 | ||||||
H2Odense | 31.13 | |||||||||
4 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 516 | 30.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 510 | 30.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | 505 | 30.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.52 | |||||||||
7 | Liva la Cour | 2006 | 497 | 30.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
8 | Mie Ankersen | 2006 | 486 | 31.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
9 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 473 | 31.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
10 | Marie Bertram | 2006 | 471 | 31.38 | ||||||
Lyseng IF | 31.58 | |||||||||
11 | Ida Skov Kragh | 2006 | 462 | 31.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
12 | Amalie F. Piiters | 2006 | 451 | 31.85 | ||||||
H2Odense | 33.14 | |||||||||
13 | Agnete Boelt | 2006 | 448 | 31.92 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.09 | |||||||||
14 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 435 | 32.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
14 | Mathilde Severs | 2006 | 435 | 32.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
16 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 432 | 32.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
17 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 428 | 32.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
18 | Monika Dragieva | 2006 | 427 | 32.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
19 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 427 | 32.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
20 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 425 | 32.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.10 | |||||||||
21 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 420 | 32.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
22 | SIF Bramm | 2006 | 418 | 32.67 | ||||||
A6 Jgi-Swim | 33.05 | |||||||||
23 | Rikke Therp | 2006 | 417 | 32.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.00 | |||||||||
24 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 413 | 32.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
25 | Alma Møller-Ern | 2006 | 412 | 32.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | |||||||||
26 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 411 | 32.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.17 | |||||||||
27 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 408 | 32.92 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.59 | |||||||||
28 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 407 | 32.95 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
29 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 406 | 32.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
30 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 405 | 33.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 404 | 33.02 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 34.14 | |||||||||
32 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 402 | 33.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
33 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 399 | 33.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
34 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 399 | 33.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | |||||||||
35 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 397 | 33.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.17 | |||||||||
36 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 394 | 33.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
37 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 392 | 33.36 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.02 | |||||||||
38 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 392 | 33.37 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.80 | |||||||||
39 | Katrine Hansen | 2006 | 387 | 33.52 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
40 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 386 | 33.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.59 | |||||||||
41 | Rikke Parkhøi | 2006 | 385 | 33.57 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
42 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 383 | 33.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.39 | |||||||||
43 | Kamma Rasmussen | 2006 | 382 | 33.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
44 | Karoline Hellesøe | 2006 | 381 | 33.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.88 | |||||||||
45 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 378 | 33.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
46 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 378 | 33.77 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
47 | Mathilde Willumsen | 2006 | 377 | 33.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
48 | Olivia Mørch | 2006 | 377 | 33.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.41 | |||||||||
49 | Marie Elster | 2006 | 376 | 33.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
49 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 376 | 33.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
51 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 376 | 33.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
52 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 374 | 33.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
53 | Alba Mantoni | 2006 | 367 | 34.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.64 | |||||||||
54 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 367 | 34.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
55 | Anna E.e. Balle | 2006 | 362 | 34.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.74 | |||||||||
56 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 360 | 34.33 | ||||||
H2Odense | 34.86 | |||||||||
57 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 357 | 34.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
58 | Siv Reimer | 2006 | 356 | 34.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | |||||||||
59 | Alma Bach Larsen | 2006 | 354 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
60 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 351 | 34.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.01 | |||||||||
61 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 349 | 34.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.75 | |||||||||
62 | Andrea Søeborg | 2006 | 348 | 34.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
63 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 345 | 34.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.18 | |||||||||
64 | Sarah Højlund | 2006 | 340 | 35.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.77 | |||||||||
65 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 339 | 35.02 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
66 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 338 | 35.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.18 | |||||||||
67 | Alma Lind Babin | 2006 | 311 | 36.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
68 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 287 | 37.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.90 | |||||||||
69 | Stella Harpøth | 2006 | 258 | 38.34 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
70 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 256 | 38.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 549 | 29.82 | ||||||
H2Odense | 31.13 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 542 | 29.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 541 | 29.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 526 | 30.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | 513 | 30.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.52 | |||||||||
6 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 512 | 30.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
7 | Liva la Cour | 2006 | 498 | 30.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
8 | Mie Ankersen | 2006 | 470 | 31.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
9 | Marie Bertram | 2006 | 491 | 30.96 | ||||||
Lyseng IF | 31.58 | |||||||||
10 | Agnete Boelt | 2006 | 480 | 31.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.09 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 468 | 31.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
11 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 468 | 31.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
13 | Amalie F. Piiters | 2006 | 465 | 31.52 | ||||||
H2Odense | 33.14 | |||||||||
14 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 460 | 31.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
15 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 431 | 32.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
16 | Mathilde Severs | 2006 | 414 | 32.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 603 | 26.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.85 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 592 | 26.71 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.33 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 558 | 27.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
4 | Malthe Berlin | 2005 | 546 | 27.44 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 27.69 | |||||||||
5 | Julius Svarrer | 2005 | 538 | 27.57 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 531 | 27.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
7 | Anders Sanggaard | 2005 | 512 | 28.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | |||||||||
8 | Christian Duetoft | 2005 | 509 | 28.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 485 | 28.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.57 | |||||||||
10 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 470 | 28.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.03 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 470 | 28.84 | ||||||
DeltaSwim | 29.36 | |||||||||
12 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 457 | 29.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.26 | |||||||||
13 | Sebastian Rendlev | 2005 | 456 | 29.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.47 | |||||||||
14 | Mads Møller | 2005 | 455 | 29.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
15 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 454 | 29.17 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.06 | |||||||||
16 | William Bogø Andersen | 2005 | 453 | 29.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
17 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 444 | 29.39 | ||||||
Frem Odense | 28.98 | |||||||||
18 | Teodor Thuelund | 2005 | 442 | 29.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
19 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 439 | 29.51 | ||||||
SVØM Korsør | 29.85 | |||||||||
20 | Matti Andersen | 2005 | 438 | 29.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
21 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 435 | 29.59 | ||||||
Herlev Svømning | 30.22 | |||||||||
22 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 435 | 29.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
23 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 431 | 29.69 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.95 | |||||||||
24 | Christian Thorhauge | 2005 | 428 | 29.75 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
25 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 421 | 29.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
26 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 420 | 29.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
26 | Mathies Liersch | 2005 | 420 | 29.94 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.77 | |||||||||
28 | Alexander Halken | 2005 | 415 | 30.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
29 | William Breuner | 2005 | 415 | 30.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.50 | |||||||||
30 | Emil Isaksen | 2005 | 414 | 30.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.69 | |||||||||
31 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 412 | 30.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.16 | |||||||||
32 | Kristian Kjær | 2005 | 410 | 30.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
33 | Thor Majgård | 2005 | 408 | 30.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
34 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 407 | 30.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
35 | Emil Gram Peters | 2005 | 404 | 30.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
36 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 404 | 30.33 | ||||||
DeltaSwim | 30.53 | |||||||||
37 | Louie Uldall | 2005 | 403 | 30.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
38 | Cilas Madsen | 2005 | 400 | 30.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
39 | Casper Boest | 2005 | 399 | 30.46 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.62 | |||||||||
40 | Daniel Bastholm | 2005 | 398 | 30.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
40 | Malthe Foged | 2005 | 398 | 30.47 | ||||||
Næstved IF | 31.68 | |||||||||
42 | Rasmus Capion | 2005 | 395 | 30.57 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
43 | Luca Hertzog | 2005 | 394 | 30.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
44 | Furkan Guler | 2005 | 393 | 30.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.44 | |||||||||
45 | Lucas Svej | 2005 | 382 | 30.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | |||||||||
46 | Konrad Clausen | 2005 | 379 | 30.98 | ||||||
SVØM Korsør | 31.01 | |||||||||
47 | Anders Junker | 2005 | 379 | 30.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
47 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 379 | 30.99 | ||||||
Frem Odense | 31.67 | |||||||||
49 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 378 | 31.00 | ||||||
H2Odense | 30.16 | |||||||||
50 | Erik Schmidt | 2005 | 378 | 31.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
51 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 376 | 31.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.51 | |||||||||
52 | Magnus Løfquist | 2005 | 372 | 31.17 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.34 | |||||||||
53 | William Bendix Schmidt | 2005 | 371 | 31.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
54 | Nicholas Simson | 2005 | 368 | 31.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | |||||||||
55 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 362 | 31.47 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
56 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 354 | 31.69 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.57 | |||||||||
57 | Theodor Møller | 2005 | 353 | 31.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.00 | |||||||||
58 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 352 | 31.74 | ||||||
DeltaSwim | 31.10 | |||||||||
59 | Oliver Lassen | 2005 | 351 | 31.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.68 | |||||||||
60 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 350 | 31.82 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.68 | |||||||||
61 | Anton Rytter Bech | 2005 | 348 | 31.86 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 31.98 | |||||||||
62 | Mikkel Andersen | 2005 | 346 | 31.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
63 | Martin Svendson | 2005 | 346 | 31.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.29 | |||||||||
64 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 345 | 31.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.95 | |||||||||
65 | Carl Clausen | 2005 | 345 | 31.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
66 | Sune Vergmann | 2005 | 343 | 32.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.26 | |||||||||
67 | Nicolas Duvander | 2005 | 339 | 32.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
68 | Louie Hansen | 2005 | 338 | 32.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.93 | |||||||||
69 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 334 | 32.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.95 | |||||||||
70 | Frederik Laursen | 2005 | 327 | 32.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.04 | |||||||||
71 | Kristian Svenstrup | 2005 | 327 | 32.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.67 | |||||||||
72 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 319 | 32.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.70 | |||||||||
73 | Calvin Konge Neess | 2005 | 313 | 33.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
74 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 312 | 33.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
75 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 298 | 33.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | 593 | 26.69 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 27.69 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 586 | 26.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.85 | |||||||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 575 | 26.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.33 | |||||||||
4 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 575 | 26.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
5 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 558 | 27.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
6 | Julius Svarrer | 2005 | 550 | 27.36 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
7 | Christian Duetoft | 2005 | 514 | 28.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
8 | Anders Sanggaard | 2005 | 506 | 28.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | |||||||||
9 | Mads Møller | 2005 | 491 | 28.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
10 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 475 | 28.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.03 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 470 | 28.83 | ||||||
DeltaSwim | 29.36 | |||||||||
12 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 461 | 29.02 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.06 | |||||||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | 460 | 29.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
14 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 448 | 29.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.26 | |||||||||
15 | Sebastian Rendlev | 2005 | 444 | 29.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.47 | |||||||||
16 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 441 | 29.45 | ||||||
Frem Odense | 28.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Kirketerp | 2005 | 656 | 27.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.05 | |||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 656 | 27.30 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.01 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 634 | 27.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 628 | 27.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
5 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 624 | 27.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
6 | Nanna Langvad | 2005 | 610 | 27.97 | ||||||
Lyseng IF | 27.64 | |||||||||
7 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 606 | 28.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.95 | |||||||||
8 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 594 | 28.22 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.73 | |||||||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | 593 | 28.24 | ||||||
Herlev Svømning | 28.60 | |||||||||
10 | Amalie Tolderlund | 2005 | 577 | 28.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
11 | Ellen Jensen | 2005 | 575 | 28.53 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.51 | |||||||||
12 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 564 | 28.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
13 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 561 | 28.77 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
14 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 549 | 28.97 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
15 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 546 | 29.03 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 29.27 | |||||||||
16 | Josefine Nielsen | 2005 | 544 | 29.06 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
17 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 544 | 29.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
18 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 533 | 29.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.04 | |||||||||
19 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 530 | 29.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
20 | Rebecca Petersen | 2005 | 529 | 29.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
21 | Filippa Eiler | 2005 | 529 | 29.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.40 | |||||||||
22 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 526 | 29.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.71 | |||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 519 | 29.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
24 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 518 | 29.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.98 | |||||||||
25 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 517 | 29.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.36 | |||||||||
26 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 514 | 29.62 | ||||||
Næstved IF | 30.49 | |||||||||
27 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 513 | 29.63 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
28 | Matilde Thirup | 2005 | 512 | 29.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.24 | |||||||||
29 | Anna Varming | 2005 | 512 | 29.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.84 | |||||||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | 509 | 29.71 | ||||||
SVØM Korsør | 29.81 | |||||||||
31 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 509 | 29.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.17 | |||||||||
32 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 508 | 29.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.89 | |||||||||
33 | Jette Muusmann | 2005 | 507 | 29.75 | ||||||
Bov IF | 30.75 | |||||||||
34 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 506 | 29.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.88 | |||||||||
35 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 504 | 29.81 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
35 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 504 | 29.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
37 | Louise Lie Thisted | 2005 | 503 | 29.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
38 | Amalie Henriksen | 2005 | 502 | 29.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
38 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 502 | 29.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
40 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 502 | 29.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.86 | |||||||||
41 | Antoinette Zafra | 2005 | 501 | 29.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.50 | |||||||||
42 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 500 | 29.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.96 | |||||||||
43 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 500 | 29.89 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
44 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 499 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.15 | |||||||||
45 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 496 | 29.96 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.29 | |||||||||
46 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 494 | 30.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.81 | |||||||||
47 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 490 | 30.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
48 | Liva Lund Hansen | 2005 | 489 | 30.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.91 | |||||||||
49 | Signe Eie | 2005 | 489 | 30.12 | ||||||
Herlev Svømning | 30.57 | |||||||||
50 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 488 | 30.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.97 | |||||||||
51 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 487 | 30.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
52 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 485 | 30.20 | ||||||
DeltaSwim | 30.09 | |||||||||
53 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 482 | 30.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
54 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 482 | 30.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | |||||||||
55 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 478 | 30.34 | ||||||
A6 Jgi-Swim | 30.06 | |||||||||
56 | Sofie Bjerre | 2005 | 476 | 30.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.62 | |||||||||
57 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 476 | 30.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
57 | Maja Rolighed | 2005 | 476 | 30.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.83 | |||||||||
59 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 475 | 30.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.51 | |||||||||
60 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 474 | 30.43 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
61 | Malou Sejr | 2005 | 472 | 30.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.58 | |||||||||
62 | Alma Olivarius | 2005 | 471 | 30.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
63 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 470 | 30.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.03 | |||||||||
64 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 458 | 30.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
65 | Femke Iris Keulen | 2005 | 456 | 30.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
66 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 452 | 30.90 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
67 | Maja Friis | 2005 | 450 | 30.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
68 | Victoria W. Stahl | 2005 | 444 | 31.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | |||||||||
69 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 443 | 31.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
70 | Karoline Iversen | 2005 | 425 | 31.56 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.32 | |||||||||
71 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 420 | 31.68 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
72 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 405 | 32.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.84 | |||||||||
73 | Freja Threms | 2005 | 381 | 32.71 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
- | Amalie Østerlund | 2005 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
- | Caroline Trøjgaard | 2005 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | DSQ | SW4,4 Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
- | Mikkeline Timmerman | 2005 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 673 | 27.07 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.01 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 658 | 27.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.05 | |||||||||
3 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 617 | 27.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 609 | 27.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.95 | |||||||||
5 | Nanna Langvad | 2005 | 589 | 28.30 | ||||||
Lyseng IF | 27.64 | |||||||||
6 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 568 | 28.65 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.73 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 581 | 28.43 | ||||||
Herlev Svømning | 28.60 | |||||||||
8 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 578 | 28.48 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | 571 | 28.60 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.51 | |||||||||
10 | Amalie Tolderlund | 2005 | 569 | 28.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
11 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 566 | 28.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
12 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 532 | 29.28 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 29.27 | |||||||||
13 | Josefine Nielsen | 2005 | 526 | 29.38 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
14 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 525 | 29.40 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
- | Fenja Romanski | 2005 | DSQ | Sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 590 | 24.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 571 | 25.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
Viborg Svømme Klub | 25.69 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 562 | 25.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.38 | |||||||||
4 | Mads Mikkelsen | 2004 | 540 | 25.67 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 25.70 | |||||||||
5 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 539 | 25.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.25 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 536 | 25.73 | ||||||
Lyseng IF | 26.03 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 533 | 25.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 25.38 | |||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 523 | 25.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | 517 | 26.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.50 | |||||||||
10 | Anton Poulsen | 2004 | 511 | 26.14 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 26.04 | |||||||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | 494 | 26.45 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.37 | |||||||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 486 | 26.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.68 | |||||||||
13 | Elias Noe | 2004 | 485 | 26.60 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.37 | |||||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 484 | 26.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.79 | |||||||||
14 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 484 | 26.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
16 | Alexander Slente | 2004 | 479 | 26.71 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.67 | |||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 473 | 26.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.31 | |||||||||
18 | Gustav Hansen | 2004 | 471 | 26.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
19 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 469 | 26.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
20 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 468 | 26.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
21 | Ettore Pesci | 2004 | 467 | 26.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.67 | |||||||||
22 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 466 | 26.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
22 | Oscar Pedersen | 2004 | 466 | 26.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.42 | |||||||||
24 | Eigil Sigfusson | 2004 | 466 | 26.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
25 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 460 | 27.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.59 | |||||||||
26 | Julian Birch | 2004 | 459 | 27.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
27 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 458 | 27.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
28 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 458 | 27.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
29 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 457 | 27.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.47 | |||||||||
30 | Pelle Colmorten | 2004 | 454 | 27.19 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.90 | |||||||||
31 | William Ølshøj | 2004 | 453 | 27.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.63 | |||||||||
32 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 452 | 27.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
32 | Lucas Kaavé | 2004 | 452 | 27.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.16 | |||||||||
34 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 451 | 27.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.37 | |||||||||
35 | Søren Have | 2004 | 449 | 27.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.73 | |||||||||
36 | William Leth | 2004 | 447 | 27.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
37 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 446 | 27.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
38 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 445 | 27.37 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 27.47 | |||||||||
39 | Hjalte Petersen | 2004 | 441 | 27.47 | ||||||
Næstved IF | 27.71 | |||||||||
40 | Tobias Gammelvind | 2004 | 440 | 27.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
41 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 437 | 27.54 | ||||||
A6 Jgi-Swim | 27.29 | |||||||||
41 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 437 | 27.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
43 | Emil Søby | 2004 | 433 | 27.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.22 | |||||||||
44 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 432 | 27.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
45 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 432 | 27.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | |||||||||
46 | Mikkel Roed | 2004 | 432 | 27.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.26 | |||||||||
47 | Tobias Mølbak | 2004 | 430 | 27.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.55 | |||||||||
48 | Louie Hermansen | 2004 | 429 | 27.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.71 | |||||||||
49 | Jonathan Beck | 2004 | 428 | 27.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.68 | |||||||||
49 | Oliver Schultz | 2004 | 428 | 27.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
51 | Emil Jaworski | 2004 | 427 | 27.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.62 | |||||||||
52 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 426 | 27.77 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
53 | Silas Waterval | 2004 | 426 | 27.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.52 | |||||||||
54 | Lucas Nielsen | 2004 | 424 | 27.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 28.06 | |||||||||
55 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 422 | 27.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.69 | |||||||||
56 | Kasper Thorn | 2004 | 421 | 27.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
57 | Jonathan Nejmann | 2004 | 413 | 28.06 | ||||||
H2Odense | 28.26 | |||||||||
58 | Lasse Thulstrup | 2004 | 401 | 28.34 | ||||||
Kolding SK | 27.50 | |||||||||
59 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 388 | 28.66 | ||||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 29.23 | |||||||||
60 | Jeppe Kjær | 2004 | 374 | 29.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.33 | |||||||||
61 | Mikkel Pedersen | 2004 | 353 | 29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
62 | Alexander Hillhouse | 2004 | 325 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 591 | 24.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 559 | 25.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.38 | |||||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 553 | 25.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.25 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 552 | 25.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 25.38 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 546 | 25.58 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 25.70 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 543 | 25.63 | ||||||
Lyseng IF | 26.03 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 526 | 25.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
8 | Alexander Vergereau | 2004 | 517 | 26.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.50 | |||||||||
9 | Anton Poulsen | 2004 | 510 | 26.16 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 26.04 | |||||||||
10 | Nicklas Plank | 2004 | 504 | 26.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.37 | |||||||||
11 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 501 | 26.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 498 | 26.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.68 | |||||||||
13 | Elias Noe | 2004 | 479 | 26.72 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.37 | |||||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 463 | 27.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.79 | |||||||||
15 | Viggo Prehn | 2004 | 460 | 27.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.31 | |||||||||
16 | Alexander Slente | 2004 | 447 | 27.34 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 562 | 33.33 | 1:13.69 | 1:56.73 | 2:32.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.40 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 559 | 32.81 | 1:13.87 | 1:58.20 | 2:33.09 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:35.02 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 554 | 33.42 | 1:12.10 | 1:59.05 | 2:33.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.55 | |||||||||
4 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 529 | 32.64 | 1:14.54 | 2:00.78 | 2:35.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.44 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 522 | 34.03 | 1:14.22 | 1:59.85 | 2:36.63 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
6 | Clara Kapke | 2006 | 520 | 34.51 | 1:13.43 | 2:00.53 | 2:36.78 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:35.72 | |||||||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 511 | 34.43 | 1:16.76 | 2:00.99 | 2:37.72 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.80 | |||||||||
8 | Mathilde Severs | 2006 | 509 | 35.19 | 1:16.89 | 2:01.97 | 2:37.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.94 | |||||||||
9 | Julie Liv Madsen | 2006 | 502 | 31.77 | 1:14.00 | 2:01.84 | 2:38.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Greve Svømmeklub | 2:39.33 | |||||||||
10 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 496 | 34.42 | 1:14.27 | 2:01.48 | 2:39.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.65 | |||||||||
11 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 495 | 34.80 | 1:15.24 | 2:04.33 | 2:39.36 | |||
Køge Svømmeklub | 2:39.33 | |||||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 480 | 35.39 | 1:19.26 | 2:05.75 | 2:40.99 | |||
Roskilde Svømning | 2:36.26 | |||||||||
13 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 479 | 33.99 | 1:16.87 | 2:07.20 | 2:41.15 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:41.88 | |||||||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 477 | 36.18 | 1:19.05 | 2:04.87 | 2:41.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
15 | Anne Katrine Dige | 2006 | 471 | 33.81 | 1:16.48 | 2:04.60 | 2:41.99 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.14 | |||||||||
15 | Marie Bertram | 2006 | 471 | 34.00 | 1:19.19 | 2:04.86 | 2:41.99 | |||
Lyseng IF | 2:40.26 | |||||||||
17 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 471 | 34.59 | 1:19.33 | 2:05.93 | 2:42.02 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:44.65 | |||||||||
18 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 463 | 34.21 | 1:15.97 | 2:04.21 | 2:43.00 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:45.73 | |||||||||
19 | Alba Mantoni | 2006 | 462 | 36.27 | 1:17.70 | 2:06.69 | 2:43.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.65 | |||||||||
20 | Liva la Cour | 2006 | 460 | 35.13 | 1:17.57 | 2:06.66 | 2:43.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.17 | |||||||||
21 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 458 | 34.37 | 1:19.01 | 2:05.82 | 2:43.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
22 | Leonora M Postgaard | 2006 | 458 | 36.82 | 1:21.29 | 2:08.17 | 2:43.53 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:45.82 | |||||||||
23 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 458 | 35.69 | 1:20.88 | 2:06.90 | 2:43.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.81 | |||||||||
24 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 457 | 34.40 | 1:17.95 | 2:06.14 | 2:43.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.69 | |||||||||
25 | Agnete Boelt | 2006 | 456 | 33.55 | 1:15.38 | 2:05.59 | 2:43.79 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.65 | |||||||||
26 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 455 | 35.69 | 1:17.88 | 2:07.56 | 2:43.87 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.23 | |||||||||
27 | Malu Melody Christensen | 2006 | 454 | 34.02 | 1:15.47 | 2:07.61 | 2:44.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.25 | |||||||||
28 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 453 | 34.37 | 1:15.63 | 2:06.31 | 2:44.12 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:43.46 | |||||||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 452 | 34.73 | 1:17.43 | 2:07.02 | 2:44.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.74 | |||||||||
30 | Astrid Mulipola | 2006 | 447 | 34.19 | 1:18.51 | 2:04.73 | 2:44.84 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.12 | |||||||||
31 | Alberte Pedersen | 2006 | 446 | 35.99 | 1:19.64 | 2:08.88 | 2:44.95 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:43.24 | |||||||||
32 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 445 | 35.22 | 1:21.46 | 2:07.59 | 2:45.17 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
33 | Kamma Rasmussen | 2006 | 441 | 35.33 | 1:19.31 | 2:08.66 | 2:45.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.21 | |||||||||
34 | Jaqueline Haack | 2006 | 440 | 36.78 | 2:07.54 | 2:45.73 | 2:45.73 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.14 | |||||||||
35 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 438 | 35.02 | 1:18.82 | 2:08.15 | 2:45.99 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.30 | |||||||||
36 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 438 | 33.51 | 1:17.87 | 2:07.97 | 2:46.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.82 | |||||||||
37 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 436 | 37.26 | 1:19.72 | 2:06.20 | 2:46.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.82 | |||||||||
38 | Silje Mathiasen | 2006 | 434 | 37.23 | 1:18.03 | 2:08.06 | 2:46.54 | |||
SVØM Korsør | 2:43.66 | |||||||||
39 | Line Gjelstrup | 2006 | 431 | 35.73 | 1:21.11 | 2:07.62 | 2:46.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.75 | |||||||||
40 | Victoria Wiingaard | 2006 | 427 | 36.98 | 1:18.73 | 2:08.46 | 2:47.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.02 | |||||||||
41 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 426 | 34.95 | 1:19.38 | 2:10.88 | 2:47.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.33 | |||||||||
42 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 425 | 35.53 | 1:17.62 | 2:08.13 | 2:47.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.35 | |||||||||
43 | Alma Møller-Ern | 2006 | 425 | 34.50 | 1:20.88 | 2:09.34 | 2:47.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.30 | |||||||||
44 | Karoline Hansfort | 2006 | 424 | 39.68 | 1:22.64 | 2:08.16 | 2:47.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:01.03 | |||||||||
45 | Rikke Therp | 2006 | 424 | 36.33 | 1:22.00 | 2:10.64 | 2:47.82 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.04 | |||||||||
46 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 421 | 36.29 | 1:22.44 | 2:07.16 | 2:48.19 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:44.70 | |||||||||
47 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 415 | 35.32 | 1:17.58 | 2:09.50 | 2:48.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.11 | |||||||||
48 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 413 | 34.32 | 1:18.15 | 2:09.22 | 2:49.32 | |||
Greve Svømmeklub | 2:40.69 | |||||||||
49 | Henriette Roos | 2006 | 411 | 38.05 | 1:22.14 | 2:09.18 | 2:49.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.52 | |||||||||
50 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 409 | 38.36 | 1:21.03 | 2:11.15 | 2:49.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.56 | |||||||||
51 | Luanna Russo | 2006 | 406 | 36.99 | 1:20.94 | 2:09.73 | 2:50.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
51 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 406 | 35.67 | 1:19.53 | 2:07.71 | 2:50.31 | |||
Greve Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
53 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 402 | 37.63 | 1:20.94 | 2:11.64 | 2:50.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.73 | |||||||||
54 | Freja Juul | 2006 | 395 | 35.70 | 1:21.03 | 2:09.38 | 2:51.85 | |||
Næstved IF | 2:45.89 | |||||||||
55 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 392 | 35.33 | 1:22.53 | 2:09.00 | 2:52.31 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.86 | |||||||||
56 | Maria Lysgaard | 2006 | 386 | 38.66 | 1:23.61 | 2:09.89 | 2:53.12 | |||
Lyseng IF | 2:54.37 | |||||||||
57 | Anna Dietrichsen | 2006 | 383 | 37.80 | 1:21.64 | 2:14.13 | 2:53.63 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:56.21 | |||||||||
58 | Johanna Rasmussen | 2006 | 380 | 37.88 | 1:25.14 | 2:13.17 | 2:54.11 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:56.10 | |||||||||
59 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 376 | 41.10 | 1:27.52 | 2:14.37 | 2:54.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.40 | |||||||||
60 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 373 | 36.47 | 1:23.82 | 2:14.89 | 2:55.19 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:55.73 | |||||||||
61 | Katja Poulsen | 2006 | 367 | 46.76 | 1:23.15 | 2:15.22 | 2:56.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.15 | |||||||||
62 | Mille Holmberg | 2006 | 367 | 41.59 | 1:27.95 | 2:14.92 | 2:56.11 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.64 | |||||||||
63 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 360 | 49.31 | 2:57.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.52 | |||||||||
64 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 359 | 39.13 | 1:24.52 | 2:19.39 | 2:57.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.86 | |||||||||
65 | Malene Dithmar | 2006 | 317 | 42.53 | 1:30.89 | 2:18.99 | 3:04.87 | |||
Greve Svømmeklub | 3:08.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 610 | 32.67 | 1:12.78 | 1:54.23 | 2:28.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.40 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 601 | 33.16 | 1:10.22 | 1:56.09 | 2:29.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.55 | |||||||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | 578 | 32.53 | 1:13.52 | 1:57.50 | 2:31.36 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:35.02 | |||||||||
4 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 571 | 32.44 | 1:13.37 | 1:58.37 | 2:31.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.44 | |||||||||
5 | Clara Kapke | 2006 | 532 | 33.97 | 1:12.76 | 1:59.13 | 2:35.57 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:35.72 | |||||||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | 526 | 34.04 | 1:14.89 | 1:59.27 | 2:36.22 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
7 | Mathilde Severs | 2006 | 501 | 34.32 | 1:15.62 | 2:00.84 | 2:38.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.94 | |||||||||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 501 | 33.45 | 1:15.64 | 2:01.31 | 2:38.70 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.80 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 527 | 33.29 | 1:14.07 | 2:01.80 | 2:36.10 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:41.88 | |||||||||
10 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 505 | 34.12 | 1:13.66 | 2:03.45 | 2:38.36 | |||
Køge Svømmeklub | 2:39.33 | |||||||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 495 | 35.26 | 1:18.79 | 2:05.07 | 2:39.37 | |||
Roskilde Svømning | 2:36.26 | |||||||||
12 | Anne Katrine Dige | 2006 | 494 | 33.47 | 1:15.42 | 2:02.98 | 2:39.53 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.14 | |||||||||
13 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 493 | 33.71 | 1:13.83 | 2:02.18 | 2:39.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.65 | |||||||||
14 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 480 | 33.90 | 1:18.18 | 2:04.91 | 2:40.97 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:44.65 | |||||||||
15 | Marie Bertram | 2006 | 480 | 33.57 | 1:16.97 | 2:04.26 | 2:41.05 | |||
Lyseng IF | 2:40.26 | |||||||||
16 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 477 | 34.52 | 1:16.87 | 2:04.49 | 2:41.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 522 | 29.91 | 1:06.53 | 1:49.25 | 2:21.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.99 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 507 | 31.45 | 1:09.58 | 1:50.08 | 2:22.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.14 | |||||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | 506 | 30.64 | 1:07.86 | 1:50.45 | 2:22.98 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:21.53 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 496 | 28.65 | 1:08.38 | 1:49.56 | 2:23.96 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.87 | |||||||||
5 | Christian Duetoft | 2005 | 495 | 30.68 | 1:06.56 | 1:51.26 | 2:24.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 481 | 31.08 | 1:11.47 | 1:52.71 | 2:25.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.81 | |||||||||
7 | Theis Nelander | 2005 | 473 | 31.40 | 1:09.85 | 1:51.65 | 2:26.23 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:29.21 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 473 | 31.64 | 1:09.42 | 1:50.32 | 2:26.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.15 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 465 | 32.26 | 1:10.54 | 1:53.76 | 2:27.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.59 | |||||||||
10 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 457 | 29.94 | 1:09.58 | 1:54.07 | 2:27.90 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:25.54 | |||||||||
11 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 455 | 29.56 | 1:09.07 | 1:54.61 | 2:28.13 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:21.26 | |||||||||
12 | Mads Møller | 2005 | 455 | 1:08.52 | 2:28.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.43 | |||||||||
13 | Inas Ilic | 2005 | 450 | 32.05 | 1:11.24 | 1:53.97 | 2:28.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.44 | |||||||||
14 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 450 | 30.76 | 1:11.16 | 1:56.03 | 2:28.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.87 | |||||||||
15 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 440 | 31.19 | 1:09.42 | 1:55.88 | 2:29.83 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:30.69 | |||||||||
16 | Laurits Boserup | 2005 | 435 | 32.07 | 1:12.62 | 1:54.59 | 2:30.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.88 | |||||||||
17 | Mads Drechsler | 2005 | 435 | 32.83 | 1:12.81 | 1:54.60 | 2:30.41 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:31.84 | |||||||||
18 | Mikkel Andersen | 2005 | 432 | 33.15 | 1:11.92 | 1:55.58 | 2:30.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.71 | |||||||||
19 | Vincent Matras | 2005 | 428 | 32.80 | 1:10.83 | 1:56.91 | 2:31.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.02 | |||||||||
20 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 427 | 30.72 | 1:09.52 | 1:56.71 | 2:31.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:32.55 | |||||||||
21 | Theodor Møller | 2005 | 426 | 32.35 | 1:14.08 | 1:56.50 | 2:31.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:33.00 | |||||||||
22 | Thor Majgård | 2005 | 421 | 32.04 | 1:11.43 | 1:56.54 | 2:32.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.07 | |||||||||
23 | Malthe Foged | 2005 | 419 | 32.58 | 1:12.93 | 1:59.04 | 2:32.27 | |||
Næstved IF | 2:31.05 | |||||||||
24 | Kristian Kjær | 2005 | 416 | 30.92 | 1:11.10 | 1:57.77 | 2:32.61 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.15 | |||||||||
25 | Illia Bulba | 2005 | 416 | 34.10 | 1:15.40 | 1:57.10 | 2:32.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:33.15 | |||||||||
25 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 416 | 31.09 | 1:11.74 | 1:57.32 | 2:32.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:28.65 | |||||||||
27 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 414 | 32.19 | 1:12.81 | 2:00.04 | 2:32.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.41 | |||||||||
28 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 411 | 32.99 | 1:13.71 | 1:59.50 | 2:33.29 | |||
Frem Odense | 2:29.90 | |||||||||
29 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 399 | 34.24 | 1:14.28 | 1:57.94 | 2:34.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.15 | |||||||||
30 | Teodor Thuelund | 2005 | 388 | 32.01 | 1:16.06 | 2:03.84 | 2:36.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.04 | |||||||||
31 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 388 | 33.18 | 1:15.89 | 2:00.68 | 2:36.27 | |||
Herning Svømmeklub | 2:32.80 | |||||||||
32 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 387 | 32.99 | 1:15.47 | 1:59.64 | 2:36.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:37.10 | |||||||||
33 | Andreas M Nielsen | 2005 | 380 | 32.93 | 1:12.31 | 2:03.50 | 2:37.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.83 | |||||||||
34 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 379 | 34.89 | 1:15.40 | 2:01.73 | 2:37.48 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.96 | |||||||||
35 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 378 | 35.93 | 1:16.72 | 2:02.36 | 2:37.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.54 | |||||||||
36 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 376 | 35.21 | 1:15.90 | 2:00.52 | 2:37.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.04 | |||||||||
37 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 375 | 35.16 | 1:19.50 | 2:01.98 | 2:38.08 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.43 | |||||||||
38 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 368 | 34.52 | 1:14.36 | 2:04.59 | 2:39.06 | |||
Kalundborg SK | 2:42.34 | |||||||||
39 | Magnus Kiemer | 2005 | 361 | 34.52 | 1:14.77 | 2:04.95 | 2:40.09 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:44.70 | |||||||||
40 | William Bogø Andersen | 2005 | 351 | 31.97 | 1:14.24 | 2:04.24 | 2:41.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.54 | |||||||||
41 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 336 | 37.28 | 1:19.72 | 2:07.24 | 2:43.88 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.36 | |||||||||
42 | August Høy | 2005 | 330 | 37.39 | 1:19.35 | 2:06.05 | 2:44.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.23 | |||||||||
43 | Marius Mains | 2005 | 327 | 34.86 | 1:20.27 | 2:04.85 | 2:45.41 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:44.91 | |||||||||
44 | Frederik Laursen | 2005 | 285 | 35.46 | 1:20.52 | 2:15.87 | 2:53.14 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:46.26 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DNS | |||||||
SVØM Korsør | 2:30.56 | |||||||||
- | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | DSQ | SW 4.4 tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 2:29.71 | |||||||||
- | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | DSQ | SW 6,5 Ryg afs p/mav | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 574 | 28.77 | 1:03.57 | 1:45.33 | 2:17.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.99 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 571 | 27.72 | 1:06.31 | 1:44.84 | 2:17.35 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.87 | |||||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | 535 | 30.21 | 1:06.50 | 1:48.32 | 2:20.41 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:21.53 | |||||||||
4 | Christian Duetoft | 2005 | 532 | 29.55 | 1:05.12 | 1:49.26 | 2:20.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 531 | 30.75 | 1:08.31 | 1:46.88 | 2:20.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.14 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 500 | 29.98 | 1:07.22 | 1:49.52 | 2:23.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.81 | |||||||||
7 | Theis Nelander | 2005 | 459 | 31.10 | 1:10.66 | 1:52.47 | 2:27.78 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:29.21 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 451 | 30.89 | 1:09.31 | 1:51.29 | 2:28.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.15 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 485 | 31.42 | 1:09.99 | 1:51.66 | 2:25.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.59 | |||||||||
10 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 466 | 29.07 | 1:07.58 | 1:54.56 | 2:26.94 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:21.26 | |||||||||
11 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 459 | 29.82 | 1:09.79 | 1:53.65 | 2:27.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:25.54 | |||||||||
12 | Inas Ilic | 2005 | 450 | 31.89 | 1:11.65 | 1:54.67 | 2:28.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.44 | |||||||||
13 | Mads Møller | 2005 | 444 | 30.26 | 1:08.40 | 1:53.80 | 2:29.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.43 | |||||||||
14 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 437 | 31.04 | 1:09.17 | 1:55.08 | 2:30.13 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:30.69 | |||||||||
15 | Laurits Boserup | 2005 | 421 | 31.81 | 1:12.64 | 1:55.54 | 2:32.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.88 | |||||||||
- | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | DSQ | SW 6,4 asf m v/100 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 652 | 30.59 | 1:09.24 | 1:51.86 | 2:25.39 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.95 | |||||||||
2 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 629 | 31.78 | 1:10.53 | 1:54.18 | 2:27.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.67 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 608 | 32.17 | 1:07.59 | 1:53.79 | 2:28.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.01 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 591 | 33.81 | 1:12.27 | 1:57.25 | 2:30.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.89 | |||||||||
5 | Mathilde Bager | 2005 | 588 | 33.37 | 1:14.93 | 1:56.01 | 2:30.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.77 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 582 | 31.72 | 1:11.67 | 1:55.17 | 2:31.04 | |||
Herlev Svømning | 2:29.03 | |||||||||
7 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 580 | 32.05 | 1:11.87 | 1:56.88 | 2:31.21 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.23 | |||||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 557 | 33.61 | 1:13.00 | 1:57.63 | 2:33.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.83 | |||||||||
9 | Malou Sejr | 2005 | 554 | 33.04 | 1:10.86 | 1:57.04 | 2:33.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.86 | |||||||||
10 | Rebecca Petersen | 2005 | 543 | 33.52 | 1:13.98 | 1:59.49 | 2:34.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.13 | |||||||||
11 | Anna Rønn | 2005 | 542 | 32.87 | 1:11.93 | 1:58.31 | 2:34.67 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:31.94 | |||||||||
12 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 541 | 32.32 | 1:11.30 | 1:59.17 | 2:34.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:29.55 | |||||||||
13 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 533 | 33.19 | 1:13.29 | 1:59.30 | 2:35.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.54 | |||||||||
14 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 525 | 32.09 | 1:10.92 | 2:00.68 | 2:36.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
15 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 517 | 33.31 | 1:15.27 | 2:03.54 | 2:37.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.95 | |||||||||
16 | Amalie Henriksen | 2005 | 516 | 32.59 | 1:13.23 | 2:01.36 | 2:37.15 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.17 | |||||||||
17 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 512 | 34.39 | 1:15.33 | 2:02.79 | 2:37.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.73 | |||||||||
18 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 510 | 32.20 | 1:14.44 | 2:03.19 | 2:37.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.86 | |||||||||
19 | Thea Mikkelsen | 2005 | 510 | 32.63 | 1:14.46 | 2:01.65 | 2:37.78 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:34.95 | |||||||||
20 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 507 | 33.27 | 1:12.87 | 2:00.94 | 2:38.13 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:38.44 | |||||||||
21 | Caroline Koch | 2005 | 500 | 34.94 | 1:18.12 | 2:02.71 | 2:38.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.40 | |||||||||
22 | Mette Holstein | 2005 | 496 | 34.92 | 1:18.19 | 2:01.21 | 2:39.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.95 | |||||||||
23 | Annika Britt Larsen | 2005 | 492 | 34.06 | 1:15.13 | 2:01.31 | 2:39.69 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:36.45 | |||||||||
24 | Ida Marie Platzer | 2005 | 490 | 33.08 | 1:16.78 | 2:00.91 | 2:39.89 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.98 | |||||||||
25 | Louise Sunesen | 2005 | 489 | 32.58 | 1:14.09 | 2:03.21 | 2:40.00 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.11 | |||||||||
26 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 484 | 35.21 | 1:17.34 | 2:03.74 | 2:40.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.98 | |||||||||
27 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 483 | 36.51 | 1:19.86 | 2:02.83 | 2:40.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.57 | |||||||||
28 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 481 | 35.12 | 1:15.92 | 2:02.92 | 2:40.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.61 | |||||||||
29 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 481 | 34.22 | 1:16.89 | 2:04.15 | 2:40.95 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.61 | |||||||||
30 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 480 | 33.71 | 1:17.07 | 2:03.23 | 2:40.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.21 | |||||||||
31 | Josephine Frederiksen | 2005 | 472 | 33.68 | 1:14.43 | 2:04.20 | 2:41.94 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:40.74 | |||||||||
32 | Agnete Habermann | 2005 | 471 | 36.05 | 1:18.08 | 2:04.43 | 2:42.06 | |||
H2Odense | 2:37.64 | |||||||||
33 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 470 | 34.60 | 1:16.96 | 2:02.59 | 2:42.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.85 | |||||||||
34 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 465 | 32.93 | 1:15.67 | 2:04.76 | 2:42.71 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:40.72 | |||||||||
35 | Laura S. Olesen | 2005 | 465 | 34.94 | 1:16.32 | 2:04.92 | 2:42.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.90 | |||||||||
36 | Nanna Langvad | 2005 | 463 | 35.01 | 1:19.45 | 2:07.60 | 2:42.94 | |||
Lyseng IF | 2:36.45 | |||||||||
37 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 462 | 34.71 | 1:19.88 | 2:03.87 | 2:43.09 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.53 | |||||||||
38 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 460 | 34.97 | 1:16.21 | 2:05.64 | 2:43.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.85 | |||||||||
39 | Tilde Søe Bach | 2005 | 456 | 36.28 | 1:19.51 | 2:07.34 | 2:43.79 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.34 | |||||||||
40 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 450 | 35.51 | 1:19.91 | 2:04.82 | 2:44.58 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:39.54 | |||||||||
41 | Ella Gohr Metz | 2005 | 449 | 39.38 | 1:22.39 | 2:07.76 | 2:44.68 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.29 | |||||||||
42 | Jazmin Jensen | 2005 | 449 | 35.04 | 1:18.03 | 2:05.14 | 2:44.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.85 | |||||||||
43 | Cassandra Spring | 2005 | 448 | 35.72 | 1:18.54 | 2:06.98 | 2:44.76 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:39.63 | |||||||||
44 | Signe Holm Hansen | 2005 | 444 | 36.22 | 1:17.10 | 2:06.82 | 2:45.30 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:42.73 | |||||||||
45 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 441 | 35.63 | 1:19.12 | 2:06.61 | 2:45.65 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.61 | |||||||||
46 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 434 | 35.45 | 1:18.56 | 2:06.78 | 2:46.48 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:45.84 | |||||||||
47 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 431 | 34.72 | 1:16.58 | 2:04.70 | 2:46.86 | |||
H2Odense | 2:50.80 | |||||||||
48 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 430 | 36.09 | 1:21.86 | 2:08.47 | 2:47.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.27 | |||||||||
49 | Anna Mundt Karup | 2005 | 428 | 37.20 | 1:22.58 | 2:09.54 | 2:47.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:57.57 | |||||||||
50 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 423 | 35.12 | 1:17.49 | 2:07.86 | 2:47.93 | |||
Brønderslev SK08 | 2:43.43 | |||||||||
51 | Johanne Heilmann | 2005 | 423 | 38.20 | 1:20.04 | 2:09.04 | 2:47.95 | |||
Kolding SK | 2:45.14 | |||||||||
52 | Frederikke Larsen | 2005 | 408 | 37.07 | 1:24.24 | 2:09.90 | 2:49.95 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
53 | Emilie Moberg | 2005 | 407 | 1:20.46 | 2:50.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:46.27 | |||||||||
54 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 400 | 36.08 | 1:19.82 | 2:13.59 | 2:51.13 | |||
Herlev Svømning | 2:46.39 | |||||||||
55 | Luna Luminari | 2005 | 397 | 37.98 | 1:24.76 | 2:11.56 | 2:51.60 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.93 | |||||||||
56 | Olivia Cruse | 2005 | 396 | 39.05 | 1:24.06 | 2:09.20 | 2:51.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Salskov Jensen | 2005 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:40.73 | |||||||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | DSQ | SW 9,4 afs mav v/100 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:38.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 675 | 30.49 | 1:08.17 | 1:50.21 | 2:23.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.67 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 642 | 30.40 | 1:08.98 | 1:52.45 | 2:26.13 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.95 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 629 | 31.60 | 1:06.82 | 1:52.72 | 2:27.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.01 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 609 | 32.88 | 1:10.37 | 1:54.63 | 2:28.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.89 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 569 | 31.88 | 1:12.04 | 1:56.06 | 2:32.13 | |||
Herlev Svømning | 2:29.03 | |||||||||
6 | Malou Sejr | 2005 | 560 | 32.33 | 1:10.19 | 1:56.65 | 2:32.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.86 | |||||||||
7 | Mathilde Bager | 2005 | 557 | 32.94 | 1:14.37 | 1:56.63 | 2:33.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.77 | |||||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 538 | 32.80 | 1:12.35 | 1:58.76 | 2:35.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.83 | |||||||||
9 | Anna Rønn | 2005 | 576 | 32.53 | 1:12.20 | 1:57.11 | 2:31.57 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:31.94 | |||||||||
10 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 530 | 32.60 | 1:12.39 | 1:59.52 | 2:35.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.54 | |||||||||
11 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 530 | 32.96 | 1:11.92 | 2:01.02 | 2:35.79 | |||
Køge Svømmeklub | 2:29.55 | |||||||||
12 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 529 | 31.88 | 1:11.25 | 1:59.91 | 2:35.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
13 | Amalie Henriksen | 2005 | 525 | 32.19 | 1:12.93 | 1:59.94 | 2:36.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.17 | |||||||||
14 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 522 | 32.09 | 1:13.71 | 2:01.47 | 2:36.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.86 | |||||||||
15 | Rebecca Petersen | 2005 | 510 | 32.57 | 1:13.35 | 2:00.64 | 2:37.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.13 | |||||||||
16 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 498 | 34.52 | 1:15.64 | 2:03.07 | 2:39.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 592 | 28.39 | 1:05.18 | 1:43.41 | 2:15.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.29 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 557 | 29.75 | 1:06.62 | 1:45.30 | 2:18.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.33 | |||||||||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 555 | 28.36 | 1:05.82 | 1:47.74 | 2:18.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.43 | |||||||||
4 | Mads Peter Hansen | 2004 | 548 | 28.55 | 1:04.62 | 1:46.21 | 2:19.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.79 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 533 | 29.93 | 1:06.30 | 1:47.02 | 2:20.56 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:18.24 | |||||||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 530 | 28.79 | 1:04.94 | 1:49.35 | 2:20.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.65 | |||||||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 528 | 29.50 | 1:06.60 | 1:48.80 | 2:20.96 | |||
H2Odense | 2:18.32 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 528 | 29.30 | 1:06.42 | 1:48.40 | 2:21.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
9 | Elias Noe | 2004 | 515 | 28.91 | 1:04.51 | 1:49.94 | 2:22.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Dragsholm Svømmeklub | 2:23.22 | |||||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | 513 | 30.52 | 1:09.40 | 1:48.84 | 2:22.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.72 | |||||||||
11 | Karsten Olsen | 2004 | 499 | 30.23 | 1:05.46 | 1:49.59 | 2:23.64 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:26.24 | |||||||||
12 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 495 | 30.25 | 1:07.42 | 1:51.87 | 2:24.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
13 | Tobias Gammelvind | 2004 | 490 | 29.29 | 1:08.53 | 1:51.81 | 2:24.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
14 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 490 | 31.48 | 1:09.90 | 1:49.12 | 2:24.58 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:26.78 | |||||||||
15 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 482 | 30.48 | 1:07.84 | 1:51.21 | 2:25.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.43 | |||||||||
15 | Asger Mathiasen | 2004 | 482 | 30.34 | 1:07.13 | 1:50.43 | 2:25.37 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
17 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 479 | 30.54 | 1:09.65 | 1:52.83 | 2:25.61 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.56 | |||||||||
18 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 466 | 31.25 | 1:09.45 | 1:52.99 | 2:27.01 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:21.93 | |||||||||
19 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 462 | 29.75 | 1:09.78 | 1:55.42 | 2:27.36 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:26.27 | |||||||||
20 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 462 | 30.08 | 1:10.38 | 1:53.81 | 2:27.45 | |||
Greve Svømmeklub | 2:26.37 | |||||||||
21 | Silas Waterval | 2004 | 461 | 30.61 | 1:06.56 | 1:53.39 | 2:27.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.31 | |||||||||
22 | Julian Birch | 2004 | 460 | 31.23 | 1:10.52 | 1:54.54 | 2:27.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.20 | |||||||||
23 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 457 | 31.26 | 1:10.63 | 1:53.29 | 2:27.92 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.16 | |||||||||
24 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 455 | 30.36 | 1:10.97 | 1:53.32 | 2:28.11 | |||
H2Odense | 2:27.31 | |||||||||
25 | Mads Iversen | 2004 | 454 | 29.39 | 1:09.18 | 1:53.58 | 2:28.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:21.07 | |||||||||
26 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 454 | 32.32 | 1:12.52 | 1:53.73 | 2:28.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:27.02 | |||||||||
27 | Casper Johannesen | 2004 | 451 | 31.32 | 1:09.90 | 1:54.01 | 2:28.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
28 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 447 | 31.28 | 1:10.02 | 1:54.91 | 2:29.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
29 | Troels Fode | 2004 | 444 | 32.41 | 1:13.94 | 1:54.41 | 2:29.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.93 | |||||||||
30 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 443 | 31.39 | 1:11.31 | 1:55.57 | 2:29.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.71 | |||||||||
31 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 439 | 31.36 | 1:12.44 | 1:56.93 | 2:29.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.12 | |||||||||
32 | William Studsgaard | 2004 | 438 | 33.11 | 1:10.70 | 1:56.50 | 2:30.04 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:27.99 | |||||||||
33 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 436 | 30.07 | 1:08.67 | 1:54.51 | 2:30.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.13 | |||||||||
34 | Matias Munkholm | 2004 | 433 | 31.88 | 1:15.62 | 1:55.99 | 2:30.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.00 | |||||||||
35 | Jannik Jørgensen | 2004 | 426 | 31.51 | 1:13.33 | 1:55.79 | 2:31.47 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.46 | |||||||||
36 | Anders Mose | 2004 | 422 | 32.29 | 1:13.74 | 1:56.89 | 2:31.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.07 | |||||||||
37 | Villads Arfelt | 2004 | 421 | 32.62 | 1:14.52 | 1:57.77 | 2:31.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.86 | |||||||||
38 | Mads Naver | 2004 | 411 | 34.80 | 1:15.25 | 1:57.14 | 2:33.27 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.74 | |||||||||
39 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 410 | 32.47 | 1:11.81 | 2:00.04 | 2:33.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.78 | |||||||||
40 | Alexander Slente | 2004 | 407 | 32.61 | 1:13.73 | 1:59.90 | 2:33.81 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.01 | |||||||||
41 | Alexander Griffin | 2004 | 405 | 34.24 | 1:15.57 | 1:57.32 | 2:34.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.94 | |||||||||
42 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 401 | 31.51 | 1:12.55 | 1:57.27 | 2:34.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.38 | |||||||||
43 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 400 | 34.78 | 1:15.18 | 1:59.05 | 2:34.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.81 | |||||||||
44 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 399 | 32.59 | 1:15.61 | 1:57.18 | 2:34.76 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:26.98 | |||||||||
45 | Eigil Sigfusson | 2004 | 398 | 31.64 | 1:11.60 | 1:56.16 | 2:34.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.59 | |||||||||
46 | Mikkel Nielsen | 2004 | 390 | 33.74 | 1:15.60 | 2:00.34 | 2:36.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.31 | |||||||||
47 | Kasper Henriksen | 2004 | 387 | 33.49 | 1:14.53 | 1:59.61 | 2:36.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.58 | |||||||||
48 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 380 | 31.51 | 1:16.08 | 2:01.53 | 2:37.38 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:34.80 | |||||||||
49 | August K Madsen | 2004 | 369 | 32.50 | 1:13.89 | 2:02.82 | 2:38.81 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:38.66 | |||||||||
50 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 357 | 34.28 | 1:18.62 | 2:01.09 | 2:40.56 | |||
Brønderslev SK08 | 2:47.03 | |||||||||
51 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 353 | 33.10 | 1:12.36 | 2:02.29 | 2:41.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.89 | |||||||||
52 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 346 | 34.66 | 1:18.11 | 2:06.03 | 2:42.23 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:35.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 604 | 28.48 | 1:04.88 | 1:42.74 | 2:14.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.29 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 563 | 29.57 | 1:06.38 | 1:45.16 | 2:18.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.33 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 555 | 28.79 | 1:03.89 | 1:46.16 | 2:18.64 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.79 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 543 | 28.52 | 1:05.92 | 1:47.29 | 2:19.66 | |||
H2Odense | 2:18.32 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 541 | 29.87 | 1:06.61 | 1:46.46 | 2:19.87 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:18.24 | |||||||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 532 | 28.82 | 1:05.58 | 1:49.59 | 2:20.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.65 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 517 | 29.51 | 1:06.53 | 1:48.41 | 2:21.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | 523 | 30.48 | 1:08.23 | 1:48.21 | 2:21.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.72 | |||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 509 | 29.92 | 1:06.60 | 1:50.79 | 2:22.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
10 | Karsten Olsen | 2004 | 496 | 30.43 | 1:04.76 | 1:50.12 | 2:23.95 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:26.24 | |||||||||
11 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 496 | 30.62 | 1:09.86 | 1:48.77 | 2:23.96 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:26.78 | |||||||||
12 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 496 | 30.75 | 1:08.15 | 1:51.06 | 2:24.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.43 | |||||||||
13 | Asger Mathiasen | 2004 | 490 | 30.22 | 1:06.85 | 1:49.96 | 2:24.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
14 | Tobias Gammelvind | 2004 | 476 | 28.79 | 1:08.55 | 1:53.38 | 2:25.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
15 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 452 | 31.25 | 1:09.10 | 1:53.93 | 2:28.54 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:21.93 | |||||||||
- | Jet Li Fuhrmann | 2004 | DSQ | SW 6,2 Svøm p m v/50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:11.93 | 2:28.31 | 3:45.59 | 5:02.72 | 10:09.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:12.57 | 6:20.21 | 7:37.21 | 8:54.99 | ||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 1:08.57 | 2:25.60 | 3:44.44 | 5:02.92 | 10:17.69 | |||
Roskilde Svømning | 10:12.43 | 6:21.90 | 7:41.78 | 9:01.31 | ||||||
3 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 1:14.34 | 2:34.53 | 3:53.52 | 5:13.41 | 10:27.12 | |||
Odder Svømmeklub | 10:15.00 | 6:32.78 | 7:52.85 | 9:10.83 | ||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 1:16.50 | 2:36.36 | 3:55.68 | 5:14.92 | 10:31.59 | |||
H2Odense | 11:07.25 | 6:34.68 | 7:53.54 | 9:12.81 | ||||||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 1:17.54 | 2:40.08 | 4:03.38 | 5:27.52 | 10:58.82 | |||
Herlev Svømning | 10:51.26 | 6:51.25 | 8:15.97 | 9:40.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | 563 | 1:09.17 | 2:23.29 | 3:37.87 | 4:52.51 | 9:46.84 | ||
Viborg Svømme Klub | 10:01.82 | 6:06.78 | 7:20.96 | 8:35.55 | ||||||
2 | Silja Brage | 2005 | 562 | 1:07.92 | 2:22.26 | 3:37.36 | 4:52.59 | 9:47.15 | ||
A6 Jgi-Swim | 10:07.77 | 6:07.68 | 7:22.44 | 8:36.53 | ||||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 549 | 1:07.04 | 2:21.20 | 3:36.53 | 4:51.66 | 9:51.86 | ||
Helsingør Svømmeklub | 9:56.11 | 6:06.68 | 7:21.95 | 8:37.39 | ||||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 517 | 1:10.86 | 2:24.26 | 3:38.21 | 4:53.12 | 10:03.79 | ||
Ringsted Svømme Klub | 9:55.77 | 6:09.18 | 7:26.68 | 8:44.99 | ||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 511 | 1:10.51 | 2:26.06 | 3:41.29 | 4:58.11 | 10:06.11 | ||
Sigma Swim Allerød | 9:55.37 | 6:14.48 | 7:32.12 | 8:50.88 | ||||||
6 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 511 | 1:08.50 | 2:24.53 | 3:42.36 | 4:59.71 | 10:06.36 | ||
Kolding SK | 10:02.05 | 6:17.05 | 7:34.61 | 8:51.67 | ||||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 502 | 1:11.93 | 2:28.31 | 3:45.59 | 5:02.72 | 10:09.92 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:12.57 | 6:20.21 | 7:37.21 | 8:54.99 | ||||||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | 502 | 1:12.46 | 2:28.40 | 3:45.76 | 5:02.07 | 10:09.94 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:02.08 | 6:19.90 | 7:37.40 | 8:54.92 | ||||||
9 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 486 | 1:10.53 | 2:27.44 | 3:45.78 | 5:04.16 | 10:16.57 | ||
Sigma Swim Birkerød | 10:10.43 | 6:22.37 | 7:41.20 | 8:59.58 | ||||||
10 | Asta Palmund | 2005 | 483 | 1:08.57 | 2:25.60 | 3:44.44 | 5:02.92 | 10:17.69 | ||
Roskilde Svømning | 10:12.43 | 6:21.90 | 7:41.78 | 9:01.31 | ||||||
11 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 461 | 1:14.34 | 2:34.53 | 3:53.52 | 5:13.41 | 10:27.12 | ||
Odder Svømmeklub | 10:15.00 | 6:32.78 | 7:52.85 | 9:10.83 | ||||||
12 | Mathilde Stilund | 2005 | 452 | 1:16.50 | 2:36.36 | 3:55.68 | 5:14.92 | 10:31.59 | ||
H2Odense | 11:07.25 | 6:34.68 | 7:53.54 | 9:12.81 | ||||||
13 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 398 | 1:17.54 | 2:40.08 | 4:03.38 | 5:27.52 | 10:58.82 | ||
Herlev Svømning | 10:51.26 | 6:51.25 | 8:15.97 | 9:40.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | 1:06.91 | 2:18.19 | 3:29.57 | 4:41.10 | 17:39.04 | |||
Køge Svømmeklub | 18:16.51 | 5:52.10 | 7:03.08 | 8:15.12 | 9:26.98 | |||||
10:38.52 | 11:49.71 | 13:00.45 | 14:10.85 | |||||||
15:22.17 | 16:32.33 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 1:05.41 | 2:17.79 | 3:29.89 | 4:41.87 | 17:47.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:01.86 | 5:53.72 | 7:05.58 | 8:18.44 | 9:30.45 | |||||
10:42.32 | 11:54.05 | 13:04.53 | 14:15.86 | |||||||
15:26.88 | 16:37.56 | |||||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:06.59 | 2:17.99 | 3:29.88 | 4:42.04 | 17:53.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 18:08.26 | 5:53.92 | 7:06.09 | 8:18.63 | 9:30.50 | |||||
10:42.36 | 11:54.28 | 13:05.94 | 14:18.46 | |||||||
15:30.81 | 16:43.15 | |||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 1:06.80 | 2:18.90 | 3:31.08 | 4:42.96 | 18:09.97 | |||
Helsinge Svømmeklub | 18:04.64 | 5:55.28 | 7:07.91 | 8:20.29 | 9:32.77 | |||||
10:45.79 | 12:00.22 | 13:14.28 | 14:28.89 | |||||||
15:43.38 | 16:57.29 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | 1:08.47 | 2:21.65 | 3:35.36 | 4:48.32 | 18:17.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:20.64 | 6:02.05 | 7:15.67 | 8:29.99 | 9:44.59 | |||||
10:59.27 | 12:13.06 | 13:26.62 | 14:40.76 | |||||||
15:54.39 | 17:07.54 | |||||||||
6 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 1:10.03 | 2:23.43 | 3:37.56 | 4:52.20 | 18:34.95 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 18:23.24 | 6:06.61 | 7:21.09 | 8:36.65 | 9:51.48 | |||||
11:06.45 | 12:21.38 | 13:36.87 | 14:51.86 | |||||||
16:07.41 | 17:22.17 | |||||||||
7 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:08.72 | 2:22.24 | 3:36.32 | 4:51.36 | 18:52.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:27.58 | 6:08.41 | 7:26.16 | 8:42.32 | 9:58.98 | |||||
11:16.00 | 12:33.10 | 13:49.56 | 15:06.90 | |||||||
16:23.49 | 17:38.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 626 | 1:03.46 | 2:11.29 | 3:18.51 | 4:26.49 | 16:58.08 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 17:16.15 | 5:34.39 | 6:42.20 | 7:49.92 | 8:58.33 | |||||
10:06.56 | 11:15.35 | 12:23.60 | 13:32.87 | |||||||
14:42.10 | 15:51.91 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 596 | 1:03.61 | 2:11.94 | 3:20.28 | 4:29.53 | 17:14.73 | ||
Herlev Svømning | 17:27.93 | 5:39.09 | 6:49.02 | 7:59.19 | 9:08.91 | |||||
10:18.83 | 11:29.06 | 12:39.03 | 13:49.27 | |||||||
15:00.03 | 16:09.97 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 595 | 1:03.72 | 2:12.15 | 3:22.38 | 4:33.26 | 17:15.42 | ||
Lyseng IF | 17:14.57 | 5:44.28 | 6:54.85 | 8:05.16 | 9:14.34 | |||||
10:24.25 | 11:34.73 | 12:44.64 | 13:55.10 | |||||||
15:05.00 | 16:13.49 | |||||||||
4 | Casper Madsen | 2004 | 558 | 1:04.06 | 2:12.76 | 3:22.66 | 4:33.59 | 17:37.58 | ||
Slagelse Svømmeklub | 17:21.96 | 5:44.97 | 6:55.00 | 8:06.14 | 9:16.94 | |||||
10:28.64 | 11:40.69 | 12:52.79 | 14:05.00 | |||||||
15:16.62 | 16:28.06 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 556 | 1:07.50 | 2:20.22 | 3:32.61 | 4:44.45 | 17:38.74 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 17:40.84 | 5:56.63 | 7:07.24 | 8:18.38 | 9:29.10 | |||||
10:40.08 | 11:51.02 | 13:01.03 | ||||||||
16:32.33 | ||||||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | 556 | 1:06.91 | 2:18.19 | 3:29.57 | 4:41.10 | 17:39.04 | ||
Køge Svømmeklub | 18:16.51 | 5:52.10 | 7:03.08 | 8:15.12 | 9:26.98 | |||||
10:38.52 | 11:49.71 | 13:00.45 | 14:10.85 | |||||||
15:22.17 | 16:32.33 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 543 | 1:05.41 | 2:17.79 | 3:29.89 | 4:41.87 | 17:47.61 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:01.86 | 5:53.72 | 7:05.58 | 8:18.44 | 9:30.45 | |||||
10:42.32 | 11:54.05 | 13:04.53 | 14:15.86 | |||||||
15:26.88 | 16:37.56 | |||||||||
8 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 534 | 1:06.59 | 2:17.99 | 3:29.88 | 4:42.04 | 17:53.18 | ||
Gentofte Svømme Klub | 18:08.26 | 5:53.92 | 7:06.09 | 8:18.63 | 9:30.50 | |||||
10:42.36 | 11:54.28 | 13:05.94 | 14:18.46 | |||||||
15:30.81 | 16:43.15 | |||||||||
9 | William Studsgaard | 2004 | 514 | 1:08.07 | 2:20.96 | 3:33.66 | 4:46.16 | 18:07.00 | ||
Rønne Svømme Klub | 17:56.34 | 5:58.87 | 7:11.57 | 8:24.98 | 9:37.87 | |||||
10:51.11 | 12:04.57 | 13:18.22 | 14:31.71 | |||||||
15:44.66 | 16:57.09 | |||||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | 514 | 1:05.82 | 2:17.88 | 3:30.74 | 4:44.27 | 18:07.25 | ||
Lyseng IF | 17:53.61 | 5:58.49 | 7:12.06 | 8:24.92 | 9:38.02 | |||||
10:51.28 | 12:04.91 | 13:18.96 | 14:32.15 | |||||||
15:45.11 | 16:57.23 | |||||||||
11 | Lukas Frederiksen | 2004 | 510 | 1:06.80 | 2:18.90 | 3:31.08 | 4:42.96 | 18:09.97 | ||
Helsinge Svømmeklub | 18:04.64 | 5:55.28 | 7:07.91 | 8:20.29 | 9:32.77 | |||||
10:45.79 | 12:00.22 | 13:14.28 | 14:28.89 | |||||||
15:43.38 | 16:57.29 | |||||||||
12 | Oscar Kroos | 2004 | 499 | 1:08.47 | 2:21.65 | 3:35.36 | 4:48.32 | 18:17.44 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:20.64 | 6:02.05 | 7:15.67 | 8:29.99 | 9:44.59 | |||||
10:59.27 | 12:13.06 | 13:26.62 | 14:40.76 | |||||||
15:54.39 | 17:07.54 | |||||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 476 | 1:10.03 | 2:23.43 | 3:37.56 | 4:52.20 | 18:34.95 | ||
Hvidovre Svømmeklub | 18:23.24 | 6:06.61 | 7:21.09 | 8:36.65 | 9:51.48 | |||||
11:06.45 | 12:21.38 | 13:36.87 | 14:51.86 | |||||||
16:07.41 | 17:22.17 | |||||||||
14 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 455 | 1:08.72 | 2:22.24 | 3:36.32 | 4:51.36 | 18:52.19 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:27.58 | 6:08.41 | 7:26.16 | 8:42.32 | 9:58.98 | |||||
11:16.00 | 12:33.10 | 13:49.56 | 15:06.90 | |||||||
16:23.49 | 17:38.75 | |||||||||
15 | William Ølshøj | 2004 | 444 | 1:06.82 | 2:18.62 | 3:33.07 | 4:49.11 | 19:01.28 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:59.28 | 6:07.42 | 7:25.57 | 8:43.19 | 10:01.10 | |||||
11:19.11 | 12:37.15 | 13:54.72 | 15:12.84 | |||||||
16:30.07 | 17:46.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 29, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helsingør Piger 1 | 2005 | 601 | 4:34.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:33.58 | |||||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 33.88 | 1:10.42 | 1:10.42 | ||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 35.96 | 1:17.96 | 2:28.38 | ||||||
Alma Bendix Dahl | 2005 | 30.08 | 1:05.04 | 3:33.42 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 29.39 | 1:01.44 | 4:34.86 | ||||||
2 | Silkeborg Piger | 2005 | 593 | 4:36.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:35.46 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 34.10 | 1:10.16 | 1:10.16 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 34.22 | 1:14.11 | 2:24.27 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 32.86 | 1:10.66 | 3:34.93 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.05 | 1:01.22 | 4:36.15 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2005 | 590 | 4:36.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:34.87 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 32.54 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 37.90 | 1:22.47 | 2:28.95 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 29.25 | 1:04.32 | 3:33.27 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 30.38 | 1:03.34 | 4:36.61 | ||||||
4 | Vat | 2005 | 561 | 4:41.29 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:37.83 | |||||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 35.42 | 1:14.90 | 1:14.90 | ||||||
Schastine Tabor | 2005 | 34.71 | 1:15.49 | 2:30.39 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.86 | 1:08.32 | 3:38.71 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 28.78 | 1:02.58 | 4:41.29 | ||||||
5 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | 541 | 4:44.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.23 | |||||||||
Falka Tind | 2006 | 34.40 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 35.99 | 1:18.59 | 2:28.82 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 32.53 | 1:11.04 | 3:39.86 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 30.46 | 1:04.77 | 4:44.63 | ||||||
6 | H2Odense Piger | 2005 | 538 | 4:45.14 | ||||||
H2Odense | 4:50.22 | |||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.73 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 37.86 | 1:21.64 | 2:33.20 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 31.84 | 1:07.68 | 3:40.88 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 30.77 | 1:04.26 | 4:45.14 | ||||||
7 | Esbjerg Piger | 2005 | 537 | 4:45.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:46.32 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 34.64 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 35.67 | 1:16.53 | 2:30.39 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 32.65 | 1:12.35 | 3:42.74 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 29.38 | 1:02.60 | 4:45.34 | ||||||
8 | Kvik K2 Ladies | 2005 | 520 | 4:48.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.33 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.91 | 1:12.99 | 1:12.99 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.19 | 1:19.39 | 2:32.38 | ||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 32.62 | 1:11.50 | 3:43.88 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 30.03 | 1:04.62 | 4:48.50 | ||||||
9 | A6 Piger 1 | 2005 | 515 | 4:49.48 | ||||||
A6 | 4:42.43 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 35.46 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 36.44 | 1:19.27 | 2:33.54 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 33.27 | 1:11.77 | 3:45.31 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 30.27 | 1:04.17 | 4:49.48 | ||||||
10 | Aarhus Swim Piger 1 | 2005 | 509 | 4:50.59 | ||||||
Aarhus Swim | 4:50.77 | |||||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 35.51 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 38.60 | 1:22.81 | 2:37.39 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 33.00 | 1:10.93 | 3:48.32 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.76 | 1:02.27 | 4:50.59 | ||||||
11 | Gsc Piger 1 | 2005 | 506 | 4:51.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:47.32 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.82 | 1:15.53 | 1:15.53 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 38.43 | 1:24.47 | 2:40.00 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.82 | 1:07.74 | 3:47.74 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 30.13 | 1:03.42 | 4:51.16 | ||||||
12 | Gti Amazons | 2005 | 504 | 4:51.58 | ||||||
GTI | 4:45.50 | |||||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 35.09 | 1:11.91 | 1:11.91 | ||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 38.31 | 1:25.84 | 2:37.75 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 33.39 | 1:11.17 | 3:48.92 | ||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 28.92 | 1:02.66 | 4:51.58 | ||||||
13 | Fredes Håndlangere | 2005 | 500 | 4:52.28 | ||||||
Herlev Svømning | 4:50.31 | |||||||||
Signe Eie | 2005 | 34.94 | 1:13.99 | 1:13.99 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 37.92 | 1:21.58 | 2:35.57 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.67 | 1:10.13 | 3:45.70 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 31.42 | 1:06.58 | 4:52.28 | ||||||
14 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 498 | 4:52.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:53.03 | |||||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 36.31 | 1:14.96 | 1:14.96 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 36.36 | 1:17.18 | 2:32.14 | ||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 33.98 | 1:15.72 | 3:47.86 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 30.53 | 1:04.73 | 4:52.59 | ||||||
15 | Vg17 Piger 1 | 2005 | 489 | 4:54.43 | ||||||
VG 17 | 4:53.31 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 38.08 | 1:18.08 | 1:18.08 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 37.61 | 1:20.76 | 2:38.84 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 32.35 | 1:09.37 | 3:48.21 | ||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 30.55 | 1:06.22 | 4:54.43 | ||||||
16 | Lyngby Royal Lioness | 2005 | 486 | 4:55.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:57.88 | |||||||||
Alma Olivarius | 2005 | 34.73 | 1:12.05 | 1:12.05 | ||||||
Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 38.45 | 1:21.94 | 2:33.99 | ||||||
Marie Elster | 2006 | 35.62 | 1:18.04 | 3:52.03 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 29.36 | 1:03.05 | 4:55.08 | ||||||
17 | Agf Piger 1 | 2005 | 485 | 4:55.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:53.73 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 34.85 | 1:13.37 | 1:13.37 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 40.00 | 1:24.27 | 2:37.64 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.52 | 1:13.80 | 3:51.44 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 30.17 | 1:03.90 | 4:55.34 | ||||||
18 | Nikolaj´s Englebasser | 2005 | 482 | 4:55.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:00.63 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 36.94 | 1:16.28 | 1:16.28 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 39.66 | 1:25.74 | 2:42.02 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 30.73 | 1:06.90 | 3:48.92 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 31.86 | 1:06.85 | 4:55.77 | ||||||
19 | Hvidovre Damer | 2005 | 480 | 4:56.27 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:56.92 | |||||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 34.18 | 1:11.26 | 1:11.26 | ||||||
Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 40.66 | 1:25.27 | 2:36.53 | ||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 34.67 | 1:16.58 | 3:53.11 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 30.25 | 1:03.16 | 4:56.27 | ||||||
20 | Køge Damer 1 | 2005 | 471 | 4:58.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:50.55 | |||||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 36.65 | 1:14.10 | 1:14.10 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 40.15 | 1:27.96 | 2:42.06 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 33.97 | 1:14.72 | 3:56.78 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 29.03 | 1:01.28 | 4:58.06 | ||||||
21 | Sigma 2 | 2005 | 453 | 5:02.08 | ||||||
Sigma Swim | 4:52.27 | |||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 36.90 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Asta Højberg | 2005 | 36.69 | 1:20.97 | 2:36.84 | ||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 34.38 | 1:16.64 | 3:53.48 | ||||||
Cecilie Rud | 2006 | 32.71 | 1:08.60 | 5:02.08 | ||||||
22 | Gentofte Piger 2 | 2005 | 452 | 5:02.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:54.86 | |||||||||
Alba Mantoni | 2006 | 36.02 | 1:13.98 | 1:13.98 | ||||||
Molly Szczepanski | 2006 | 40.00 | 1:27.59 | 2:41.57 | ||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 31.72 | 1:11.52 | 3:53.09 | ||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 32.31 | 1:09.24 | 5:02.33 | ||||||
23 | Vg17 Piger 2 | 2005 | 450 | 5:02.64 | ||||||
VG 17 | 5:09.93 | |||||||||
Laika Usinger | 2006 | 39.34 | 1:20.26 | 1:20.26 | ||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 36.78 | 1:19.41 | 2:39.67 | ||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.51 | 1:17.01 | 3:56.68 | ||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 31.37 | 1:05.96 | 5:02.64 | ||||||
24 | Hils Pigerne | 2005 | 449 | 5:02.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:57.51 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 36.54 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Olivia Cruse | 2005 | 38.24 | 1:23.94 | 2:39.15 | ||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 34.97 | 1:16.36 | 3:55.51 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 31.66 | 1:07.37 | 5:02.88 | ||||||
25 | Sunswim P1 | 2005 | 435 | 5:06.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 5:03.40 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 37.12 | 1:15.57 | 1:15.57 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 38.52 | 1:24.10 | 2:39.67 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 34.32 | 1:15.95 | 3:55.62 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 32.74 | 1:10.44 | 5:06.06 | ||||||
26 | Hsc Piger | 2005 | 420 | 5:09.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 5:11.24 | |||||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 36.19 | 1:15.72 | 1:15.72 | ||||||
Anna Bach | 2006 | 41.22 | 1:31.03 | 2:46.75 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 32.55 | 1:15.43 | 4:02.18 | ||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 32.29 | 1:07.60 | 5:09.78 | ||||||
- | A6 Piger 2 | 2005 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
A6 | 5:06.25 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 38.02 | 1:19.13 | 1:19.13 | ||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 36.30 | 1:18.16 | 2:37.29 | ||||||
- | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.39 | |||||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 33.59 | 1:09.61 | 1:09.61 | ||||||
- | Isk Piger | 2005 | DSQ | SW 6,3 ej brudt v/15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:55.94 | |||||||||
- | Sigma 1 | 2005 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Sigma Swim | 4:43.10 | |||||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 34.46 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 36.44 | 1:18.01 | 2:30.61 | ||||||
- | Skjoldmøer | 2005 | DSQ | SW 6,4 EFB v/50m | ||||||
Roskilde Svømning | 4:51.75 | |||||||||
- | Aalborg Piger 1 | 2005 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:37.73 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 34.54 | 1:11.26 | 1:11.26 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 36.00 | 1:17.49 | 2:28.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 30, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K2 Boys | 2004 | 580 | 4:08.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.46 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.10 | 59.93 | 59.93 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 34.09 | 1:12.51 | 2:12.44 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.75 | 1:00.54 | 3:12.98 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 26.29 | 55.55 | 4:08.53 | ||||||
2 | A6 Drenge 1 | 2004 | 556 | 4:12.02 | ||||||
A6 | 4:21.80 | |||||||||
Karsten Olsen | 2004 | 31.12 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 31.88 | 1:09.29 | 2:13.50 | ||||||
Julius Svarrer | 2005 | 27.15 | 59.87 | 3:13.37 | ||||||
Noah Tranum | 2004 | 27.30 | 58.65 | 4:12.02 | ||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 2004 | 540 | 4:14.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.79 | |||||||||
Mads Møller | 2005 | 32.26 | 1:06.28 | 1:06.28 | ||||||
Troels Fode | 2004 | 33.59 | 1:12.48 | 2:18.76 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 28.18 | 1:01.04 | 3:19.80 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.48 | 54.64 | 4:14.44 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2004 | 524 | 4:16.99 | ||||||
Aarhus Swim | 4:19.01 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 32.29 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 33.40 | 1:11.68 | 2:18.77 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.78 | 1:01.82 | 3:20.59 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.08 | 56.40 | 4:16.99 | ||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 2004 | 495 | 4:21.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:26.57 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | 31.88 | 1:05.94 | 1:05.94 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 34.20 | 1:13.22 | 2:19.16 | ||||||
William Leth | 2004 | 31.38 | 1:06.34 | 3:25.50 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 26.95 | 56.37 | 4:21.87 | ||||||
6 | Vejle Drenge 1 | 2004 | 486 | 4:23.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:28.31 | |||||||||
Christian Duetoft | 2005 | 30.53 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 35.72 | 1:16.91 | 2:20.65 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 28.24 | 1:02.88 | 3:23.53 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 28.45 | 1:00.09 | 4:23.62 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2004 | 471 | 4:26.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:25.97 | |||||||||
Louie Hansen | 2005 | 32.77 | 1:09.11 | 1:09.11 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 34.15 | 1:15.79 | 2:24.90 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.97 | 1:02.58 | 3:27.48 | ||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 27.31 | 58.83 | 4:26.31 | ||||||
8 | Gti Vikings | 2004 | 469 | 4:26.63 | ||||||
GTI | 4:19.23 | |||||||||
Emil Søby | 2004 | 33.86 | 1:09.94 | 1:09.94 | ||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 33.57 | 1:14.64 | 2:24.58 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 28.71 | 1:03.04 | 3:27.62 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 27.89 | 59.01 | 4:26.63 | ||||||
9 | Thisted Drenge | 2004 | 463 | 4:27.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:26.64 | |||||||||
Gustav Hansen | 2004 | 32.92 | 1:07.95 | 1:07.95 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 36.36 | 1:17.24 | 2:25.19 | ||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 28.89 | 1:03.34 | 3:28.53 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 27.48 | 59.26 | 4:27.79 | ||||||
10 | Vat | 2004 | 459 | 4:28.56 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:26.15 | |||||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 32.97 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 34.24 | 1:13.68 | 2:21.17 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 30.99 | 1:06.75 | 3:27.92 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.56 | 1:00.64 | 4:28.56 | ||||||
11 | H2Odense Drenge | 2004 | 459 | 4:28.57 | ||||||
H2Odense | 4:27.02 | |||||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 33.95 | 1:10.24 | 1:10.24 | ||||||
Alex Fogt | 2004 | 35.81 | 1:16.57 | 2:26.81 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 27.83 | 1:00.55 | 3:27.36 | ||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 29.36 | 1:01.21 | 4:28.57 | ||||||
12 | Esbjerg Drenge | 2004 | 456 | 4:29.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.27 | |||||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 36.10 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 32.00 | 1:08.58 | 2:22.34 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 31.33 | 1:07.62 | 3:29.96 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 28.38 | 59.27 | 4:29.23 | ||||||
13 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 453 | 4:29.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:29.60 | |||||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 33.06 | 1:09.20 | 1:09.20 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 36.05 | 1:18.01 | 2:27.21 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 29.53 | 1:04.02 | 3:31.23 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 27.45 | 58.47 | 4:29.70 | ||||||
14 | Søllerød Svømmeklub Boys A | 2004 | 450 | 4:30.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:25.99 | |||||||||
Frederik Sandbjerg | 2004 | 32.98 | 1:09.38 | 1:09.38 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 34.43 | 1:15.91 | 2:25.29 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 29.35 | 1:06.15 | 3:31.44 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 27.63 | 59.04 | 4:30.48 | ||||||
15 | Helsingør 1 | 2004 | 448 | 4:30.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:35.59 | |||||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 32.45 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 33.76 | 1:14.97 | 2:22.98 | ||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 31.08 | 1:08.13 | 3:31.11 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 28.30 | 59.62 | 4:30.73 | ||||||
16 | Agf Drenge 1 | 2004 | 432 | 4:34.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:39.25 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 32.39 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 34.19 | 1:14.41 | 2:22.51 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 33.05 | 1:12.81 | 3:35.32 | ||||||
Søren Have | 2004 | 27.26 | 58.81 | 4:34.13 | ||||||
17 | Team Mod | 2004 | 426 | 4:35.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:36.27 | |||||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 34.41 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 37.21 | 1:19.35 | 2:30.19 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 27.09 | 59.70 | 3:29.89 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 30.42 | 1:05.48 | 4:35.37 | ||||||
18 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 407 | 4:39.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:29.78 | |||||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 34.09 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 36.40 | 1:19.00 | 2:29.63 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 31.48 | 1:08.88 | 3:38.51 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 29.41 | 1:01.02 | 4:39.53 | ||||||
19 | Hvidovre Herrer | 2004 | 384 | 4:44.99 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:56.62 | |||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 32.64 | 1:08.15 | 1:08.15 | ||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 36.92 | 1:19.87 | 2:28.02 | ||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 33.93 | 1:15.35 | 3:43.37 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 29.37 | 1:01.62 | 4:44.99 | ||||||
20 | Fr.sund Hurtige Drenge | 2004 | 377 | 4:46.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:37.67 | |||||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 36.12 | 1:14.46 | 1:14.46 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 38.70 | 1:22.84 | 2:37.30 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 30.25 | 1:06.39 | 3:43.69 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 29.70 | 1:03.14 | 4:46.83 | ||||||
- | Lf-Swim Drenge | 2004 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 4:26.49 | |||||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 34.37 | 1:11.14 | 1:11.14 | ||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 35.50 | 1:16.19 | 2:27.33 | ||||||
Mathies Liersch | 2005 | 29.93 | 1:05.27 | 3:32.60 | ||||||
- | Sigma 1 | 2004 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Sigma Swim | 4:16.17 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 30.27 | 1:03.07 | 1:03.07 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 32.63 | 1:09.44 | 2:12.51 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 27.59 | 1:00.24 | 3:12.75 | ||||||
- | Sigma 2 | 2004 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Sigma Swim | 4:36.28 | |||||||||
Villads Arfelt | 2004 | 35.67 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
- | Vikinger | 2004 | DSQ | SW 10,11 Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 4:28.39 | |||||||||
Emil Isaksen | 2005 | 34.15 | 1:11.98 | 1:11.98 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 33.23 | 1:13.42 | 2:25.40 | ||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 29.59 | 1:05.82 | 3:31.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 615 | 29.60 | 1:01.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.72 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 572 | 30.77 | 1:02.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 569 | 30.48 | 1:02.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.51 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 567 | 30.66 | 1:02.87 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 562 | 30.95 | 1:03.05 | |||||
H2Odense | 1:03.03 | |||||||||
6 | Ida Skov Kragh | 2006 | 544 | 30.75 | 1:03.75 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
7 | Agnete Boelt | 2006 | 534 | 30.91 | 1:04.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.41 | |||||||||
8 | Mathilde Severs | 2006 | 533 | 30.69 | 1:04.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
9 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 528 | 31.31 | 1:04.41 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.18 | |||||||||
10 | Liva la Cour | 2006 | 527 | 31.60 | 1:04.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.69 | |||||||||
11 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 522 | 31.09 | 1:04.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 516 | 32.01 | 1:04.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
13 | SIF Bramm | 2006 | 510 | 31.38 | 1:05.12 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:03.66 | |||||||||
14 | Malu Melody Christensen | 2006 | 499 | 31.95 | 1:05.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
15 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 497 | 31.54 | 1:05.72 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.68 | |||||||||
16 | Katrine Hansen | 2006 | 494 | 31.91 | 1:05.83 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
17 | Christine Mols | 2006 | 489 | 31.83 | 1:06.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.13 | |||||||||
18 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 488 | 31.49 | 1:06.08 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.75 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 486 | 31.32 | 1:06.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.00 | |||||||||
20 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 476 | 31.76 | 1:06.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.78 | |||||||||
21 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 475 | 32.69 | 1:06.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.76 | |||||||||
21 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 475 | 32.18 | 1:06.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.94 | |||||||||
23 | Alberte Pedersen | 2006 | 473 | 33.19 | 1:06.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.98 | |||||||||
24 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 473 | 32.32 | 1:06.81 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
25 | Karoline Hellesøe | 2006 | 471 | 31.76 | 1:06.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.53 | |||||||||
26 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 471 | 32.45 | 1:06.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
27 | Anne Stamholt | 2006 | 470 | 32.62 | 1:06.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.90 | |||||||||
28 | Maica Jensen | 2006 | 468 | 32.06 | 1:07.03 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
29 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 464 | 31.38 | 1:07.22 | |||||
H2Odense | 1:06.62 | |||||||||
30 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 458 | 32.40 | 1:07.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:06.80 | |||||||||
31 | Silje Mathiasen | 2006 | 456 | 32.82 | 1:07.63 | |||||
SVØM Korsør | 1:07.03 | |||||||||
32 | Mie Ankersen | 2006 | 448 | 32.84 | 1:08.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
33 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 446 | 31.96 | 1:08.10 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
34 | Lara Smerdal | 2006 | 445 | 32.57 | 1:08.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.73 | |||||||||
35 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 443 | 33.08 | 1:08.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.13 | |||||||||
36 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 439 | 32.99 | 1:08.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.90 | |||||||||
37 | Olivia Mørch | 2006 | 439 | 32.95 | 1:08.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.57 | |||||||||
38 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 436 | 32.47 | 1:08.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
39 | Kamma Rasmussen | 2006 | 435 | 32.83 | 1:08.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
40 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 435 | 32.65 | 1:08.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.51 | |||||||||
41 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 432 | 33.32 | 1:08.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
42 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 428 | 32.38 | 1:09.03 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.76 | |||||||||
43 | Mathilde Willumsen | 2006 | 426 | 32.58 | 1:09.17 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
44 | Amalie Backhausen | 2006 | 420 | 33.04 | 1:09.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.31 | |||||||||
45 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 420 | 33.20 | 1:09.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.25 | |||||||||
46 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 419 | 33.56 | 1:09.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.08 | |||||||||
47 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 415 | 33.18 | 1:09.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.85 | |||||||||
47 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 415 | 1:09.77 | ||||||
A6 Jgi-Swim | 1:09.36 | |||||||||
49 | Sarah Højlund | 2006 | 412 | 34.02 | 1:09.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.64 | |||||||||
50 | Alma Bach Larsen | 2006 | 405 | 1:10.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
51 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 403 | 33.52 | 1:10.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.60 | |||||||||
52 | Cecilie Rud | 2006 | 395 | 34.09 | 1:10.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.88 | |||||||||
53 | Annette Toft | 2006 | 370 | 34.68 | 1:12.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
54 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 364 | 34.43 | 1:12.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 626 | 29.60 | 1:00.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.72 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 602 | 29.96 | 1:01.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 595 | 29.87 | 1:01.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.51 | |||||||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | 569 | 30.39 | 1:02.80 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 561 | 30.80 | 1:03.10 | |||||
H2Odense | 1:03.03 | |||||||||
6 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 561 | 30.39 | 1:03.12 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.18 | |||||||||
7 | Mathilde Severs | 2006 | 537 | 30.42 | 1:04.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
8 | Liva la Cour | 2006 | 526 | 30.53 | 1:04.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.69 | |||||||||
9 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 534 | 31.69 | 1:04.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
10 | SIF Bramm | 2006 | 530 | 31.15 | 1:04.31 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:03.66 | |||||||||
11 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 522 | 31.17 | 1:04.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.68 | |||||||||
12 | Malu Melody Christensen | 2006 | 520 | 31.08 | 1:04.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
13 | Katrine Hansen | 2006 | 518 | 31.30 | 1:04.82 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
14 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 499 | 31.83 | 1:05.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
15 | Christine Mols | 2006 | 486 | 31.88 | 1:06.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.13 | |||||||||
16 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 476 | 31.89 | 1:06.63 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 535 | 27.06 | 57.75 | |||||
Roskilde Svømning | 56.41 | |||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 535 | 27.65 | 57.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 534 | 27.81 | 57.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
4 | Andreas M Nielsen | 2005 | 522 | 27.80 | 58.25 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
5 | Christian Duetoft | 2005 | 514 | 28.14 | 58.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
6 | Malthe Berlin | 2005 | 506 | 28.43 | 58.86 | |||||
Rønne Svømme Klub | 57.70 | |||||||||
7 | Anders Sanggaard | 2005 | 486 | 28.60 | 59.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.81 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 478 | 28.81 | 59.99 | |||||
SVØM Korsør | 1:00.83 | |||||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 477 | 29.08 | 1:00.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.69 | |||||||||
10 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 471 | 28.86 | 1:00.28 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.15 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 468 | 28.86 | 1:00.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
12 | Matti Andersen | 2005 | 465 | 28.94 | 1:00.53 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
13 | Alexander Halken | 2005 | 464 | 29.09 | 1:00.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
14 | Daniel Bastholm | 2005 | 462 | 30.23 | 1:00.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.87 | |||||||||
15 | William Breuner | 2005 | 457 | 28.78 | 1:00.89 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.33 | |||||||||
16 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 450 | 29.14 | 1:01.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
17 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 448 | 29.07 | 1:01.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
DeltaSwim | 1:00.14 | |||||||||
18 | Louie Uldall | 2005 | 444 | 29.05 | 1:01.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
19 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 440 | 29.34 | 1:01.65 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.90 | |||||||||
20 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 438 | 29.52 | 1:01.74 | |||||
Frem Odense | 1:00.85 | |||||||||
21 | William Bogø Andersen | 2005 | 438 | 29.36 | 1:01.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
22 | Mathies Liersch | 2005 | 434 | 29.67 | 1:01.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.46 | |||||||||
23 | Jonas Gaur | 2005 | 434 | 29.90 | 1:01.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.80 | |||||||||
24 | Luca Hertzog | 2005 | 428 | 29.55 | 1:02.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.53 | |||||||||
25 | Rasmus Capion | 2005 | 423 | 29.44 | 1:02.46 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:03.54 | |||||||||
26 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 423 | 29.75 | 1:02.47 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:03.59 | |||||||||
27 | Furkan Guler | 2005 | 420 | 30.47 | 1:02.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.88 | |||||||||
28 | Emil Isaksen | 2005 | 420 | 29.88 | 1:02.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.73 | |||||||||
29 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 419 | 29.58 | 1:02.64 | |||||
Swim Team Neptun | 1:04.51 | |||||||||
29 | Nicholas Simson | 2005 | 419 | 29.54 | 1:02.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.13 | |||||||||
31 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 418 | 30.64 | 1:02.70 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
32 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 414 | 30.22 | 1:02.92 | |||||
Frem Odense | 1:01.65 | |||||||||
33 | Bertram Olesen | 2005 | 406 | 29.63 | 1:03.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
34 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 404 | 30.18 | 1:03.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
35 | Sune Vergmann | 2005 | 401 | 30.43 | 1:03.61 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.39 | |||||||||
36 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 400 | 30.71 | 1:03.65 | |||||
DeltaSwim | 1:05.16 | |||||||||
37 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 392 | 30.77 | 1:04.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.07 | |||||||||
38 | Calvin Konge Neess | 2005 | 392 | 30.63 | 1:04.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
39 | Mads Sørensen | 2005 | 389 | 30.50 | 1:04.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.68 | |||||||||
40 | Magnus Løfquist | 2005 | 362 | 30.95 | 1:05.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.71 | |||||||||
41 | Carl Clausen | 2005 | 362 | 31.00 | 1:05.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.28 | |||||||||
42 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 349 | 32.16 | 1:06.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.82 | |||||||||
43 | Martin Svendson | 2005 | 331 | 32.41 | 1:07.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.17 | |||||||||
44 | Frederik Laursen | 2005 | 311 | 32.58 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.24 | |||||||||
45 | Philip Vesterby | 2005 | 306 | 33.06 | 1:09.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 568 | 27.13 | 56.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 567 | 26.93 | 56.65 | |||||
Roskilde Svømning | 56.41 | |||||||||
3 | Malthe Berlin | 2005 | 557 | 28.01 | 57.01 | |||||
Rønne Svømme Klub | 57.70 | |||||||||
4 | Christian Duetoft | 2005 | 538 | 27.49 | 57.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | 510 | 27.60 | 58.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 491 | 27.91 | 59.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.81 | |||||||||
7 | Konrad Clausen | 2005 | 481 | 28.57 | 59.83 | |||||
SVØM Korsør | 1:00.83 | |||||||||
8 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 488 | 28.69 | 59.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
9 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 476 | 28.69 | 1:00.05 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.15 | |||||||||
10 | Matti Andersen | 2005 | 476 | 29.20 | 1:00.07 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | 468 | 29.32 | 1:00.42 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.87 | |||||||||
12 | Alexander Halken | 2005 | 463 | 29.01 | 1:00.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
13 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 459 | 29.12 | 1:00.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
14 | William Breuner | 2005 | 447 | 28.96 | 1:01.32 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.33 | |||||||||
- | Sebastian Jørgensen | 2005 | DSQ | tyvstart SW4.4 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | DSQ | tyvstart sw4.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 59.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 683 | 28.39 | 59.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.98 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 656 | 28.66 | 59.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.14 | |||||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 604 | 29.30 | 1:01.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.88 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 598 | 29.72 | 1:01.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 589 | 30.22 | 1:02.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
6 | Ellen Jensen | 2005 | 582 | 30.03 | 1:02.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.64 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 573 | 30.59 | 1:02.66 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.63 | |||||||||
7 | Mette Holstein | 2005 | 573 | 30.31 | 1:02.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
9 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 567 | 29.99 | 1:02.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.86 | |||||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 562 | 30.48 | 1:03.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
11 | Nanna Langvad | 2005 | 560 | 30.25 | 1:03.14 | |||||
Lyseng IF | 1:00.73 | |||||||||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 550 | 30.53 | 1:03.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.69 | |||||||||
13 | Amalie Tolderlund | 2005 | 550 | 30.46 | 1:03.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.35 | |||||||||
14 | Cille Kirketerp | 2005 | 548 | 30.24 | 1:03.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.98 | |||||||||
15 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 546 | 30.58 | 1:03.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
16 | Anna Rønn | 2005 | 545 | 30.41 | 1:03.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.97 | |||||||||
17 | Anna Varming | 2005 | 545 | 30.83 | 1:03.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.01 | |||||||||
18 | Natacha Munch | 2005 | 541 | 30.90 | 1:03.89 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
19 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 536 | 30.77 | 1:04.07 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:03.83 | |||||||||
20 | Malou Sejr | 2005 | 534 | 30.81 | 1:04.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.82 | |||||||||
21 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 534 | 30.53 | 1:04.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.35 | |||||||||
22 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 527 | 30.76 | 1:04.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | 524 | 30.92 | 1:04.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.81 | |||||||||
24 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 522 | 31.31 | 1:04.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
25 | Maja Friis | 2005 | 520 | 31.23 | 1:04.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
26 | Filippa Eiler | 2005 | 519 | 30.95 | 1:04.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.95 | |||||||||
27 | Amalie Henriksen | 2005 | 519 | 31.21 | 1:04.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
28 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 517 | 31.37 | 1:04.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.07 | |||||||||
29 | Josefine Nielsen | 2005 | 508 | 31.26 | 1:05.24 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
30 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 507 | 30.75 | 1:05.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
31 | Tilde Søe Bach | 2005 | 507 | 31.06 | 1:05.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
32 | Elida Thornsen | 2005 | 505 | 31.31 | 1:05.35 | |||||
SVØM Korsør | 1:04.43 | |||||||||
33 | Louise Lie Thisted | 2005 | 502 | 31.20 | 1:05.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.41 | |||||||||
34 | Ella Gohr Metz | 2005 | 499 | 31.18 | 1:05.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.16 | |||||||||
35 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 497 | 31.61 | 1:05.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
36 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 496 | 31.34 | 1:05.76 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
37 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 494 | 31.20 | 1:05.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
38 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 493 | 31.87 | 1:05.88 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.47 | |||||||||
39 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 493 | 31.79 | 1:05.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.57 | |||||||||
40 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 490 | 31.11 | 1:05.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.75 | |||||||||
41 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 490 | 31.21 | 1:06.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
41 | Emily Hansen | 2005 | 490 | 31.88 | 1:06.03 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
43 | Femke Iris Keulen | 2005 | 487 | 31.56 | 1:06.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.60 | |||||||||
44 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 482 | 31.29 | 1:06.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.31 | |||||||||
45 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 481 | 32.13 | 1:06.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.93 | |||||||||
46 | Antoinette Zafra | 2005 | 475 | 32.01 | 1:06.69 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.07 | |||||||||
47 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 473 | 31.68 | 1:06.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.47 | |||||||||
48 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 471 | 31.65 | 1:06.90 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
49 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 470 | 31.75 | 1:06.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
50 | Annika Køhn | 2005 | 470 | 32.76 | 1:06.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.15 | |||||||||
51 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 469 | 31.92 | 1:06.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.62 | |||||||||
52 | Asta Palmund | 2005 | 467 | 32.15 | 1:07.06 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.41 | |||||||||
53 | Lise Refsgaard | 2005 | 464 | 31.93 | 1:07.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.59 | |||||||||
54 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 462 | 32.70 | 1:07.34 | |||||
Kolding SK | 1:05.36 | |||||||||
55 | Emma Nygaard | 2005 | 460 | 32.28 | 1:07.42 | |||||
Frem Odense | 1:08.59 | |||||||||
56 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 454 | 32.83 | 1:07.73 | |||||
DeltaSwim | 1:07.45 | |||||||||
57 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 453 | 32.30 | 1:07.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | |||||||||
58 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 453 | 32.27 | 1:07.77 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.52 | |||||||||
59 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 450 | 32.51 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.65 | |||||||||
60 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 450 | 32.92 | 1:07.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
61 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 444 | 32.59 | 1:08.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.21 | |||||||||
62 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 435 | 32.24 | 1:08.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
63 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 431 | 31.68 | 1:08.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
64 | Ida Marie Platzer | 2005 | 425 | 33.36 | 1:09.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
65 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 423 | 33.48 | 1:09.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.74 | |||||||||
66 | Maja Rolighed | 2005 | 410 | 33.28 | 1:10.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 702 | 28.50 | 58.55 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.98 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 662 | 28.85 | 59.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.14 | |||||||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 642 | 29.41 | 1:00.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 607 | 28.90 | 1:01.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.88 | |||||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 602 | 29.78 | 1:01.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
6 | Ellen Jensen | 2005 | 580 | 29.66 | 1:02.39 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.64 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 575 | 29.77 | 1:02.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.63 | |||||||||
8 | Mette Holstein | 2005 | 548 | 30.33 | 1:03.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
9 | Nanna Langvad | 2005 | 584 | 30.01 | 1:02.26 | |||||
Lyseng IF | 1:00.73 | |||||||||
10 | Cille Kirketerp | 2005 | 577 | 29.27 | 1:02.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.98 | |||||||||
11 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 574 | 30.30 | 1:02.63 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.86 | |||||||||
12 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 562 | 30.34 | 1:03.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 559 | 30.73 | 1:03.16 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.69 | |||||||||
14 | Amalie Tolderlund | 2005 | 555 | 30.36 | 1:03.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.35 | |||||||||
15 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 548 | 30.55 | 1:03.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
16 | Anna Rønn | 2005 | 540 | 30.57 | 1:03.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 626 | 26.31 | 54.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 55.77 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 614 | 26.20 | 55.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 606 | 26.90 | 55.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | 56.68 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 580 | 27.01 | 56.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 56.88 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 566 | 27.19 | 56.71 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 56.71 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 562 | 27.48 | 56.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 55.95 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 559 | 27.33 | 56.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.77 | |||||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 543 | 27.62 | 57.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
9 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 538 | 28.02 | 57.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.23 | |||||||||
10 | Casper Madsen | 2004 | 534 | 27.89 | 57.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.07 | |||||||||
11 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 521 | 27.97 | 58.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 58.15 | |||||||||
12 | Ettore Pesci | 2004 | 520 | 28.02 | 58.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
13 | William Ølshøj | 2004 | 518 | 27.63 | 58.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.60 | |||||||||
14 | Oscar Isberg | 2004 | 517 | 28.28 | 58.43 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.83 | |||||||||
15 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 516 | 28.20 | 58.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
16 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 510 | 28.32 | 58.69 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.25 | |||||||||
17 | Nicklas Plank | 2004 | 507 | 27.95 | 58.80 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.36 | |||||||||
18 | Sebastian Greisen | 2004 | 504 | 28.06 | 58.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.52 | |||||||||
19 | Mikkel Roed | 2004 | 500 | 28.62 | 59.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.56 | |||||||||
20 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 500 | 28.71 | 59.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.70 | |||||||||
20 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 500 | 28.37 | 59.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.18 | |||||||||
22 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 499 | 28.35 | 59.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.93 | |||||||||
23 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 498 | 28.92 | 59.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.77 | |||||||||
24 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 494 | 28.45 | 59.33 | |||||
Vest-Brøndby | 58.66 | |||||||||
25 | Alexander Slente | 2004 | 487 | 28.54 | 59.62 | |||||
Svømmeklubben Syd | 58.62 | |||||||||
26 | Noah Tranum | 2004 | 486 | 28.45 | 59.65 | |||||
A6 Jgi-Swim | ||||||||||
27 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 483 | 28.51 | 59.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
28 | Oscar Pedersen | 2004 | 481 | 28.77 | 59.85 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.16 | |||||||||
29 | Jonathan Beck | 2004 | 480 | 29.07 | 59.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.05 | |||||||||
30 | Søren Have | 2004 | 479 | 28.84 | 59.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.51 | |||||||||
31 | Anton Poulsen | 2004 | 475 | 29.39 | 1:00.11 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 58.82 | |||||||||
32 | Tobias Gammelvind | 2004 | 474 | 29.08 | 1:00.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.52 | |||||||||
33 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 473 | 28.71 | 1:00.19 | |||||
Haslev Svømmeklub | 59.48 | |||||||||
34 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 467 | 29.07 | 1:00.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.43 | |||||||||
35 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 467 | 29.16 | 1:00.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.45 | |||||||||
36 | Viggo Prehn | 2004 | 465 | 28.80 | 1:00.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.32 | |||||||||
37 | Emil Jaworski | 2004 | 459 | 28.86 | 1:00.78 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.14 | |||||||||
38 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 459 | 29.22 | 1:00.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.31 | |||||||||
39 | Louie Hermansen | 2004 | 450 | 28.90 | 1:01.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.72 | |||||||||
40 | Lucas Kaavé | 2004 | 441 | 30.01 | 1:01.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 440 | 29.74 | 1:01.64 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:01.94 | |||||||||
42 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 425 | 29.55 | 1:02.38 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.01 | |||||||||
43 | Oliver Schultz | 2004 | 424 | 29.73 | 1:02.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
44 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 415 | 31.28 | 1:02.84 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:02.04 | |||||||||
45 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 335 | 31.67 | 1:07.49 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
46 | Alexander Hillhouse | 2004 | 317 | 33.02 | 1:08.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.51 | |||||||||
- | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 645 | 26.22 | 54.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 631 | 26.43 | 54.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 55.77 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 598 | 26.72 | 55.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | 56.68 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 591 | 26.80 | 55.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 55.95 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 572 | 26.94 | 56.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.77 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 563 | 27.11 | 56.80 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 56.71 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 548 | 27.14 | 57.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
8 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 542 | 27.54 | 57.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.23 | |||||||||
9 | Casper Madsen | 2004 | 544 | 28.29 | 57.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.07 | |||||||||
10 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 540 | 27.76 | 57.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 58.15 | |||||||||
11 | William Ølshøj | 2004 | 540 | 27.89 | 57.60 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.60 | |||||||||
12 | Ettore Pesci | 2004 | 527 | 27.75 | 58.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 525 | 28.58 | 58.13 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.25 | |||||||||
14 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 509 | 28.00 | 58.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
15 | Oscar Isberg | 2004 | 506 | 29.08 | 58.86 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.83 | |||||||||
16 | Nicklas Plank | 2004 | 468 | 28.47 | 1:00.38 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 35, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.08 | 2:27.25 | 3:59.02 | 5:11.14 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.52 | 2:33.62 | 4:03.16 | 5:14.95 | |||
3 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.18 | 2:37.82 | 4:03.63 | 5:16.81 | |||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:12.35 | 2:38.00 | 4:07.95 | 5:23.77 | |||
5 | Silja Brage | 2005 | A6 Jgi-Swim | 1:15.61 | 2:42.93 | 4:16.00 | 5:28.09 | |||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.53 | 2:40.43 | 4:14.68 | 5:30.45 | |||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 1:15.11 | 2:42.00 | 4:20.28 | 5:35.23 | |||
8 | Amalie Henriksen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:18.14 | 2:45.04 | 4:21.48 | 5:36.07 | |||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:19.18 | 2:48.63 | 4:18.00 | 5:37.69 | |||
10 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.69 | 2:47.07 | 4:19.12 | 5:40.24 | |||
11 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.50 | 2:46.40 | 4:19.93 | 5:40.61 | |||
12 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:15.35 | 2:40.63 | 4:22.23 | 5:41.03 | |||
13 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:14.37 | 2:44.06 | 4:26.05 | 5:42.69 | |||
14 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.84 | 2:43.55 | 4:21.97 | 5:42.91 | |||
15 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.08 | 2:47.24 | 4:25.14 | 5:43.44 | |||
16 | Stine Mejdahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.82 | 2:44.63 | 4:23.18 | 5:44.96 | |||
17 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.25 | 2:48.40 | 4:27.20 | 5:45.05 | |||
18 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.04 | 2:50.90 | 4:28.22 | 5:46.08 | |||
19 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.95 | 2:45.84 | 4:27.95 | 5:47.04 | |||
20 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:17.34 | 2:54.49 | 4:31.08 | 5:49.60 | |||
21 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 1:22.76 | 2:51.15 | 4:28.37 | 5:50.79 | |||
22 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:23.52 | 2:57.20 | 4:31.89 | 5:51.53 | |||
23 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.57 | 2:53.24 | 4:30.20 | 5:51.67 | |||
24 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.78 | 2:51.04 | 4:31.71 | 5:52.48 | |||
25 | Jazmin Jensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.60 | 2:53.72 | 4:31.74 | 5:55.51 | |||
26 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.38 | 2:50.32 | 4:35.98 | 5:59.17 | |||
27 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.77 | 2:59.19 | 4:39.54 | 6:01.50 | |||
28 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.25 | 2:56.19 | 4:39.21 | 6:01.60 | |||
29 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:25.51 | 2:56.61 | 4:42.24 | 6:02.17 | |||
- | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 6.2 EJF BEV v/150 | |||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | SW 6,3 neddyk v/15 | |||||
- | Laura S. Olesen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | SW 9,4 mav lig v/200 | |||||
Løb 35, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.48 | 2:32.88 | 4:06.87 | 5:16.99 | |||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.60 | 2:43.79 | 4:11.59 | 5:25.35 | |||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.18 | 2:39.63 | 4:15.80 | 5:30.78 | |||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.24 | 2:45.24 | 4:18.55 | 5:35.09 | |||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.17 | 2:46.41 | 4:19.53 | 5:35.62 | |||
6 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.12 | 2:41.56 | 4:19.65 | 5:37.99 | |||
7 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.23 | 2:43.47 | 4:24.79 | 5:41.58 | |||
8 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.27 | 2:46.77 | 4:23.78 | 5:41.64 | |||
9 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.03 | 2:48.23 | 4:22.81 | 5:41.71 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.73 | 2:48.96 | 4:27.07 | 5:44.34 | |||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 1:21.10 | 2:54.12 | 4:28.82 | 5:45.24 | |||
12 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:15.18 | 2:45.61 | 4:31.51 | 5:48.03 | |||
13 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 1:17.40 | 2:47.70 | 4:26.67 | 5:48.61 | |||
14 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:20.81 | 2:55.07 | 4:32.97 | 5:49.74 | |||
15 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.12 | 2:45.50 | 4:28.97 | 5:50.20 | |||
16 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:20.35 | 2:50.83 | 4:27.95 | 5:50.33 | |||
17 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:19.27 | 2:49.99 | 4:32.45 | 5:51.15 | |||
18 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.36 | 2:50.70 | 4:30.05 | 5:51.18 | |||
19 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:21.11 | 2:56.83 | 4:33.79 | 5:51.80 | |||
20 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:20.37 | 2:52.62 | 4:30.85 | 5:52.46 | |||
21 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:18.23 | 2:45.65 | 4:30.69 | 5:53.38 | |||
22 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.07 | 2:53.71 | 4:30.05 | 5:53.66 | |||
23 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.38 | 2:58.13 | 4:35.89 | 5:55.28 | |||
24 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:22.97 | 2:58.14 | 4:38.91 | 5:55.49 | |||
25 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.28 | 3:00.57 | 4:39.05 | 5:57.50 | |||
26 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.67 | 2:56.69 | 4:37.04 | 5:57.75 | |||
27 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:20.65 | 2:56.14 | 4:35.46 | 5:58.68 | |||
28 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.11 | 2:49.58 | 4:32.92 | 5:59.56 | |||
29 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.98 | 2:57.11 | 4:34.32 | 5:59.70 | |||
30 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.16 | 2:58.22 | 4:38.03 | 6:03.42 | |||
31 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømmeklub | 1:20.00 | 2:56.32 | 4:44.32 | 6:08.06 | |||
32 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.20 | 3:01.47 | 4:42.73 | 6:08.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 35, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 670 | 1:07.19 | 2:27.01 | 3:54.38 | 5:04.33 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:17.09 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 589 | 1:12.52 | 2:37.49 | 4:04.17 | 5:17.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.06 | |||||||||
3 | Silja Brage | 2005 | 588 | 1:13.52 | 2:38.10 | 4:09.00 | 5:17.89 | |||
A6 Jgi-Swim | 5:18.58 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 577 | 1:11.38 | 2:36.84 | 4:06.61 | 5:19.90 | |||
Herlev Svømning | 5:15.64 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 526 | 1:18.07 | 2:41.15 | 4:17.35 | 5:29.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.31 | |||||||||
6 | Amalie Henriksen | 2005 | 519 | 1:15.36 | 2:41.73 | 4:17.31 | 5:31.37 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:36.07 | |||||||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | 507 | 1:14.13 | 2:41.74 | 4:18.79 | 5:33.83 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:25.91 | |||||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 492 | 1:17.80 | 2:47.72 | 4:17.87 | 5:37.25 | |||
Vest-Brøndby | 5:31.59 | |||||||||
Løb 35, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 601 | 1:13.12 | 2:37.09 | 4:04.17 | 5:15.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:19.02 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 591 | 1:16.16 | 2:33.33 | 4:07.41 | 5:17.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:16.38 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 534 | 1:15.36 | 2:41.48 | 4:16.43 | 5:28.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.75 | |||||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 512 | 1:17.85 | 2:46.46 | 4:18.31 | 5:32.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:41.46 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 507 | 1:16.87 | 2:43.52 | 4:15.88 | 5:33.99 | |||
Vest-Brøndby | 5:35.92 | |||||||||
6 | Anne Katrine Dige | 2006 | 502 | 1:15.21 | 2:40.51 | 4:19.28 | 5:34.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:45.19 | |||||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 496 | 1:17.31 | 2:44.18 | 4:21.40 | 5:36.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:35.66 | |||||||||
8 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 491 | 1:16.85 | 2:41.98 | 4:20.17 | 5:37.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:36.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 36, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.24 | 2:22.01 | 3:42.56 | 4:51.70 | |||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 1:06.88 | 2:28.68 | 3:52.00 | 4:57.85 | |||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.23 | 2:26.71 | 3:51.96 | 4:58.37 | |||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 1:04.70 | 2:23.81 | 3:50.48 | 4:58.65 | |||
5 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.02 | 2:33.45 | 3:53.49 | 5:01.53 | |||
6 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.25 | 2:27.20 | 3:51.69 | 5:01.88 | |||
7 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:06.72 | 2:24.08 | 3:57.02 | 5:03.11 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.11 | 2:29.82 | 4:01.33 | 5:08.99 | |||
9 | Karsten Olsen | 2004 | A6 Svømmeklubben Laksen | 1:06.42 | 2:20.68 | 3:54.62 | 5:10.49 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.11 | 2:34.58 | 4:05.16 | 5:15.15 | |||
11 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.83 | 2:34.49 | 4:02.92 | 5:16.53 | |||
12 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.79 | 2:32.81 | 4:02.79 | 5:17.01 | |||
13 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 1:13.61 | 2:37.01 | 4:02.56 | 5:17.50 | |||
14 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:11.05 | 2:35.37 | 4:04.71 | 5:18.58 | |||
15 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.69 | 2:32.68 | 4:06.06 | 5:19.37 | |||
16 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.60 | 2:34.53 | 4:08.05 | 5:19.41 | |||
17 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:13.21 | 2:33.57 | 4:07.72 | 5:19.68 | |||
18 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.73 | 2:35.56 | 4:06.37 | 5:19.71 | |||
19 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:08.37 | 2:33.53 | 4:07.16 | 5:20.10 | |||
20 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.91 | 2:39.88 | 4:05.62 | 5:20.25 | |||
21 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:13.28 | 2:39.66 | 4:04.92 | 5:23.12 | |||
22 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 1:15.27 | 2:35.66 | 4:12.43 | 5:23.21 | |||
23 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.69 | 2:37.41 | 4:09.21 | 5:23.65 | |||
24 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.20 | 2:41.56 | 4:12.05 | 5:24.13 | |||
25 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.60 | 2:36.17 | 4:08.68 | 5:25.79 | |||
26 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:08.09 | 2:33.27 | 4:10.89 | 5:26.57 | |||
27 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:15.35 | 2:45.26 | 4:12.84 | 5:27.66 | |||
28 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.09 | 2:37.33 | 4:16.61 | 5:27.67 | |||
29 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 1:14.39 | 2:38.83 | 4:15.43 | 5:28.93 | |||
30 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.31 | 2:46.82 | 4:13.92 | 5:30.99 | |||
31 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:10.24 | 2:36.47 | 4:15.48 | 5:38.83 | |||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | SW 7,2 Rygl EV v/200 | |||||
Løb 36, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:08.94 | 2:28.89 | 3:56.11 | 5:05.64 | |||
2 | Julius Svarrer | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:04.07 | 2:24.65 | 3:59.17 | 5:08.35 | |||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.26 | 2:33.53 | 4:04.38 | 5:11.27 | |||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.56 | 2:33.82 | 3:59.94 | 5:11.85 | |||
5 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.06 | 2:34.00 | 4:04.11 | 5:13.50 | |||
6 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.94 | 2:29.10 | 4:01.18 | 5:15.12 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.84 | 2:32.67 | 4:04.38 | 5:15.23 | |||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.18 | 2:32.04 | 4:00.38 | 5:15.44 | |||
9 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:13.41 | 2:38.56 | 4:09.20 | 5:21.29 | |||
10 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:13.03 | 2:36.76 | 4:07.52 | 5:21.96 | |||
11 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.46 | 2:40.42 | 4:08.16 | 5:22.42 | |||
12 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 1:12.49 | 2:38.70 | 4:08.74 | 5:22.91 | |||
13 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.86 | 2:41.10 | 4:09.86 | 5:24.44 | |||
14 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.72 | 2:38.32 | 4:14.60 | 5:25.73 | |||
15 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.51 | 2:33.30 | 4:11.93 | 5:26.50 | |||
16 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.78 | 2:38.96 | 4:11.86 | 5:28.19 | |||
17 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 1:16.89 | 2:42.03 | 4:16.54 | 5:30.79 | |||
18 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.85 | 2:41.06 | 4:19.90 | 5:32.05 | |||
19 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.56 | 2:36.40 | 4:15.76 | 5:32.95 | |||
20 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.05 | 2:43.11 | 4:16.23 | 5:33.08 | |||
21 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 1:11.75 | 2:42.72 | 4:20.51 | 5:33.29 | |||
22 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:18.90 | 2:43.56 | 4:13.42 | 5:34.17 | |||
23 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.21 | 2:45.47 | 4:25.74 | 5:40.17 | |||
24 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:16.96 | 2:47.66 | 4:23.72 | 5:40.96 | |||
- | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW 9,4 mav lig v/200 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 36, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 596 | 1:03.10 | 2:20.69 | 3:41.49 | 4:49.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:46.46 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 567 | 1:07.06 | 2:27.28 | 3:51.29 | 4:54.56 | |||
Lyseng IF | 4:53.42 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 563 | 1:05.12 | 2:22.98 | 3:48.46 | 4:55.25 | |||
H2Odense | 4:55.38 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 543 | 1:08.78 | 3:50.95 | 4:58.84 | 4:58.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:58.16 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | 531 | 1:09.09 | 2:31.08 | 3:51.98 | 5:01.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.08 | |||||||||
6 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 528 | 1:10.08 | 2:26.49 | 3:50.92 | 5:01.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:54.34 | |||||||||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | 497 | 1:05.36 | 2:30.52 | 4:00.66 | 5:07.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.09 | |||||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 465 | 1:11.43 | 2:34.04 | 4:05.74 | 5:14.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:06.62 | |||||||||
Løb 36, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | 546 | 1:06.83 | 2:24.23 | 3:51.31 | 4:58.33 | |||
Hobro Svømmeklub | 5:10.05 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 529 | 1:09.09 | 2:30.25 | 3:53.79 | 5:01.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:05.50 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 527 | 1:03.65 | 2:21.64 | 3:55.96 | 5:01.74 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 5:03.61 | |||||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 527 | 1:06.20 | 2:27.82 | 3:58.34 | 5:01.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.14 | |||||||||
5 | Inas Ilic | 2005 | 462 | 1:11.04 | 2:32.47 | 4:03.50 | 5:15.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:24.77 | |||||||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 460 | 1:07.96 | 2:34.01 | 4:04.34 | 5:15.76 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:14.77 | |||||||||
7 | Mikkel Andersen | 2005 | 455 | 1:13.07 | 2:33.25 | 4:02.80 | 5:17.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.25 | |||||||||
8 | Theis Nelander | 2005 | 437 | 1:13.02 | 2:37.35 | 4:06.98 | 5:21.26 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:18.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 571 | 35.94 | 1:13.95 | 1:52.46 | 2:29.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.09 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 518 | 35.75 | 1:14.40 | 1:54.54 | 2:34.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.32 | |||||||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | 511 | 37.49 | 1:17.44 | 1:57.18 | 2:35.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.27 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 510 | 36.01 | 1:15.10 | 1:55.52 | 2:35.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.83 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 503 | 36.74 | 1:17.16 | 1:57.52 | 2:35.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.20 | |||||||||
6 | Agnete Boelt | 2006 | 502 | 36.54 | 1:15.56 | 1:56.21 | 2:36.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.33 | |||||||||
7 | Mille Frydendahl | 2006 | 497 | 36.73 | 1:16.57 | 1:57.05 | 2:36.55 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:32.01 | |||||||||
8 | Naja Færgemann | 2006 | 487 | 38.18 | 1:18.56 | 1:58.66 | 2:37.61 | |||
H2Odense | 2:32.52 | |||||||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | 474 | 38.12 | 1:18.41 | 1:59.09 | 2:39.10 | |||
SVØM Korsør | 2:37.07 | |||||||||
10 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 466 | 38.38 | 1:20.80 | 2:01.65 | 2:39.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.28 | |||||||||
11 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 460 | 36.90 | 1:17.93 | 1:59.57 | 2:40.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.21 | |||||||||
12 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 458 | 37.95 | 1:18.81 | 2:00.79 | 2:40.92 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:41.57 | |||||||||
13 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 455 | 38.34 | 1:19.61 | 2:00.69 | 2:41.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.62 | |||||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | 452 | 39.38 | 1:20.26 | 2:01.88 | 2:41.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.77 | |||||||||
15 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 449 | 38.67 | 1:20.17 | 2:02.15 | 2:41.91 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.43 | |||||||||
16 | Siv Reimer | 2006 | 441 | 38.19 | 1:20.54 | 2:01.61 | 2:42.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.34 | |||||||||
17 | Molly Namensen | 2006 | 441 | 38.49 | 1:19.76 | 2:01.57 | 2:42.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.53 | |||||||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 441 | 38.90 | 1:20.70 | 2:02.36 | 2:42.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.54 | |||||||||
19 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 439 | 38.83 | 1:20.61 | 2:03.27 | 2:43.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.52 | |||||||||
20 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 437 | 37.92 | 1:19.95 | 2:02.79 | 2:43.37 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:40.51 | |||||||||
21 | Victoria Wiingaard | 2006 | 434 | 38.52 | 1:19.94 | 2:02.69 | 2:43.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.32 | |||||||||
22 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 433 | 37.91 | 1:19.16 | 2:01.73 | 2:43.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.41 | |||||||||
23 | Laura Håkonsson | 2006 | 430 | 37.83 | 1:19.16 | 2:02.74 | 2:44.26 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:44.80 | |||||||||
24 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 425 | 39.91 | 1:22.36 | 2:05.25 | 2:44.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:37.50 | |||||||||
25 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 422 | 38.74 | 1:20.85 | 2:04.31 | 2:45.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.78 | |||||||||
26 | Alma Lind Babin | 2006 | 421 | 38.32 | 1:19.87 | 2:02.51 | 2:45.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.32 | |||||||||
27 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 418 | 38.53 | 1:20.72 | 2:04.01 | 2:45.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.06 | |||||||||
28 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 416 | 39.31 | 1:21.60 | 2:05.57 | 2:46.13 | |||
Kalundborg SK | 2:43.72 | |||||||||
29 | Astrid Mulipola | 2006 | 416 | 37.50 | 1:19.91 | 2:03.13 | 2:46.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.18 | |||||||||
30 | Maja Zastrojevic | 2006 | 414 | 38.64 | 1:21.39 | 2:04.75 | 2:46.43 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:48.54 | |||||||||
31 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 413 | 38.91 | 1:21.66 | 2:05.02 | 2:46.52 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:46.59 | |||||||||
32 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 412 | 38.22 | 1:20.72 | 2:04.81 | 2:46.62 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.01 | |||||||||
33 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 408 | 39.35 | 1:22.09 | 2:05.22 | 2:47.17 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.90 | |||||||||
34 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 402 | 39.01 | 1:21.60 | 2:05.48 | 2:48.02 | |||
Greve Svømmeklub | 2:44.72 | |||||||||
35 | Anna Bach | 2006 | 393 | 39.86 | 1:22.65 | 2:06.59 | 2:49.29 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:42.74 | |||||||||
36 | Lara Smerdal | 2006 | 393 | 39.81 | 1:23.13 | 2:07.33 | 2:49.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.00 | |||||||||
37 | Laika Usinger | 2006 | 387 | 40.48 | 1:23.22 | 2:07.54 | 2:50.17 | |||
Vest-Brøndby | 2:58.13 | |||||||||
38 | Katja Poulsen | 2006 | 372 | 39.61 | 1:23.76 | 2:09.06 | 2:52.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.95 | |||||||||
39 | Marie Kromann Møller | 2006 | 370 | 40.78 | 1:25.03 | 2:08.26 | 2:52.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.74 | |||||||||
40 | Anna Dietrichsen | 2006 | 360 | 41.23 | 1:25.34 | 2:10.62 | 2:54.27 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:41.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 561 | 36.06 | 1:14.69 | 1:53.73 | 2:30.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.09 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 548 | 35.59 | 1:13.61 | 1:52.75 | 2:31.57 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.83 | |||||||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | 515 | 56.42 | 1:15.29 | 2:01.07 | 2:34.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.27 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 512 | 35.82 | 1:14.48 | 1:54.19 | 2:35.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.32 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 497 | 36.17 | 1:15.56 | 1:56.37 | 2:36.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.20 | |||||||||
6 | Agnete Boelt | 2006 | 495 | 36.77 | 1:15.87 | 1:56.31 | 2:36.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.33 | |||||||||
7 | Naja Færgemann | 2006 | 490 | 37.44 | 1:17.48 | 1:57.73 | 2:37.34 | |||
H2Odense | 2:32.52 | |||||||||
8 | Mille Frydendahl | 2006 | 476 | 36.69 | 1:17.18 | 1:58.17 | 2:38.85 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:32.01 | |||||||||
9 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 501 | 38.25 | 1:17.94 | 1:58.38 | 2:36.17 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.28 | |||||||||
10 | Silje Mathiasen | 2006 | 491 | 37.63 | 1:17.13 | 1:57.79 | 2:37.25 | |||
SVØM Korsør | 2:37.07 | |||||||||
11 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 457 | 36.94 | 1:17.77 | 1:59.67 | 2:41.05 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.43 | |||||||||
12 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 456 | 38.09 | 1:19.04 | 2:00.43 | 2:41.13 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:41.57 | |||||||||
13 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 453 | 36.43 | 1:17.53 | 2:41.42 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.21 | |||||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | 452 | 38.94 | 1:20.01 | 2:01.41 | 2:41.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.77 | |||||||||
15 | Molly Namensen | 2006 | 448 | 38.06 | 1:18.47 | 2:00.43 | 2:42.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.53 | |||||||||
16 | Siv Reimer | 2006 | 433 | 37.55 | 1:20.02 | 2:02.28 | 2:43.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 550 | 31.74 | 1:06.56 | 1:42.12 | 2:16.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.22 | |||||||||
2 | Christian Duetoft | 2005 | 542 | 31.72 | 1:07.10 | 1:43.02 | 2:17.22 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | 472 | 33.95 | 1:10.97 | 1:48.28 | 2:23.71 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2005 | 471 | 33.77 | 1:10.02 | 1:47.36 | 2:23.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
5 | Anders Junker | 2005 | 468 | 33.54 | 1:11.00 | 1:49.18 | 2:24.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.02 | |||||||||
6 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 450 | 34.09 | 1:11.72 | 1:50.31 | 2:25.99 | |||
DeltaSwim | 2:25.23 | |||||||||
7 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 442 | 35.30 | 1:12.63 | 1:50.28 | 2:26.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Syd | 2:22.29 | |||||||||
8 | Kristian Kjær | 2005 | 442 | 34.29 | 1:11.94 | 1:49.76 | 2:26.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:24.27 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 433 | 35.41 | 1:13.25 | 1:51.28 | 2:27.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.73 | |||||||||
10 | Anders Sanggaard | 2005 | 430 | 34.42 | 1:13.10 | 1:51.46 | 2:28.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.48 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 406 | 34.26 | 1:13.87 | 1:53.92 | 2:31.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.97 | |||||||||
12 | William Bogø Andersen | 2005 | 404 | 35.80 | 1:14.38 | 1:53.73 | 2:31.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.52 | |||||||||
13 | William Bendix Schmidt | 2005 | 404 | 35.35 | 1:14.65 | 1:53.97 | 2:31.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
14 | August Arup Neergaard | 2005 | 402 | 36.84 | 1:16.43 | 1:54.72 | 2:31.62 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.69 | |||||||||
15 | Luca Hertzog | 2005 | 401 | 35.56 | 1:15.25 | 1:53.43 | 2:31.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:30.77 | |||||||||
16 | Louie Hansen | 2005 | 399 | 35.63 | 1:14.61 | 1:53.66 | 2:32.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
17 | Magnus Kiemer | 2005 | 396 | 36.91 | 1:16.79 | 1:55.48 | 2:32.33 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
18 | Casper Boest | 2005 | 391 | 34.45 | 1:13.69 | 1:53.87 | 2:32.94 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:32.67 | |||||||||
19 | Mikkel Andersen | 2005 | 391 | 36.49 | 1:15.06 | 1:54.21 | 2:32.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.96 | |||||||||
20 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 378 | 36.13 | 1:15.16 | 1:55.66 | 2:34.70 | |||
Kalundborg SK | 2:43.61 | |||||||||
21 | Tobias Jakobsen | 2005 | 377 | 36.46 | 1:16.44 | 1:56.35 | 2:34.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.40 | |||||||||
22 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 374 | 36.37 | 1:14.78 | 1:54.87 | 2:35.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.92 | |||||||||
23 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 370 | 36.83 | 1:16.29 | 1:56.76 | 2:35.79 | |||
Frem Odense | 2:26.55 | |||||||||
24 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 363 | 36.92 | 1:15.72 | 1:56.53 | 2:36.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.16 | |||||||||
25 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 347 | 36.77 | 1:16.70 | 1:57.88 | 2:39.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.78 | |||||||||
26 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 313 | 38.36 | 1:21.08 | 2:04.23 | 2:44.72 | |||
SVØM Korsør | 2:39.61 | |||||||||
27 | Mathias Olsen | 2005 | 312 | 38.76 | 1:19.82 | 2:03.38 | 2:44.87 | |||
Greve Svømmeklub | 2:42.75 | |||||||||
- | Theodor Møller | 2005 | DSQ | SW 6,3 f neddyk i må | ||||||
Vest-Brøndby | 2:31.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Duetoft | 2005 | 573 | 31.46 | 1:06.55 | 1:41.63 | 2:14.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 571 | 31.34 | 1:06.52 | 1:41.83 | 2:14.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.22 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 505 | 33.08 | 1:08.41 | 1:44.90 | 2:20.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 477 | 32.87 | 1:09.13 | 1:46.59 | 2:23.24 | |||
DeltaSwim | 2:25.23 | |||||||||
5 | Christian Thorhauge | 2005 | 471 | 34.08 | 1:11.03 | 1:48.23 | 2:23.76 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
6 | Anders Junker | 2005 | 451 | 33.41 | 1:11.34 | 1:49.20 | 2:25.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.02 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 451 | 33.74 | 1:11.22 | 1:48.83 | 2:25.93 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:24.27 | |||||||||
8 | Vincent Matras | 2005 | 439 | 34.73 | 1:11.83 | 1:50.18 | 2:27.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.73 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 424 | 34.41 | 1:12.51 | 1:51.54 | 2:28.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.97 | |||||||||
10 | Louie Hansen | 2005 | 416 | 34.90 | 1:13.04 | 1:52.22 | 2:29.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
11 | Luca Hertzog | 2005 | 407 | 35.00 | 1:13.88 | 1:52.74 | 2:30.93 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:30.77 | |||||||||
12 | William Bogø Andersen | 2005 | 401 | 34.93 | 1:13.49 | 1:53.48 | 2:31.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.52 | |||||||||
13 | Casper Boest | 2005 | 398 | 34.27 | 1:13.04 | 1:52.91 | 2:32.12 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:32.67 | |||||||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | 396 | 35.80 | 1:13.95 | 1:53.27 | 2:32.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.96 | |||||||||
15 | Magnus Kiemer | 2005 | 396 | 36.62 | 1:15.85 | 1:55.31 | 2:32.33 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
16 | William Bendix Schmidt | 2005 | 389 | 35.56 | 1:14.69 | 1:54.83 | 2:33.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 625 | 34.79 | 1:11.36 | 1:48.56 | 2:25.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.23 | |||||||||
2 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 564 | 35.77 | 1:14.19 | 1:52.86 | 2:30.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 561 | 36.12 | 1:14.73 | 1:52.83 | 2:30.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.52 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 556 | 35.66 | 1:13.94 | 1:52.96 | 2:30.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.95 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 553 | 35.21 | 1:13.03 | 1:52.51 | 2:31.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.62 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 542 | 34.75 | 1:13.67 | 1:53.49 | 2:32.09 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.45 | |||||||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | 540 | 36.27 | 1:14.60 | 1:53.93 | 2:32.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.82 | |||||||||
8 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 534 | 36.38 | 1:15.37 | 1:54.50 | 2:32.85 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:26.60 | |||||||||
9 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 534 | 35.78 | 1:14.55 | 1:54.61 | 2:32.90 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:28.34 | |||||||||
10 | Josefine Nielsen | 2005 | 530 | 36.71 | 1:16.88 | 1:56.50 | 2:33.23 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:35.64 | |||||||||
11 | Anna Rønn | 2005 | 525 | 36.45 | 1:15.22 | 1:54.89 | 2:33.76 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:32.42 | |||||||||
12 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 524 | 36.97 | 1:15.59 | 1:55.10 | 2:33.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.11 | |||||||||
13 | Rebecca Petersen | 2005 | 514 | 35.96 | 1:15.80 | 1:56.06 | 2:34.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.97 | |||||||||
14 | Louise Lie Thisted | 2005 | 510 | 35.69 | 1:14.86 | 1:54.74 | 2:35.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.08 | |||||||||
15 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 504 | 37.00 | 1:16.66 | 1:56.78 | 2:35.88 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:33.06 | |||||||||
16 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 502 | 36.74 | 1:16.13 | 1:56.58 | 2:36.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.43 | |||||||||
17 | Alma Olivarius | 2005 | 500 | 36.82 | 1:16.34 | 1:56.66 | 2:36.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.70 | |||||||||
18 | Stine Mejdahl | 2005 | 497 | 37.87 | 1:17.92 | 1:57.85 | 2:36.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.33 | |||||||||
19 | Karoline Iversen | 2005 | 480 | 36.56 | 1:16.78 | 1:57.80 | 2:38.41 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:34.34 | |||||||||
20 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 479 | 38.62 | 1:19.81 | 1:57.35 | 2:38.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.49 | |||||||||
21 | Annika Britt Larsen | 2005 | 478 | 36.89 | 1:57.74 | 2:38.62 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:31.99 | |||||||||
22 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 476 | 36.25 | 1:16.63 | 1:58.78 | 2:38.81 | |||
Næstved IF | 2:37.42 | |||||||||
23 | Camilla Porsdal | 2005 | 473 | 37.59 | 1:17.53 | 1:58.89 | 2:39.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.14 | |||||||||
24 | Catrine Porsdal | 2005 | 469 | 36.76 | 1:17.10 | 1:58.27 | 2:39.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.97 | |||||||||
25 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 461 | 37.39 | 1:18.32 | 2:00.54 | 2:40.50 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.67 | |||||||||
26 | Louise Sunesen | 2005 | 458 | 37.36 | 1:18.03 | 1:59.94 | 2:40.87 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.87 | |||||||||
27 | Signe Holm Hansen | 2005 | 458 | 38.58 | 1:20.10 | 2:01.75 | 2:40.89 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:35.49 | |||||||||
28 | Cassandra Spring | 2005 | 457 | 38.12 | 1:19.69 | 2:01.44 | 2:41.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.24 | |||||||||
29 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 457 | 37.50 | 1:18.84 | 2:01.09 | 2:41.05 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.39 | |||||||||
30 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 451 | 39.05 | 1:20.34 | 2:02.19 | 2:41.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.74 | |||||||||
31 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 448 | 37.97 | 1:18.90 | 2:00.81 | 2:42.03 | |||
Odder Svømmeklub | 2:35.17 | |||||||||
32 | Johanne Heilmann | 2005 | 445 | 38.18 | 1:19.66 | 2:01.11 | 2:42.46 | |||
Kolding SK | 2:38.05 | |||||||||
33 | Josefine Staudt | 2005 | 439 | 38.98 | 1:20.15 | 2:01.98 | 2:43.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.07 | |||||||||
34 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 435 | 38.29 | 1:19.97 | 2:02.48 | 2:43.62 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.31 | |||||||||
35 | Lise Refsgaard | 2005 | 434 | 37.03 | 1:19.08 | 2:01.71 | 2:43.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.94 | |||||||||
36 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 427 | 38.52 | 1:20.24 | 2:02.81 | 2:44.63 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:38.14 | |||||||||
37 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 420 | 38.89 | 1:20.38 | 2:03.29 | 2:45.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:36.57 | |||||||||
38 | Sofie Bjerre | 2005 | 420 | 37.89 | 1:19.69 | 2:03.18 | 2:45.65 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:41.46 | |||||||||
39 | Jazmin Jensen | 2005 | 419 | 38.01 | 1:19.97 | 2:03.07 | 2:45.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.51 | |||||||||
40 | Natacha Munch | 2005 | 412 | 39.25 | 1:20.49 | 2:04.19 | 2:46.59 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:46.90 | |||||||||
41 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 396 | 38.37 | 1:20.98 | 2:05.20 | 2:48.94 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:37.27 | |||||||||
42 | Victoria W. Stahl | 2005 | 389 | 39.47 | 1:22.32 | 2:06.21 | 2:49.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.25 | |||||||||
43 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 371 | 39.86 | 1:23.80 | 2:08.59 | 2:52.58 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:38.71 | |||||||||
- | Laura S. Olesen | 2005 | 37.39 | 1:17.41 | Ønsker ikke omsvøm | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.27 | |||||||||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Akut syg | |||||||
H2Odense | 2:30.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 670 | 33.48 | 1:09.15 | 1:45.61 | 2:21.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.23 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 602 | 34.18 | 1:10.81 | 1:49.38 | 2:26.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.95 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 590 | 34.36 | 1:11.38 | 1:49.86 | 2:27.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.52 | |||||||||
4 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 572 | 34.98 | 1:12.66 | 1:51.78 | 2:29.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 553 | 34.99 | 1:13.05 | 1:52.31 | 2:31.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.62 | |||||||||
6 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 542 | 35.75 | 1:13.97 | 1:53.15 | 2:32.09 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:26.60 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 537 | 35.24 | 1:13.61 | 1:53.23 | 2:32.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.45 | |||||||||
8 | Amalie Tolderlund | 2005 | 522 | 35.94 | 1:14.97 | 1:54.85 | 2:34.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.82 | |||||||||
9 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 562 | 35.04 | 1:13.44 | 1:52.73 | 2:30.26 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:28.34 | |||||||||
10 | Josefine Nielsen | 2005 | 558 | 35.84 | 1:14.72 | 1:53.63 | 2:30.62 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:35.64 | |||||||||
11 | Anna Rønn | 2005 | 519 | 36.72 | 1:15.83 | 1:55.32 | 2:34.31 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:32.42 | |||||||||
12 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 514 | 36.11 | 1:15.03 | 1:54.90 | 2:34.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.43 | |||||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 498 | 36.06 | 1:15.53 | 1:56.13 | 2:36.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.11 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 493 | 37.65 | 1:18.13 | 1:58.76 | 2:36.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.97 | |||||||||
15 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 490 | 36.94 | 1:17.68 | 1:58.13 | 2:37.29 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:33.06 | |||||||||
- | Louise Lie Thisted | 2005 | DSQ | EFB 150m SW6.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 593 | 30.15 | 1:03.39 | 1:38.20 | 2:13.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.54 | |||||||||
2 | Karsten Olsen | 2004 | 560 | 31.92 | 1:06.36 | 1:41.09 | 2:15.74 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:16.21 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 527 | 33.17 | 1:07.94 | 1:43.49 | 2:18.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.69 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 513 | 32.83 | 1:08.89 | 1:44.42 | 2:19.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.22 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 499 | 33.11 | 1:09.56 | 1:45.65 | 2:21.03 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:14.62 | |||||||||
6 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 490 | 33.70 | 1:09.83 | 1:46.10 | 2:21.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.22 | |||||||||
7 | Christian Landtved | 2004 | 472 | 33.99 | 1:10.70 | 1:47.35 | 2:23.71 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:19.07 | |||||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | 464 | 34.41 | 1:11.11 | 1:48.94 | 2:24.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.16 | |||||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 461 | 34.20 | 1:10.89 | 1:48.77 | 2:24.84 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:21.14 | |||||||||
10 | Asger Mathiasen | 2004 | 458 | 33.94 | 1:10.60 | 1:47.83 | 2:25.13 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.51 | |||||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | 454 | 35.57 | 1:14.10 | 1:50.83 | 2:25.61 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.16 | |||||||||
12 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 454 | 34.61 | 1:11.29 | 1:48.94 | 2:25.62 | |||
Greve Svømmeklub | 2:22.16 | |||||||||
13 | William Studsgaard | 2004 | 444 | 34.61 | 1:12.05 | 2:26.60 | ||||
Rønne Svømme Klub | 2:25.25 | |||||||||
14 | Lucas Rosenborg | 2004 | 442 | 34.39 | 1:12.25 | 1:50.45 | 2:26.91 | |||
Lyseng IF | 2:24.08 | |||||||||
15 | Mads Mikkelsen | 2004 | 434 | 35.37 | 1:12.91 | 1:50.84 | 2:27.75 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.46 | |||||||||
16 | Mads Iversen | 2004 | 425 | 35.39 | 1:14.51 | 1:52.36 | 2:28.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:17.15 | |||||||||
17 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 420 | 34.38 | 1:12.97 | 1:51.27 | 2:29.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.36 | |||||||||
18 | Oscar Kroos | 2004 | 418 | 35.33 | 1:13.33 | 1:52.29 | 2:29.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.05 | |||||||||
19 | Mikkel Roed | 2004 | 414 | 35.57 | 1:13.84 | 1:52.53 | 2:30.09 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.44 | |||||||||
20 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 411 | 34.82 | 1:13.84 | 1:52.76 | 2:30.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.89 | |||||||||
21 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 409 | 35.75 | 1:14.64 | 1:53.91 | 2:30.67 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.69 | |||||||||
22 | Gustav Hansen | 2004 | 403 | 34.70 | 1:12.02 | 1:51.40 | 2:31.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.15 | |||||||||
23 | Emil Søby | 2004 | 394 | 35.47 | 1:15.40 | 1:54.71 | 2:32.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.97 | |||||||||
24 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 383 | 36.29 | 1:15.54 | 1:55.11 | 2:34.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
25 | Casper Johannesen | 2004 | 380 | 36.44 | 1:14.70 | 1:54.32 | 2:34.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.37 | |||||||||
26 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 284 | 39.97 | 1:23.94 | 2:07.84 | 2:50.16 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:49.64 | |||||||||
- | Hjalte Petersen | 2004 | DNS | |||||||
Næstved IF | 2:27.28 | |||||||||
- | Mads Peter Hansen | 2004 | DSQ | SW 6,4 EFB v/100m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:15.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 604 | 30.63 | 1:03.51 | 1:37.98 | 2:12.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.54 | |||||||||
2 | Karsten Olsen | 2004 | 575 | 31.64 | 1:05.76 | 1:40.08 | 2:14.58 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:16.21 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 551 | 31.53 | 1:06.25 | 1:41.86 | 2:16.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.69 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 534 | 32.45 | 1:07.20 | 1:43.03 | 2:17.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.22 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 496 | 33.33 | 1:09.19 | 1:45.61 | 2:21.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.22 | |||||||||
6 | Viggo Prehn | 2004 | 460 | 34.09 | 1:10.46 | 1:47.80 | 2:24.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.16 | |||||||||
7 | Christian Landtved | 2004 | 459 | 33.38 | 1:09.99 | 1:47.61 | 2:25.02 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:19.07 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 449 | 33.34 | 1:10.96 | 1:48.99 | 2:26.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:14.62 | |||||||||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | 477 | 34.41 | 1:11.41 | 1:47.41 | 2:23.16 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.16 | |||||||||
10 | Asger Mathiasen | 2004 | 475 | 33.84 | 1:09.99 | 1:47.18 | 2:23.39 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.51 | |||||||||
11 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 466 | 33.57 | 1:10.12 | 1:47.83 | 2:24.34 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:21.14 | |||||||||
12 | William Studsgaard | 2004 | 461 | 33.75 | 1:10.72 | 1:47.65 | 2:24.78 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:25.25 | |||||||||
13 | Lucas Rosenborg | 2004 | 452 | 33.66 | 1:10.52 | 1:49.07 | 2:25.76 | |||
Lyseng IF | 2:24.08 | |||||||||
14 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 450 | 35.38 | 1:12.01 | 1:49.48 | 2:25.96 | |||
Greve Svømmeklub | 2:22.16 | |||||||||
15 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 423 | 33.84 | 1:12.00 | 1:50.54 | 2:29.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.36 | |||||||||
16 | Mads Mikkelsen | 2004 | 406 | 34.07 | 1:12.38 | 1:51.52 | 2:31.05 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 41, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2005 | 621 | 9:01.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:11.10 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:03.09 | 2:10.91 | 2:10.91 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 1:04.47 | 2:15.78 | 4:26.69 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:06.26 | 2:17.72 | 6:44.41 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:06.57 | 2:17.15 | 9:01.56 | ||||||
2 | Vat | 2005 | 592 | 9:10.23 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:08.31 | |||||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 1:07.20 | 2:19.72 | 2:19.72 | ||||||
Filippa Eiler | 2005 | 1:07.68 | 2:21.29 | 4:41.01 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 1:05.97 | 2:19.44 | 7:00.45 | ||||||
Schastine Tabor | 2005 | 1:01.66 | 2:09.78 | 9:10.23 | ||||||
3 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | 588 | 9:11.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:01.69 | |||||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:04.86 | 2:16.86 | 2:16.86 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:08.29 | 2:19.81 | 4:36.67 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 1:05.88 | 2:16.79 | 6:53.46 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:06.34 | 2:17.96 | 9:11.42 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2005 | 583 | 9:12.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:15.93 | |||||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 1:03.48 | 2:15.13 | 2:15.13 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 1:07.61 | 2:20.35 | 4:35.48 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 1:07.82 | 2:21.38 | 6:56.86 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:05.26 | 2:15.97 | 9:12.83 | ||||||
5 | Sigma 1 | 2005 | 569 | 9:17.63 | ||||||
Sigma Swim | 9:18.46 | |||||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:06.78 | 2:19.23 | 2:19.23 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:07.09 | 2:16.68 | 4:35.91 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 1:05.75 | 2:18.77 | 6:54.68 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:06.56 | 2:22.95 | 9:17.63 | ||||||
6 | Helsingør Piger 1 | 2005 | 568 | 9:17.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:31.68 | |||||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 1:05.21 | 2:14.68 | 2:14.68 | ||||||
Alma Bendix Dahl | 2005 | 1:05.69 | 2:16.19 | 4:30.87 | ||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 1:08.56 | 2:20.90 | 6:51.77 | ||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 1:10.35 | 2:26.01 | 9:17.78 | ||||||
7 | A6 Piger 1 | 2005 | 562 | 9:19.77 | ||||||
A6 | 9:15.23 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:06.90 | 2:18.44 | 2:18.44 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:06.95 | 2:17.76 | 4:36.20 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 1:06.80 | 2:21.09 | 6:57.29 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 1:06.86 | 2:22.48 | 9:19.77 | ||||||
8 | Gti Amazons | 2005 | 522 | 9:33.88 | ||||||
GTI | 9:39.27 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 1:07.07 | 2:19.04 | 2:19.04 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 1:08.52 | 2:23.55 | 4:42.59 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 1:10.36 | 2:24.14 | 7:06.73 | ||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 1:08.75 | 2:27.15 | 9:33.88 | ||||||
9 | H2Odense Piger | 2005 | 521 | 9:34.10 | ||||||
H2Odense | 9:33.32 | |||||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:09.92 | 2:26.74 | 2:26.74 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:10.34 | 2:22.96 | 4:49.70 | ||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 1:09.26 | 2:26.47 | 7:16.17 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 1:08.17 | 2:17.93 | 9:34.10 | ||||||
10 | Hvidovre Damer | 2005 | 519 | 9:34.96 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 9:31.19 | |||||||||
Natacha Munch | 2005 | 1:06.89 | 2:19.85 | 2:19.85 | ||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 1:07.35 | 2:21.02 | 4:40.87 | ||||||
Maica Jensen | 2006 | 1:09.66 | 2:25.28 | 7:06.15 | ||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 1:08.83 | 2:28.81 | 9:34.96 | ||||||
11 | Fredes Håndlangere | 2005 | 516 | 9:35.97 | ||||||
Herlev Svømning | 9:33.38 | |||||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 1:08.60 | 2:22.29 | 2:22.29 | ||||||
Signe Eie | 2005 | 1:09.16 | 2:26.84 | 4:49.13 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 1:09.90 | 2:24.15 | 7:13.28 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 1:10.01 | 2:22.69 | 9:35.97 | ||||||
12 | Aarhus Swim Piger 1 | 2005 | 515 | 9:36.13 | ||||||
Aarhus Swim | 9:31.74 | |||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 1:07.36 | 2:20.57 | 2:20.57 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 1:09.56 | 2:24.31 | 4:44.88 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 1:13.85 | 2:28.20 | 7:13.08 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 1:10.17 | 2:23.05 | 9:36.13 | ||||||
13 | Køge Damer 1 | 2005 | 510 | 9:37.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 9:30.34 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:06.60 | 2:17.35 | 2:17.35 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 1:08.79 | 2:23.15 | 4:40.50 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 1:10.26 | 2:25.40 | 7:05.90 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 1:11.70 | 2:32.08 | 9:37.98 | ||||||
14 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 509 | 9:38.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:39.88 | |||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 1:09.38 | 2:23.39 | 2:23.39 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:07.31 | 2:20.45 | 4:43.84 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 1:10.22 | 2:27.32 | 7:11.16 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 1:09.08 | 2:27.23 | 9:38.39 | ||||||
15 | Kvik K2 Ladies | 2005 | 509 | 9:38.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:28.80 | |||||||||
Caroline Koch | 2005 | 1:07.76 | 2:19.74 | 2:19.74 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:07.93 | 2:25.63 | 4:45.37 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | 1:10.06 | 2:29.22 | 7:14.59 | ||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 1:06.73 | 2:23.90 | 9:38.49 | ||||||
16 | Vg17 Piger 1 | 2005 | 503 | 9:40.80 | ||||||
VG 17 | 9:37.45 | |||||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 1:09.67 | 2:24.15 | 2:24.15 | ||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 1:06.46 | 2:19.63 | 4:43.78 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 1:11.60 | 2:27.69 | 7:11.47 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 1:11.63 | 2:29.33 | 9:40.80 | ||||||
17 | Hils Pigerne | 2005 | 495 | 9:43.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 10:05.49 | |||||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 1:07.69 | 2:21.46 | 2:21.46 | ||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:11.65 | 2:30.33 | 4:51.79 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 1:10.87 | 2:28.55 | 7:20.34 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 1:09.03 | 2:23.52 | 9:43.86 | ||||||
18 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | 490 | 9:45.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:22.88 | |||||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:07.59 | 2:23.22 | 2:23.22 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 1:11.05 | 2:29.05 | 4:52.27 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 1:08.78 | 2:28.35 | 7:20.62 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 1:10.07 | 2:25.25 | 9:45.87 | ||||||
19 | Gentofte Piger 2 | 2005 | 490 | 9:46.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:51.78 | |||||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 1:09.85 | 2:25.43 | 2:25.43 | ||||||
Molly Szczepanski | 2006 | 1:09.31 | 2:24.88 | 4:50.31 | ||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 1:13.07 | 2:30.54 | 7:20.85 | ||||||
Alba Mantoni | 2006 | 1:10.21 | 2:25.18 | 9:46.03 | ||||||
20 | Lyngby Royal Lioness | 2005 | 484 | 9:48.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:53.12 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 1:08.90 | 2:23.20 | 2:23.20 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 1:08.64 | 2:23.21 | 4:46.41 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 1:13.48 | 2:30.67 | 7:17.08 | ||||||
Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 1:12.65 | 2:31.13 | 9:48.21 | ||||||
21 | Skjoldmøer | 2005 | 482 | 9:48.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 9:34.25 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 1:09.56 | 2:26.55 | 2:26.55 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 1:10.35 | 2:20.24 | 4:46.79 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 1:11.67 | 2:31.30 | 7:18.09 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 1:11.22 | 2:30.88 | 9:48.97 | ||||||
22 | Sigma 2 | 2005 | 471 | 9:53.66 | ||||||
Sigma Swim | 9:48.81 | |||||||||
Asta Højberg | 2005 | 1:11.74 | 2:27.62 | 2:27.62 | ||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 1:09.51 | 2:27.61 | 4:55.23 | ||||||
Cecilie Rud | 2006 | 1:11.13 | 2:28.70 | 7:23.93 | ||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 1:10.42 | 2:29.73 | 9:53.66 | ||||||
23 | Vg17 Piger 2 | 2005 | 466 | 9:55.65 | ||||||
VG 17 | 9:59.10 | |||||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 1:09.35 | 2:23.23 | 2:23.23 | ||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 1:11.27 | 2:27.93 | 4:51.16 | ||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 1:11.54 | 2:27.61 | 7:18.77 | ||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 1:15.40 | 2:36.88 | 9:55.65 | ||||||
24 | Sunswim P1 | 2005 | 464 | 9:56.57 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 9:46.50 | |||||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 1:10.62 | 2:26.42 | 2:26.42 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 1:12.70 | 2:29.30 | 4:55.72 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 1:11.20 | 2:30.05 | 7:25.77 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 1:12.47 | 2:30.80 | 9:56.57 | ||||||
25 | Agf Piger 1 | 2005 | 460 | 9:58.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:43.83 | |||||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 1:12.04 | 2:29.30 | 2:29.30 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:08.54 | 2:21.75 | 4:51.05 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 1:15.64 | 2:36.60 | 7:27.65 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 1:10.66 | 2:30.75 | 9:58.40 | ||||||
26 | Hsc Piger | 2005 | 452 | 10:01.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 10:01.31 | |||||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 1:09.47 | 2:26.07 | 2:26.07 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 1:11.84 | 2:32.75 | 4:58.82 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 1:09.44 | 2:24.44 | 7:23.26 | ||||||
Anna Bach | 2006 | 1:17.05 | 2:38.72 | 10:01.98 | ||||||
27 | A6 Piger 2 | 2005 | 442 | 10:06.33 | ||||||
A6 | 9:49.23 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 1:17.07 | 2:41.20 | 2:41.20 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:11.92 | 2:30.14 | 5:11.34 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 1:14.76 | 2:32.48 | 7:43.82 | ||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 1:09.42 | 2:22.51 | 10:06.33 | ||||||
28 | Gsc Piger 1 | 2005 | 421 | 10:16.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:36.58 | |||||||||
Bianca Roos | 2006 | 1:12.09 | 2:30.05 | 2:30.05 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 1:10.01 | 2:28.63 | 4:58.68 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:17.43 | 2:40.99 | 7:39.67 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 1:15.77 | 2:36.38 | 10:16.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 42, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2004 | 570 | 8:24.59 | ||||||
Sigma Swim | 8:32.15 | |||||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:01.50 | 2:06.05 | 2:06.05 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 1:00.56 | 2:07.13 | 4:13.18 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 59.01 | 2:03.09 | 6:16.27 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 1:02.26 | 2:08.32 | 8:24.59 | ||||||
2 | Gti Vikings | 2004 | 569 | 8:25.04 | ||||||
GTI | 8:30.88 | |||||||||
Oscar Isberg | 2004 | 59.19 | 2:02.59 | 2:02.59 | ||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 1:01.05 | 2:05.56 | 4:08.15 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 1:00.40 | 2:06.33 | 6:14.48 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 1:04.15 | 2:10.56 | 8:25.04 | ||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 2004 | 566 | 8:25.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:24.34 | |||||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:00.09 | 2:02.69 | 2:02.69 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 59.60 | 2:06.61 | 4:09.30 | ||||||
Ettore Pesci | 2004 | 1:01.97 | 2:10.55 | 6:19.85 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 1:00.86 | 2:06.09 | 8:25.94 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2004 | 555 | 8:29.04 | ||||||
Aarhus Swim | 8:29.06 | |||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:01.49 | 2:04.76 | 2:04.76 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 59.04 | 2:03.66 | 4:08.42 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:03.47 | 2:12.85 | 6:21.27 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:01.90 | 2:07.77 | 8:29.04 | ||||||
5 | Kvik K2 Boys | 2004 | 542 | 8:33.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:36.60 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 59.06 | 2:04.13 | 2:04.13 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 1:01.28 | 2:11.22 | 4:15.35 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 59.23 | 2:09.01 | 6:24.36 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:01.48 | 2:08.94 | 8:33.30 | ||||||
6 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 530 | 8:37.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:40.84 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 1:00.76 | 2:08.87 | 2:08.87 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:02.26 | 2:09.38 | 4:18.25 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:01.32 | 2:08.37 | 6:26.62 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:02.22 | 2:10.57 | 8:37.19 | ||||||
7 | Vejle Drenge 1 | 2004 | 506 | 8:45.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:51.21 | |||||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 1:03.06 | 2:10.52 | 2:10.52 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:01.43 | 2:07.40 | 4:17.92 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:05.01 | 2:17.88 | 6:35.80 | ||||||
Christian Duetoft | 2005 | 1:03.07 | 2:09.25 | 8:45.05 | ||||||
8 | Gentofte Drenge 1 | 2004 | 500 | 8:47.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:45.88 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:00.29 | 2:06.52 | 2:06.52 | ||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:01.23 | 2:10.31 | 4:16.83 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 1:04.61 | 2:13.37 | 6:30.20 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 1:05.65 | 2:17.11 | 8:47.31 | ||||||
9 | H2Odense Drenge | 2004 | 499 | 8:47.62 | ||||||
H2Odense | 8:49.84 | |||||||||
Alex Fogt | 2004 | 1:05.73 | 2:17.08 | 2:17.08 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:01.47 | 2:07.17 | 4:24.25 | ||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 1:04.63 | 2:12.11 | 6:36.36 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:02.37 | 2:11.26 | 8:47.62 | ||||||
10 | A6 Drenge 1 | 2004 | 494 | 8:49.40 | ||||||
A6 | 8:55.13 | |||||||||
Julius Svarrer | 2005 | 1:02.57 | 2:06.28 | 2:06.28 | ||||||
Noah Tranum | 2004 | 1:04.93 | 2:13.66 | 4:19.94 | ||||||
Karsten Olsen | 2004 | 1:02.74 | 2:11.13 | 6:31.07 | ||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 1:03.99 | 2:18.33 | 8:49.40 | ||||||
11 | Thisted Drenge | 2004 | 480 | 8:54.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 8:49.48 | |||||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 1:03.32 | 2:10.47 | 2:10.47 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 1:04.07 | 2:13.79 | 4:24.26 | ||||||
Kristian Kjær | 2005 | 1:05.56 | 2:15.98 | 6:40.24 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 1:05.37 | 2:14.00 | 8:54.24 | ||||||
12 | Sigma 2 | 2004 | 477 | 8:55.42 | ||||||
Sigma Swim | 9:09.58 | |||||||||
Mads Liechti | 2004 | 1:04.40 | 2:12.33 | 2:12.33 | ||||||
Mads Naver | 2004 | 1:05.08 | 2:15.99 | 4:28.32 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:03.06 | 2:09.49 | 6:37.81 | ||||||
Villads Arfelt | 2004 | 1:05.54 | 2:17.61 | 8:55.42 | ||||||
13 | Vikinger | 2004 | 464 | 9:00.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 9:08.33 | |||||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 1:02.60 | 2:08.20 | 2:08.20 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 1:06.06 | 2:17.27 | 4:25.47 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 1:05.60 | 2:14.95 | 6:40.42 | ||||||
William Breuner | 2005 | 1:07.07 | 2:19.91 | 9:00.33 | ||||||
14 | Gsc Drenge 1 | 2004 | 459 | 9:02.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:39.91 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 1:06.62 | 2:20.54 | 2:20.54 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:00.47 | 2:09.21 | 4:29.75 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 1:03.78 | 2:13.49 | 6:43.24 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 1:05.99 | 2:19.04 | 9:02.28 | ||||||
15 | Vat | 2004 | 457 | 9:03.00 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:50.82 | |||||||||
Louie Hermansen | 2004 | 1:06.01 | 2:15.06 | 2:15.06 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 1:06.00 | 2:17.20 | 4:32.26 | ||||||
Sune Vergmann | 2005 | 1:08.63 | 2:21.16 | 6:53.42 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 1:03.79 | 2:09.58 | 9:03.00 | ||||||
16 | Hvidovre Herrer | 2004 | 451 | 9:05.64 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 8:59.17 | |||||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 1:04.79 | 2:14.04 | 2:14.04 | ||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 1:05.36 | 2:15.01 | 4:29.05 | ||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 1:07.07 | 2:19.63 | 6:48.68 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 1:06.54 | 2:16.96 | 9:05.64 | ||||||
17 | Agf Drenge 1 | 2004 | 445 | 9:08.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:07.53 | |||||||||
Søren Have | 2004 | 1:05.03 | 2:15.62 | 2:15.62 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 1:06.07 | 2:17.94 | 4:33.56 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 1:06.86 | 2:19.88 | 6:53.44 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 1:03.31 | 2:14.64 | 9:08.08 | ||||||
18 | Fr.sund Hurtige Drenge | 2004 | 415 | 9:20.89 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 9:18.24 | |||||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 1:05.40 | 2:16.81 | 2:16.81 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 1:07.12 | 2:21.96 | 4:38.77 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 1:09.42 | 2:24.97 | 7:03.74 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 1:07.58 | 2:17.15 | 9:20.89 | ||||||
- | Søllerød Svømmeklub Boys A | 2004 | DSQ | SW 10,11 Tyvst | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 8:52.79 | |||||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 1:04.30 | 2:15.57 | 2:15.57 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 1:02.98 | 2:11.62 | 4:27.19 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 1:04.29 | 2:15.71 | 6:42.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 43, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 588 | 32.50 | 1:09.24 | 1:47.92 | 2:25.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
2 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 560 | 32.46 | 1:10.88 | 1:50.21 | 2:27.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.86 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 509 | 33.33 | 1:13.12 | 1:52.31 | 2:32.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.72 | |||||||||
4 | Louise Sunesen | 2005 | 509 | 33.43 | 1:11.33 | 1:51.18 | 2:32.52 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.80 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 501 | 33.98 | 1:12.77 | 1:52.96 | 2:33.30 | |||
Herlev Svømning | 2:31.62 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 479 | 33.68 | 1:13.40 | 1:52.92 | 2:35.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:27.22 | |||||||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | 465 | 34.04 | 1:13.56 | 1:54.11 | 2:37.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.75 | |||||||||
8 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 456 | 32.80 | 1:12.49 | 1:54.85 | 2:38.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.13 | |||||||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 447 | 35.63 | 1:14.69 | 1:56.12 | 2:39.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.79 | |||||||||
10 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 437 | 34.18 | 1:13.52 | 1:55.98 | 2:40.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.33 | |||||||||
11 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 428 | 34.31 | 1:15.46 | 1:57.96 | 2:41.57 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:38.58 | |||||||||
12 | Thea Mikkelsen | 2005 | 414 | 36.03 | 1:18.32 | 2:01.69 | 2:43.36 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.59 | |||||||||
13 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 412 | 34.12 | 1:14.28 | 1:58.67 | 2:43.66 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:37.58 | |||||||||
14 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 401 | 38.01 | 1:21.22 | 2:03.44 | 2:45.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.07 | |||||||||
15 | Ida Hovmark | 2005 | 396 | 34.87 | 1:17.91 | 2:02.02 | 2:45.86 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.97 | |||||||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | 395 | 34.97 | 1:17.58 | 2:01.83 | 2:45.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.64 | |||||||||
17 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 395 | 36.13 | 1:19.25 | 2:03.01 | 2:45.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.84 | |||||||||
18 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 386 | 35.52 | 1:16.92 | 2:02.06 | 2:47.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.03 | |||||||||
19 | Josephine Frederiksen | 2005 | 385 | 34.72 | 1:15.54 | 1:59.68 | 2:47.30 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:38.01 | |||||||||
20 | Laura S. Olesen | 2005 | 378 | 35.68 | 1:18.34 | 2:03.93 | 2:48.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.57 | |||||||||
21 | Amalie Henriksen | 2005 | 376 | 35.88 | 1:18.70 | 2:03.64 | 2:48.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.52 | |||||||||
22 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 371 | 34.38 | 1:17.61 | 2:03.75 | 2:49.46 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.38 | |||||||||
23 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 365 | 36.13 | 1:17.91 | 2:03.41 | 2:50.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.02 | |||||||||
24 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 364 | 35.84 | 1:18.52 | 2:02.48 | 2:50.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:44.64 | |||||||||
25 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 349 | 38.15 | 1:23.43 | 2:08.69 | 2:52.85 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:48.54 | |||||||||
26 | Malene Reynolds | 2005 | 347 | 35.55 | 1:18.38 | 2:04.64 | 2:53.33 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:47.79 | |||||||||
27 | Liv Salhauge | 2005 | 323 | 38.03 | 1:24.89 | 2:11.72 | 2:57.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.58 | |||||||||
28 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 304 | 37.38 | 1:22.85 | 2:12.37 | 3:00.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.33 | |||||||||
29 | Catrine Porsdal | 2005 | 298 | 36.39 | 1:22.81 | 2:12.32 | 3:02.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.32 | |||||||||
30 | Emilie Bie Bock | 2005 | 296 | 36.85 | 1:23.43 | 2:12.08 | 3:02.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:51.29 | |||||||||
31 | Emilie Moberg | 2005 | 286 | 38.62 | 1:26.48 | 2:16.43 | 3:04.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.13 | |||||||||
- | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 43, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 651 | 31.35 | 1:07.12 | 1:43.91 | 2:20.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.86 | |||||||||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 606 | 31.89 | 1:08.41 | 1:46.10 | 2:23.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 546 | 33.36 | 1:11.38 | 1:50.43 | 2:29.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.72 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 538 | 33.50 | 1:11.58 | 1:50.36 | 2:29.74 | |||
Herlev Svømning | 2:31.62 | |||||||||
5 | Louise Sunesen | 2005 | 529 | 32.81 | 1:10.31 | 1:49.89 | 2:30.56 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.80 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 501 | 33.65 | 1:13.17 | 1:52.77 | 2:33.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.33 | |||||||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | 483 | 34.19 | 1:12.95 | 1:53.08 | 2:35.17 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.75 | |||||||||
8 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 432 | 34.08 | 1:15.20 | 1:57.99 | 2:41.05 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:38.58 | |||||||||
9 | Thea Mikkelsen | 2005 | 470 | 34.70 | 1:14.82 | 1:56.98 | 2:36.66 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.59 | |||||||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 443 | 36.89 | 1:18.11 | 1:57.89 | 2:39.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.07 | |||||||||
11 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 443 | 33.12 | 1:13.36 | 1:56.22 | 2:39.73 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:37.58 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 435 | 34.99 | 1:16.39 | 1:58.59 | 2:40.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.03 | |||||||||
13 | Ida Hovmark | 2005 | 429 | 33.65 | 1:16.32 | 1:59.67 | 2:41.48 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.97 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 404 | 35.78 | 1:17.90 | 2:01.17 | 2:44.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.64 | |||||||||
15 | Josephine Frederiksen | 2005 | 380 | 35.31 | 1:17.67 | 2:02.06 | 2:48.06 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:38.01 | |||||||||
16 | Laura S. Olesen | 2005 | 376 | 35.18 | 1:17.93 | 2:03.72 | 2:48.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 44 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 44, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 541 | 30.27 | 1:05.04 | 1:40.50 | 2:16.81 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:17.31 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 522 | 30.65 | 1:06.38 | 1:42.30 | 2:18.43 | |||
Lyseng IF | 2:16.08 | |||||||||
3 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 515 | 30.97 | 1:06.92 | 1:43.55 | 2:19.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.31 | |||||||||
4 | Christian Landtved | 2004 | 513 | 29.60 | 1:04.29 | 1:41.31 | 2:19.28 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:17.15 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 510 | 30.09 | 1:05.68 | 1:42.65 | 2:19.49 | |||
H2Odense | 2:16.87 | |||||||||
6 | Karsten Olsen | 2004 | 500 | 31.07 | 1:06.62 | 1:43.08 | 2:20.47 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:18.90 | |||||||||
7 | William Ølshøj | 2004 | 466 | 31.13 | 1:08.68 | 1:47.26 | 2:23.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.84 | |||||||||
8 | Mads Peter Hansen | 2004 | 445 | 31.02 | 1:07.06 | 1:44.53 | 2:25.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Viborg Svømme Klub | 2:22.71 | |||||||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | 442 | 30.99 | 1:07.52 | 1:45.36 | 2:26.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.37 | |||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 441 | 31.44 | 1:08.08 | 1:46.34 | 2:26.41 | |||
Greve Svømmeklub | 2:23.94 | |||||||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | 432 | 30.69 | 1:10.04 | 1:51.53 | 2:27.45 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:29.04 | |||||||||
12 | Noah Tranum | 2004 | 426 | 31.14 | 1:07.19 | 1:47.13 | 2:28.11 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:29.94 | |||||||||
13 | Kasper Thorn | 2004 | 424 | 31.55 | 1:08.66 | 1:48.65 | 2:28.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
14 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 410 | 31.96 | 1:09.63 | 1:49.27 | 2:30.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
15 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 399 | 33.05 | 1:11.78 | 1:51.45 | 2:31.45 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.26 | |||||||||
16 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 398 | 31.63 | 1:09.25 | 1:50.33 | 2:31.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.49 | |||||||||
17 | Mathias Lindgaard | 2004 | 396 | 32.67 | 1:10.49 | 1:50.55 | 2:31.83 | |||
Herlev Svømning | 2:28.64 | |||||||||
18 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 387 | 32.83 | 1:11.43 | 1:51.59 | 2:33.01 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.07 | |||||||||
19 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 380 | 32.60 | 1:11.31 | 1:51.86 | 2:33.90 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:31.61 | |||||||||
20 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 378 | 33.67 | 1:14.14 | 1:56.07 | 2:34.09 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:41.07 | |||||||||
21 | August K Madsen | 2004 | 372 | 34.94 | 1:16.56 | 1:57.56 | 2:35.01 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:35.20 | |||||||||
22 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 366 | 33.57 | 1:13.15 | 1:54.32 | 2:35.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.31 | |||||||||
23 | Lucas Nielsen | 2004 | 357 | 33.26 | 1:13.72 | 1:55.69 | 2:37.17 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.31 | |||||||||
24 | Pelle Colmorten | 2004 | 355 | 30.54 | 1:09.14 | 1:51.55 | 2:37.36 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.95 | |||||||||
25 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 354 | 33.70 | 1:13.20 | 1:54.87 | 2:37.61 | |||
Greve Svømmeklub | 2:38.76 | |||||||||
26 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 350 | 33.23 | 1:12.35 | 1:54.15 | 2:38.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Nakskov Svømme Klub | 2:34.00 | |||||||||
27 | Joost Rijkhoff | 2004 | 347 | 33.83 | 1:13.29 | 1:55.47 | 2:38.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.10 | |||||||||
28 | Andreas Torp | 2004 | 344 | 34.14 | 1:15.37 | 1:56.91 | 2:39.09 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:35.77 | |||||||||
29 | Anders Mose | 2004 | 339 | 34.08 | 1:14.25 | 1:56.52 | 2:39.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.30 | |||||||||
30 | Oscar Pedersen | 2004 | 336 | 31.48 | 1:11.45 | 1:55.60 | 2:40.29 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.53 | |||||||||
31 | William Studsgaard | 2004 | 334 | 34.24 | 1:13.74 | 1:56.78 | 2:40.59 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:37.81 | |||||||||
32 | Alexander Slente | 2004 | 333 | 34.15 | 1:14.26 | 1:57.14 | 2:40.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Syd | 2:31.82 | |||||||||
33 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 331 | 31.44 | 1:09.78 | 1:54.27 | 2:41.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.12 | |||||||||
34 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 328 | 35.13 | 1:16.35 | 1:58.90 | 2:41.69 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:39.26 | |||||||||
34 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 328 | 35.88 | 1:16.27 | 1:59.58 | 2:41.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:38.57 | |||||||||
36 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 275 | 35.83 | 1:18.63 | 2:03.86 | 2:51.36 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:35.96 | |||||||||
- | Alex Fogt | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:38.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 44, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 588 | 30.44 | 1:04.85 | 1:40.19 | 2:13.05 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:17.31 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 567 | 29.25 | 1:03.75 | 1:39.10 | 2:14.71 | |||
H2Odense | 2:16.87 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 549 | 29.87 | 1:04.54 | 1:39.53 | 2:16.16 | |||
Lyseng IF | 2:16.08 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 526 | 29.69 | 1:04.62 | 1:41.28 | 2:18.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.31 | |||||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | 522 | 30.46 | 1:05.93 | 1:42.01 | 2:18.43 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:17.15 | |||||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | 470 | 30.17 | 1:07.21 | 1:44.54 | 2:23.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.84 | |||||||||
7 | Karsten Olsen | 2004 | 463 | 30.77 | 1:06.32 | 1:44.11 | 2:24.06 | |||
A6 Svømmeklubben Laksen | 2:18.90 | |||||||||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | 445 | 30.83 | 1:08.17 | 1:46.85 | 2:26.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.37 | |||||||||
9 | Nicklas Plank | 2004 | 453 | 31.05 | 1:08.17 | 1:49.17 | 2:25.18 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:29.04 | |||||||||
10 | Noah Tranum | 2004 | 438 | 31.18 | 1:07.94 | 1:47.22 | 2:26.75 | |||
A6 Jgi-Swim | 2:29.94 | |||||||||
11 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 436 | 31.05 | 1:06.79 | 1:45.24 | 2:27.01 | |||
Greve Svømmeklub | 2:23.94 | |||||||||
12 | Kasper Thorn | 2004 | 422 | 31.79 | 1:08.64 | 1:48.74 | 2:28.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
13 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 412 | 31.70 | 1:09.92 | 1:49.36 | 2:29.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
14 | Mathias Lindgaard | 2004 | 412 | 32.42 | 1:09.24 | 1:48.81 | 2:29.80 | |||
Herlev Svømning | 2:28.64 | |||||||||
15 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 407 | 33.14 | 1:12.11 | 1:51.77 | 2:30.44 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.26 | |||||||||
16 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 401 | 31.93 | 1:10.24 | 1:49.77 | 2:31.20 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 45 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 45, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 548 | 36.80 | 1:18.60 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 538 | 37.65 | 1:19.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 501 | 37.19 | 1:20.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 499 | 38.73 | 1:21.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.57 | |||||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | 495 | 38.16 | 1:21.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.93 | |||||||||
6 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 494 | 38.80 | 1:21.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.03 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 476 | 39.19 | 1:22.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
8 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 473 | 39.02 | 1:22.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
9 | Mille Frydendahl | 2006 | 471 | 38.68 | 1:22.66 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
10 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 465 | 38.98 | 1:23.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
11 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 452 | 38.96 | 1:23.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.85 | |||||||||
12 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 451 | 39.12 | 1:23.86 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
13 | Maria Lysgaard | 2006 | 451 | 39.63 | 1:23.91 | |||||
Lyseng IF | 1:24.89 | |||||||||
14 | Karoline Hansfort | 2006 | 446 | 39.85 | 1:24.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.31 | |||||||||
15 | Luanna Russo | 2006 | 444 | 40.23 | 1:24.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
16 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 441 | 40.26 | 1:24.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.48 | |||||||||
17 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 438 | 39.64 | 1:24.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
18 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 436 | 39.44 | 1:24.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.50 | |||||||||
19 | Alma Møller-Ern | 2006 | 435 | 40.33 | 1:24.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.12 | |||||||||
20 | Sofie Larsen | 2006 | 434 | 40.66 | 1:24.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.00 | |||||||||
21 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 432 | 39.21 | 1:25.09 | |||||
Kalundborg SK | 1:26.81 | |||||||||
22 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 429 | 40.01 | 1:25.31 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.09 | |||||||||
23 | Sofie A. Wolf | 2006 | 428 | 39.54 | 1:25.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
24 | Amalie Backhausen | 2006 | 428 | 39.71 | 1:25.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.88 | |||||||||
25 | Agnete Boelt | 2006 | 428 | 40.21 | 1:25.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.28 | |||||||||
26 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 426 | 40.09 | 1:25.52 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:25.94 | |||||||||
27 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 425 | 40.37 | 1:25.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.60 | |||||||||
28 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 424 | 40.77 | 1:25.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.59 | |||||||||
29 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 421 | 40.46 | 1:25.84 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.30 | |||||||||
30 | Emily Reuter | 2006 | 421 | 40.22 | 1:25.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.71 | |||||||||
31 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 420 | 39.53 | 1:25.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
32 | Freja Juul | 2006 | 418 | 39.72 | 1:26.00 | |||||
Næstved IF | 1:23.56 | |||||||||
33 | Johanna Rasmussen | 2006 | 418 | 40.25 | 1:26.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.21 | |||||||||
34 | Kamma Rasmussen | 2006 | 418 | 40.88 | 1:26.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
35 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 416 | 39.85 | 1:26.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.62 | |||||||||
36 | Stella Harpøth | 2006 | 415 | 39.99 | 1:26.23 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:26.63 | |||||||||
37 | Mille Holmberg | 2006 | 412 | 41.34 | 1:26.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
38 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 410 | 41.32 | 1:26.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
39 | Henriette Roos | 2006 | 409 | 41.15 | 1:26.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
40 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 407 | 41.57 | 1:26.80 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.96 | |||||||||
41 | Laura Håkonsson | 2006 | 407 | 40.32 | 1:26.82 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:26.88 | |||||||||
42 | Monika Dragieva | 2006 | 404 | 39.80 | 1:26.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
43 | Anna Blom Bygum | 2006 | 401 | 41.22 | 1:27.20 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.34 | |||||||||
44 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 401 | 40.73 | 1:27.25 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
45 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 399 | 41.80 | 1:27.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
46 | Ane Christensen | 2006 | 397 | 41.85 | 1:27.51 | |||||
Kolding SK | 1:26.91 | |||||||||
47 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 396 | 40.96 | 1:27.58 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.33 | |||||||||
48 | Christine Mols | 2006 | 391 | 41.91 | 1:28.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.95 | |||||||||
49 | Malene Dithmar | 2006 | 384 | 42.34 | 1:28.50 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:26.95 | |||||||||
50 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 380 | 42.74 | 1:28.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.09 | |||||||||
51 | Andrea Søeborg | 2006 | 379 | 41.68 | 1:28.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
52 | Laika Usinger | 2006 | 378 | 42.15 | 1:28.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.00 | |||||||||
53 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 378 | 41.87 | 1:28.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.09 | |||||||||
54 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 377 | 42.36 | 1:29.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.62 | |||||||||
55 | Annette Toft | 2006 | 375 | 41.65 | 1:29.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
56 | Jaqueline Haack | 2006 | 372 | 42.07 | 1:29.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
57 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 364 | 42.19 | 1:30.05 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:25.96 | |||||||||
58 | Liva la Cour | 2006 | 364 | 42.63 | 1:30.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.20 | |||||||||
59 | Malu Melody Christensen | 2006 | 361 | 42.94 | 1:30.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.31 | |||||||||
60 | Bianca Roos | 2006 | 361 | 42.51 | 1:30.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.79 | |||||||||
61 | Anna Bach | 2006 | 354 | 42.49 | 1:30.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:29.52 | |||||||||
62 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 352 | 42.72 | 1:31.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.82 | |||||||||
63 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 352 | 42.51 | 1:31.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.97 | |||||||||
64 | Lara Smerdal | 2006 | 333 | 43.25 | 1:32.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.13 | |||||||||
65 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 323 | 44.85 | 1:33.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:31.46 | |||||||||
66 | Marie Kromann Møller | 2006 | 307 | 44.53 | 1:35.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 45, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 600 | 36.22 | 1:16.28 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 555 | 37.22 | 1:18.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 523 | 37.93 | 1:19.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 514 | 37.88 | 1:20.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 505 | 38.61 | 1:20.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.57 | |||||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | 470 | 37.64 | 1:22.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.93 | |||||||||
7 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 470 | 39.11 | 1:22.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.03 | |||||||||
8 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 461 | 38.35 | 1:23.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
9 | Mille Frydendahl | 2006 | 504 | 37.82 | 1:20.84 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
10 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 474 | 38.86 | 1:22.52 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
11 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 468 | 38.68 | 1:22.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
12 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 457 | 39.11 | 1:23.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.85 | |||||||||
13 | Karoline Hansfort | 2006 | 446 | 39.78 | 1:24.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.31 | |||||||||
14 | Maria Lysgaard | 2006 | 436 | 39.27 | 1:24.83 | |||||
Lyseng IF | 1:24.89 | |||||||||
15 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 422 | 40.32 | 1:25.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.48 | |||||||||
16 | Luanna Russo | 2006 | 394 | 40.42 | 1:27.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 46 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 46, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 525 | 32.46 | 1:10.80 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.48 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 517 | 33.60 | 1:11.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.23 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 471 | 34.19 | 1:13.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.81 | |||||||||
4 | Mads Drechsler | 2005 | 452 | 34.81 | 1:14.42 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.47 | |||||||||
5 | Theis Nelander | 2005 | 450 | 35.16 | 1:14.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 446 | 35.46 | 1:14.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
7 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 440 | 35.02 | 1:15.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.57 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 439 | 36.07 | 1:15.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.18 | |||||||||
9 | Emil Gram Peters | 2005 | 430 | 35.22 | 1:15.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
10 | Jonas Gaur | 2005 | 427 | 35.73 | 1:15.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.68 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 414 | 36.52 | 1:16.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
12 | Laurits Boserup | 2005 | 413 | 35.66 | 1:16.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.32 | |||||||||
13 | Lucas Svej | 2005 | 412 | 35.67 | 1:16.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.92 | |||||||||
14 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 408 | 36.66 | 1:17.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
15 | August Høy | 2005 | 397 | 36.80 | 1:17.69 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
16 | Christian Thorhauge | 2005 | 388 | 36.33 | 1:18.27 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
17 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 384 | 36.23 | 1:18.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.03 | |||||||||
18 | Mikkel Andersen | 2005 | 380 | 37.13 | 1:18.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
19 | Thor Majgård | 2005 | 378 | 37.20 | 1:18.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
20 | Teodor Thuelund | 2005 | 377 | 38.40 | 1:19.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
21 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 375 | 36.86 | 1:19.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
22 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 371 | 37.73 | 1:19.49 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.22 | |||||||||
23 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 369 | 36.76 | 1:19.59 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.57 | |||||||||
24 | Oliver Lassen | 2005 | 367 | 36.99 | 1:19.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.88 | |||||||||
25 | Erik Schmidt | 2005 | 366 | 38.28 | 1:19.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.05 | |||||||||
26 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 365 | 37.38 | 1:19.92 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
27 | Illia Bulba | 2005 | 365 | 37.16 | 1:19.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.31 | |||||||||
28 | Nicolas Duvander | 2005 | 364 | 37.76 | 1:19.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
29 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 360 | 37.24 | 1:20.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.06 | |||||||||
30 | Bertram Olesen | 2005 | 354 | 36.65 | 1:20.69 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
31 | Carl Clausen | 2005 | 349 | 38.17 | 1:21.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
31 | Malthe Foged | 2005 | 349 | 37.25 | 1:21.14 | |||||
Næstved IF | 1:18.70 | |||||||||
33 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 348 | 37.32 | 1:21.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.71 | |||||||||
34 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 345 | 37.50 | 1:21.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.77 | |||||||||
35 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 343 | 38.44 | 1:21.57 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:20.24 | |||||||||
36 | Theodor Møller | 2005 | 343 | 38.64 | 1:21.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.39 | |||||||||
37 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 342 | 37.08 | 1:21.69 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.31 | |||||||||
38 | Kristian Svenstrup | 2005 | 340 | 37.89 | 1:21.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.77 | |||||||||
39 | Marius Mains | 2005 | 339 | 37.32 | 1:21.88 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:22.69 | |||||||||
40 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 337 | 39.41 | 1:22.07 | |||||
Frem Odense | 1:21.33 | |||||||||
41 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 336 | 37.41 | 1:22.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
42 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 332 | 38.86 | 1:22.48 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.98 | |||||||||
43 | Mads Møller | 2005 | 329 | 38.42 | 1:22.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
44 | Philip Vesterby | 2005 | 328 | 38.95 | 1:22.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.95 | |||||||||
45 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 328 | 39.31 | 1:22.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.68 | |||||||||
46 | William Breuner | 2005 | 328 | 37.60 | 1:22.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.37 | |||||||||
47 | Mathias Olsen | 2005 | 322 | 40.14 | 1:23.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
48 | Luca Hertzog | 2005 | 320 | 39.06 | 1:23.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.51 | |||||||||
49 | Mads Sørensen | 2005 | 319 | 38.80 | 1:23.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.09 | |||||||||
50 | William Bogø Andersen | 2005 | 317 | 39.20 | 1:23.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
51 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 313 | 39.11 | 1:24.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
51 | Tobias Jakobsen | 2005 | 313 | 38.46 | 1:24.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.97 | |||||||||
53 | Kristian Kjær | 2005 | 312 | 39.17 | 1:24.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
54 | Louie Uldall | 2005 | 308 | 39.25 | 1:24.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
55 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 307 | 39.51 | 1:24.65 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.52 | |||||||||
56 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 305 | 40.40 | 1:24.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.15 | |||||||||
57 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 305 | 39.95 | 1:24.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.84 | |||||||||
- | Carl Emil Lundgaard | 2005 | DSQ | tyvstart sw4.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 46, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 571 | 32.12 | 1:08.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.48 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 563 | 33.31 | 1:09.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.23 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 482 | 34.01 | 1:12.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.81 | |||||||||
4 | Theis Nelander | 2005 | 459 | 34.28 | 1:14.04 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
5 | Mads Drechsler | 2005 | 445 | 34.48 | 1:14.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.47 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 438 | 35.41 | 1:15.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
7 | August Arup Neergaard | 2005 | 428 | 35.59 | 1:15.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.18 | |||||||||
8 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 426 | 35.27 | 1:15.92 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.57 | |||||||||
9 | Jonas Gaur | 2005 | 448 | 35.45 | 1:14.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.68 | |||||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 436 | 35.80 | 1:15.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
11 | Emil Gram Peters | 2005 | 427 | 35.26 | 1:15.81 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
12 | August Høy | 2005 | 412 | 36.51 | 1:16.72 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | 409 | 35.74 | 1:16.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.32 | |||||||||
14 | Lucas Svej | 2005 | 408 | 35.93 | 1:16.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.92 | |||||||||
15 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 403 | 36.48 | 1:17.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
16 | Christian Thorhauge | 2005 | 374 | 37.16 | 1:19.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 47 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 648 | 34.63 | 1:14.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 624 | 35.34 | 1:15.29 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.94 | |||||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 572 | 36.83 | 1:17.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 570 | 35.83 | 1:17.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.72 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 561 | 36.44 | 1:18.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 543 | 36.82 | 1:18.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
7 | Ida Marie Platzer | 2005 | 541 | 37.31 | 1:18.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 534 | 36.85 | 1:19.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.59 | |||||||||
9 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 529 | 37.15 | 1:19.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
10 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 527 | 37.90 | 1:19.66 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:19.52 | |||||||||
11 | Caroline Koch | 2005 | 526 | 37.19 | 1:19.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.37 | |||||||||
12 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 517 | 38.01 | 1:20.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.85 | |||||||||
13 | Anna Rønn | 2005 | 511 | 37.89 | 1:20.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.24 | |||||||||
14 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 504 | 38.16 | 1:20.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.15 | |||||||||
15 | Asta Højberg | 2005 | 502 | 37.76 | 1:20.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.86 | |||||||||
16 | Caroline Villum Færch | 2005 | 497 | 38.08 | 1:21.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
17 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 494 | 37.67 | 1:21.39 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
18 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 493 | 38.92 | 1:21.42 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.61 | |||||||||
19 | Jette Muusmann | 2005 | 487 | 37.82 | 1:21.76 | |||||
Bov IF | 1:20.62 | |||||||||
20 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 483 | 38.34 | 1:21.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.95 | |||||||||
21 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 472 | 39.34 | 1:22.61 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
22 | Marie Jensen | 2005 | 472 | 38.08 | 1:22.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
23 | Agnete Habermann | 2005 | 468 | 39.46 | 1:22.83 | |||||
H2Odense | 1:21.44 | |||||||||
24 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 461 | 39.00 | 1:23.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.61 | |||||||||
25 | Luna Luminari | 2005 | 456 | 39.70 | 1:23.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.24 | |||||||||
26 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 451 | 39.38 | 1:23.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
27 | Malou Sejr | 2005 | 450 | 39.38 | 1:23.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.19 | |||||||||
28 | Johanne Weber | 2005 | 448 | 39.31 | 1:24.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
29 | Anna R. Strøbek | 2005 | 444 | 39.30 | 1:24.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.74 | |||||||||
30 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 444 | 39.26 | 1:24.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
31 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 443 | 39.74 | 1:24.37 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
32 | Emma Nygaard | 2005 | 440 | 39.63 | 1:24.58 | |||||
Frem Odense | 1:22.97 | |||||||||
33 | Cille Kirketerp | 2005 | 438 | 39.17 | 1:24.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.26 | |||||||||
34 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 435 | 37.23 | 1:24.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.28 | |||||||||
35 | Olivia Cruse | 2005 | 434 | 38.69 | 1:24.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
36 | Josephine Thomsen | 2005 | 432 | 40.13 | 1:25.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.75 | |||||||||
37 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 427 | 39.63 | 1:25.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
38 | Ella Gohr Metz | 2005 | 420 | 40.67 | 1:25.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.54 | |||||||||
39 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 417 | 40.20 | 1:26.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:23.27 | |||||||||
40 | Ida Hovmark | 2005 | 410 | 41.09 | 1:26.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
41 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 410 | 41.11 | 1:26.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.71 | |||||||||
42 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 408 | 41.24 | 1:26.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
43 | Frederikke Larsen | 2005 | 406 | 40.62 | 1:26.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.76 | |||||||||
44 | Anna Mundt Karup | 2005 | 405 | 41.37 | 1:26.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:23.90 | |||||||||
45 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 405 | 41.36 | 1:26.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
46 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 404 | 42.09 | 1:27.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.49 | |||||||||
47 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 399 | 41.70 | 1:27.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
48 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 398 | 42.08 | 1:27.44 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
49 | Matilde Thirup | 2005 | 393 | 41.70 | 1:27.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.34 | |||||||||
50 | Freja Threms | 2005 | 393 | 40.72 | 1:27.82 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 643 | 35.43 | 1:14.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.94 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 629 | 35.17 | 1:15.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 592 | 35.66 | 1:16.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.72 | |||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 591 | 35.57 | 1:16.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 575 | 35.92 | 1:17.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 552 | 36.82 | 1:18.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
7 | Ida Marie Platzer | 2005 | 552 | 36.80 | 1:18.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 547 | 37.45 | 1:18.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.59 | |||||||||
9 | Caroline Villum Færch | 2005 | 559 | 37.06 | 1:18.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
10 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 549 | 37.53 | 1:18.55 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:19.52 | |||||||||
11 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 523 | 37.00 | 1:19.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.15 | |||||||||
12 | Caroline Koch | 2005 | 512 | 37.30 | 1:20.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.37 | |||||||||
13 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 489 | 38.25 | 1:21.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.85 | |||||||||
14 | Asta Højberg | 2005 | 487 | 37.53 | 1:21.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.86 | |||||||||
15 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 478 | 37.79 | 1:22.27 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
16 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 469 | 39.34 | 1:22.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 48 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 562 | 32.14 | 1:09.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 545 | 32.39 | 1:09.93 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:10.29 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 519 | 33.65 | 1:11.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 489 | 33.53 | 1:12.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.27 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 485 | 34.20 | 1:12.68 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.24 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 474 | 34.60 | 1:13.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.59 | |||||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | 473 | 34.95 | 1:13.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.77 | |||||||||
8 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 472 | 34.80 | 1:13.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.40 | |||||||||
9 | Troels Fode | 2004 | 455 | 34.69 | 1:14.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
10 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 440 | 34.86 | 1:15.07 | |||||
H2Odense | 1:15.09 | |||||||||
11 | Jannik Jørgensen | 2004 | 437 | 33.95 | 1:15.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
12 | Matias Munkholm | 2004 | 434 | 35.61 | 1:15.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.66 | |||||||||
13 | Mads Iversen | 2004 | 433 | 34.75 | 1:15.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
14 | Villads Arfelt | 2004 | 427 | 35.86 | 1:15.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.29 | |||||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 426 | 34.43 | 1:15.88 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
16 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 423 | 34.87 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.10 | |||||||||
17 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 412 | 36.26 | 1:16.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.11 | |||||||||
18 | Asger Mathiasen | 2004 | 410 | 36.52 | 1:16.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
19 | Alex Fogt | 2004 | 408 | 36.24 | 1:16.98 | |||||
H2Odense | 1:16.94 | |||||||||
20 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 407 | 35.05 | 1:17.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
21 | Eigil Sigfusson | 2004 | 405 | 35.94 | 1:17.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
21 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 405 | 36.33 | 1:17.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
23 | Lasse Thulstrup | 2004 | 392 | 36.51 | 1:18.04 | |||||
Kolding SK | 1:18.61 | |||||||||
24 | Mads Naver | 2004 | 390 | 36.83 | 1:18.16 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.95 | |||||||||
25 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 390 | 37.06 | 1:18.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
26 | Kasper Thorn | 2004 | 389 | 36.33 | 1:18.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
27 | Michael Halck | 2004 | 386 | 37.14 | 1:18.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
28 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 386 | 36.05 | 1:18.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.13 | |||||||||
29 | Andreas Torp | 2004 | 381 | 36.18 | 1:18.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.18 | |||||||||
30 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 381 | 36.87 | 1:18.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
31 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 377 | 37.11 | 1:19.02 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:19.08 | |||||||||
32 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 375 | 37.29 | 1:19.16 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
33 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 375 | 36.67 | 1:19.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.73 | |||||||||
34 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 371 | 36.81 | 1:19.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
35 | Alexander Griffin | 2004 | 368 | 37.12 | 1:19.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.93 | |||||||||
36 | Mikkel Nielsen | 2004 | 364 | 37.36 | 1:20.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.10 | |||||||||
37 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 364 | 37.24 | 1:20.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.98 | |||||||||
38 | Tobias Mølbak | 2004 | 359 | 37.14 | 1:20.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.32 | |||||||||
39 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 346 | 37.63 | 1:21.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
40 | Kasper Henriksen | 2004 | 343 | 38.76 | 1:21.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.66 | |||||||||
41 | Victor Dyrhauge | 2004 | 331 | 37.96 | 1:22.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
42 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 323 | 38.40 | 1:23.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.20 | |||||||||
43 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 322 | 38.80 | 1:23.30 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:18.90 | |||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2004 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 586 | 32.50 | 1:08.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 560 | 32.24 | 1:09.31 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:10.29 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 528 | 33.90 | 1:10.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.27 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 520 | 33.22 | 1:11.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
5 | Mads Liechti | 2004 | 492 | 33.81 | 1:12.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.77 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 468 | 35.17 | 1:13.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.59 | |||||||||
7 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 468 | 34.45 | 1:13.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.40 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 460 | 34.26 | 1:13.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.24 | |||||||||
9 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 453 | 35.23 | 1:14.37 | |||||
H2Odense | 1:15.09 | |||||||||
10 | Villads Arfelt | 2004 | 447 | 34.99 | 1:14.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.29 | |||||||||
11 | Troels Fode | 2004 | 445 | 34.48 | 1:14.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
12 | Mads Iversen | 2004 | 443 | 35.15 | 1:14.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
13 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 431 | 34.71 | 1:15.60 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
14 | Jannik Jørgensen | 2004 | 429 | 34.66 | 1:15.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
15 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 427 | 35.44 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.10 | |||||||||
16 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 406 | 36.20 | 1:17.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 49 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 49, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 575 | 1:07.35 | 2:19.97 | 3:32.21 | 4:44.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:49.24 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 567 | 1:09.60 | 2:22.83 | 3:36.19 | 4:45.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:45.07 | |||||||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 550 | 1:08.39 | 2:22.21 | 3:35.96 | 4:48.58 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:43.94 | |||||||||
4 | Schastine Tabor | 2005 | 549 | 1:09.33 | 2:25.49 | 3:39.57 | 4:48.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:50.52 | |||||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 533 | 1:10.46 | 2:24.89 | 3:39.53 | 4:51.55 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:51.27 | |||||||||
6 | Anna Varming | 2005 | 530 | 1:10.27 | 2:24.65 | 3:39.75 | 4:52.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:49.71 | |||||||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 528 | 1:09.82 | 2:23.98 | 3:39.17 | 4:52.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.30 | |||||||||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | 522 | 1:10.55 | 2:26.27 | 3:40.49 | 4:53.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:54.13 | |||||||||
9 | Tilde Søe Bach | 2005 | 521 | 1:09.96 | 2:24.84 | 3:39.69 | 4:53.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:57.54 | |||||||||
10 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 521 | 1:09.63 | 2:23.90 | 3:38.77 | 4:53.84 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:45.81 | |||||||||
11 | Ella Gohr Metz | 2005 | 514 | 1:09.67 | 2:24.97 | 3:40.65 | 4:55.10 | |||
Vest-Brøndby | 4:57.66 | |||||||||
12 | Silja Brage | 2005 | 512 | 1:10.03 | 2:25.79 | 3:41.53 | 4:55.49 | |||
A6 Jgi-Swim | 4:45.68 | |||||||||
13 | Ellen Jensen | 2005 | 498 | 1:07.55 | 2:22.11 | 3:40.18 | 4:58.28 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:44.68 | |||||||||
14 | Filippa Eiler | 2005 | 498 | 1:12.81 | 2:30.33 | 3:45.55 | 4:58.30 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:57.31 | |||||||||
15 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 496 | 1:09.58 | 2:23.98 | 3:40.87 | 4:58.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | 4:47.36 | |||||||||
15 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 496 | 1:09.59 | 2:25.39 | 3:43.18 | 4:58.69 | |||
Kolding SK | 4:58.82 | |||||||||
17 | Emily Hansen | 2005 | 494 | 1:10.11 | 2:26.00 | 3:42.92 | 4:59.11 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:58.40 | |||||||||
18 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 493 | 1:10.14 | 2:25.68 | 3:42.75 | 4:59.26 | |||
Odder Svømmeklub | 4:58.36 | |||||||||
19 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 492 | 1:10.86 | 2:27.44 | 3:43.77 | 4:59.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.71 | |||||||||
20 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 491 | 1:12.37 | 2:27.32 | 3:42.39 | 4:59.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:47.11 | |||||||||
21 | Amalie Østerlund | 2005 | 481 | 1:08.45 | 2:24.30 | 3:42.80 | 5:01.78 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:49.80 | |||||||||
22 | Caroline Koch | 2005 | 478 | 1:11.94 | 2:29.75 | 3:47.07 | 5:02.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:53.99 | |||||||||
23 | Amalie Henriksen | 2005 | 475 | 1:10.43 | 2:26.94 | 3:45.08 | 5:02.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:58.41 | |||||||||
24 | Anna R. Strøbek | 2005 | 472 | 1:13.86 | 2:30.91 | 3:48.04 | 5:03.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:00.40 | |||||||||
25 | Annika Køhn | 2005 | 472 | 1:13.15 | 2:30.36 | 3:46.71 | 5:03.65 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:53.38 | |||||||||
26 | Liva Lund Hansen | 2005 | 469 | 1:11.33 | 2:28.36 | 3:45.68 | 5:04.34 | Deltager ikke i finalen | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:50.92 | |||||||||
27 | Malou Sejr | 2005 | 468 | 1:13.61 | 2:31.39 | 3:49.79 | 5:04.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:57.46 | |||||||||
28 | Elida Thornsen | 2005 | 468 | 1:12.16 | 2:30.53 | 3:48.44 | 5:04.53 | |||
SVØM Korsør | 4:53.23 | |||||||||
29 | Nanna Langvad | 2005 | 457 | 1:11.91 | 2:31.27 | 3:51.85 | 5:06.90 | |||
Lyseng IF | 4:56.49 | |||||||||
30 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 454 | 1:12.41 | 2:31.26 | 3:50.26 | 5:07.51 | |||
Hobro Svømmeklub | 4:56.17 | |||||||||
31 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 449 | 1:11.48 | 2:30.15 | 3:50.51 | 5:08.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:00.27 | |||||||||
- | Asta Palmund | 2005 | DSQ | SW4,4 Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 4:56.27 | |||||||||
Løb 49, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 537 | 1:09.32 | 2:24.09 | 3:38.56 | 4:50.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.98 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 519 | 1:11.39 | 2:28.01 | 3:43.94 | 4:54.15 | |||
Roskilde Svømning | 4:46.68 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 519 | 1:11.78 | 2:28.62 | 3:43.89 | 4:54.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.45 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 496 | 1:10.40 | 2:26.02 | 3:42.60 | 4:58.63 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:49.67 | |||||||||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 491 | 1:10.87 | 2:27.51 | 3:44.62 | 4:59.62 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:52.50 | |||||||||
6 | Alberte Pedersen | 2006 | 490 | 1:13.19 | 2:30.37 | 3:46.82 | 4:59.88 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:03.12 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 486 | 1:13.11 | 2:30.30 | 3:47.30 | 5:00.64 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:03.42 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 481 | 1:11.14 | 2:28.03 | 3:46.07 | 5:01.64 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:05.46 | |||||||||
9 | Anne Katrine Dige | 2006 | 481 | 1:12.09 | 2:29.48 | 3:46.50 | 5:01.77 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:09.66 | |||||||||
10 | Molly Szczepanski | 2006 | 475 | 1:11.84 | 2:28.81 | 3:46.51 | 5:03.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:05.11 | |||||||||
11 | Julie Liv Madsen | 2006 | 474 | 1:09.74 | 2:26.64 | 3:44.68 | 5:03.19 | |||
Greve Svømmeklub | 5:03.16 | |||||||||
12 | SIF Bramm | 2006 | 469 | 1:13.30 | 2:32.24 | 3:50.71 | 5:04.16 | |||
A6 Jgi-Swim | 4:56.67 | |||||||||
13 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 467 | 1:13.16 | 2:31.00 | 3:48.56 | 5:04.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:47.72 | |||||||||
14 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 462 | 1:11.88 | 2:29.40 | 3:48.75 | 5:05.68 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 5:06.59 | |||||||||
15 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 457 | 1:13.71 | 2:31.86 | 3:49.75 | 5:06.97 | |||
Greve Svømmeklub | 5:04.14 | |||||||||
16 | Maica Jensen | 2006 | 454 | 1:11.49 | 2:29.18 | 3:49.07 | 5:07.51 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 5:10.89 | |||||||||
17 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 454 | 1:12.98 | 2:31.58 | 3:50.57 | 5:07.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:04.76 | |||||||||
18 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 452 | 1:12.47 | 2:30.80 | 3:49.54 | 5:08.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:00.17 | |||||||||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 448 | 1:11.80 | 2:30.88 | 3:50.96 | 5:08.96 | |||
Køge Svømmeklub | 5:07.38 | |||||||||
20 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 444 | 1:13.80 | 2:33.25 | 3:53.17 | 5:09.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.06 | |||||||||
21 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 443 | 1:14.11 | 2:33.32 | 3:52.76 | 5:10.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:04.11 | |||||||||
22 | Malu Melody Christensen | 2006 | 442 | 1:12.45 | 2:32.14 | 3:53.11 | 5:10.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:03.08 | |||||||||
23 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 442 | 1:14.05 | 2:33.41 | 3:52.92 | 5:10.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:05.46 | |||||||||
24 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 432 | 1:13.82 | 2:34.18 | 3:54.37 | 5:12.60 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:10.69 | |||||||||
25 | Kamma Rasmussen | 2006 | 428 | 1:15.29 | 2:37.81 | 3:58.29 | 5:13.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.46 | |||||||||
26 | Cecilie Rud | 2006 | 426 | 1:13.56 | 2:33.46 | 3:53.74 | 5:14.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:10.39 | |||||||||
27 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 424 | 1:14.50 | 2:34.87 | 3:56.36 | 5:14.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.14 | |||||||||
28 | Rikke Therp | 2006 | 419 | 1:24.92 | 2:37.09 | 3:59.21 | 5:15.90 | |||
Vest-Brøndby | 5:10.01 | |||||||||
29 | Silje Mathiasen | 2006 | 409 | 1:15.19 | 2:36.09 | 3:57.60 | 5:18.30 | |||
SVØM Korsør | 5:06.09 | |||||||||
30 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 406 | 1:16.12 | 2:38.22 | 4:00.41 | 5:19.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:10.41 | |||||||||
31 | Molly Namensen | 2006 | 405 | 1:15.07 | 2:35.93 | 3:58.00 | 5:19.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.46 | |||||||||
- | Naja Færgemann | 2006 | Akut syg | |||||||
H2Odense | 4:51.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 49, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 615 | 1:05.46 | 2:17.35 | 3:28.06 | 4:37.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:49.24 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 575 | 1:07.69 | 2:20.37 | 3:33.95 | 4:44.29 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:45.07 | |||||||||
3 | Anna Varming | 2005 | 568 | 1:06.81 | 2:20.09 | 3:34.22 | 4:45.36 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:49.71 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 565 | 1:06.11 | 2:19.25 | 3:33.75 | 4:45.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:43.94 | |||||||||
5 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 543 | 1:08.71 | 2:22.70 | 3:36.81 | 4:49.67 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:45.81 | |||||||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 515 | 1:08.72 | 2:23.03 | 3:38.77 | 4:54.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.30 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 502 | 1:09.23 | 2:25.81 | 3:42.28 | 4:57.36 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:57.54 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 501 | 1:09.39 | 2:25.03 | 3:42.01 | 4:57.64 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:51.27 | |||||||||
Løb 49, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 563 | 1:08.68 | 2:23.33 | 3:37.04 | 4:46.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.45 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 547 | 1:07.24 | 2:22.16 | 3:36.91 | 4:49.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.98 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 547 | 1:09.30 | 2:24.45 | 3:38.80 | 4:49.07 | |||
Roskilde Svømning | 4:46.68 | |||||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 541 | 1:08.10 | 2:22.75 | 3:37.79 | 4:50.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:52.50 | |||||||||
5 | Clara Kapke | 2006 | 534 | 1:09.99 | 2:24.52 | 3:38.46 | 4:51.29 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:49.67 | |||||||||
6 | Alberte Pedersen | 2006 | 496 | 1:10.86 | 2:26.21 | 3:42.37 | 4:58.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:03.12 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 485 | 1:10.14 | 2:27.24 | 3:45.23 | 5:00.87 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:03.42 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 463 | 1:10.87 | 2:27.99 | 3:47.44 | 5:05.65 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:05.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 50 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 50, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 610 | 1:02.41 | 2:07.48 | 3:14.35 | 4:19.42 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:18.79 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 586 | 1:03.62 | 2:12.90 | 3:18.96 | 4:22.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 4:22.11 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 574 | 1:01.69 | 2:09.39 | 3:18.12 | 4:24.80 | |||
Herlev Svømning | 4:19.45 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 551 | 1:04.10 | 2:13.06 | 3:21.19 | 4:28.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.90 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 547 | 1:04.15 | 2:12.85 | 3:21.93 | 4:29.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:28.27 | |||||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | 534 | 1:04.49 | 2:14.18 | 3:23.04 | 4:31.16 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 4:29.21 | |||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 526 | 1:05.92 | 2:16.32 | 3:26.00 | 4:32.60 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:31.36 | |||||||||
8 | Casper Madsen | 2004 | 524 | 1:03.42 | 2:13.08 | 3:22.83 | 4:32.85 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:18.31 | |||||||||
9 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 521 | 1:06.54 | 2:16.67 | 3:26.19 | 4:33.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:37.53 | |||||||||
10 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 515 | 1:03.77 | 2:13.10 | 3:23.67 | 4:34.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.01 | |||||||||
11 | Tobias Gammelvind | 2004 | 515 | 1:05.14 | 2:14.70 | 3:25.02 | 4:34.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:36.43 | |||||||||
12 | Lucas Rosenborg | 2004 | 514 | 1:05.45 | 2:16.01 | 3:26.57 | 4:34.67 | |||
Lyseng IF | 4:36.96 | |||||||||
13 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 514 | 1:05.08 | 2:15.30 | 3:25.96 | 4:34.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:35.84 | |||||||||
14 | Mads Mikkelsen | 2004 | 510 | 1:04.21 | 2:13.97 | 3:24.18 | 4:35.33 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:26.41 | |||||||||
15 | Lukas Frederiksen | 2004 | 509 | 1:04.08 | 2:14.71 | 3:25.68 | 4:35.57 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:34.26 | |||||||||
16 | William Studsgaard | 2004 | 508 | 1:06.34 | 2:17.14 | 3:27.31 | 4:35.80 | |||
Rønne Svømme Klub | 4:33.45 | |||||||||
17 | Alexander Vergereau | 2004 | 505 | 1:06.32 | 2:15.88 | 3:26.51 | 4:36.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:25.52 | |||||||||
18 | Casper Johannesen | 2004 | 504 | 1:04.39 | 2:14.41 | 3:25.77 | 4:36.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.49 | |||||||||
19 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 504 | 1:05.28 | 2:15.31 | 3:26.52 | 4:36.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:30.32 | |||||||||
20 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 501 | 1:05.85 | 2:17.06 | 3:27.42 | 4:37.08 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:36.45 | |||||||||
21 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 500 | 1:06.01 | 2:17.24 | 3:28.16 | 4:37.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.22 | |||||||||
22 | Kasper Hansen | 2004 | 496 | 1:07.00 | 2:16.80 | 3:27.63 | 4:37.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:34.73 | |||||||||
23 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 492 | 1:06.72 | 2:17.70 | 3:28.86 | 4:38.76 | |||
H2Odense | 4:39.82 | |||||||||
24 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 490 | 1:05.10 | 2:15.13 | 3:27.85 | 4:39.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.21 | |||||||||
25 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 481 | 1:06.13 | 2:17.20 | 3:29.21 | 4:40.72 | |||
H2Odense | 4:34.72 | |||||||||
26 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 481 | 1:04.60 | 2:15.68 | 3:28.33 | 4:40.79 | |||
Greve Svømmeklub | 4:35.28 | |||||||||
27 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 476 | 1:05.69 | 2:17.34 | 3:29.86 | 4:41.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.06 | |||||||||
28 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 476 | 1:06.75 | 2:18.40 | 4:41.79 | ||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:38.31 | |||||||||
29 | Asger Mathiasen | 2004 | 472 | 1:06.67 | 2:18.69 | 3:31.20 | 4:42.50 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:39.80 | |||||||||
30 | Silas Waterval | 2004 | 466 | 1:07.80 | 2:21.35 | 3:34.13 | 4:43.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.13 | |||||||||
31 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 461 | 1:07.38 | 2:20.95 | 3:34.02 | 4:44.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.03 | |||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Akut syg | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:40.26 | |||||||||
Løb 50, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 570 | 1:03.77 | 2:11.83 | 3:19.21 | 4:25.36 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:23.30 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 568 | 1:05.15 | 2:13.43 | 3:19.79 | 4:25.65 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 4:21.01 | |||||||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 550 | 1:04.69 | 2:13.30 | 3:21.35 | 4:28.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:27.86 | |||||||||
4 | Christian Duetoft | 2005 | 536 | 1:04.38 | 2:14.05 | 3:23.27 | 4:30.88 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:33.53 | |||||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 526 | 1:05.63 | 2:16.60 | 3:26.57 | 4:32.48 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:31.40 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 507 | 1:05.83 | 2:16.02 | 3:27.15 | 4:35.94 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:28.78 | |||||||||
7 | Inas Ilic | 2005 | 505 | 1:06.16 | 2:17.65 | 3:27.91 | 4:36.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:34.82 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 499 | 1:05.08 | 2:15.84 | 3:27.22 | 4:37.37 | |||
SVØM Korsør | 4:47.51 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 485 | 1:06.55 | 2:18.64 | 3:30.73 | 4:39.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:43.91 | |||||||||
10 | August Arup Neergaard | 2005 | 480 | 1:09.62 | 2:20.92 | 3:32.11 | 4:40.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:41.93 | |||||||||
11 | Malthe Foged | 2005 | 478 | 1:03.97 | 2:15.70 | 3:29.28 | 4:41.46 | |||
Næstved IF | 4:40.19 | |||||||||
12 | Alexander Halken | 2005 | 465 | 1:06.61 | 2:18.96 | 3:32.41 | 4:44.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:46.43 | |||||||||
13 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 456 | 1:07.34 | 2:20.11 | 3:34.28 | 4:45.72 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:42.24 | |||||||||
14 | Mads Møller | 2005 | 453 | 1:09.13 | 2:19.88 | 3:33.41 | 4:46.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.43 | |||||||||
15 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 449 | 1:08.72 | 2:22.59 | 3:36.41 | 4:47.32 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:49.03 | |||||||||
16 | Mikkel Andersen | 2005 | 437 | 1:11.77 | 2:24.95 | 3:37.63 | 4:49.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.61 | |||||||||
17 | Anton Rytter Bech | 2005 | 435 | 1:09.31 | 2:23.49 | 3:38.08 | 4:50.36 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:48.91 | |||||||||
18 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 434 | 1:09.54 | 2:23.72 | 3:38.37 | 4:50.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:48.97 | |||||||||
19 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 433 | 1:08.13 | 2:22.97 | 3:37.29 | 4:50.86 | Deltager ikke i finalen | ||
DeltaSwim | 4:44.01 | |||||||||
20 | Sebastian Rendlev | 2005 | 423 | 1:09.32 | 2:24.72 | 3:39.80 | 4:52.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:48.49 | |||||||||
21 | Daniel Bastholm | 2005 | 419 | 1:08.28 | 2:23.75 | 3:38.99 | 4:54.00 | |||
Greve Svømmeklub | 4:36.54 | |||||||||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 404 | 1:10.08 | 2:25.28 | 3:41.01 | 4:57.56 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:49.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 50, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 612 | 1:02.15 | 2:08.06 | 3:14.59 | 4:19.17 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:18.79 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 594 | 1:01.81 | 2:08.28 | 3:15.85 | 4:21.72 | |||
Herlev Svømning | 4:19.45 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 587 | 1:02.07 | 2:08.65 | 3:15.62 | 4:22.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:28.27 | |||||||||
4 | Casper Madsen | 2004 | 560 | 1:02.73 | 2:10.36 | 3:18.06 | 4:26.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:18.31 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 538 | 1:05.32 | 2:14.58 | 3:24.01 | 4:30.43 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:31.36 | |||||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 531 | 1:05.62 | 2:14.41 | 3:23.88 | 4:31.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:37.53 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 514 | 1:04.62 | 2:15.23 | 3:26.19 | 4:34.58 | |||
Lyseng IF | 4:36.96 | |||||||||
8 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 508 | 1:05.57 | 2:15.62 | 3:26.82 | 4:35.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:35.84 | |||||||||
Løb 50, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 607 | 1:02.87 | 2:09.94 | 3:16.31 | 4:19.82 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:23.30 | |||||||||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 593 | 1:04.03 | 2:11.33 | 3:17.97 | 4:21.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:27.86 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 590 | 1:04.08 | 2:11.29 | 3:17.39 | 4:22.27 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 4:21.01 | |||||||||
4 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 546 | 1:04.67 | 2:13.86 | 3:22.66 | 4:29.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:31.40 | |||||||||
5 | Christian Duetoft | 2005 | 546 | 1:04.25 | 2:12.65 | 3:21.96 | 4:29.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:33.53 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 543 | 1:04.73 | 2:13.23 | 3:22.61 | 4:29.67 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:28.78 | |||||||||
7 | Inas Ilic | 2005 | 539 | 1:04.36 | 2:13.58 | 3:23.05 | 4:30.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:34.82 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 512 | 1:05.07 | 2:14.51 | 3:25.66 | 4:34.94 | |||
SVØM Korsør | 4:47.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 51, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2005 | 10:02.80 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:08.64 | |||||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:14.79 | 2:31.66 | 2:31.66 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:08.61 | 2:26.26 | 4:57.92 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:10.60 | 2:32.43 | 7:30.35 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:13.07 | 2:32.45 | 10:02.80 | ||||||
2 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | 10:11.95 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:59.17 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:14.38 | 2:34.23 | 2:34.23 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 1:11.65 | 2:30.97 | 5:05.20 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:12.82 | 2:34.11 | 7:39.31 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:12.38 | 2:32.64 | 10:11.95 | ||||||
3 | Silkeborg Piger | 2005 | 10:17.26 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:18.24 | |||||||||
Mette Holstein | 2005 | 1:15.58 | 2:33.37 | 2:33.37 | ||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 1:11.05 | 2:35.98 | 5:09.35 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 1:11.08 | 2:35.45 | 7:44.80 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 1:10.83 | 2:32.46 | 10:17.26 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2005 | 10:20.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:20.26 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:07.61 | 2:28.32 | 2:28.32 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 1:09.63 | 2:29.25 | 4:57.57 | ||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 1:14.59 | 2:42.97 | 7:40.54 | ||||||
Alba Mantoni | 2006 | 1:13.73 | 2:40.15 | 10:20.69 | ||||||
5 | A6 Piger 1 | 2005 | 10:23.54 | |||||||
A6 | 10:22.78 | |||||||||
Silja Brage | 2005 | 1:15.15 | 2:33.43 | 2:33.43 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 1:15.43 | 2:37.65 | 5:11.08 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 1:15.26 | 2:39.68 | 7:50.76 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:12.57 | 2:32.78 | 10:23.54 | ||||||
6 | Sigma 1 | 2005 | 10:35.68 | |||||||
Sigma Swim | 10:35.85 | |||||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:17.59 | 2:40.15 | 2:40.15 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:12.03 | 2:37.54 | 5:17.69 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:12.67 | 2:39.76 | 7:57.45 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 1:14.88 | 2:38.23 | 10:35.68 | ||||||
7 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 10:35.85 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:41.87 | |||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 1:15.49 | 2:40.57 | 2:40.57 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 1:13.75 | 2:39.61 | 5:20.18 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 1:13.75 | 2:36.65 | 7:56.83 | ||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 1:14.31 | 2:39.02 | 10:35.85 | ||||||
8 | Fredes Håndlangere | 2005 | 10:45.39 | |||||||
Herlev Svømning | 10:35.43 | |||||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 1:15.13 | 2:36.32 | 2:36.32 | ||||||
Signe Eie | 2005 | 1:14.45 | 2:43.38 | 5:19.70 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 1:19.91 | 2:48.83 | 8:08.53 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 1:10.68 | 2:36.86 | 10:45.39 | ||||||
9 | Agf Piger 1 | 2005 | 10:47.45 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:44.05 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 1:10.37 | 2:32.29 | 2:32.29 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:15.29 | 2:38.97 | 5:11.26 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 1:13.52 | 2:47.10 | 7:58.36 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 1:23.33 | 2:49.09 | 10:47.45 | ||||||
10 | Køge Damer 1 | 2005 | 10:49.92 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:38.69 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:11.52 | 2:35.89 | 2:35.89 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 1:17.98 | 2:44.85 | 5:20.74 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 1:16.31 | 2:41.79 | 8:02.53 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 1:20.11 | 2:47.39 | 10:49.92 | ||||||
11 | Gsc Piger 1 | 2005 | 10:55.13 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:10.32 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 1:16.68 | 2:46.33 | 2:46.33 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 1:17.22 | 2:41.38 | 5:27.71 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 2:44.14 | 8:11.85 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 1:17.38 | 2:43.28 | 10:55.13 | ||||||
12 | Aarhus Swim Piger 1 | 2005 | 10:55.30 | |||||||
Aarhus Swim | 10:57.93 | |||||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 1:14.59 | 2:39.07 | 2:39.07 | ||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 1:21.64 | 2:50.64 | 5:29.71 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 1:18.75 | 2:43.18 | 8:12.89 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 1:13.35 | 2:42.41 | 10:55.30 | ||||||
13 | Kvik K2 Ladies | 2005 | 10:56.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:48.94 | |||||||||
Caroline Koch | 2005 | 1:17.01 | 2:38.21 | 2:38.21 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:16.71 | 2:46.68 | 5:24.89 | ||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 1:17.48 | 2:45.05 | 8:09.94 | ||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 1:18.79 | 2:46.62 | 10:56.56 | ||||||
14 | Lyngby Royal Lioness | 2005 | 10:57.61 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:55.76 | |||||||||
Alma Olivarius | 2005 | 1:14.61 | 2:39.53 | 2:39.53 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 1:16.60 | 2:39.80 | 5:19.33 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 1:18.46 | 2:49.71 | 8:09.04 | ||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 1:17.88 | 2:48.57 | 10:57.61 | ||||||
15 | Team Save The Turtles | 2005 | 10:58.21 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 11:06.54 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:14.56 | 2:40.62 | 2:40.62 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 1:17.75 | 2:52.21 | 5:32.83 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 1:18.58 | 2:43.88 | 8:16.71 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 1:18.73 | 2:41.50 | 10:58.21 | ||||||
16 | H2Odense Piger | 2005 | 10:58.91 | |||||||
H2Odense | 10:47.97 | |||||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:19.11 | 2:41.05 | 2:41.05 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 1:14.80 | 2:46.89 | 5:27.94 | ||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 1:16.11 | 2:45.47 | 8:13.41 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:20.81 | 2:45.50 | 10:58.91 | ||||||
17 | Sigma 2 | 2005 | 11:07.21 | |||||||
Sigma Swim | 10:52.67 | |||||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 1:19.37 | 2:48.90 | 2:48.90 | ||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 1:19.04 | 2:49.07 | 5:37.97 | ||||||
Asta Højberg | 2005 | 1:19.07 | 2:43.03 | 8:21.00 | ||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 1:19.77 | 2:46.21 | 11:07.21 | ||||||
18 | Vg17 Piger 2 | 2005 | 11:08.14 | |||||||
VG 17 | 11:01.30 | |||||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 1:24.05 | 2:47.31 | 2:47.31 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 1:20.20 | 2:46.39 | 5:33.70 | ||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 1:23.74 | 2:50.21 | 8:23.91 | ||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 1:20.08 | 2:44.23 | 11:08.14 | ||||||
19 | Sunswim P1 | 2005 | 11:08.30 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 10:58.70 | |||||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 1:19.88 | 2:44.82 | 2:44.82 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 1:19.68 | 2:46.53 | 5:31.35 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 1:19.13 | 2:46.95 | 8:18.30 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 1:21.37 | 2:50.00 | 11:08.30 | ||||||
20 | A6 Piger 2 | 2005 | 11:09.32 | |||||||
A6 | 11:13.55 | |||||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 1:20.95 | 2:41.43 | 2:41.43 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 1:22.74 | 2:50.77 | 5:32.20 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:15.90 | 2:41.58 | 8:13.78 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 1:22.19 | 2:55.54 | 11:09.32 | ||||||
- | Gti Amazons | 2005 | DSQ | SW 7,2rygl e/v v/300 | ||||||
GTI | 10:41.58 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 1:16.38 | 2:42.85 | 2:42.85 | ||||||
- | Vat | 2005 | DSQ | SW 9,4 brystl v/100m | ||||||
VAT Copenhagen | 10:26.05 | |||||||||
- | Vg17 Piger 1 | 2005 | DSQ | SW 9,4 mavl v/700m | ||||||
VG 17 | 10:27.57 | |||||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 1:17.35 | 2:42.98 | 2:42.98 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 1:16.37 | 2:40.22 | 5:23.20 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 1:18.21 | 2:42.05 | 8:05.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 52, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K2 Boys | 2004 | 9:18.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:22.50 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:04.61 | 2:16.12 | 2:16.12 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 1:03.52 | 2:20.61 | 4:36.73 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 1:03.04 | 2:20.14 | 6:56.87 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 1:08.68 | 2:21.67 | 9:18.54 | ||||||
2 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2004 | 9:30.73 | |||||||
Aarhus Swim | 9:25.84 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:09.02 | 2:22.52 | 2:22.52 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:08.20 | 2:20.19 | 4:42.71 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:06.52 | 2:21.85 | 7:04.56 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:08.38 | 2:26.17 | 9:30.73 | ||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 2004 | 9:37.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:43.11 | |||||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 1:09.39 | 2:25.17 | 2:25.17 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 1:08.91 | 2:26.80 | 4:51.97 | ||||||
Troels Fode | 2004 | 1:11.03 | 2:26.50 | 7:18.47 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 1:05.24 | 2:19.29 | 9:37.76 | ||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2004 | 9:44.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:50.80 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:04.40 | 2:20.53 | 2:20.53 | ||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:08.51 | 2:25.72 | 4:46.25 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 1:13.11 | 2:28.70 | 7:14.95 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 1:11.25 | 2:29.29 | 9:44.24 | ||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 2004 | 9:49.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:51.54 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:05.33 | 2:20.71 | 2:20.71 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 1:07.39 | 2:32.37 | 4:53.08 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 1:09.67 | 2:31.44 | 7:24.52 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:08.18 | 2:24.94 | 9:49.46 | ||||||
6 | H2Odense Drenge | 2004 | 9:52.83 | |||||||
H2Odense | 9:50.56 | |||||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 1:12.75 | 2:32.59 | 2:32.59 | ||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 1:12.00 | 2:32.65 | 5:05.24 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:05.68 | 2:19.96 | 7:25.20 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:08.56 | 2:27.63 | 9:52.83 | ||||||
7 | Gti Vikings | 2004 | 9:56.13 | |||||||
GTI | 9:43.58 | |||||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 1:09.92 | 2:28.41 | 2:28.41 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 1:10.42 | 2:28.03 | 4:56.44 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 1:08.28 | 2:29.44 | 7:25.88 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 1:12.84 | 2:30.25 | 9:56.13 | ||||||
8 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 9:56.37 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:47.87 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:08.49 | 2:26.04 | 2:26.04 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:08.13 | 2:28.39 | 4:54.43 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:12.72 | 2:33.48 | 7:27.91 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 1:09.27 | 2:28.46 | 9:56.37 | ||||||
9 | Thisted Drenge | 2004 | 10:01.13 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 9:45.40 | |||||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 1:10.00 | 2:30.77 | 2:30.77 | ||||||
Kristian Kjær | 2005 | 1:09.79 | 2:29.64 | 5:00.41 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 1:09.24 | 2:34.17 | 7:34.58 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 1:06.83 | 2:26.55 | 10:01.13 | ||||||
10 | Agf Drenge 1 | 2004 | 10:14.57 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:22.20 | |||||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 1:13.24 | 2:37.09 | 2:37.09 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 1:17.68 | 2:34.82 | 5:11.91 | ||||||
Søren Have | 2004 | 1:11.79 | 2:34.82 | 7:46.73 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 1:09.43 | 2:27.84 | 10:14.57 | ||||||
11 | Team Bacon | 2004 | 10:15.27 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:16.53 | |||||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 1:16.88 | 2:39.80 | 2:39.80 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:05.98 | 2:20.31 | 5:00.11 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 1:13.34 | 2:35.42 | 7:35.53 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 1:16.30 | 2:39.74 | 10:15.27 | ||||||
12 | Vejle Drenge 1 | 2004 | 10:21.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:26.58 | |||||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 1:21.65 | 2:49.96 | 2:49.96 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 1:10.87 | 2:32.11 | 5:22.07 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:15.57 | 2:34.66 | 7:56.73 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:07.52 | 2:24.28 | 10:21.01 | ||||||
13 | Sigma 2 | 2004 | 10:25.62 | |||||||
Sigma Swim | 10:28.89 | |||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 1:18.58 | 2:45.49 | 2:45.49 | ||||||
Mads Naver | 2004 | 1:15.31 | 2:33.59 | 5:19.08 | ||||||
Oliver Lassen | 2005 | 1:11.12 | 2:34.52 | 7:53.60 | ||||||
Villads Arfelt | 2004 | 1:15.80 | 2:32.02 | 10:25.62 | ||||||
- | Sigma 1 | 2004 | DSQ | SW 9,4 mvl v/700m | ||||||
Sigma Swim | 9:44.92 | |||||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:06.24 | 2:20.98 | 2:20.98 | ||||||
Mads Liechti | 2004 | 1:11.98 | 2:27.14 | 4:48.12 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:08.85 | 2:22.92 | 7:11.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 121, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | 587 | 28.34 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 572 | 28.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |